Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Evenimente Auto (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto.html)
-   -   Gumball 3000 editia 2008 (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/87022-gumball-3000-editia-2008-a.html)

boy_wonder 10-08-08 00:33

Gumball 3000 editia 2008
 
49 Attachment(s)
Editia de anul acesta a celebrului raliu de 3000 de mile va dura 8 zile si se va desfasura in perioada 9-16 august. Gumball 2008 va porni din San Francisco si se va sfarsi la Beijing, ruta fiind urmatoarea: San Francisco - Los Angeles - San Diego - Las Vegas - Pyongyang - Shanghai - Xuzhou - Beijing.

Buga 10-08-08 01:07

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
:dribble::dribble::dribble::dribble:

norbi_bidi 10-08-08 01:24

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
e ceva peacolo....

Brynk 10-08-08 01:26

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
deabia asteptam sa inceapa....cred ca cei de la lotus au trimis masinutza aia electrica mai mult ptr reclama si foarte bine fac....

ESPinoza 10-08-08 02:19

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
unde naiba spera sa ajunga ala cu jante pe 40? :))))

Andreus 10-08-08 02:44

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Din ce in ce mai tare este gumball`ul....intr-un cuvant: SUPERB

kalligraniento 10-08-08 02:48

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Mie mi-a plcxut mult Ford GT ala!

Chucky bmw 10-08-08 04:51

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
super jmecher .....am vazut si editiile trecute.........vreau si eu sa particip/////:):):) :))

3S-FE 10-08-08 08:56

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by Brynk (Post 1688276)
deabia asteptam sa inceapa....cred ca cei de la lotus au trimis masinutza aia electrica mai mult ptr reclama si foarte bine fac....

mestere ala nu-i lotus, e Tesla Roadster

bogdan gba 10-08-08 10:42

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Hopa.. ia uite cum un Corvette este imbracat in autocolant. Mai spuneti ca e Kitch? Parca asa auzeam la topicul cu BMW-ul acela facut din negru alb. Asa ca vedeti si voi ca se mai practica si prin alta parte acest lucru.
Superbe masini

$ole 10-08-08 11:29

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
da e adevarat......superbe masini

NighTy 10-08-08 11:50

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
:shock: :shock:

boy_wonder 10-08-08 12:38

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Lexion te astept si pe tine cu poze.. nu pune doar pe GTspirit :-)

RUDY20140TDI 10-08-08 12:52

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Uau ce de avioane la Gumball 3000 .

monk 10-08-08 13:18

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by bogdan gba (Post 1688495)
Hopa.. ia uite cum un Corvette este imbracat in autocolant. Mai spuneti ca e Kitch? Parca asa auzeam la topicul cu BMW-ul acela facut din negru alb. Asa ca vedeti si voi ca se mai practica si prin alta parte acest lucru.
Superbe masini

toate masinile din gumball 3000 sunt colantate inainte cu diverse modele. nu te gandi ca autocolantu ala va ramane acolo dupa cursa ;) cel mai probabil este o reclama care era in curs de lipire.

ontopic: unde e team polizei ?

vitezoman 10-08-08 14:15

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
noi dece nu facem un raliu prin Romania

xTc` 10-08-08 14:22

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
frumos:X

PaulMIG 10-08-08 14:47

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
N-am putut participa ca ii ziua mea pe parcursul raliului :-P
enjoy:
https://www.youtube.com/watch?v=PjE1TAolD9Y
https://www.youtube.com/watch?v=eB5K2...eature=related

ESPinoza 10-08-08 14:58

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
hai lexion cu detaliile!

boy_wonder 10-08-08 16:02

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
56 Attachment(s)
.....

weedboy 10-08-08 16:27

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
sper sa ne tineti la curent cu cat mai multe filmari si poze .... succes

boy_wonder 10-08-08 16:40

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
1 Attachment(s)
oare o fi platit taxa de participare si pentru el? :D:D:D

