Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo :D (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/87343-fete-bisericesti-noaptea-strazi-preacuviincioasa-poza-surprinsa-dinamo.html)

lascarica 13-08-08 03:48

fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo :D
 
2 Attachment(s)
D-ale bisericii ...:lol:
Scuze calitatea,facute noaptea cu telefonul ....nu ma gandeam sa intalnesc asa ceva in mijlocul bucurestiului...:)

http://www.iop.krakow.pl/pckz/opis.asp?id=26&je=en
http://www.salvaeco.org/insecte/page..._religiosa.php

bmwm5 13-08-08 08:07

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
aveam asa ceva acum 2 ani la servici,undeva pe calea grivitei.de unde a aparut nu stiu

Mustang 13-08-08 08:30

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Sunt din ce in ce mai dese in Bucuresti. Chiar ieri am calcat si eu pe una.
Din ce stiu, fiinta asta se imperecheaza cu masculul, dupa care il omoara. Ma insel?

bmwm5 13-08-08 08:46

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
il mananca de viu

trafy-vr6 13-08-08 09:58

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
tipic femeilor :)))) sorry de offtopic:D

bmwm5 13-08-08 10:24

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
nu am mai scris asta,dar asa am gandit si eu :D

lascarica 13-08-08 12:46

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
:)..sunt foarte feroce si foarte inteligente(pt o insecta..si F. pe deasupra...=))...scuze,glumeam cu partea usor misogina:D)
In alta ordine de idei, TRAFY, te rog sa incadrezi semnatura in trei randuri scrise (+eventual imagine de maxim 500x100). Sunt oameni care au mai multe articole decat tine la vanzare...daca fiecare si-ar pune in semnatura cate 8-20randuri,CUM ar arata un topic in care ar posta respectivii?!...Creezi un precedent periculos insa am preferat sa-ti spun in loc sa ti-o sterg direct...deci ia masuri,fa-o rezonabila ! Multumesc,

denver 13-08-08 13:20

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
era de asteptat de la o femeie :)) , din pacate nu-i o gluma , este o realitate cel putin in general cam asa se intampla :P

metal-militia 14-08-08 01:04

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
eu credeam ca ai surprins vreo maicuta pe stadion :lol::lol:

DaViD TL 14-08-08 01:27

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Quote:

Originally Posted by metal-militia (Post 1695197)
eu credeam ca ai surprins vreo maicuta pe stadion :lol::lol:

stand la un havana cu un bax de peroni langa ea :lol:

Daniel_Toa 14-08-08 09:59

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Dupa ce femela se imperecheaza cu mascului, aceasta ii mananca capul :) ( capul de sus ) .

Cristy65 14-08-08 16:52

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
deci ii mananca nu?
si daca ii dai o palma zbiara si se bate de pamant, dar de ar avea putere,femeia-om (:lol:) ne-ar manca de vii.

mihai88 15-08-08 14:29

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
si cam prin ce zone isi lasa odraslele,intuneric,racoare,etc....
io am gasit 1 in casa si stau la etaju 1...

22VIN 15-08-08 14:34

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
sa nu puna dracu pe vreuna de-asta sa o gasesc in casa...

bmwm5 15-08-08 14:38

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
ar fi ceva sa o pui in insectar...nu sunt prea des intalnite

SUPAPA_Jr 15-08-08 15:26

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
am vazut si eu pe strada....cum naiba sa fie in pericol cand sunt o groaza de aparitii

Bogdan_ozzy 18-08-08 11:13

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Uitati aici Calugarita SHAOLIN , in actiun , devorand :

1. Un soarece de camp

2. Si partenerul de " Calareala "

P.S. : In numele stiintei mi-am permis sa ridic aceste link-uri aici , nu pentru a face publicitatea . :)

Daniel_Toa 18-08-08 12:32

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Eu am zis ca ii mananca capul dar voi nu nu nu nu nu era batman

synu 18-08-08 14:07

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
ale dreaq de insecte !!! auzi sa manance capul mascului...........

lascarica 18-08-08 17:07

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Ferocitatea salasluieste de multe ori acolo unde ne asteptam a gasi tandrete si gingasie..;)..
Oricum,a doua secventa te poate duce cu gandul la "The Silence of the Lambs" in versiune mini...:)..Aproppos,ganditi-va ca si zboara bestia:lol:...cred ca-i un fel de zmeul-zmeilor in lumea ei.

