Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte cluburi (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi.html)
-   -   dubmaniacks (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi/89228-dubmaniacks.html)

dubmaniacks 02-09-08 12:15

DUBMANIACKS - VW Addiction !
 
DUBMANIACKS

Hy.
1) - Norbi - owner -> VolksWagen (mk2 -look original). [UnderConstruction]

Cu acest club ce intentionez/intentionam sa facem ? - Sa aducem curentul "cult style " in tara noastra(Romania.)Sper sa reusim.

Conditiile/Legile
acestui club: -> varsta min - 18 ani. (detinator permis de conducere)
-> o masina vw : (mk1,mk2,mk3,mk4,mk5,corrado,bettle,polo,lupo,jett a,passat,si nu in ultimul rand T1 respectiv T2.)
-> masina trebuie sa fie "cult style" (un look original,imbunatatit,fara kitsch tuning.)

---

Rog membrii clubului sa-si prezite masinile , imbunatatirile , respectiv "achizitiile noi" .

Cu alte cuvinte , bine ati venit "in DUBMANIACKS" .

Membrii :
1--dubmaniacks (eu)
2--szrobik
3--rac3mast3r
4--CypOR
5--CT-12-VVV
6--Blondu_206
7--sco211
8--ruller
9--ast3riCS
10-razak
11-Ovidiu

Design Team
1--HoricutzWSR

szrobik 02-09-08 12:21

Re: dubmaniacks
 
Super idee!:)

vdub 02-09-08 12:23

Re: dubmaniacks
 
1 Attachment(s)
sunt mandru ca fac parte din acest club si sustin miscarea....

salutari de la mare.

brgds,
edi

CypOR 02-09-08 14:58

Re: dubmaniacks
 
1 Attachment(s)
prezent

Gabi 02-09-08 15:45

Re: dubmaniacks
 
Multă baftă, băieţi ! Sunt unul dintre cei cărora le plac maşinile cāt mai originale, iar "subiectul" vostru este foarte interesant pentru mine.

Atāt cāt voi putea, o să vă ajut īn tot ceea ce īnseamnă forumul 4TuningRO.

Gti_Turbo 02-09-08 17:28

Re: dubmaniacks
 
3 Attachment(s)
si eu p-aici curand CULT STYLE :D ! vruuummmmmmmmm ... !!!!!!!!!!!!!!

dubmaniacks 02-09-08 19:33

Re: dubmaniacks
 
3 Attachment(s)
-Ms Robi.BIne ai venit printre noi.Ai o masina de "milioane" 8)
-Ms Edi.Masina ta , nu mai are nevoie de prezentare.CT rocks!
-Ms Cypri.Caruta ta e prea belea.Mai ales ca e GTI :twisted:
-Ms Gabi.Esti de nota 108)
-Ms Mishu.Golful tau ... e .. e ... prea "vrate" :twisted: vr6 in the hood.

Hop si eu :

fosta mea caruta. mk2 1.6 D .

acuma , a suferit mici modificari le exterior :oops: (nedorite... )

Ca si o idee :Va fi echipat cu un motor 1.8 8v carbbed ... va fi "clean" si "original" la exterior. :twisted: + va avea culoarea originala de GTI dupa 90(surpriza :twisted:)

Blondu_206 02-09-08 19:59

Re: dubmaniacks
 
5 Attachment(s)
salut !!!! si eu sunt prezent aici cu 2 bestii mai mici

1. VW GOLF 2 1.8 G60 kompressor AMG din '91
2.VW GOLF 1 1.8 8v 170cp + '81 (inca nu am poze cu ea pt. ca este inca in constructie pt. ca vreau sa intru la anul la VTM cu ea) o sa va arat poze un pic mai inkolo

sco211 02-09-08 20:20

Re: dubmaniacks
 
4 Attachment(s)
@ blondu_206

prea tare masina ta, desi pare un pic ciudata asezarea cunductelor d admisie...si am impresia ca 2 coturi nu prea sunt asezate bine.
tare sunt curios c sunet are komresorul d mercedes... ;)


asta e a mea:

szrobik 02-09-08 20:21

Re: dubmaniacks
 
Super masinutze pe aici!!! Deja se aduna lumea.:):):)

dubmaniacks 02-09-08 20:25

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by szrobik (Post 1729125)
Super masinutze pe aici!!! Deja se aduna lumea.:):):)

asa si trebuie , nu? :D :D :D ... hai arata si tu ceva frumos :twisted:

@ Blondu , bine ai venit printre noi.Masina ta arata f.bine.Culoarea e dementiala.

