Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renault 5 GTTurbo (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/8507-renault-5-gtturbo.html)

yknot 30-09-05 08:42

Renault 5 GTTurbo
 
2 Attachment(s)
1.4 turbo, 120cp stock, evacuare coupe(scurta si in lateral)
jenti 7x15 Ronal, gume 195/50/15, prize aer escort cossworth, etc

Zerofast 06-10-05 16:30

micut dar rau

yknot 12-10-05 09:41

intr-un tarziu mi-am montat blow off... of of :)

p3rv3r5ul 15-10-05 15:09

nu dai masina? :d

yknot 17-10-05 08:36

deocamdata nu o mai dau, clienti am deja pt ea cu toate ca nu au trecut 2000 de ani....
daca imi iese o combinatie o sa o dau, dar nu stiu nimic sigur

Piry 17-10-05 09:02

si eu am luat un renault 5 GTL is foarte multumit de masina ii superba, sa o stapanesti cu grija.

yknot 02-11-05 10:39

1 Attachment(s)
.. bord

Skma 03-11-05 08:51

Asta e bord de Renault 19 sau de ce?? de 21? sau de laguna?? :D

yknot 03-11-05 11:02

ceasurile sunt de la un R 21 T quadra

yknot 03-11-05 11:07

bordul este cel original de r5

tzorrro 25-08-06 18:55

Re: Renault 5 GTTurbo
 
o mica intrebare daca se poate... strang bani de ceva vreme pentru un renault 5, si sunt in dubii - imi place cum arata r5gtt ca exterior, de ce stie sa faca nu mai vorbim, dar as avea nevoie mai mult de o masinuta care sa consume putin (nu bag bani in ea sa o fac ca sa ma uit ce frumos arata in parcarea din fata blocului)... deci cu consumul cum stai?:D ca as opta mai mult pentru un diesel cu exterior de GTT

M Y U 25-08-06 19:41

Re: Renault 5 GTTurbo
 
Felicitari pentru munca depusa si nu in ultimul rand pentru cel mai alergator R5 de legale din zona estica a Romaniei.

Eugen_TL 25-08-06 19:45

Re: Renault 5 GTTurbo
 
frumusica masina... uofff ce nu face fratele JIJI o fapta buna sa dea un cec micutz la cei cu idei si masinutze adevarate dar care trebuie sa mai aiba grija si de familie si sa manance si tot:lol:

yknot 26-08-06 07:25

Re: Renault 5 GTTurbo
 
am si uitat de topicul asta, multzam de aprecieri, si doar ce am venit din concediu dupa un drum de vre-o 2500km(stiu ca sunt carcotasi care zic ca nu rezista la drumuri lungi), totusi masinile astea au o mare personalitate si tocmai atunci cand ti-e lumea mai draga iti face figuri. eu am avut o conducta de benzina infundata si nu mai puteam merge mai mult de 80km/h.... enervant rau... sa nu mai spun ca 80km/h luati mai greu ca trabantul.... dar s-a rezolvat in cele din urma.

yknot 26-08-06 07:30

Re: Renault 5 GTTurbo
 
3 Attachment(s)
si ceva poze din concediu

tfsi 26-08-06 10:06

Re: Renault 5 GTTurbo
 
it's the "Pocket Rocket" :)

o masina exclusivista si potenta ;)

yknot 26-08-06 12:18

Re: Renault 5 GTTurbo
 
dupa cum se vede din poze, cu ceva timp in urma a suferit o operatie in zona barii fata datorita intercoolerului nou care nu incapea in spatele barii ... :)

la chestiune 26-08-06 19:35

Re: Renault 5 GTTurbo
 
Quote:

Originally Posted by yknot (Post 532770)
am si uitat de topicul asta, multzam de aprecieri, si doar ce am venit din concediu dupa un drum de vre-o 2500km(stiu ca sunt carcotasi care zic ca nu rezista la drumuri lungi), totusi masinile astea au o mare personalitate si tocmai atunci cand ti-e lumea mai draga iti face figuri. eu am avut o conducta de benzina infundata si nu mai puteam merge mai mult de 80km/h.... enervant rau... sa nu mai spun ca 80km/h luati mai greu ca trabantul.... dar s-a rezolvat in cele din urma.

Salutari de la Craiova !!! Ne-am intilnit pe traseu.......Circotasii lasa-i in pace ,mai degraba invidiosi ..! Eu am facut cu ea drumuri de Italia (cam 15 ore Timisoara -Roma)...de nu le mai stiu nr. TINE MICUTA !

yknot 26-08-06 20:51

Re: Renault 5 GTTurbo
 
da, am fost si la craiova weekendul trecut, si am vazut chiar vestitul 5 al lui johnny parcat langa mine langa parc :)
sotia mea are veri in craiova si nu ratam o vizita la ei de cate ori se poate

yknot 15-09-06 12:13

Re: Renault 5 GTTurbo
 
mai nou, este de vanzare, nu stiu daca o sa ma indur sa o vand.... :(

B.v.L 25-10-06 14:39

Re: Renault 5 GTTurbo
 
yknot un pret ai pt. el ?

tm8bnz 25-10-06 20:12

Re: Renault 5 GTTurbo
 
Nu mai are ! :D
De acum cu mine vb ! :lol:
Ar trebui inchis topicul asta,si o sa dau eu drumu la altu,cu mai multi cai !

shyck 25-10-06 22:40

Re: Renault 5 GTTurbo
 
cat te-a ajuns pana la urma?

tm8bnz 25-10-06 23:06

Re: Renault 5 GTTurbo
 
sti reclama cu piticii ?! Cu grebla imensa de clestar ?! :lol:

shyck 26-10-06 17:45

Re: Renault 5 GTTurbo
 
o stiu, am vazut-o o sg data, deci nu prea am habar de ce se zice, sper sa o vad sa imi dau seama de ce vrei sa zici :P

tm8bnz 29-10-06 19:47

Re: Renault 5 GTTurbo
 
E o fraza "Nu se zice,Nu se'ntraba,Nu se zice,Nu se'ntreaba" :lol:

MOUZE 06-11-06 20:11

Re: Renault 5 GTTurbo
 
Quote:

Originally Posted by tm8bnz (Post 603530)
E o fraza "Nu se zice,Nu se'ntraba,Nu se zice,Nu se'ntreaba" :lol:

esti cumva pitic de gradina ??? :D

tm8bnz 07-11-06 11:57

Re: Renault 5 GTTurbo
 
Is pitic de shosea ;)

tm8bnz 11-11-06 23:48

Re: Renault 5 GTTurbo
 
Multumesc de urari,se poate inchide topicul,am facut altul !


All times are GMT +2. The time now is 22:29.

- Copyright 2026 4Tuning