![]() |
Ford Capri
Vreau si eu sa-mi sumpar un Capri ... este o alegere buna ?? sa-mi caut alta masina ??
|
daca iei tot din urma si citesti,ai sa-ti formezi singur o parere.
sa-ti iei un capri trebuie sa-ti placa in primul rand si sa ai rabdare! |
frate nu itzi lua capri ca te c... pe el nu e bun de nimic
in general masinile vechi si frumoase sunt urate :lol: Lupuleeeeeee ceri pareri ???? |
da
am citit multe pagini din urma si intr-adevar este foarte interesant , dar piese pt. el se gasesc doar pe la oameni ca voi , aici pe forum ?? sau majoritatea pieselor le are VIVIESP ?? :D
|
la partea cu piesele te descurci relativ usor!la orice magazin de piese auto gasesti brat inferior(1200000-1800000)bielete de directie 260-370 mii,iar restul de piese se potrivesc in general de la alte mot de ford!
o intrebare pt bil1706:detii cumva un capri?lasa omul sa se decida singur,nu cred ca esti formator de opinii!ficare face ce vrea cu banii si timpul lui! acu sa revin la tine:depinde cita rabdare ai,de ce fonduri dispui si cit de mult iti place modelul acesta de masina.parerea mea personala este sa te invirti printre proprietarii de capri-uri sa vorbesti cu ei,sa afli care sint plusurile si minusurile si la urma sa iei o decizie in cunostinta de cauza :!: |
Re:
Quote:
|
Re:
nu exista minusuri :)[/quote]
intr-adevar nu exista!noi stim asta ,dar sa lasam omu sa se convinga singur ! :lol: |
Bill1706 este un prieten bun de-al meu si facea si el putina caterinca , el mi-a recomandat un Capri ....si el este maniac dupa Ford are un Taunus .... mersi frumos pt. pareri .
|
daca ai sa te hotarasti sa-ti iei,sa pui pe primul loc tablaraia.sa fie buna.motorul nu e o problema prea stresanta daca ai un mecanic si 2-3 prieteni priceputi.
|
Re:
Quote:
|
de unde esti lupule?
|
Sunt din bucuresti .... in legatura cu mecanica il am alaturi pe Bill1706 :D si pe tata , deci nu pleaca nici unul .... imi pare rau pt. tine cu namolul si cu mecanicul .
|
treaba cu mecanicu nu a patit-o cosmineloo ,ci un preten comun ,nu dam nume ,persoana importanta! :D :lol:
|
Re:
Quote:
|
bre DASCALU GABRIEL tu nu prea stii sa citesti frate ???
Uitete bine sa vezi ce am scris ( in general masinile frumoase sunt urate ) nu tzi se pare un text scris la misto ? Hai breee te credeam baiat cum erau baietii odata :)) Acu lasand gluma, ia ziiiiiii si mie ca am auzit ca tziai pus carb de 2000 pe motor de 1600 ( sper ca e vorba de motor de taunus iar carb e dublu corp WEBER 32/36 ) Daca da,spune-mi si mie pls cum merge motoru cu carb ala si cat consuma ? BAFTA astept raspuns de la tine |
AJUTOR !!!
Sunt cel mai mare ghinionist de pe planeta :cry: :cry: l-am sunat pe proprietarul unui Capri ca sa-i spun ca ma duc sa-l iau si la vandut aseara :cry: :cry: VA ROG din tot sufletul ..... anuntati-ma si pe mine daca gasiti vreun anunt ....pls !!!
|
e un opel manta de vanzare in BC(vrea 2000 dar cred ca-l iei cu 1,7)
are motor de 2.0 16v injectie multipunct-(de pe calibra sau gen calibra) e negru si asteapta un pasionat sa o reconditioneze. e singura masina care as pune-o langa un capri....undeva mai in spate :lol: |
O sa ma gandesc la varianta asta , dar slabe sanse pt. ca inca sunt in stare de soc,ca am pierdut Capri-ul ala.... si parca nu as vrea alta masina.... vezi poate gasesti unul .
