Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

ZoliaT 26-09-05 13:11

STI - RC
 
o masina foarte controversata care se apropie de stadiul final de tuning :

detalii la :
https://www.4tuning.ro/autotuning/Sub...cing/index.htm

va atasez cateva poze mai recente


:!: Va informez ca nu este agreeata folosirea pozelor cu aceassta masina in nici un fel de material, informativ, documentar sau tehnic ori publicitar, fara acordul meu scris si ca orice incercare de utilizare a acestor imagini este total interzisa.
Cei ce nu respecta sunt pasibili de pedepsele prevazute prin prisma Codului Penal si Civil.
Deasemene orice poza sau imagine cu acesata masina impreuna cu folosirea lor reprezintas un delict, imaginea masinii apartinand exclusiv proprietarului.

luca 26-09-05 19:09

Din cate stiam era cam secretos Seby in legatura cu ce are sub capota, eh acum ne putem face o parere asa in mare, unii mai priceputi pot face o parere si mai in detaliu.

P.S. Cum ati reusit sa-l faceti sa ridice capota? :lol:

mike20 26-09-05 19:41

pana la urma la cati cp a dus`o ??

blowwind 26-09-05 20:12

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mike20\"
pana la urma la cati cp a dus`o ??

ca speram ca vom vedea ce poate la legela de pe 16... :P

ono41 26-09-05 21:45

Sti-ul lui Sebastian e cea mai tare masina din Romania de departe, am vazut cu ochii mei ce poate zilele trecute si ma impresionat rrau de tot, masina mea e tare,vreau sa va zic cateva din masinile pe care le-am batut ca sa va faceti idee de cat de tare e Sti-ul lui Sebastian: Lamborghini Galardo, Porsche turbo, multe Subaru STI, Toiota Supra si Mitshubishi EVO 8. Aseara am vazut ce poate Sti-ul lui Sebastian si mi-am dat seama k masina mea e un BABY Sti si nu exagerez cu nimic si nici nu caut sa-l laud fara sa merite pe Sebastian, vreau doar sa il felicit pt prepararile pe care le-a facut si sa il FELICIT........
P.S BRAVO SEBI.........

SEBASTIAN 26-09-05 23:55

Re: Subaru Impreza WRX STI - Sebastian -Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by \"ZoliaT\"
o masina foarte controversata care se apropie de stadiul final de tuning :

detalii la :
https://www.4tuning.ro/autotuning/Sub...cing/index.htm

va atasez cateva poze mai recente


Nu e nici pe departe gata!
Am sa continui sa scriu dupa ce voi primi favorul de a-mi modera discutile despre masina mea singur.
Se poate muta topicul aici se lasa o umbra si dincolo il moderez asa cum consider ca e mai bine.
Mai pot da multe detalii cahiar si poze insa astept sa preiau controlul topicului, in alte conditii nu sunt de acord ca masina mea sa fie aici subiect de discutie.

PiX 27-09-05 07:16

da este vre-un film cu subaru si supra aia care se intrec? ca pe multa lume am vazut ca vb despre asta si cred ca esista si un film... :roll:

EVOLUTION8 27-09-05 15:57

ono:
Quote:

Toiota Supra
Imi poti spune si mie care Toyota Supra a facut-o Sebastian???
Ca sunt cam rare in tzara de aceea te intreb.

blowwind 27-09-05 16:37

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EVOLUTION8\"
ono:
Quote:

Toiota Supra
Imi poti spune si mie care Toyota Supra a facut-o Sebastian???
Ca sunt cam rare in tzara de aceea te intreb.

aia a fost lista cu masinile batute de ono...si a specificat ca masina lui sebastian este mult sperioara fatza de a lui....de unde tragem concluzia ca sebastian poate sa bata masini mult mai bune decat cele enumerate mai sus ;)

SEBASTIAN 28-09-05 09:27

Poate ca nu bat masinile sus mentionate insa nu le voi ocoli la start.
In plus ar fi un mare serviciu daca nu ati intelege ca nu agreez ilegalele si ca la Legal Racing calitatea mea de participant nu e preferentiala si ma pun la start in grupa mea langa orice masina apoi la liber incerc si cu aia mai mari.
Nu am batut nici o Supra pana acum pentru ca nu am avut ocazia, iar Ono probabil se referea la faptul ca el a batut Supra, iar masina mea l-a impresionat mai mult decat a lui.
Nu insitati la mine cu intreceri stradale pentru ca le evit, sigur asta nu inseamna ca nu am si eu excesul meu de adrenalina si pe strada, as minti, dar pe cat posibil evit si caut sa nu vin la ilegalele organizate de care aflu de obicei dupa ce s-au consumat.
Daca te refereai la Supra lui Virgil nu-mi faceam griji il puteam bate in orice context. Are o masina competitiva acum insa pe 400m a furato de la doua Subaru, iar cu mine pe 1000 nu avea decat sansa ca eu sa gresesc ceva, doar atat.