PS: nu sunt atat de "destule" cum vi se pare...pun pariu ca daca i-am aduna pe toti cei care au vazut cate una si sunt siguri sau au poze cu ce au vazut,nu am depasi un numar de 10 persoane(in bucuresti)...nu includem in categorie si mincinosii care's multi si pun pasiune in ceea ce scot pe gura:D
-La insectar,este si ilegal si lipsit de sens...oricarui pasionat din domeniu i l-ai arata,vei avea parte de dispret,toti cunoscand faptul ca-i specie ocrotita...deci satisfactia...unde ar fi?..ca am "invins" si colectionat o...Insecta ?!

22VIN 21-08-08 23:33

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
fiv-ar scarboseniile le-as borsi pe toate... dar tinand cont ca e o specie protejata si pe cale de disparitie (nu ca as duce eu lipsa astora cum as duce lipsa unui animal, dar unora le pasa) ma abtin... asta in cazul in care nu ma trezesc cu una in camera, ca parchet se transforma

bmwm5 23-08-08 13:42

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
3 Attachment(s)
hai sa pun si eu o fata bisericeasca

Spookie 23-08-08 14:08

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Am vazut si eu 3 dinastea in Timisoara de cand m-am nascut, credeam ca sunt lacuste supraponderale dar se numesc calugarite , asa-i ? Oricum , nu credeam ca sunt in stare sa manance masculul , de obicei sunt mai mari si mai puternici si au grija de o "turma" intreaga nu se imperecheaza o data si mor.. :|

lascarica 23-08-08 15:43

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
bmwm5 , imi face impresia dupa dimensiunile aluia,ca ar fi mascul..:)..deci el sarmanul,e cam victima..:)

bmwm5 23-08-08 17:10

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
nu ma pricep,era la mine la servici,vroia sa intre in toaleta barbatilor,deci ...era mascul :D a incaput intr-un pahar de plastic,pe lungime.l-am luat de acolo si l-am pus undeva unde e iarba,sa nu fie calcat

bmwm5 23-08-08 19:25

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
ori sunt mai multe,ori se misca foarte repede,am pus-o undeva in iarba,iar acum e pe un zid,la vreo 20 de metri de primul loc.nu se poate asa ceva

aleks 26-08-08 13:38

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
are dreptate lascarica, parca-i tacerea mieilor in varianta insectelor filmul al doilea...
Quote:

Originally Posted by denver (Post 1693832)
era de asteptat de la o femeie :)) , din pacate nu-i o gluma , este o realitate cel putin in general cam asa se intampla :P

nu se intampla asa in general, cel putin nu la mine, poate la tine :)

bmwm5 26-08-08 13:41

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
asta mic din poza mea sta de vreo 3 zile lipit de un perete.o fi murit?sau asteapta prada?

denver 26-08-08 13:56

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 1715963)
are dreptate lascarica, parca-i tacerea mieilor in varianta insectelor filmul al doilea...

nu se intampla asa in general, cel putin nu la mine, poate la tine :)


simteai nevoia sa spui ceva ? am zis in general nu-i vorba de mine sau de tine lol

aleks 26-08-08 14:06

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
da, simt nevoia sa spun ceva cand citesc generalizari de genul celor spuse de tine, probabil din vasta-ti experienta.
dar suntem off-topic deja, putem continua pe sectiune pe "femei"

Trixi 26-08-08 14:42

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
...am mai mentionat si in alta parte,adevarat ca in legatura cu barbatii,dar,aparent este din ce in ce mai evidenta treaba asta si in lumea celor care nu cuvinta...masculul isi face treaba si poa' sa plece...ca nu mai este mai puternic nici psihic nici fizic sa aiba nevoie femela de el....e nasol,dar asa este.
toata treaba e,ca insecta nu se plinge.

bmwm5 26-08-08 15:05

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
putem discuta aici numai despre CALUGARITA?va roooooooog!

lascarica 26-08-08 15:10

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Quote:

Originally Posted by bmwm5 (Post 1715970)
asta mic din poza mea sta de vreo 3 zile lipit de un perete.o fi murit?sau asteapta prada?

