Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - strada (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/90125-machete-lucru-strada.html)

strada 10-09-08 17:28

Machete in lucru - strada
 
4 Attachment(s)
masina este un mini cooper
scala:1/24
manufacture:Maisto
ps:tot ce e pe ea acum este facut de blue_macca
Planuri pentru viitor :
1:un eleron micut
2:reconditionare interior
3:2 subwofare functionale
4:neoane si alte lumini
5:tuburi de nos
6:reconditionare spoilare
7:un posibil lsd la usa din stanga
8:lcd in tetiere
9:vopsire(negru+portocaliu)(sau alte culori)
(multumiri:BLUE_MACCA)

W Y P 10-09-08 18:48

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
hai ca se poate :-P
bafta la proiect ;)

strada 10-09-08 18:54

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
ms ms iti urez la fel

strada 11-09-08 20:14

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
2 Attachment(s)
ce am mai facut in astazi la masina am acoperit golul din spate cu un plastic pe care am lipit un material textil si 2 bolxe si in curad voi pune un stiker mic
spunetimi dak este mai bine cu eleron sau fara eleron
ps scuzati claritatea celor 2 poze revin maine cu mai multe poze facute la lumina naturala

Darius DMS 11-09-08 20:59

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 1747220)
ce am mai facut in astazi la masina am acoperit golul din spate cu un plastic pe care am lipit un material textil si 2 bolxe si in curad voi pune un stiker mic
spunetimi dak este mai bine cu eleron sau fara eleron
ps scuzati claritatea celor 2 poze revin maine cu mai multe poze facute la lumina naturala

imi arati sistemul de prindere al usilor la cooper/te rog

strada 11-09-08 21:01

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
pai nu e facut de mine ci de blue macca si nu stiu cu este facut dar til voi arata daca ma lasa blue

W Y P 11-09-08 21:23

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 1747220)
ce am mai facut in astazi la masina am acoperit golul din spate cu un plastic pe care am lipit un material textil si 2 bolxe si in curad voi pune un stiker mic
spunetimi dak este mai bine cu eleron sau fara eleron
ps scuzati claritatea celor 2 poze revin maine cu mai multe poze facute la lumina naturala

bv bv :-P:-P:-P
tot asa

strada 12-09-08 15:28

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
1 Attachment(s)
cum vam spus uitati poza pusa pe lumina am lipit si un "sticker" din aluminiu vopsit pe care scrie roadstar

Darius DMS 12-09-08 15:37

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 1748957)
cum vam spus uitati poza pusa pe lumina am lipit si un "sticker" din aluminiu vopsit pe care scrie roadstar

ffffain....dar te rog,imi aratri cum e prinsa acea portiera suicide?te rog mult....

strada 13-09-08 19:20

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
8 Attachment(s)
am facut spoilare din poxilina la macheta acum este la loc sigur pentru a se intari poxilina astept comentari de la voi pareri bune si obiectii
ps sa ma scuze moderatori pentru pozele multe

NSL_ADY666 13-09-08 19:24

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
ar fii mai frumoasa fara difuzoarele alea in spate (sau macar acoperale mai bine sa nu iasa plasticele castilor si ar iesi perfect)

strada 13-09-08 19:27

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
pai am sa ma mai gandesc in privinta difuzoarelor

andrew 46 13-09-08 20:13

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
sa vedem ce-o sa iasa
trebuie sa te chinui la finisat
iti dau un sfat-dupa ce ai pus poxilina finiseaz-o imediat
iti va fi mai greu sa o finisezi dupa ce e intarita

un proiect indraznet dealtfel

strada 13-09-08 20:21

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
mie mi se pare ca se finiseaza usor ca as dor isa dau si cu chit auto peste dar oricum mersi pentru sfat o sa il aplic cand foi face roffscopul

andrew 46 13-09-08 20:24

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
cu placere:D
da,si cica se finiseaza cu chit auto[eu acum am terminat barile si trebuie sa le finisez,deci nu stiu care e treaba]
insa,cineva mi-a spus ca foloseste numai chit auto,il aplica pe straturi si iese mult mai bine:shock:

voi incerca si eu la urmatorul proiect:twisted:

strada 13-09-08 20:28

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
da e o idee buna chitul aplicat in straturi [eu acum am terminat barile si trebuie sa le finisez,deci nu stiu care e treaba] pai peste poxilina aplici chit auto si smirgheluiesti

strada 18-09-08 17:39

Re: Macheta in lucru - strada
 
8 Attachment(s)
am finisat poxilina (am dat polidiscu la cea mai mica viteza si am pus smirgher pe un disc) si iam dat cu grund rosu acum zicetimi si mie o combinatie de culori ca nu am nici un habar
ps ce ziceti de :
a.negru+portocaliu
b.verde deschis+negru sau eventual portocaliu

