Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

Gratzian 04-10-05 18:16

Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
1 Attachment(s)
daca sunteti atenti, se aude roata scartaind la plecare
se schimba pana intr-a cincea, in cateva secunde...
se vede cum creste viteza...
3 virgula ceva secunde suta
si n-am dat prea violent in ea..
adica e o incercare aleatoare, nu am facut mai multe incercari sa o iau pe cea mai buna

provocari? ceva? asteptam ceva masini ?

ZXR 04-10-05 18:59

O intrebare...De ce ai schimbat asa repede, in loc sa tragi mai mult de 1 si 2?
In alta ordine de idei, in confruntarea masina - motocicleta (sport), e clar ca motocicleta are cistig de cauza.

ono41 04-10-05 19:32

EU!!!! Cand si unde?

aviator 04-10-05 20:17

Cu masina sau cu motorul ca ONO ne incurca.
Trebuie batut cu masina sau cu motorul?

Michael 04-10-05 20:34

mie mi se pare a fii masina nu motor :D

aviator 04-10-05 21:01

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Michael\"
mie mi se pare a fii masina nu motor :D

Nu vezi cat de repede schimba, e motor si Gratian nu minte.
Da baga goneta nu gluma!

aviator 04-10-05 21:02

Ca sa nu mor prost as incerca si eu.
Sa vad despre ce e vorba.

aviator 04-10-05 21:03

io stiu unu , dar nu stiu daca vrea sa se dea cu motoare...

TheRogue1 04-10-05 22:07

ma voi nu ganditi cum sa aive vreo sansa o masina in fata unui motor sport ... poate un ferari ...da nu cred ca e cineva dintre noi fericitul; posesor al unuia ...ati incercat vreodata sa va dati cu un motor sa vedeti cum accelereaza si la ce viteze ajunge? cui de aici ii ajunge masina in 300? hai 250 macar si in cat timp si dupa aia intrebatoi-va in cat ajunge un motor la 200... mie mi se pare asta o provocare ..chiar deloc

Skillzu 04-10-05 23:06

motocicleta?sunt tare curios ce motocileta e....mie mi se pare masina...totusi ceasurile si turometru...8-9 mii de ture....lamuriti-ma si pe mine k nu sunt in cunostinta de cauza... :?

SEBASTIAN 04-10-05 23:32

Mda, suna bine.
Nu pot sa ma arunc asa cu capul inainte, dar mai multe amanunte ar ajuta la o hotarare.

Michael 04-10-05 23:40

este foarte curios, m-am uitat de multe ori la clip si cu incetinitorul si am impresia ca este un bec aprins (pentru centura de siguranta).
am dreptate sau ma insel ???

EvLSant0S 04-10-05 23:46

as baga mana in foc ca nu e motocicleta ...

SEBASTIAN 04-10-05 23:52

Suna a start de Ducatti cu motor bomba 2 in v cu un cuplu enorm.
La moto de curse exista tot felul de ciudatenii pe bord.
Suna a 2 in v, nu e Hayabusa si nici ZX12 sau un 4 in linie.Motor mare oricum.

shadow 04-10-05 23:57

Eu as fii de parere ca nu este motocicleta din vreo 2 motive:
- cand se misca camera daca te uiti F atent am impresia ca se vede volanul care acopera partial anumite cadrane,
- la sfarsit cand se vede peste bord nu prea seamana cu o motocicleta.
Parerea mea, as putea sa ma insel!!!

EvLSant0S 04-10-05 23:59

s-a intrebat cineva de unde draq se filma ?!?!
;)

SEBASTIAN 05-10-05 00:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
s-a intrebat cineva de unde draq se filma ?!?!
;)

De pe cadrul de carena!?

ionutdrg 05-10-05 00:09

eu zic sigur ca este masina
pana acum nu am vazut motor sa aiba doar 9000 de ture..... :roll:

xxdadixx 05-10-05 00:09

1 Attachment(s)
E masina 100% Nu-s 100%sigur ca e Subaru dar ca aranjare seamana, turometru, becul ala care se aprinde pe la 6500-7000 de ture, si volanul se vede clar ca blocheaza apa si benzina care din coincidenta sunt dispuse exact ca si in imaginea de mai jos. La fel becul de centura de siguranta care e pozitionat EXACT in dreptul a 6500 ture :P

shadow 05-10-05 00:11

:tenisclap :tenisclap :tenisclap

ionutdrg 05-10-05 00:12

eu cred ca este Subarul lui Sebastian......
ma insel ?