|
1 Attachment(s)
e un capri de vanzare in BC dar...proprietarul vrea prea mult,nu stiu cat exact dar ultima data cerea 6-7mii euro :shock:
acum ce sa zic,masina e reconditionata complet,desi se putea mai bine,motor V6 2.0-90CP.oricum e genul de masina care te urci ii dai keie si pleci,dar la banii astia ti-o faci cum vrei tu. mai e viviesp care vinde fordul-2.8i si un anunt de pe net cu poza,cred ca e poza anuntului in cauza vand ford capri 1977, stare buna de functionare, rosu, itp 2006 noiembrie, cd jvc, telefon:0743695507-VARIANTE |
mersi mult , l-am sunat pe cel cu Capriul din 77 si o sa ma duc sambata sa-l vad .... ureaza-mi noroc si tine-mi pumnii ........ ca sa nu-l pierd si pe asta :)
|
bil1706 cred k ai inteles gresit ce ti-am zis eu pe alt forum...DascaluGabriel si-a pus pe mot de Sierra 2000, carb de 1.6 care zicea el e gigea cu cel de 2.0 dar nivelul plutitorului difera, deci el si-a adus nivelul plutitorului de la carbul de 1.6 la specificatziile celui de 2.0 si merge belea...sa dam cifre...195km/h vit maxima intr-un Capri MK I, prima treapta dk nu gresesc a prin 80-90km/h :shock: ...motorul totusi putzintel bricolee :lol: :twisted: :lol: :lol:
Lupy un Consul/Granada Mk I nu te intere?? ..vruuumm.........2 mototare de 2.0 un V6 original si un OHC de Sierra la numai 980E, fata de preturile ce le-ai gasit pana akum...eu zic k merita.. :roll: EDIT: uite un link cu descriere mai ampla si pozne :wink: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=11539 |
viitoarea mea masina :lol:
|
what under za hood?
what prais? i bet it doesn't have electric windows and mirrors :lol: :lol: :twisted: arata bine totusi..pt un capri :shock: :D |
2000 , 4 linie , cutie in 5 trepte ..... destul de simplu . Nu are decat cutia schimbata , in rest este cum a lasato mama ei :D
|
hai tata in familie! cat vrea pe el?
|
Nu este facut de alergat , dar macar sa stiu ca-l am ca restul se rezolva
Vb dupa ce o sa-l am , ca sa dau mai multe detalii despre el. |
Re:
Quote:
|
ohoooo
salutare salutare
in sfarsit mi-ai raspuns si mie bre... auzi ...??? de unde si la ce bani fac si eu rost de un set de jicloare+ garnituri ( ma intereseaza si bucsile de la ax ) ce carb de 1600 ai pus ??? e dublucorp ??? |
CARB
carbu e dublucorp cu socul automat,32/36 DGAV 8A!sfat prietenesc:ia o gioarsa de carb de pe vre-o sierrescu si ai toate piesele de schimbiar de pret inca nu te pot incurca!de abia marti pot da un rasp clar :!:
|
ok
ok ok
merci si astept pretzurile ai facut o pauza ( de postat ) destul de lunga de ce ???? sper ca acu sa vb mai des am gasit un weber 32/36 progresiv cu soc automat ( caruia vreau sa-i \" inventez\" un soc manual ) > daca cumva ai fro idee baga mare Bafta pana la urmatoarea vizita |
CARB
nu-i indicat sa umbli si sa modifici socul!de preferat e sa il lasi asa cum e,avind in vedere ca poti regla turatia la care sa iti stea motoru cind este rece!turatia optima-1500-1900-2000 ture!
ca sa faci modificarea socului din soc pe apa pe manual,e cam complicat tre sa modifici carcasa exterioara si nu cred ca se merita! am avut o pauza mai mare deoarece leaptoapa a stat mai mult prin service in loc sa stea la je acasa!da gata deja sint off-topic |
boss
pai ...boss eu nu am partea cu apa ( tulumbitza prin care circula apa )
si d'asta zic ca tre sa-i fac ceva |
Spor la treaba Bil punete pe treba si gadeste-te la ceva care sa mearga :D
|
SDf
|
SDf
|
Re:
Quote:
|
nu T-fds? :roll:
|
???
WTF ???
|
Ford Capri
1 Attachment(s)
PAREREA MEA ESTE SA CONDUCI UN CAPRI SI APOI SA CERI PARERI,ADICA SIGUR NU O SA MAI AI NEVOIE DE PARERILE ALTORA IN ALEGEREA MASINII...[img]
|
mai bughie..pai de ce iti vinzi bolidu?? ia zi?? :oops: :lol: :lol: :lol:
spui la om sa conduca Capra..sa nu ceara parerea altora..desi cine are unul..shtie mai multe decat unul ce conduce unul...parerea mea :wink: N-o VINDEEEE...sau da-o dk chiar trebuie, dar da-mi si mie ceva piese inainte http://bestsmileys.com/lol/4.gif multe masini seamana la condus...dar e ideea de forma in primul rand, mecanica, intretinere, pe care nu ti-o formezi doar conducand masina respectiva :roll: |
| All times are GMT +2. The time now is 13:20. |
- Copyright 2026 4Tuning