Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - B-81-HVZ (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/87436-e30-81-hvz.html)

xGeorge 13-08-08 22:10

E30 - B-81-HVZ
 
4 Attachment(s)
Salut am decis sa imi prezint si eu masina ,este un bmw e30 325ix din 88 full electric , abs , serpishori,jenti pe 16 9j spate si 7,5 pe fata, arcuri sport, cand am cumparat\o avea si toata evacuarea din inox , fara nici o toba, se auzeam marfa, dar era prea zgomotoasa , deocamdata am pus toata evacuarea originala , dar nu am degand sa o las asa.
Mai am mult de lucru la interior , in rest masina merge bine .
Planuri de viitor- kit m-technic 2(sper luna vitoare sa reusesc sa il cumpar)
-geamuri fumuri si interiorul din piele ,si cam atat pt deocamdata , am sa pun niste poze cu ea de cand am luat-o

MARI_NSL 13-08-08 22:43

Re: e30 B-81-HVZ
 
masina este foarte frumoasa . sa o stapanesti sanatos ...

Cipilica 13-08-08 22:49

Re: e30 B-81-HVZ
 
Din cate vad eu masina arata foarte bine, deci mai multi bani disponibili pentru tuning:-). Sa o stapanesti sanatos si multa bafta, sa realizezi ce ti-ai propus. Sa ne tii la curent cu noutatile.

Cataaa_ 13-08-08 23:35

Re: e30 B-81-HVZ
 
sa`l stapanesti sanatos si fara incidente frate :) curat , foarte frumos , imi place :>

Ingerasul99 13-08-08 23:38

Re: e30 B-81-HVZ
 
stiu masina e frumoasa ! sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

dragos002 13-08-08 23:46

Re: e30 B-81-HVZ
 
Foarte intretinuta ! Cu mtech o sa iasa bomba !!

xGeorge 14-08-08 13:14

Re: e30 B-81-HVZ
 
3 Attachment(s)
deocamdata arata asa

silviu_dodo 14-08-08 13:49

Re: e30 B-81-HVZ
 
Arata bine si cu jantele cu miezul negru,eleronul este finut8). frumoasa masina ta.o intrebare am si eu ,este trapa originala sau e montata?

xGeorge 14-08-08 14:02

Re: e30 B-81-HVZ
 
asa am cumparat\o , cred ca ia schimbat trapa baiatu de la care am luat-o nu stiu sigur

polo 14-08-08 17:52

Re: e30 B-81-HVZ
 
salut masiana a fost a mea trapa am schim cu una originala cea veche ruginise .sa ai grija de ea ;)

Puya123123 06-10-08 00:42

Re: E30 - B-81-HVZ
 
forta ursu

colegutu_2005 06-10-08 13:42

Re: E30 - B-81-HVZ
 
dak te itnereseaza un interior tipla te pot ajuta e ca nou pe bej recaro original de urs

xGeorge 16-10-08 13:06

Re: E30 - B-81-HVZ
 
3 Attachment(s)
am mai pus folie si deocamdata decat bara spate si eleronu la kitu m-technick ..pt restu nu am cleme...daca a mai montat cineva si stie cam cate cleme imi trebuie , pt ca am fost la augsburg..si ala dormea pe el acolo...

quze 16-10-08 20:04

Re: E30 - B-81-HVZ
 
Vezi ca au la bavaria ... sunt cam scumpe da macar stiu ce si cum iti trebuie

xGeorge 17-10-08 11:34

Re: E30 - B-81-HVZ
 
2 Attachment(s)
o sa ma duc saptamana la cel de pe dn?

Ingerasul99 17-10-08 12:08

Re: E30 - B-81-HVZ
 
bandoul de pe usa spate stanga unde e?simpla si la obiect :X

xGeorge 17-10-08 12:40

Re: E30 - B-81-HVZ
 
pai lam dat jos , sa vad cum se prind bandourile de m-technic...mai am de pus bandourile si pragurile...

xGeorge 21-10-08 00:19

Re: E30 - B-81-HVZ
 
1 Attachment(s)
..............................

Vlad_18RLG 21-10-08 00:52

Re: E30 - B-81-HVZ
 
sa-l stapanesati sanatos si fara incidente!