SEBASTIAN 05-10-05 00:13

Quote:

Originally Posted by ionutdrg
eu zic sigur ca este masina
pana acum nu am vazut motor sa aiba doar 9000 de ture..... :roll:

Sunt multe: BMW prea rar are peste.
E un gen de cadrane sportiv.

motoarele doi in v sunt mai putin turate ca si cele in 4 linie

Quote:

Originally Posted by ionutdrg
eu cred ca este Subarul lui Sebastian......
ma insel ?

Eu am masina nu motocicleta.
As vrea eu.

EvLSant0S 05-10-05 00:19

:lol: ntz ntz ntz ...

GYM 05-10-05 00:20

Parerea mea este ca se vede de la o posta ca este masina, fara dar si poate.... Nu stiu eu prea multe despre moto dar nu imi seamana deloc a fi motocicleta :) Felicitari Sebastian pt Subaru :shock: Reiese si din raspunsul tau : \" Eu am masina nu motocicleta. As vrea eu\" ...daca intelegi ce vreau sa zic :lol:

SEBASTIAN 05-10-05 00:23

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"GYM\"
Parerea mea este ca se vede de la o posta ca este masina, fara dar si poate.... Nu stiu eu prea multe despre moto dar nu imi seamana deloc a fi motocicleta :) Felicitari Sebastian pt Subaru :shock: Reiese si din raspunsul tau : \" Eu am masina nu motocicleta. As vrea eu\" ...daca intelegi ce vreau sa zic :lol:

Multumesc! Dar de ce ma feliciti aici, sau unde ai vazut masina de la Hunedoara?

baghy83 05-10-05 00:23

Ducati nu e,de fapt nici nu e motocicleta.oricum meseriasa masina si la fel si cel care o conduce

GYM 05-10-05 00:25

Pai cum unde am vazut-o ?? In filmulet.... let's get serious :)

SEBASTIAN 05-10-05 00:30

Quote:

Originally Posted by baghy83
Ducati nu e,de fapt nici nu e motocicleta.oricum meseriasa masina si la fel si cel care o conduce

Nu eram eu atotstiutorul,era o supozitie in special cea legata de 2 in v, eu de exemplu am avut multe motociclete printre care un Suzuki TL1000S cu motor 2 in v si un cuplu imens, la demaraj nu am furato de la nimeni, iar la viteza nu excela si oricum eram dupa un pom luat "in brate" la cca 100km/h asa la viteza o lasam mai moale maxim 250 am mers cu asta.

Quote:

Originally Posted by GYM
Pai cum unde am vazut-o ?? In filmulet.... let's get serious :)

Glumesti! :D

baghy83 05-10-05 00:41

Sebastian mi se pare ca faci pe prostul desi nu esti.Sunetul nu e de motocicleta si mai ales se aud ca niste rateuri cand schimba vitezele.La motociclete se aud de obicei cand se lasa acceleratia nu in plina acceleratie.si totusi un 2 in v face un zgomot de genul wrooooom nu wroom wroom wroom wroom si limitatorul nu ii intra la 8000 de ture chiar daca e 2 in v.e masina si gata.nu ma mai agit degeaba

SEBASTIAN 05-10-05 00:41

Quote:

Originally Posted by Gratzian
daca sunteti atenti, se aude roata scartaind la plecare
se schimba pana intr-a cincea, in cateva secunde...
se vede cum creste viteza...
3 virgula ceva secunde suta
si n-am dat prea violent in ea..
adica e o incercare aleatoare, nu am facut mai multe incercari sa o iau pe cea mai buna

provocari? ceva? asteptam ceva masini ?

