Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - PGF (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/89630-cielo-pgf.html)

NightClubRacer 06-09-08 12:03

Cielo - PGF
 
un nou venit pe forum, dar inca nu se descurca cu forumu, pana atunci postez eu pentru el. Masina este inca in lucru, o sa urmeze si alte modificari. Este un cielo executive din 2000, cu urmatoarele modificari: toba sport, amortizoare+arcuri sport(multumiri lu mad max :D ), jante destul de late, prelungire capota...plus altele, las pozele sa vorbeasca :twisted:

SUPAPA_Jr 06-09-08 12:38

re: Cielo - PGF
 
:)) firai al draq...pe toate le postezi aici...baga poze cu el...nu-mi dai mie turbou si intercooleru' de pe bembeu?

Snapy_xxl 06-09-08 14:10

re: Cielo - PGF
 
Care poze?

NightClubRacer 06-09-08 20:24

re: Cielo - PGF
 
o sa le pun mai pe seara poate merge...

SUPAPA_Jr 07-09-08 11:31

re: Cielo - PGF
 
6 Attachment(s)
Pozele cu Cielo PGF ... NightClub nu poate sa le posteze ca are net prin fir de ata.

NightClubRacer 07-09-08 19:46

re: Cielo - PGF
 
mersi supapa ;)

D o n n 10-09-08 17:58

re: Cielo - PGF
 
frumos frumos...dar un - ...nu trebea sa dai cu negru pe bari...au doar daciile asa..nu te supara

Geo_ZGA 10-09-08 18:04

re: Cielo - PGF
 
Nu stiu de ce, dar nu imi place... nu se leaga unele cu altele, plus lipsa de atentie la detalii.
Oricum spor la treaba cu ea, poate se mai schimba cate ceva la ea.

D o n n 10-09-08 18:06

re: Cielo - PGF
 
o vopsea completa pe toata masina,dar aceeasi culoare....ar fi ...ceva atragator...un sfat...imi place cum dau rotile ppe maisna...adica cum se vede de la spate...

SUPAPA_Jr 10-09-08 19:27

re: Cielo - PGF
 
se si aseaza bine pe sosea...faza cu barile de protectie e urmatoarea...masina a avut o prelungire si niste praguri...destul de urate...si nu se legau una cu cealalta asa ca am optat pentru vopsirea barilor...masina va primi o vopsire completa...normal ca nu se leaga nimic pe ea cand e vopsita cu sprayul si are chitul pe evazari nu?

D o n n 10-09-08 21:18

re: Cielo - PGF
 
:)) astept cu nerabdare sa vad ce iesei

NightClubRacer 13-09-08 00:20

re: Cielo - PGF
 
mai e de munca pana la produsu final, sa vedem cat o sa mai dureze pana va fi vopsita si finisata cum trebuie ;)

D o n n 13-09-08 00:23

re: Cielo - PGF
 
;)) eu zic sa terminati cat mnai repede cu vopseaua sa aibe timp sa o arda soarele putin...ca daca da frigul....sau ploile...nu e prea bine

RD-Woo 13-09-08 10:19

re: Cielo - PGF
 
mai sunt si cuptoare cu uscare rapida...
nu-i mare bai daca vine frigul!
timp, bani si pasiune sa fie ca sunt convins ca poate iesi lucru bun!!

SUPAPA_Jr 13-09-08 12:34

re: Cielo - PGF
 
:)) ai mentionat de bani si pasiune pt tuning...adica 2 din chestiile pe care proprietarul nu le prea detine...el vrea doar sa arate masina bine si sa stea pe sosea...

D o n n 14-09-08 13:17

re: Cielo - PGF
 
:)))....fara pasiune....nu iese nimic bine ...dar fiecare....ce vrea ;)

NightClubRacer 16-09-08 23:18

re: Cielo - PGF
 
iese, atunci cand asculti de altii :D

Geo_ZGA 17-09-08 08:39

re: Cielo - PGF
 
Am vazut acum 2 zile masina la Big... are mare nevoie de o tinichigerie si vopsitorie.

D o n n 17-09-08 19:46

re: Cielo - PGF
 
si toate astea intr-un singur cuvant..."ingrijire'

NightClubRacer 20-09-08 00:41

re: Cielo - PGF
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 1758539)
Am vazut acum 2 zile masina la Big... are mare nevoie de o tinichigerie si vopsitorie.

asteapta niste bani si se va apuca si de asta ;)

PDV89 25-09-08 13:43

re: Cielo - PGF
 
Quote:

Originally Posted by SUPAPA_Jr (Post 1750601)
:)) ai mentionat de bani si pasiune pt tuning...adica 2 din chestiile pe care proprietarul nu le prea detine...el vrea doar sa arate masina bine si sa stea pe sosea...

Supapa...usor usor o face daca are rabdare si timp ;)

vOo+ 29-09-08 09:56

re: Cielo - PGF
 
o masina nu o faci in 24 de ore! altii muncesc la ele 3 ani ;) asa ca mai gandestete...Astept sa fie vopsita :twisted:

PDV89 08-10-08 23:30

re: Cielo - PGF
 
Dunga trimite masina la vopsit ca sunt curios cum o sa iasa...se vad smek pneurile care le-ai pus pe masina...bafta in continuare ;)

NightClubRacer 12-10-08 02:43

re: Cielo - PGF
 
multi asteapta :D

PDV_1989 23-10-08 21:52

re: Cielo - PGF
 
6 Attachment(s)
Pun si eu cateva poze cu PGF-ul...

P.G.F 29-11-08 11:36

re: Cielo - PGF
 
in sfarsit am reusit cu forumu, mai dureaza ceva pana o sa invat :D in curand noi poze cu niste mici surprize...