GAby645 21-10-08 09:49

Re: E30 - B-81-HVZ
 
salut ,,arata foarte bine ursu ...
barile vechi nu le mai ai?

kezz 22-10-08 15:51

Re: E30 - B-81-HVZ
 
nice..take care!

xGeorge 23-10-08 18:41

Re: E30 - B-81-HVZ
 
Cumpar 2 amortizoare fata pt IX, noi sau sh

xGeorge 04-11-08 22:40

Re: E30 - B-81-HVZ
 
1 Attachment(s)
salut , am bagat masina la o mica revizie , si am schimbat:
-bucsile pe fata
-amortizoarele pe fata
-bieletele fata-spate
-discuri si placute fata spate
-cablurile de frana de mana si sboti
-antigel
-burdufurile de la planetare..

laur200445 04-11-08 22:48

Re: E30 - B-81-HVZ
 
Foarte misto masina,imi place ca ca ai pastrat linia "clean"
OF: Pe ce balta e poza aia ?

xGeorge 04-11-08 23:00

Re: E30 - B-81-HVZ
 
ms , balta la iesire din afumati numai stiu cum se numeste

laur200445 04-11-08 23:08

Re: E30 - B-81-HVZ
 
ok mersi.ai invatat in ec 5 sau te confund?

xGeorge 04-11-08 23:12

Re: E30 - B-81-HVZ
 
ma , confunzi

Preparatul 06-11-08 09:13

Re: E30 - B-81-HVZ
 
N-O VINZI??:d

xGeorge 06-11-08 11:17

Re: E30 - B-81-HVZ
 
maine schimb si distributia sa fiu mai sigur:), deocamdata nu o vand ,depinde de ce oferta imi faci

Preparatul 06-11-08 11:18

Re: E30 - B-81-HVZ
 
Quote:

Originally Posted by xGeorge (Post 1846889)
maine schimb si distributia sa fiu mai sigur:), deocamdata nu o vand ,depinde de ce oferta imi faci

4000e

xGeorge 06-11-08 13:10

Re: E30 - B-81-HVZ
 
:)) nu ms 4 mii am dat eu pe ea acum 1 an...si sa mai montat kit m technic 2..plus piesele care le`am schimbat..

Preparatul 06-11-08 13:33

Re: E30 - B-81-HVZ
 
ok multumesc frumos spor la treaba!

xGeorge 08-11-08 13:07

Re: E30 - B-81-HVZ
 
2 Attachment(s)
..............

Ingerasul99 08-11-08 13:26

Re: E30 - B-81-HVZ
 
frumoasa achizitia , ii sta bine asa incaltat.

cRbL 09-11-08 09:17

Re: E30 - B-81-HVZ
 
hmmm
vad in poze spalatoria de la trafic greu si prosper parca ?
suntem vecini :P

Bmwaldo 09-11-08 12:34

Re: E30 - B-81-HVZ
 
Quote:

Originally Posted by xGeorge (Post 1850985)
..............

alegerea ideala. :D sunt grave rau ! O.Z FUTURA !

xGeorge 09-11-08 14:04

Re: E30 - B-81-HVZ
 
2 Attachment(s)
ms .............

xGeorge 19-11-08 22:22

Re: E30 - B-81-HVZ
 
5 Attachment(s)
am reusit sa montez bandourile si pragurile...maine sper sa pun niste poze mai bune..

MARI_NSL 19-11-08 22:36

Re: E30 - B-81-HVZ
 
da parca era mai lasata masina :-? ai inaltato cumva ?

ps . buna treaba cu mtech si cu jantele .. ;)

xGeorge 19-11-08 22:40

Re: E30 - B-81-HVZ
 
a fost pe cric masina si iam facut pozele cand am dat`o jos...pe fata este cu 1cm..mai inalta pt ca sunt amortizoarele noi:( ..pana nu gasesc o suspensie reglabila de ix... nu are rost sa o las mai jos cu arcuri sport si amortizoare de fabrica..daca am pus 2 persoane ..sta pe burta:( sunt in cautari., am gasit dar 800--1000 de euro..


All times are GMT +2. The time now is 16:00.

- Copyright 2026 4Tuning