![]() |
Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
sa spuna fiecare cati a bagat. nu mi-ar veni sa cred ca nu a bagat nimeni mai mult decat numarul maxim de locuri
eu unul am bagat inca 6 (cu mine 7) - 5 pe bancheta din spate (masina mea, opel astra, deci ceva destul de mic). o transformasem in low rider:lol: iar in alta masina, in care am mers ca "pasager" am fost 9 - masina un renault megane 2 hatchback:)) ca sardinele e putin spus |
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
am mers cu o dacie mai demult 8 oameni,7 pe banchete si unu in portbagaj.am oprit in fata la cinema patria.se uitau oamenii de acolo ca la urs...
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
hmm....eu in vito am bagat 8 oameni si i-am dus pana in germania :D; masina are doar 5 locuri. In bmw nu iau oameni in spate :lol: . Un var de-al meu a bagat 8 intr-un tico. Intr-o dacie berlina am vazut 9 tigani ingramaditi. I-am numarat cand au coborat; apoi soferul se duce la portbagaj si mai scoate 3 tiganusi.
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
intr-o honda civic am fost cred ca 10.eu cu un preten ne-am gasit mai curajosi sa stam in portbagaj.abia daca puteam misca un deget.si soferu baga muzica populara si eu stateam pe basu' din portbagaj.am lasat totusi usa de la portbagaj intredeschisa ca sa avem lumina.era noapte.oricum senzatie de neuitat :lol:
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Cand eram mai mic, am fost 6 plus un caine, intr-o masina normala nu e cine stie ce, dar eram intr-un Lastun. :D
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Cam 8 oameni intro dacie....2 cu fundu in portbagaj si restu in masina :)
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Am Astra G Caravan: 3 in fata, 6 in spate si inca 4 in spate!!! A fost un mic test ... nu am mers in trafic!
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
9 oameni intr'un matiz.. 6 in spate (nici nu va puteti da seama cum stateam) si 3 in fata.. ce pot sa va zic.. era ceva de "vis".. :))
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
7 oameni in Mitsubishi Eclipse. 3 in fata, 4 in spate. Pt cine nu stie, in spate ai 2 locuri pt copii, maxim maxim 1.60 inaltime. a fost.... interesant.
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
22 intr-un mercedes sprinter 8+1 varianta cea mai scurta,cu mine 23 :)
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Haha m-ai intrecut eu 18 cu mine intr-un ford transit 8+1 :D
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
10 intr-un passat:> 2 in fata 5 in spate si 3 in portbagaj:-) e variant:-"
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
7 in tico cu tot cu sofer...eram prin clasa a 7-a...
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
io am facut asta dar in parcare.....15 insi intr-un matiz:lol::lol:...data viitoare fac o poza.....erau 4 in fata, intinsii, unu peste altu si alte pozitii si in spate 11 unu peste altu pana la plafon....innebunise maikmea knd nea vazut:lol::lol:
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
15 insi inseamna minim 1 tona..ma mir cum nu i-au cedat suspenisiile
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
tareee!pai cu dacia am dus 10 oameni,toata grupa la fac , portbagaju era ticsit cu halate,stetoscoape,tensiometre si clipboard-uri,iar cand am ajuns la spital buza la finala ,a lovit sina porti si la contactu cu cimentu a generat o sarja de scantei ....artifici nu alta ....
ps tin sa mentionez ca e vb de o sportiva ....ca sardelele e putin spus... |
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
14 intr-o Dacie Break.A si plecat de pe loc.
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
am crezut ca sunt putini cei care fac asta ... dar suntem multi frate .. si ne-au dat si carnet .. :)))
la mine in solenza la plaja .. am bagat asa 2 in fata 4 in spate + 2 in portbagaj .. = 8 :) |
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
11 intr-u logan...sofer + 2 in fatza 5 in spate si 3 cu greu in portbagaj
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
hmm.... am sa incerc sa stabilesc un record. am sa imprumut masina unui prieten (ca sa nu o daram pe a mea :lol: ) un Caravelle (8+1) si am sa incerc sa bag in masina vreo 20-25 de persoane :D
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
8 oameni.Masina, un Passat variant din 2002
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
tot 8 oameni au intrat si la mine in fosta masina , o dacie berlina 2 in fata si 6 pe bancheta din spate
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
cei mai multi cred ca ii vedem un microbuze , mai ales vara , sau in taxiuri !
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
:))))
Anu trecut intr`o dacie 1300 am fost 13 cu tot cu sofer era 1 noaptea...si de unde ne`am suit...erau cam 15 km pana la discoteca...la om la telefon i`am spus ca suntem 8.....de unde...eram 12...ne`a luat omu ... 2 in portbagaj 3 in fata si 8 in spate la discoteca, cand am ajuns ...se uita lumea la noi cum coboram din dacie ....ca eram prea multi :))):))) |
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
am fost 12 in solenza
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
deci... eu la volan, 1 pe scaun in dreapta si inca unul la picioare, 5 in spate, 3 in portbagaj care stateau cu capetele afara (scosesem placa aia de la hayon). am plecat de pe viilor pana la poarta 3 sau 4 la faur (acolo unde intorc tramvaiele) si mers sportiv ca ne duceam dupa fratimiu la scandal :). masina era o supernova... deci 11 persoane :)
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Nu mi s-a intamplat mie dar am vazut 6 oameni intr-un Tico. Inca ma intreb cum au incaput...
Am mai vazut 8 oameni intr-um Renault Megane (al unui prieten) : 2 in fata, 4 in spate, 2 in portbagaj. |
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
11 intrun oltcit ! 1 sofer 3 pe scaunu de langa sofer 6 unu peste altu pe bancheta din spate si unu in portbagaj mergeam la o discoteca :))) mai de mult
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
:)):)) la costinesti la vila la ceres - 2 pe scaunul din dreapta si inca vreo 5 -6 in spate ... eu eram incepatoare si ei erau ..sub efectul Bahus :)):)) imi dadeau toti indicatii ...
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
nu am avut multi intr-o masina :???:
dar am avut 3 babe :twisted: faceam pe taxiul intr-o zii... au venit 3 babe cred ca aveau 100 kg de caciula :sad: eu 120 kg :sad: mergea saracul tico doar la vale :sad: |
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
1 Attachment(s)
beat this :D
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Nemtii astia de-ar vedea ei...nu degeaba ni s-a dus faima...
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Quote:
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
cel mai mult am fost odata (ca pasager) 9 intrun Matiz (de firma) . Mergea la fotbal si erau 2 in Dreapta 4 in spate 2 in portbagaj(unu il tinea cu mana sa nu se duca in sus ) + soferu (In logan am intrat decat 8 :)) ) !
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
am dus odata la tot la fotbal 17 intr-un papuc cu 2 locuri au stat acolo in cober :)) si cu dacia supernova 7 si ne-a oprit si politia ,in spate am folii si nu a vazut ca stau 5 in spate :)))))
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
Eu am bagat intr-un Microcar 9 persoane . si ceva neobishnuit s-a intamplat . masina nu mergea mai tare de 59 km/h pe drum drept . iar tot pe drum drept cu 9 in masina mergea 67 km/h ... ciudat oricum ... era adrenalina maxima :)))
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
2 persoane...
|
Re: Numarul maxim de oameni pe care i-ati avut in masina
dacie 1300 .. 9 persoane cu tot cu sofer... ps: portbagaju era gol...
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:59. |
- Copyright 2026 4Tuning