NSL_ADY666 18-09-08 18:28

Re: Macheta in lucru - strada
 
hopaaaa incepe sa prinda forma bun bun bun si as alege varianta A

mitza mtb 19-09-08 02:06

Re: Macheta in lucru - strada
 
1 Attachment(s)
ce zici de albastru + alb ?:D.... Attachment 646607

strada 19-09-08 16:28

Re: Macheta in lucru - strada
 
e frumoasa culoarea chiar superrr ms de sugestie

strada 02-11-08 10:57

8 Attachment(s)
Machete noi pentru tuning:
1:Porche Chayene S 1/24 cararama
2:Dodge Viper 1/24 bburago
Astept sugesti de la voi ;)

strada 03-11-08 19:47

Re: Macheta in lucru - strada
 
inca ceva nou un vw golf 5 made by welly 1/24
poze maine

strada 10-11-08 19:40

Re: Macheta in lucru - strada
 
3 Attachment(s)
nou: vopsea noua pe mini (culoare:alb 101 polar)
si pe vw golf 5 am facut un inceput de spoilere:twisted:

alynex 10-11-08 20:17

Re: Macheta in lucru - strada
 
Foarte tare!!!!!!Bravo!!!Imi place faorte mult culoarea asta si foarte interesante usile:shock:Bravo !!!!!:D:D:D

blue macca 10-11-08 22:22

Re: Macheta in lucru - strada
 
Vreau sa o vad terminata... :> :)

eddycdk 13-11-08 06:36

Re: Macheta in lucru - strada
 
suicide doors..interesant, astept sa vad gata proiectul

blue macca 13-11-08 19:26

Re: Macheta in lucru - strada
 
(scuze eddy pentru corectare, e suicide door :P )
apropo, jantele cum mai stau? le pui pe cele cromate? :>

NSL_ADY666 14-11-08 13:38

Re: Macheta in lucru - strada
 
6 Attachment(s)
mda si ca sa il ajut pe strada, ca se chinuie sa bage poze si nu-i merge, m-a rugat sa i le pun eu . acestea sunt:

strada 14-11-08 13:42

Re: Macheta in lucru - strada
 
in sfarsit dupa lupte seculare am terminat macheta
ps1:voi pune rotile cromate
ps2:usa e facuta de blue macca
ps3:rotile vor fi cele cromate sau voi face rotile negru mat nu stiu mai ma gandesc
ps4:multumesc nsl

PuFy16 14-11-08 18:09

Re: Macheta in lucru - strada
 
pfff...si asa arata superb!Dar cu roti cromate:D..superb!Apreciez munca depusa plus MULTA rabdare;)...bravo!

andrew 46 14-11-08 21:02

Re: Macheta in lucru - strada
 
arata foarte frumos
bravo
un proiect reusit

strada 15-11-08 16:12

Re: Macheta in lucru - strada
 
multumesc in curand voi termina si un vw golf 5 dar momentan e nevopsit ....

strada 04-02-09 16:23

Re: Machete in lucru - strada
 
5 Attachment(s)
Proiect nou:FOrd Escort Cosworth 1/24 burago.Macheta este achizitionata de la luci;Ce am facut pana acum:
1.am facut suicide dor deoarece usa nu a avut sistem de prindere
2.am pus o boxa in spate
3.am luat banda de pe geamuri si am inlaturat marckerul negru de pe ele
4.am mutat scaunul soferului mai in fata pentru a putea inchide si deshide usa
Astept sugesti de la voi.
ps:scuzati praful de pe jos casa este intr-o completa renovare.

MR.STILO 04-02-09 18:45

Re: Machete in lucru - strada
 
merg roti mai mari,18" sau 19",eleron gen WRC,interior sport(presuri al,pedalier al,scoici) .am si eu unul la fel8) . succes:lol:

NSL_ADY666 04-02-09 21:29

Re: Machete in lucru - strada
 
hopaaa!!! baieti il termin si eu pe al meu si poate poate facem un battle >:)!
a da si strada mult succes!

strada 05-02-09 18:00

Re: Machete in lucru - strada
 
multumesc pentru amandoi .mr stilo m-am gandit la niste roti si un eleron o sa vina cu timpul .

strada 08-02-09 12:10

Re: Machete in lucru - strada
 
5 Attachment(s)
Proiect nou:
Subaru impretza 1/24 cararama.(multumesc m_power87)
Am pus niste roti noi pe macheta deoarece nu avea dar cred ca le voi schimba.Eleronul este rupt datorita transportului.Astept sfaturi de la voi.

rares 07 10-02-09 16:42

Re: Machete in lucru - strada
 
:drunk:n-a iesit rau miniul.
chear imi place stilul.
bravo, imi faci concurenta.

strada 11-02-09 13:47

Re: Machete in lucru - strada
 
ms rares miniul cred ca in timp va mai suferi ceva schimbari.
ps are cineva niste geanuri de subaru si niste eleroane?

coman razvan 11-02-09 13:49

Re: Machete in lucru - strada
 
Dragule, ti le aduc AICI niste acuze! Nu ai de gand sa raspunzi?


All times are GMT +2. The time now is 14:27.

- Copyright 2026 4Tuning