![]() |
B7 A4 2.0T Quattro
6 Attachment(s)
2007 Audi A4 Quattro - masina perfecta pentru mine, deocamdata.
Sper sa aduc masinile in Bucuresti in octombrie; asta si un GTI Fahrenheit: https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/87846-gti-fahrenheit-45-1200-a.html Mi-am dorit-o exact pe asta asa de mult incat am condus 850km ca sa o iau. A meritat din plin! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
2 Attachment(s)
Inca 2 poze. Acelasi motor pe ambele masini, comportament total diferit.
La GTI: motorul amplasat transversal, tractiune fata, mai usor, DSG. La A4: motorul amplasat longitudinal, tractiune integrala, tiptronic. Desi este mai greu si AWD, Audi consuma mai putin datorita transmisiei. |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
ce vrei sa spui prin total diferit ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Quote:
La asta se mai adauga suspensia sport si vreo 250 kg in minus la GTI care o fac mult mai sportiva. Audi-ul are avantajul confortului si al tractiunii. Pe ploaie de exemplu GTI-ul incepe sa patineze la o curba luata mai sportiv iar Quattro parca e cusut de asfalt. M-am referit pana acum doar la manevrare. In rest, Audi-ul este net superior. |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
superbe :-) sa ai parte de amandoua ;)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Multumesc! Le rasfat cu ceara, creme si sampoane :)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
foarte frumoase ambele masini:love:,felicitari
sa le stapanesti sanatos si fara incidente |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
superb garajul tau (audi+golf)...sa ai parte de ele .. ;) ...imi place mult portocaliul de pe gti...mai multe poze..se poate ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
scuza`ma ca te itnreb locuiesti in america sau in australia?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
australia cade din schema(acolo volanul e pe dreapta)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Canada;)
Foarte frumoase ambele masini, felicitari! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
10 Attachment(s)
Multumesc pentru cuvintele frumoase.
Locuiesc in South Carolina, US, de 5 ani si pentru inca o saptamana. Ma reintorc in tara cu masini cu tot. Am atasat cateva poze de la incarcarea containerului. Voi mai adauga cateva poze zilele astea facute putin mai artistic. Destinatia: Bucuresti! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
7 Attachment(s)
Inca cateva poze (Nikon D80).
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Superbe masinile!
Nicaieri nu-i mai bine ca acasa :-) |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
ai mai trece pe transmisie manuala dupa atatia ani de automata ?:D
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Te astepam acasa.. Cand ajungi daca te intereseaza ornamente din carbon pentru A4 da-mi de veste.
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Am ajuns de cateva saptamani si ieri am scos in sfarsit masina sa vada asfalt romanesc. M-a rugat sa pun benzina de 100 de la Petrom. Este ceva ce ma intereseaza si anume un DVD de navigatie cu Europa.
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Quote:
P.S. Welcome Home :D:D |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
frumoase masinutele, imi pare rau ca trebuie sa le faci cunostinta cu drumurile de romanica :( , ai grija de ele ;)
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
good luck man , si bine ai venit si eu am stat 9 ani in Altanta
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Beton...frumoase foc:) sai ai parte de ele fara evenimente neplacute.
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
cat de frumoase sunt :X
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Multumesc. GTI-ul e sub prelata, pe zapada asta.
Audi-ul face minuni cu Quattro. |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
am o intrebare....cam care sunt cheltuielile cu transportul + taxele vamale , etc...pentru o masina adusa de acolo ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Bine ai revenit in pe drumurile patriei :D . Meseriase masinile , imi plac foarte mult :-) .
am si eu aceeasi intrebare ca 1.9 Diesel , ca nu mi-ar strica si o treaba ca asta in viitor , o masina din USA |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Cheltuielile mele au inclus 2 masini intr-un container de 40 ft. + mobila si lucruri personale.
Containerul a costat cam 5000 USD din fata casei in US pana in Constanta. Sunt si alte metode de a aduce o masina: 1. Container mic pana in Constranta, in care incape doar o masina. Daca duci masina acolo, in port, e cu atat mai ieftin, ca nu se mai pune containerul pe truck. Sa zicem sub 2000 USD cu totul. 2. RO-RO (Roll-on - Roll-off) Masina se transporta direct in vas dar Constanta nu poate primi astfel de masini.. nu are portul amenajat pentru descarcarea lor. Cel mai ieftin este pana in Bremerhanen, sa zicem sub 1000 USD daca duci masina intr-un port de pe costa de est in US. Binenteles se mai adauga vreo 200 EUR la destinatie + combustibil pana in Ro. Sper ca v-am ajutat cu ceva. Un an nou fericit! |
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Quote:
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
Hey ce se mai aude de audi ?
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
superba culoarea gti-ului.. sa le stapanesti sanatos:) si fara incidente
|
Re: B7 A4 2.0T Quattro
super masinile pacat ca au ajuns pe asfaltul ROMANESC
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:33. |
- Copyright 2026 4Tuning