SKR* 10-08-08 17:13

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
ce masini :-s pici langa ele

real4u 10-08-08 17:15

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
sub 100.000 euro sigur nu e nici o masina, dar cred ca toate adunate depasesc 10 mil :((((..... vreau si eu o masina sa partip acolo
:(((

real4u 10-08-08 17:17

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Kat o costa km cu taxiu ala( corvette c6 cred) ??:)))))))))

vitezoman 10-08-08 18:44

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by real4u (Post 1689070)
sub 100.000 euro sigur nu e nici o masina, dar cred ca toate adunate depasesc 10 mil :((((..... vreau si eu o masina sa partip acolo
:(((

daca vrei se vezi o masina sub 100.000 atunci sa punem bani sa luam si sa tunam o dacie si sa participam cu ea

sir_sanjei 10-08-08 20:37

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
de fapt mai multe masini sunt sub 100.000 uitativa mai atenti.

tare gumball-u asta. dar ma intreb de ce in mare parte participa numai supercaruri?

zed13 10-08-08 21:03

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by sir_sanjei (Post 1689293)
de fapt mai multe masini sunt sub 100.000 uitativa mai atenti.

tare gumball-u asta. dar ma intreb de ce in mare parte participa numai supercaruri?

A fost acum cativa ani de ex. si un vw Van vechi, s-au dus doar de fun. dece numai supercaruri? din cate stiu taxa de participare e 60.000euro, ori pe masina ori pe persoana nu stiu exact:shock:

boropan 10-08-08 22:32

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
asta e visu sa particip la cursa asta

Mirel_URS 10-08-08 23:18

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Superb

no limits design 11-08-08 00:15

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
mda...moarte crunta acolo.......as sta asa zile intregii sa vad masini din astea trecand pe langa mine

JustMeB 11-08-08 00:26

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
foarte tare cursa

am vazut mai toate Gumball de cand au inceput ... cel putin astea de au aparut pe toreents

Brynk 11-08-08 01:18

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
:))
Dubitza aia care zici tu ca e veche participa si anul asta,si prietene nici 10 dacii nu fac cat motoru lu aia ,a fost un filmulet pe youtube mai demult in care era oprita de un politai si a fost luata de radar cu 190 mile MILE /h,nici politaiului nu ia venit sa creada cu cat a fost luata de radar "vechitura" aia;)

Brynk 11-08-08 01:21

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by boropan (Post 1689458)
asta e visu sa particip la cursa asta


taxa de participare este doar dew 60.000 de lire...bafta

Brynk 11-08-08 01:22

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
Quote:

Originally Posted by zed13 (Post 1689341)
A fost acum cativa ani de ex. si un vw Van vechi, s-au dus doar de fun. dece numai supercaruri? din cate stiu taxa de participare e 60.000euro, ori pe masina ori pe persoana nu stiu exact:shock:


Dubitza aia care zici tu ca e veche participa si anul asta,si prietene nici 10 dacii nu fac cat motoru lu aia ,a fost un filmulet pe youtube mai demult in care era oprita de un politai si a fost luata de radar cu 190 mile MILE /h,nici politaiului nu ia venit sa creada cu cat a fost luata de radar "vechitura" aia...
60.000 de lire

ESPinoza 11-08-08 01:28

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Brynk (Post 1689781)
Dubitza aia care zici tu ca e veche participa si anul asta,si prietene nici 10 dacii nu fac cat motoru lu aia ,a fost un filmulet pe youtube mai demult in care era oprita de un politai si a fost luata de radar cu 190 mile MILE /h,nici politaiului nu ia venit sa creada cu cat a fost luata de radar "vechitura" aia...
60.000 de lire

nu e obligatoriu sa ai un super car ca sa participi. daca imi aduc aminte un Citroen 2CV a participat la cursa din 2003 sau 2004 nu mai tin minte. desi rar ajungea la 100km/h
cu toate astea a casitgat premiul de "spirit of the gumball" sau ceva de genul

bogddanel 11-08-08 01:48

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
tare rau 2CV-u
sunt multe supercar-uri, e adevarat, dar se pare ca iti trebuie doar taxa de participare{care din cate am citit nu e deloc mica}, si o masina functionala

adut 11-08-08 09:00

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
referitor la bubitza are motor de nustiu ce Porsche pe ea :D :D
nici in cel mai frumos vis nu as putea sa ma vad participand la un astfel de concurs...foarte tare !!!

dog99 11-08-08 09:46

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
:shock: superbe masini:shock:

Radoo_84 11-08-08 10:37

Re: Gumball 3000 editia 2008
 
absolut superb


All times are GMT +2. The time now is 18:09.

- Copyright 2026 4Tuning