![]() |
Machete in lucru - strada
4 Attachment(s)
masina este un mini cooper
scala:1/24 manufacture:Maisto ps:tot ce e pe ea acum este facut de blue_macca Planuri pentru viitor : 1:un eleron micut 2:reconditionare interior 3:2 subwofare functionale 4:neoane si alte lumini 5:tuburi de nos 6:reconditionare spoilare 7:un posibil lsd la usa din stanga 8:lcd in tetiere 9:vopsire(negru+portocaliu)(sau alte culori) (multumiri:BLUE_MACCA) |
Re: Macheta in lucru:STRADA
hai ca se poate :-P
bafta la proiect ;) |
Re: Macheta in lucru:STRADA
ms ms iti urez la fel
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
2 Attachment(s)
ce am mai facut in astazi la masina am acoperit golul din spate cu un plastic pe care am lipit un material textil si 2 bolxe si in curad voi pune un stiker mic
spunetimi dak este mai bine cu eleron sau fara eleron ps scuzati claritatea celor 2 poze revin maine cu mai multe poze facute la lumina naturala |
Re: Macheta in lucru:STRADA
Quote:
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
pai nu e facut de mine ci de blue macca si nu stiu cu este facut dar til voi arata daca ma lasa blue
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
Quote:
tot asa |
Re: Macheta in lucru:STRADA
1 Attachment(s)
cum vam spus uitati poza pusa pe lumina am lipit si un "sticker" din aluminiu vopsit pe care scrie roadstar
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
Quote:
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
8 Attachment(s)
am facut spoilare din poxilina la macheta acum este la loc sigur pentru a se intari poxilina astept comentari de la voi pareri bune si obiectii
ps sa ma scuze moderatori pentru pozele multe |
Re: Macheta in lucru:STRADA
ar fii mai frumoasa fara difuzoarele alea in spate (sau macar acoperale mai bine sa nu iasa plasticele castilor si ar iesi perfect)
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
pai am sa ma mai gandesc in privinta difuzoarelor
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
sa vedem ce-o sa iasa
trebuie sa te chinui la finisat iti dau un sfat-dupa ce ai pus poxilina finiseaz-o imediat iti va fi mai greu sa o finisezi dupa ce e intarita un proiect indraznet dealtfel |
Re: Macheta in lucru:STRADA
mie mi se pare ca se finiseaza usor ca as dor isa dau si cu chit auto peste dar oricum mersi pentru sfat o sa il aplic cand foi face roffscopul
|
Re: Macheta in lucru:STRADA
cu placere:D
da,si cica se finiseaza cu chit auto[eu acum am terminat barile si trebuie sa le finisez,deci nu stiu care e treaba] insa,cineva mi-a spus ca foloseste numai chit auto,il aplica pe straturi si iese mult mai bine:shock: voi incerca si eu la urmatorul proiect:twisted: |
Re: Macheta in lucru:STRADA
da e o idee buna chitul aplicat in straturi [eu acum am terminat barile si trebuie sa le finisez,deci nu stiu care e treaba] pai peste poxilina aplici chit auto si smirgheluiesti
|
Re: Macheta in lucru - strada
8 Attachment(s)
am finisat poxilina (am dat polidiscu la cea mai mica viteza si am pus smirgher pe un disc) si iam dat cu grund rosu acum zicetimi si mie o combinatie de culori ca nu am nici un habar
ps ce ziceti de : a.negru+portocaliu b.verde deschis+negru sau eventual portocaliu |
Re: Macheta in lucru - strada
hopaaaa incepe sa prinda forma bun bun bun si as alege varianta A
|
Re: Macheta in lucru - strada
1 Attachment(s)
ce zici de albastru + alb ?:D.... Attachment 646607
|
Re: Macheta in lucru - strada
e frumoasa culoarea chiar superrr ms de sugestie
|
8 Attachment(s)
Machete noi pentru tuning:
1:Porche Chayene S 1/24 cararama 2:Dodge Viper 1/24 bburago Astept sugesti de la voi ;) |
Re: Macheta in lucru - strada
inca ceva nou un vw golf 5 made by welly 1/24
poze maine |
Re: Macheta in lucru - strada
3 Attachment(s)
nou: vopsea noua pe mini (culoare:alb 101 polar)
si pe vw golf 5 am facut un inceput de spoilere:twisted: |
Re: Macheta in lucru - strada
Foarte tare!!!!!!Bravo!!!Imi place faorte mult culoarea asta si foarte interesante usile:shock:Bravo !!!!!:D:D:D
|
Re: Macheta in lucru - strada
Vreau sa o vad terminata... :> :)
|
Re: Macheta in lucru - strada
suicide doors..interesant, astept sa vad gata proiectul
|
Re: Macheta in lucru - strada
(scuze eddy pentru corectare, e suicide door :P )
apropo, jantele cum mai stau? le pui pe cele cromate? :> |
Re: Macheta in lucru - strada
6 Attachment(s)
mda si ca sa il ajut pe strada, ca se chinuie sa bage poze si nu-i merge, m-a rugat sa i le pun eu . acestea sunt:
|
Re: Macheta in lucru - strada
in sfarsit dupa lupte seculare am terminat macheta
ps1:voi pune rotile cromate ps2:usa e facuta de blue macca ps3:rotile vor fi cele cromate sau voi face rotile negru mat nu stiu mai ma gandesc ps4:multumesc nsl |
Re: Macheta in lucru - strada
pfff...si asa arata superb!Dar cu roti cromate:D..superb!Apreciez munca depusa plus MULTA rabdare;)...bravo!
|
Re: Macheta in lucru - strada
arata foarte frumos
bravo un proiect reusit |
Re: Macheta in lucru - strada
multumesc in curand voi termina si un vw golf 5 dar momentan e nevopsit ....
|
Re: Machete in lucru - strada
5 Attachment(s)
Proiect nou:FOrd Escort Cosworth 1/24 burago.Macheta este achizitionata de la luci;Ce am facut pana acum:
1.am facut suicide dor deoarece usa nu a avut sistem de prindere 2.am pus o boxa in spate 3.am luat banda de pe geamuri si am inlaturat marckerul negru de pe ele 4.am mutat scaunul soferului mai in fata pentru a putea inchide si deshide usa Astept sugesti de la voi. ps:scuzati praful de pe jos casa este intr-o completa renovare. |
Re: Machete in lucru - strada
merg roti mai mari,18" sau 19",eleron gen WRC,interior sport(presuri al,pedalier al,scoici) .am si eu unul la fel8) . succes:lol:
|
Re: Machete in lucru - strada
hopaaa!!! baieti il termin si eu pe al meu si poate poate facem un battle >:)!
a da si strada mult succes! |
Re: Machete in lucru - strada
multumesc pentru amandoi .mr stilo m-am gandit la niste roti si un eleron o sa vina cu timpul .
|
Re: Machete in lucru - strada
5 Attachment(s)
Proiect nou:
Subaru impretza 1/24 cararama.(multumesc m_power87) Am pus niste roti noi pe macheta deoarece nu avea dar cred ca le voi schimba.Eleronul este rupt datorita transportului.Astept sfaturi de la voi. |
Re: Machete in lucru - strada
:drunk:n-a iesit rau miniul.
chear imi place stilul. bravo, imi faci concurenta. |
Re: Machete in lucru - strada
ms rares miniul cred ca in timp va mai suferi ceva schimbari.
ps are cineva niste geanuri de subaru si niste eleroane? |
Re: Machete in lucru - strada
Dragule, ti le aduc AICI niste acuze! Nu ai de gand sa raspunzi?
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:27. |
- Copyright 2026 4Tuning