@ Andrei - bai , masina asta a ta ... imi place f.mult.Nu imi explic cum , dar sa nu-ti arat desktopul... ce poza am :twisted:

sco211 02-09-08 20:46

Re: dubmaniacks
 
bai
mersii
nu t cred, dar mersii :P
dar dc se limiteaza doar la mk1, mk2 si mk3?
am un prieten cu mk5 care tot p stilul asta merge...
poate extindem zona :lol:

Rebel_Boy 02-09-08 21:09

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1729124)
prea tare masina ta, desi pare un pic ciudata asezarea cunductelor d admisie...si am impresia ca 2 coturi nu prea sunt asezate bine.
tare sunt curios c sunet are komresorul d mercedes...


Este foarte inghesuit motorul sub capota chiar daca e doar un 1,8, din cauza kompresorului montat ulterior si al intercoolerului foarte mare spatiul pt coturi este foarte mic... mai exact: cotul dintre kompresor si intercooler este putin opturat pt k atingea in fulia de la servo, iar cotul dintre kompresor si admisie sta asa k ar lovi in capota daca ar sta normal :-) ... It`s my work :oops:

dubmaniacks 02-09-08 21:17

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1729167)
bai
mersii
nu t cred, dar mersii :P
dar dc se limiteaza doar la mk1, mk2 si mk3?
am un prieten cu mk5 care tot p stilul asta merge...
poate extindem zona :lol:

done :twisted:

sco211 02-09-08 21:26

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Rebel_Boy (Post 1729212)
Este foarte inghesuit motorul sub capota chiar daca e doar un 1,8, din cauza kompresorului montat ulterior si al intercoolerului foarte mare spatiul pt coturi este foarte mic... mai exact: cotul dintre kompresor si intercooler este putin opturat pt k atingea in fulia de la servo, iar cotul dintre kompresor si admisie sta asa k ar lovi in capota daca ar sta normal :-) ... It`s my work :oops:

:P
aha, pai atunci nu se putea folosii un diametru mai mic la teava? ca nu cred ca e asa esential sa fie de diametrul intrarii in kompresor...
oricum, mai bine asa decat deloc :P

apropo...c injectie are masina asta?

Blondu_206 02-09-08 21:47

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1729124)
@ blondu_206

prea tare masina ta, desi pare un pic ciudata asezarea cunductelor d admisie...si am impresia ca 2 coturi nu prea sunt asezate bine.
tare sunt curios c sunet are komresorul d mercedes... ;)


asta e a mea:


super tare mititik !!! dai ai dreptate mai am un pic de munca la ea !!! ai vazut bine !! dra nu-i nik se remediaza !!!

Blondu_206 02-09-08 21:51

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Rebel_Boy (Post 1729212)
Este foarte inghesuit motorul sub capota chiar daca e doar un 1,8, din cauza kompresorului montat ulterior si al intercoolerului foarte mare spatiul pt coturi este foarte mic... mai exact: cotul dintre kompresor si intercooler este putin opturat pt k atingea in fulia de la servo, iar cotul dintre kompresor si admisie sta asa k ar lovi in capota daca ar sta normal :-) ... It`s my work :oops:

nu-i nik oricum maine o duc sa imi puna si mie urmatoarle : injectoarele de G60 , softul , evacuarea(cu tot cu serpi) , pompa de benzina de G60 , si alt regulator de presiune , o sa va dau miane mai multe detalii despre aceasta "operatiune":-):-):-)

Rebel_Boy 02-09-08 22:50

Re: dubmaniacks
 
Incearca sa o termini pana sambata .. te astept la Buzau :D

Blondu_206 02-09-08 23:59

Re: dubmaniacks
 
nu cred ca o termin pana la buzau !!! imi pare rau !!!

dubmaniacks 03-09-08 00:55

Re: dubmaniacks
 
ok.o sa va rog sa mentineti discutiile ONTOPIC. Aveti messenger :)

- mai sunt cativa prieteni care vor sa se inscrie ...