NightClubRacer 01-12-08 01:54

re: Cielo - PGF
 
in sfarsit ti-ai facut aparitia pe forum :D hai cu noile surprize mai repede...succes

PDV_1989 02-12-08 00:20

re: Cielo - PGF
 
Ma bucur ca ai vopsit evazarile intr-un final :D...Se vede si ea mai frumos acum :-P
Hai cu surprizele :-)

NightClubRacer 02-12-08 00:25

re: Cielo - PGF
 
a dat un pic, sa nu se mai vada asea rau :D

adrian2008 13-12-08 19:56

re: Cielo - PGF
 
si mie imi plac jantele,te asteptam cu noi poze.Succes la bodypaint!

NightClubRacer 16-12-08 22:41

re: Cielo - PGF
 
intre timp, masina a primit alta toba care suna mult mai bine :D de pe fordu meu, o sa pun zilele astea poze si un film cu sunetu ei.

NightClubRacer 21-12-08 08:43

re: Cielo - PGF
 
9 Attachment(s)
poze :D inca nam apucat sa fac filmu cu sunetu la toba, am aflat ca nam sunet la camera :lol: poate reusesc azi cu alta camera.

PDV_1989 28-06-09 13:31

re: Cielo - PGF
 
Dunga nu mai ai de gand sa scrii/anunti nimic pe forum ? Pune poze cu noile faruri si ce ai mai facut pe la masina :P Trimite-o mai repede la vopsit
Bafta !

NightClubRacer 01-07-09 09:48

re: Cielo - PGF
 
rabdare, poate vrea sa revina in fortza :D

SUPAPA_Jr 02-07-09 05:47

re: Cielo - PGF
 
zise iar un mare cunoscator 4tuninguist....ai vazut-o,auzit-o sau ceva? de unde iti dai tu seama ca a fost forjata? ca s-a exfoliat bara?

NightClubRacer 03-07-09 11:41

re: Cielo - PGF
 
o vorbesc cu proprietaru sa faca niste poze mai clare, ca vad ca iar apar discutii inutile...masina asteapta sa fie vopsita, dar de e criza. Sa fiu si eu un pic ironic si rau: Oricum e bine ca ale tale sunt intr-o stare exceptionala :lol: si numai vorbi asea de sus, crezi ca daca ai 22 ani esti mai cuoscator sau mai trecut prin ale vietii?! Si vezi ca Supapa a zis mai sus daca ai vazut-o, ceea ce inseamna ca si el s-a referit la cum arata :) dar tu cauti cearta si ai gasit-o prietene.

Robert_MNW 03-07-09 14:06

re: Cielo - PGF
 
In 3 pagini un singur post este al proprietarului:rolleyes2 daca e cineva aici care cauta cearta voi sunteti, cei care posteaza in locul proprietarului, vreti numai laude si nu acceptati critici atunci nu mai postati pe forumuri, daca masina arata rau si are nevoie de vopsitorie/tinichigerie si posibil si altele. Ce vreti defapt acuma ca lumea sa nu vada capota vopsita cu spray'ul rugina si pragurile indoite...intelegem noi ca e criza si nu sunt bani dar intelegeti si voi ca e un forum si lumea va spune ce gandeste chiar daca va convine sau nu...dar nu trebuie sa cautati cearta sau mizerii de genu...bine ca a ta arata mai bine...:rolleyes2

NightClubRacer 03-07-09 23:49

re: Cielo - PGF
 
pei daca nenea care face acele observatii, citea topicu de la inceput vedea ca masina asteapta sa fie vopsita si daia arata asea jalnic. Eu stiam ca pragurile, capota si alte indoituri se refac la vopsire(pardon inainte, la nenea tinichigiu), nu in parcare cu un spray rosu/negru :) Mie nu imi convine ca cineva sa faca niste obervatii fara sa citeasca mai intai, dar in fine termin aici ca sigur o sa iasa si mai urat discutiile...

Si daca se citea si mai atent, se vedea ca proprietaru nu prea le are cu forumu si il mai ajutam noi...ca daia suntem prieteni :)

nt98adu 05-07-09 06:54

re: Cielo - PGF
 
Stiu ce inseamna sa tot astepti momentul oportun pentru a intra cu masina la tinichigerie, vopsitorie. Mai stiu ca este enorm de lucru si trebuie atentie la orice detaliu, altfel ai muncit aproape degeaba si ai pierdut niste bani.

Jantele dau bine pe masina, roluirea aripilor spate e ok, insa interiorul rosu imperial cu gri dupa gustul meu nu prea merge. Nu te dor ochii?:rolleyes2

Tweety_rzw 05-09-09 00:44

re: Cielo - PGF
 
Ţin să anunţ că PGF arată într-un mare fel şi poate are şi o şedinţă foto promisă de la mine!Roşu unicat îi voi zice de acum...poze cât mai curând!


All times are GMT +2. The time now is 06:55.

- Copyright 2026 4Tuning