![]() |
Machete in lucru - andrew 46
5 Attachment(s)
salut
fiindca sunt foarte pasionat de tuning si in general de cam tot ce are roti m-am gandit sa ma apuc de tuning pe machete:D am inceput cu un ferrari 456 gt il aveam de cand eram mic si era deteriorat insa o sa-l fac ca si nou |
Re: machete in lucru-andrew 46
1 Attachment(s)
jenti ca aceasta voi pune pe ferrari
ce ziceti? merg? :twisted: |
Re: machete in lucru-andrew 46
ui, arata bine :D ...abia asteptam sa vedem rezultate
|
Re: machete in lucru-andrew 46
de unde le ai?jantele...sunt de la masini chinezesti?
P.S.;imi vinzi si mie un set de jante? |
Re: machete in lucru-andrew 46
bafta la proiect
asteptam sa ne tii la curent in timp ce avanseaza lucrarea:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
multumesc
jantele 1/18 le am de la promo nu mai are 1/18 insa mai are 1/24 |
Re: machete in lucru-andrew 46
6 Attachment(s)
am facut bara fata si spate
eleron etriere rosii sper sa va placa lucrez in fiecare zi la ea:-) rotile din spate nu sunt prinse trebuie sa fac suporturi |
Re: machete in lucru-andrew 46
e:D bun bun, insa, ai MARE grija la praguri, in special la cel din spate.
in poza arata cam stramb NU vrei sa ramana asa, ar da urat:( bafta in continuare:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
ar iesi destul de bine daca ai da atentie la toate detaliile si la finisaje
|
Re: machete in lucru-andrew 46
o lasi prea joasa..nu o sa mai atinga rotile jos..din cauza barilor...treaba ta;)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
da
mulumesc pt sugestii intercoolerul nu este prins si bara nu atinge am probat-o si bara din spate nu este prinsa-este detasabila pentru a putea sa o dau jos si sa o finisez mai bine o sa iasa bine |
Re: machete in lucru-andrew 46
Quote:
|
Re: machete in lucru-andrew 46
e scara 1/18
|
Re: machete in lucru-andrew 46
noutati;am pus praguri
si in curand voi face roof scop si aerisire in capota marfa!!! |
Re: machete in lucru-andrew 46
asteptam poze :-P:-P:-P
|
Re: machete in lucru-andrew 46
2 Attachment(s)
roof scoop nu am mai fac pentru ca m-am gandit ca nu se potriveste
la fel ca si aerisire in capota am adaptat rotile pentru caroserie si am facut praguri:-) |
Re: machete in lucru-andrew 46
am si eu o intrebare;cum fac boxele,din ce?
si cum finisez barile ca sa nu se vada urat la vopsire parerile si sugestiile sunt binevenite:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
finisezi cu kit auto.................boxele,:?????:nu stiu....daca ai o pereche de boxe nefolositoare...le scoti toata plasticaraia si ai boxele ...tai acele fire le pui in portbagaj si...finish...poate faci si lambo doors
|
Re: machete in lucru-andrew 46
Boxele le faci din casti :D..bafta;)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
asta am zis si eu...
|
Re: machete in lucru-andrew 46
aha
am inteles ,voi incerca multumesc |
Re: machete in lucru-andrew 46
ce culoare imi recomandati voi?
m-am gandit la alb cu capota de carbon,plafon si capota porbagaj negre sau portocalie? |
Re: machete in lucru-andrew 46
Rosie :twisted: Sa fie un Ferrari adevarat.:D
|
Re: machete in lucru-andrew 46
rosie si eventual cu capota de carbon.....dar si rosu simplu ar da bine ca doar e ferrari:D
|
Re: machete in lucru-andrew 46
Quote:
|
Re: machete in lucru-andrew 46
Un Rosso Corse i-ar prinde bine,fara parti de carbon,parerea mea.
|
Re: machete in lucru-andrew 46
eu ma gandeam si la carbon\
asa e prea simpla carbon pe capota si eventual pe porbagaj si eleron body kit-ul este gata trebuie sa-l finsez si voi pune poze,dupa care il voi vopsi |
Re: machete in lucru-andrew 46
Oricum ar fi,cred ca ar fi misto rosu,una din nuantele ferrari.
-Rosso Maranello; -Rosso Fiorano; -Rosso Corse. |
Re: machete in lucru-andrew 46
cum sunt culorile astea,imi poti arata diferenta dintre ele?>
eu stiu de rosu ferrari |
Re: machete in lucru-andrew 46
3 Attachment(s)
azi am mai facut un pas in tuningul pentru machete
am terminat bara fata 90% urmand sai pun intercoolerul si pragurile finisate si ele:D |
Re: machete in lucru-andrew 46
trebuie facut ceva si la bara spate :)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
normal
doar nu o las asa insa ieri am facut pragurile si bara fata si n-am mai avut timp sa o fac pe cea de spate p.s.-va veni si ea in curand..... |
Re: machete in lucru-andrew 46
ok ! spor la treaba :)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
cu ce ai finisat?:)
|
Re: machete in lucru-andrew 46
cu chit auto
a iesit bine insa fost ceva de munca sa stiti |
Re: machete in lucru-andrew 46
si cu ce ai finisat chit-ul auto :)?
|
Re: machete in lucru-andrew 46
a
asta ai intrebat defapt aha pai cu smircher abraziv prima data,si apoi cu smirgher fin si a iesit ce ai iesit p.s.-aprope am terminat interiorul |
Re: machete in lucru-andrew 46
6 Attachment(s)
m-am apucat sa reconditionez acest ferrati 1/24
nu era zgariat sau ceva insa era foarte urat modificari curente-interior[scaune vopsite][interior mochetat] -exterior[porbagaj si capota motor imbracate in carbon] modificari viitoare-exterior[inlocuire jante originale tot cu unele de ferrari da model mai nou] am pus poze cum era inainte si poze cum e acum:D sper sa va placa:twisted: |
Re: machete in lucru-andrew 46
ala nu se cunoaste drept carbon:)...e prea mare...mai bine ai zice un paint job cu o tema de sah:))...oricum e frumos
|
Re: machete in lucru-andrew 46
da
pentru scara asta e cam mare insa e autocolant de carbon |
| All times are GMT +2. The time now is 19:07. |
- Copyright 2026 4Tuning