Te rog spune mai multe ca vad ca vreo 2-3 spun de mine.
Parca si eu tind sa cred ca e un Subaru dupa poza cu bordul.
Intrecerea poate fi reala sau virtuala?

Quote:

Originally Posted by baghy83
Sebastian mi se pare ca faci pe prostul desi nu esti.Sunetul nu e de motocicleta si mai ales se aud ca niste rateuri cand schimba vitezele.La motociclete se aud de obicei cand se lasa acceleratia nu in plina acceleratie.si totusi un 2 in v face un zgomot de genul wrooooom nu wroom wroom wroom wroom si limitatorul nu ii intra la 8000 de ture chiar daca e 2 in v.e masina si gata.nu ma mai agit degeaba

Eu tot ce spun ma contraziceti.
Pe bune eu zic ca pos sa-l fac!
Motocicletele dau rateula schimbare chiar pocnitura, daca sti sa schimbi la limitare.

B|shOp-VR6 05-10-05 01:08

E masina... din putinele mele cunostinte motoarele au lungi treptele, asta il are foarte scurt. Daca dadea cu motorul blana de la I-a pana la IV-a... cred ca era undeva pe la 200 si ceva viteza.

Se mai observa cresterea rapida spre 100 apoi cresterea nu e la fel de violenta ca la un motor. Am mai multi amici cu motoare si am vazut cum cresc alea de la 100 la 250... nu se compara.

Ma insel oare? :D ca sa nu mai vb.. ca majoritatea motoarelor au acum kilometrajul electornic... iar sunetul nu e de motor neam de neamul lui. :D

Bordul e foarte lat pentru un bord de motor.. iar filmarea dak era facuta de pe motor sau sa zicem de pe umarul motociclistului... se auzea vantul la viteza respectiva.. aici se vede ca e in habitaclu. Bafta! Frumoasa masina oricum :)

EvLSant0S 05-10-05 01:13

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
s-a intrebat cineva de unde draq se filma ?!?!
;)

De pe cadrul de carena!?

termina frate bishop :P
uite de unde se filmeaza ! ;)
:P
hai gluma-i gluma , al cui e subaru ?

B|shOp-VR6 05-10-05 01:15

Si ar mai fi.. aduceti-mi-l pe motociclistul care a dat scartz de roata cu motorul pe plecare... mare meserias trebuie sa fie sau are brate puternice de a ramas pe motor :lol:

SEBASTIAN 05-10-05 01:16

Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
E masina... din putinele mele cunostinte motoarele au lungi treptele, asta il are foarte scurt. Daca dadea cu motorul blana de la I-a pana la IV-a... cred ca era undeva pe la 200 si ceva viteza.

Se mai observa cresterea rapida spre 100 apoi cresterea nu e la fel de violenta ca la un motor. Am mai multi amici cu motoare si am vazut cum cresc alea de la 100 la 250... nu se compara.

Ma insel oare? :D ca sa nu mai vb.. ca majoritatea motoarelor au acum kilometrajul electornic... iar sunetul nu e de motor neam de neamul lui. :D

Bordul e foarte lat pentru un bord de motor.. iar filmarea dak era facuta de pe motor sau sa zicem de pe umarul motociclistului... se auzea vantul la viteza respectiva.. aici se vede ca e in habitaclu. Bafta! Frumoasa masina oricum :)

aM AVUT ZX 12 CEA MAI TARE MOTOCICLETA DE SERIE DIN LUME 192CP SI CE POT SA SPUN DECAT CA BORDUL E ANALOGIC CU CEASURI DE ACEST GEN.
PE MOTOR E ENZATIA ALTA, SI IN AUTOBUZ ESTE CU CAT ESI MAI VERTICAL CU ATAT SIMTI MAI TARE.
VANTUL NU SE AUDE DACA AI CAMERA PROFI CU FILTRE DE SUNET SI ARE O DENUMIRE OPTIUNEA DE SCOS ZGOMOTUL DE VANT.
POATE FI PE UMAR SAU CHIAR PE PIEPT CAMERA.
SUNT MOTOARE SI MOTOARE LA ZZR 1100NINJA AVEAM 110 TREAPTA 1, 160-2, 185-3, LA TL 1000 S 115-1, 155-2, 180-3, LA ZX12R 160-1, CCA 200-2, 240-3, CCA 300-4 ... ASTA CU RAPOARTE SI CALCATURI DE FABRICA, LA CURSE PUN F SCURTE SA APUCE SA DEA 6 TREPTE MAXIM IN CATEVA SUTE DE METRI.

