Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/87575-supercar-polonez-veno-replica-lambo-reventon.html)

boy_wonder 15-08-08 13:58

Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
18 Attachment(s)
Veno Automotive este o noua companie din Polonia controlata de britanicii de la Heros Capital. Chiar daca se afla la inceput, firma poloneza a dezvaluit un plan ambitios de a construi un supercar in editie limitata, insa numele acestuia nu a fost inca dezvaluit. Cel mai simplu ar fi sa il numeasca Reventon Replica.

Conform celor de la Veno, supercarul va concura cu unele dintre cele mai puternice masini printre care Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, Koenigsegg, Ascari si Pagani. Oare cum intentioneaza sa faca acest lucru - in afara de designul de la Reventon? Gratie unui sasiu dezvoltat de ei capabil sa faca fata unei puteri de.. 1000 CP.

Mai mult de atat, supercarul polonez va fi disponibil in versiunile coupe si roadster si va beneficia de componente din fibra de carbon, night vision, internet si usi care se deschid la atingerea unui buton. Puterea va veni de la un propulsor Audi V8 de 4.2 litri care va dezvolta 350, 450 si 700 cai putere. Pentru 2009, Veno doreste si implementarea unor motoare V8 de pe Corvette.

cristy_sofy 15-08-08 14:24

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
arata forte bine :D

soulstorm 15-08-08 14:34

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Mi se pare o gluma de prost gust.In loc sa faca ceva nou , se chinuie sa faca ceva deja existent. Puteau sa scoata alt design.

bogg 15-08-08 14:39

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Incercarea lui Predator de a face un Lamborghini, ghinonul lui ca i-au furat polonezii planurile :lol:

ovytt 15-08-08 14:47

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
clar replica reventon

kronos_e36 15-08-08 14:51

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
batman e gelos si yo uimit :))

synu 15-08-08 14:58

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
arata bine dar puteau sa vina cu ceva mai original .....

HellFire90 15-08-08 15:11

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
copie dupa reventon :))) makar pretul sa fie mai mic :)) urmeaza sa faca o masina copie dupa dacia 1310 dar sa o faca Muscle car ;))

ALII 15-08-08 15:24

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
photoshop

Chucky bmw 15-08-08 15:30

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
ma arata frumos da e o mare REPLICA a lu lamborghini reventon

Radoo_84 15-08-08 15:43

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
mult mai frumos e reventon...!!!
asteptam ceva original

Vely 15-08-08 17:32

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Da chair ca seamana cu Reventon, acum dk s-or supara cei de la Lamborghini!?

Vely 15-08-08 17:33

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Quote:

Originally Posted by HellFire90 (Post 1697815)
urmeaza sa faca o masina copie dupa dacia 1310 dar sa o faca Muscle car ;))

Si ce asta-i rau?

Agitatu 15-08-08 17:37

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
este chiar tare modelul ala :)

UNLORD 15-08-08 17:41

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Quote:

Originally Posted by Chucky bmw (Post 1697849)
ma arata frumos da e o mare REPLICA a lu lamborghini reventon

...corect.

sir_sanjei 15-08-08 17:46

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
ha ha ha, jur au invadat chinezi polonia sau........?
masina poate ar avea ceva performante dar puteau si ei sa vina cu un design cat de cat mai original, oricum ei au folosit un design care are succes, nu au copiat niste caricaturi de masini.

SV25MBN 15-08-08 18:25

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Acum ca e copie a lui Reventon, se vede de la o posta. Sa vedem in ce plaja de preturi se va inscrie masina.

SKR* 15-08-08 18:47

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
...lamborghini

Eugen_TL 15-08-08 19:41

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
probabil pt cine nu are bani de lambo :) rusinos sa faci asa ceva, mai ales la inceput de drum !

al3cs 15-08-08 20:00

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
daca vrei sa fii in ton cu cerintele trebuie sa ai imaginatie si sa nu copiezi tot ***u care'l vezi la alte masini...compania asta sigur nu e din china?:)))

manu 15-08-08 21:10

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
forma spatelui aduce a replica de REVENTON + COUNTACH..oricum..un nou supercar

andi_cimpean 15-08-08 21:28

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Arata superb dar daca mai costa si mult la finalul zilei nu vei avea decat o copie de Lambo la un pret probabil similar.

foss 15-08-08 23:44

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
un Lambo ceva mai aranjat si pusa insigna de la alta marca asa fac si eu masini dar nu se face asa ceva cand vrei sa fii original....

GopPo 16-08-08 02:38

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
volanu' n-are nici-o treaba....

MadafacaBULK 16-08-08 12:09

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
deci... asta e noua DACIE ? sau carei treaba peaici? :-?? asta e tot ce am inteles eu... =P~

Agitatu 16-08-08 13:14

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
:))
ia citeste inca odata :P
de la prima pagina

razzwan 16-08-08 13:39

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
as lua una :)))

Marius_mym89 16-08-08 15:06

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
:sad:.....astia ar trebui batuti:bat::lol:...il loc sa gandeasca un design nou se chinuie sa fure de la lambotghini ....cred ca cei de la Lambo nu or sa fie prea incatnati...

razzwan 16-08-08 15:08

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
aici depinde daca astia nu ar da bani ... pt model ;)

morpheusmaster 16-08-08 15:44

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
eu spun sa nu isi mai bata atat capul...noua firma...nou bla bla...sa cumpere lambo si sa ii puna boykit nou si sa ii spuna Veno...PUNCT...ca asta o sa faca defapt ;)

RUDY20140TDI 16-08-08 16:14

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
Nu stiu de ce cei de la Lamborghini nu sau luat de viata lor ?
Chiar asa au ajuns sa se faca replici la orice ?

mitza mtb 16-08-08 18:28

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
E replica lui reventon CLAR!!...Urat din partea polonezilor....

robertzel86 16-08-08 19:33

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
lamboo furat clar.

kboom 16-08-08 23:00

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
o fi el copie, da e frumos !
interesant e sa vedem replica lambo la toata treaba asta !

Agitatu 17-08-08 00:00

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
of :))
sa fure si astia de la dacia un model de dodge viper sau un bugatti :))
sa vezi atunci :X
toti pe dacie =))
ieftina si misto

83 kys 17-08-08 14:15

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
nu imi plac copiile

allexutzzu 17-08-08 15:16

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
arata foarte bine, dar e kitch...:|

Victor_WRC 17-08-08 19:12

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
HOOO plagiatorii:lol::lol::lol:

T u p 3 u 20-08-08 01:22

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
nu mai spuneti voi k e e o mare replica..e una M I C A .

teddy 20-08-08 08:01

Re: Supercar polonez de la Veno sau replica Lambo Reventon
 
should fail


All times are GMT +2. The time now is 00:49.

- Copyright 2026 4Tuning