Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

andrew 46 07-09-08 13:43

Machete in lucru - andrew 46
 
5 Attachment(s)
salut
fiindca sunt foarte pasionat de tuning si in general de cam tot ce are roti m-am gandit sa ma apuc de tuning pe machete:D





am inceput cu un ferrari 456 gt
il aveam de cand eram mic si era deteriorat
insa o sa-l fac ca si nou

andrew 46 07-09-08 13:48

Re: machete in lucru-andrew 46
 
1 Attachment(s)
jenti ca aceasta voi pune pe ferrari
ce ziceti?
merg?
:twisted:

blue macca 07-09-08 14:08

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ui, arata bine :D ...abia asteptam sa vedem rezultate

Darius DMS 07-09-08 20:34

Re: machete in lucru-andrew 46
 
de unde le ai?jantele...sunt de la masini chinezesti?
P.S.;imi vinzi si mie un set de jante?

W Y P 07-09-08 22:38

Re: machete in lucru-andrew 46
 
bafta la proiect
asteptam sa ne tii la curent in timp ce avanseaza lucrarea:D

andrew 46 08-09-08 09:19

Re: machete in lucru-andrew 46
 
multumesc
jantele 1/18 le am de la promo
nu mai are 1/18 insa mai are 1/24

andrew 46 08-09-08 09:21

Re: machete in lucru-andrew 46
 
6 Attachment(s)
am facut bara fata si spate
eleron
etriere rosii


sper sa va placa
lucrez in fiecare zi la ea:-)
rotile din spate nu sunt prinse
trebuie sa fac suporturi

blue macca 08-09-08 10:09

Re: machete in lucru-andrew 46
 
e:D bun bun, insa, ai MARE grija la praguri, in special la cel din spate.
in poza arata cam stramb
NU vrei sa ramana asa, ar da urat:(
bafta in continuare:D

B 46 KTO 08-09-08 11:55

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ar iesi destul de bine daca ai da atentie la toate detaliile si la finisaje

W Y P 08-09-08 12:50

Re: machete in lucru-andrew 46
 
o lasi prea joasa..nu o sa mai atinga rotile jos..din cauza barilor...treaba ta;)

andrew 46 08-09-08 13:53

Re: machete in lucru-andrew 46
 
da
mulumesc pt sugestii
intercoolerul nu este prins si bara nu atinge
am probat-o
si bara din spate nu este prinsa-este detasabila pentru a putea sa o dau jos si sa o finisez mai bine
o sa iasa bine

Darius DMS 08-09-08 16:19

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1737116)
salut
fiindca sunt foarte pasionat de tuning si in general de cam tot ce are roti m-am gandit sa ma apuc de tuning pe machete:D





am inceput cu un ferrari 456 gt
il aveam de cand eram mic si era deteriorat
insa o sa-l fac ca si nou

ce scara e maisna?ca tot nu stiu?

andrew 46 08-09-08 17:48

Re: machete in lucru-andrew 46
 
e scara 1/18

andrew 46 09-09-08 20:31

Re: machete in lucru-andrew 46
 
noutati;am pus praguri

si in curand voi face roof scop si aerisire in capota

marfa!!!

W Y P 10-09-08 18:48

Re: machete in lucru-andrew 46
 
asteptam poze :-P:-P:-P

andrew 46 11-09-08 10:04

Re: machete in lucru-andrew 46
 
2 Attachment(s)
roof scoop nu am mai fac pentru ca m-am gandit ca nu se potriveste
la fel ca si aerisire in capota


am adaptat rotile pentru caroserie
si am facut praguri:-)

andrew 46 11-09-08 10:05

Re: machete in lucru-andrew 46
 
am si eu o intrebare;cum fac boxele,din ce?
si cum finisez barile ca sa nu se vada urat la vopsire



parerile si sugestiile sunt binevenite:D

Darius DMS 11-09-08 10:14

Re: machete in lucru-andrew 46
 
finisezi cu kit auto.................boxele,:?????:nu stiu....daca ai o pereche de boxe nefolositoare...le scoti toata plasticaraia si ai boxele ...tai acele fire le pui in portbagaj si...finish...poate faci si lambo doors

2fast4u_DK 11-09-08 11:15

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Boxele le faci din casti :D..bafta;)

Darius DMS 11-09-08 11:20

Re: machete in lucru-andrew 46
 
asta am zis si eu...

andrew 46 11-09-08 15:24

Re: machete in lucru-andrew 46
 
aha
am inteles ,voi incerca
multumesc

andrew 46 12-09-08 10:19

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ce culoare imi recomandati voi?
m-am gandit la alb cu capota de carbon,plafon si capota porbagaj negre
sau portocalie?