Blondu_206 03-09-08 01:07

Re: dubmaniacks
 
sco211 cred ca ar fi ok dak ti-ai reconditiona jantele !! ar arata mult mai bine !! oricum deocamdata numai masini cu gust !!! imi place pana acum !! bafta in continuare !!!!

sco211 03-09-08 14:35

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by Blondu_206 (Post 1729698)
sco211 cred ca ar fi ok dak ti-ai reconditiona jantele !! ar arata mult mai bine !! oricum deocamdata numai masini cu gust !!! imi place pana acum !! bafta in continuare !!!!

sunt ok jantele...numai ca se murdaresc imediat ca nu mai am discuri bune.
imi e cam rusine sa fac poze cu ea acu ca e lovita p partea soferului, dar o sa o repar si sper sa n vdm mai toti ca se pare ca mai multi dintre noi aveam nevoie de asta.

p.s.: io nu m-as supara sa scrii detalii despre masina in continuare aici :lol:

ruller 03-09-08 21:17

Re: dubmaniacks
 
3 Attachment(s)
fericit sa fiu prezent cu golfuletul meu :D ... 1.8 8v cate mici modificari.... :)

dubmaniacks 04-09-08 01:41

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by ruller (Post 1731179)
fericit sa fiu prezent cu golfuletul meu :D ... 1.8 8v cate mici modificari.... :)

Bine Ai venit !

F.curand o sa`mi prezint si eu masina. Max 10 ani :D

sco211 04-09-08 11:45

Re: dubmaniacks
 
aaa...pai zii ma asa...nu stiam ca vrei sa ai masina de epoca...

szrobik 04-09-08 14:08

Re: dubmaniacks
 
1 Attachment(s)
Masina mea... Nu este "original", dar cred k se incadreaza in "cult".:rolleyes2

vdub 04-09-08 15:08

Re: dubmaniacks
 
sa-ti faci freza in ele de jante........

dubmaniacks 04-09-08 19:09

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by szrobik (Post 1732277)
Masina mea... Nu este "original", dar cred k se incadreaza in "cult".:rolleyes2

Stii ce parere am despre masina ta . Nu mai e nevoie sa-ti spun.E belea rau.CULT LA SANGE 8)

Quote:

Originally Posted by rac3mast3r (Post 1732414)
sa-ti faci freza in ele de jante........

O sa am si eu :rolleyes2

sco211 04-09-08 22:52

Re: dubmaniacks
 
zibere...vezi ca iti mai trebuie un "=" in semnatura...naibii...sau e lovita? :lol:

dubmaniacks 04-09-08 23:09

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1733319)
zibere...vezi ca iti mai trebuie un "=" in semnatura...naibii...sau e lovita? :lol:

inca e ... sapt viitoare , sau peste 2 sapt ma apuc sa lucrez.

szrobik 04-09-08 23:27

Re: dubmaniacks
 
Ms, ms. Las k o sa ai si tu, sunt convins!!!8)

vdub 05-09-08 15:51

Re: dubmaniacks
 
hahhaa... deja am semnatura.

domnu ziber fa ceva....

sco211 05-09-08 19:32

Re: dubmaniacks
 
mda...se pare ca si la mine 'a aparut' :lol:

cand n apucam si de stikere?? :D

Blondu_206 05-09-08 20:11

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1730451)
sunt ok jantele...numai ca se murdaresc imediat ca nu mai am discuri bune.
imi e cam rusine sa fac poze cu ea acu ca e lovita p partea soferului, dar o sa o repar si sper sa n vdm mai toti ca se pare ca mai multi dintre noi aveam nevoie de asta.

p.s.: io nu m-as supara sa scrii detalii despre masina in continuare aici :lol:

OK !! o sa incerc sa prezint cat pot de mult despre masinutza !! si sper cat de curand sa bag poze si cu MK 1 !! acela pt. raliu!!

Blondu_206 05-09-08 20:12

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by szrobik (Post 1732277)
Masina mea... Nu este "original", dar cred k se incadreaza in "cult".:rolleyes2

crede-ma zici ca ma uit pe mobile la un MK 2 pur nemtzesc !!! Super tare !!!

dubmaniacks 05-09-08 20:49

Re: dubmaniacks
 
o sa apara si stickerul cat de curand.

szrobik 05-09-08 22:28

Re: dubmaniacks
 
am si eu semnatura!...:):):)

sco211 06-09-08 01:37

Re: dubmaniacks
 
chiar imi place ceea ce facem noi aici...si sper sa nu fie doar un entuziastm de inceput...
hai cu stikeru si cu membrii noi !!!

Blondu_206 06-09-08 18:56

Re: dubmaniacks
 
ce crede-ti si eu am semnatura !!!

sco211 07-09-08 00:29

Re: dubmaniacks
 
stie cinva un pret la chiuloasa de 2.0 8v cu injectie si electrica cu tot ? :P


All times are GMT +2. The time now is 10:47.

- Copyright 2026 4Tuning