Mort nu este,ei oricum asa vaneaza- stand la panda (ba chiar am impresia ca isi modifica usor culoarea in functie de cea a suprafetei si pozitia in functie de textura suprafetei-ex:funze vs iarba vs.crenguta..daca il vei urmari,vei observa ceva-ceva;) )...directioneaza spre el un gandac dintr-o specie comuna...si nu foarte mare...si vei vedea:)
Denver..hai sa lasam offtopicul,mai ales ca poate aleks a avut timp sa-si formeze propria parere in decursul experientei de viata a celor 10ani pe care-i are in plus;)...Ne putem spune fiecare parerea,fara a fi sarcastici sau acizi in replici,mai ales cand dialogam cu un moderator...din respect pentru munca pe care o presetaza,nu de frica penalizarilor sau altceva.
Multumesc:).

trixi...:lol:..da, ,masculul isi face treaba si poa' sa plece...numai ca in cazul asta de care e vb aici, plecarea se face iesind pe "usa" din dos...mai exact din dosul femelei,dupa ce traverseaza sistemul ei digestiv....:lol:...sau in cel mai bun caz,pleaca fara cateva accesorii vestimentare...cum ar fi: cap, picioare,aripi,...si alte mizilicuri d-astea...:lol:

bmwm5 26-08-08 15:13

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
e cam la 3 metri de pamant,nu prea am cum sa ajung la el,dar o sa incerc...

22VIN 04-10-08 17:23

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
1 Attachment(s)
asta a cam facut poc...

lascarica 04-10-08 18:43

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Daca tu ai "ajutat-o"...prevad ca vei deveni premier:lol:..deci viitor luminos:D...
Acum ,mai in serios..nu stiu daca-i semn bun faptul ca am ajuns sa eliminam orice nu este identic cu noi sau orice la un moment dat ar putea sa ne jeneze ...:(...cred ca ar trebui sa ne fie mult mai frica de burtosii sefi de comisii parlamentare,decat de o sarmana gaza...aia ne pot ucide familiile (indirect...sau direct daca sunt implicate in afaceri ce intersecteaza planurile marete de pe mapele investitorilor din spatele dansilor)..pe cand gaza asta ,nu facea decat sa-si duca mai departe specia,incercand pe cat posibil sa nu intersecteze calea vreunui viteaz...dat fiind faptul ca habitatul ei a fost luat tot de noi...direct prin defrisari si mari cartiere "rezidentiale" pe fiece camp (in care curand-10ani, vor locui greierii si sobolanii) ,or indirect prin substante chimice raspandite din aer peste tot ce este vegetatie aproapiata de zonele cultivate sau urbane.

Psycho 04-10-08 20:11

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1693364)
Sunt din ce in ce mai dese in Bucuresti. Chiar ieri am calcat si eu pe una.
Din ce stiu, fiinta asta se imperecheaza cu masculul, dupa care il omoara. Ma insel?


hahah sunteti nebuni cand am vazut titlul topicului m-am gandit la prostii :))

cat despre calugarita .. mai sunt si cazuri cand masculul scapa ...

stiti bancul cu magicienii :))

asa .. cum ziceam ... uneori mai si scapa masculul

22VIN 05-10-08 00:55

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 1791910)
Daca tu ai "ajutat-o"...prevad ca vei deveni premier:lol:..deci viitor luminos:D...

nu. nu sunt idiot sa omor ce nu ma deranjeaza. asa am vazut-o pe jos...
singurul mod in care as omora-o ar fi sa ma trezesc cu una pe mine:lol: atunci nu mai tin cont:))
oricum cine a omorat-o a fost un idiot, pentru ca pot sa fac pariu ca nu-l deranja cu nimic

apropo, lascarica, eu cred ca singurul lucru care deosebeste omul de animal in afara de mersul biped e faptul ca omul ucide si din placere

Sasha 05-10-08 01:03

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Quote:

Originally Posted by amphetamine (Post 1708651)
fiv-ar scarboseniile le-as borsi pe toate... dar tinand cont ca e o specie protejata si pe cale de disparitie (nu ca as duce eu lipsa astora cum as duce lipsa unui animal, dar unora le pasa) ma abtin... asta in cazul in care nu ma trezesc cu una in camera, ca parchet se transforma

idem :? arata a killer:?
Quote:

Originally Posted by Psycho (Post 1792054)
hahah sunteti nebuni cand am vazut titlul topicului m-am gandit la prostii :))

me too =))

morpheusmaster 05-10-08 02:12

Re: fete bisericesti noaptea pe strazi-preacuviincioasa din poza,surprinsa la dinamo
 
Si eu mam gandit tot la ceva pooorn :)) saraca insecta din ultima poza...oricum...sa ma trezesc cu una din asta pe ceafa ii frec o palma de o ia mama naibii :) In rest...nu ma cunosti...nu te cunosc..:)


All times are GMT +2. The time now is 07:08.

- Copyright 2026 4Tuning