Andrei1994 12-09-08 12:13

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Rosie :twisted: Sa fie un Ferrari adevarat.:D

cipy_2peu 12-09-08 12:33

Re: machete in lucru-andrew 46
 
rosie si eventual cu capota de carbon.....dar si rosu simplu ar da bine ca doar e ferrari:D

W Y P 12-09-08 12:45

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by cipy_2peu (Post 1748555)
rosie si eventual cu capota de carbon.....dar si rosu simplu ar da bine ca doar e ferrari:D

da....asa zic si eu :-P

Dark Side 13-09-08 00:28

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Un Rosso Corse i-ar prinde bine,fara parti de carbon,parerea mea.

andrew 46 13-09-08 10:24

Re: machete in lucru-andrew 46
 
eu ma gandeam si la carbon\
asa e prea simpla
carbon pe capota si eventual pe porbagaj si eleron
body kit-ul este gata
trebuie sa-l finsez si voi pune poze,dupa care il voi vopsi

Dark Side 13-09-08 11:25

Re: machete in lucru-andrew 46
 
Oricum ar fi,cred ca ar fi misto rosu,una din nuantele ferrari.
-Rosso Maranello;
-Rosso Fiorano;
-Rosso Corse.

andrew 46 13-09-08 11:55

Re: machete in lucru-andrew 46
 
cum sunt culorile astea,imi poti arata diferenta dintre ele?>
eu stiu de rosu ferrari

andrew 46 20-09-08 20:32

Re: machete in lucru-andrew 46
 
3 Attachment(s)
azi am mai facut un pas in tuningul pentru machete
am terminat bara fata 90% urmand sai pun intercoolerul
si pragurile finisate si ele:D

B 46 KTO 20-09-08 20:56

Re: machete in lucru-andrew 46
 
trebuie facut ceva si la bara spate :)

andrew 46 21-09-08 09:05

Re: machete in lucru-andrew 46
 
normal
doar nu o las asa
insa ieri am facut pragurile si bara fata si n-am mai avut timp sa o fac pe cea de spate

p.s.-va veni si ea in curand.....

B 46 KTO 21-09-08 09:35

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ok ! spor la treaba :)

just_machete 21-09-08 18:07

Re: machete in lucru-andrew 46
 
cu ce ai finisat?:)

andrew 46 21-09-08 18:15

Re: machete in lucru-andrew 46
 
cu chit auto
a iesit bine
insa fost ceva de munca sa stiti

just_machete 22-09-08 10:10

Re: machete in lucru-andrew 46
 
si cu ce ai finisat chit-ul auto :)?

andrew 46 22-09-08 10:14

Re: machete in lucru-andrew 46
 
a
asta ai intrebat defapt
aha
pai cu smircher abraziv prima data,si apoi cu smirgher fin
si a iesit ce ai iesit


p.s.-aprope am terminat interiorul

andrew 46 25-09-08 18:11

Re: machete in lucru-andrew 46
 
6 Attachment(s)
m-am apucat sa reconditionez acest ferrati 1/24
nu era zgariat sau ceva
insa era foarte urat

modificari curente-interior[scaune vopsite][interior mochetat]
-exterior[porbagaj si capota motor imbracate in carbon]

modificari viitoare-exterior[inlocuire jante originale tot cu unele de ferrari da model mai nou]

am pus poze cum era inainte
si poze cum e acum:D

sper sa va placa:twisted:

L4uR 26-09-08 08:58

Re: machete in lucru-andrew 46
 
ala nu se cunoaste drept carbon:)...e prea mare...mai bine ai zice un paint job cu o tema de sah:))...oricum e frumos

andrew 46 26-09-08 11:06

Re: machete in lucru-andrew 46
 
da
pentru scara asta e cam mare
insa e autocolant de carbon


All times are GMT +2. The time now is 19:07.

- Copyright 2026 4Tuning