Quote:

Originally Posted by B|shOp-VR6
Si ar mai fi.. aduceti-mi-l pe motociclistul care a dat scartz de roata cu motorul pe plecare... mare meserias trebuie sa fie sau are brate puternice de a ramas pe motor :lol:

SI EU DADEAM, FOARTE MULTI DAU, DACA PLECAM TARE AVEAI SENZATIA CA VREAU SA BARBIERESC CAUCIUCUL DUPA OPRIRE ERA ZGARIAT DE LA START PE COAMA.

B|shOp-VR6 05-10-05 01:18

Si scartul de roti? :D

Nu imi vine sa cred ca si-a luat camera performanta special sa filtreze sunetul de la vant :P

B|shOp-VR6 05-10-05 01:20

Am postat in acelasi timp.. sorry..

Nu cred in scartzul de roti.. sa fim seriosi.. e plecare de pe loc.. dak o facea asa violent ori e cel mai meserias de pe la noi ori ii zbura motocicleta de sub el. Hai sa fim seriosi.. de ce se zice ca motoarele desi scot 100 mai bine decat multe masini in carte.. nu prea beneficiezi de acest avantaj? Tocmai pt ca plecarea lor e foarte dificila.. pt a da randamentul maxim :P

SEBASTIAN 05-10-05 01:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Si scartul de roti? :D

Nu imi vine sa cred ca si-a luat camera performanta special sa filtreze sunetul de la vant :P

SCARTUL NE ARUNCA CU GANDIREA LA CEVA CU TRACTIUNE PE O SINGURA PUNTE, SPATE CA NU SCARTIE F MULT MAI DE GRABA, INSA NU SUNT CONVINS CA E MASINA.

B|shOp-VR6 05-10-05 01:23

Toti motociclistii mai intai pleaca relativ usor pt stabilitate si apoi ii dau.. si chiar nu cred ca ma insel aici :P

xxdadixx 05-10-05 01:23

sunetul ca sunetul da cu volanul si centura ce faci? Oricum o duci bine, vad ca ai plinul :lol: 8)

SEBASTIAN 05-10-05 01:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Am postat in acelasi timp.. sorry..

Nu cred in scartzul de roti.. sa fim seriosi.. e plecare de pe loc.. dak o facea asa violent ori e cel mai meserias de pe la noi ori ii zbura motocicleta de sub el. Hai sa fim seriosi.. de ce se zice ca motoarele desi scot 100 mai bine decat multe masini in carte.. nu prea beneficiezi de acest avantaj? Tocmai pt ca plecarea lor e foarte dificila.. pt a da randamentul maxim :P

aM FACUT O PLECARE ANTOLOGICA CU TL1000S-UL MEU LA INTRAREA PE CALEA VICTORIEI.ACCELERAT TARE LA START CAROSABIL LUCIOS, FUM DIN ROATA PE LA 80 A LUATO IN SUS PANA LA 100CAND AM REDUS, SCHIMBAT, GAZ BRUSC DIN NOU SUS CU MIC PATINAJ, REDUS ACCELERAT MAI FIN, TREI SI BLANA.
TOTI DIN SPATE AU RAMAS BLOCATI DE CE VAD, IAR EU DISPERAM DUPA UN CBR 1100XX CARE PLECASE MAI REPEDE INAINTEA MEA, IL FACEAM DAR ATUNCI LUASE AVANS. AM CONTINUAT PANA LA URMATORUL STOP UNDE L-AM EXECUTAT.
CREDEMA STAU ZILNIC INTRE SUTE DE MOTOARE, POTI PLECA CU PATINAJ DE ROATA FARA PROBLEME DACA EXERSEZI UN PIC.


All times are GMT +2. The time now is 03:05.

- Copyright 2026 4Tuning