UGA 28-09-05 13:15

Am vazut cursa dintre WRC URSULETUL CU MOTOR DE M5 si SUPRA IAR WRC A PIERDUT PE 500-600M CU O MASINA .....EU M-AM DESCURCAT CEVA MAI BINE..... DAR DACA VA IMAGINATI CA V-A BATE VREODATA SUBARU LU SEBI PE 400M............ SUNTE-TI NEBUNI.....
Virgil este un baiat exceptional din dicutiile mele cu el.... fara slickuri si o pista acoperita la start cu aceea pelicula aderenta de caucuiuc topit......


Important este sa sti sa pierzi........

Alcibiade 28-09-05 23:43

d-le sebastian ati declarat la topicul provocari ca masina dvs are putin peste 300cp.Cum se poate afirma ca e cea mai tare cu numai putin peste 300cp?

shadowro 29-09-05 00:46

si marmota invelea ciocolata in staniol ... tu chiar crezi ca masina lui are putin peste 300 ? aia vazut pozele de la motor ?

kickass 29-09-05 02:31

arata bine masina.. ne poti spune o putere estimativa a masinii tale?

SEBASTIAN 29-09-05 08:38

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Alcibiade\"
d-le sebastian ati declarat la topicul provocari ca masina dvs are putin peste 300cp.Cum se poate afirma ca e cea mai tare cu numai putin peste 300cp?

:lol: Am sa te rog sa fi atent la ce spun. Nu-mi amintesc sa fi declarat undeva ca are putin peste 300cp si vad ca esti unul din cei care-mi mananca timpul cu ineptii, dacaq totusi am spus \"putin peste 300cp\" a fost o eroare.
Cu siguranta are ceva peste 300cp.

Alcibiade 29-09-05 19:45

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:

Originally Posted by \"Alcibiade\"
d-le sebastian ati declarat la topicul provocari ca masina dvs are putin peste 300cp.Cum se poate afirma ca e cea mai tare cu numai putin peste 300cp?

:lol: Am sa te rog sa fi atent la ce spun. Nu-mi amintesc sa fi declarat undeva ca are putin peste 300cp si vad ca esti unul din cei care-mi mananca timpul cu ineptii, dacaq totusi am spus \"putin peste 300cp\" a fost o eroare.
Cu siguranta are ceva peste 300cp.

ok,bos :lol: fie ca tine :lol:

SEBASTIAN 29-09-05 22:38

Va rog sa va concentrati asupra subiectului topicului!

Ce vreti sa spun de putere? Nu am masurat si nici nu am unde sa o fac, in plus nu ma intereseaza cati cai are important e cum merge masina.
Eu nu urmaresc numarul de cai fac ce trebuie facut bine acolo unde stiu si efectele vin de la sine.

INSAne 29-09-05 22:55

Sebastian, daca nu e secret, cam cat scoti pe sfertul de mila?

SEBASTIAN 29-09-05 22:56

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"INSAne\"
Sebastian, daca nu e secret, cam cat scoti pe sfertul de mila?

sub 13 :D

cioli17 30-09-05 17:55

[b]la un wrx sti , 4x4 si putstramb , vezi sa nu-ti pice :no: , in rest e ok :)

luca 30-09-05 18:03

Sub 13 secunde ar putea insemna si 10 secunde pt care ar fi nevoie de mult mai mult decat 350 Cp. Dar asa e Seby nu ne spune nimik concret \"peste 300\" \"sub 13\" etc. Dar mi se pare corect, daca ar spune s-ar duce tot farmecul de la curse. :wink:

SEBASTIAN 30-09-05 19:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"cioli17\"
la un wrx sti , 4x4 si putin golit in interior , un timp de ''sub 13 secunde'' ar insemna maxim 350 de cai deci nu mai are 600 ? :)

ps : imi place ca de la o vreme ai invatat sa folosesti smileurile ( zambaretii aia din dreapta ) , este ca-i treaba cu ei ? :lol:

si intercularu ala sta a dracului de stramb , vezi sa nu-ti pice :no: , in rest e ok :)

Cred ca nu ai vazut masina si judeci dupa poze. E perfect drept, erau umbre.

SEBASTIAN 30-09-05 19:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"luca\"
Sub 13 secunde ar putea insemna si 10 secunde pt care ar fi nevoie de mult mai mult decat 350 Cp. Dar asa e Seby nu ne spune nimik concret \"peste 300\" \"sub 13\" etc. Dar mi se pare corect, daca ar spune s-ar duce tot farmecul de la curse. :wink:

Ce sa spun?
Eu nu am harti scoase la imprimanta cu cifre pe ele.
Merge bine nu merge se face sa mearga, eu sunt multumit, incantat de fapt si m-am saturat de discutii interminabile asa ca pot spune fara sa gresesc ca are peste 300 si scoate un timp mai bun de 13 secunde pe 400m.
Cand spuneam mult erau discutii cand spun putin sunt discutii, cifra exacta nu o stiu nici eu.
Va pot spune ca din prima prezentare ere vorba de un stagiu pe care l-am dezvoltat serios si am mai crescut inca o etapa foarte mare.
Astept masinile puternice la start si o sa speculati voi dupa pe unde e puterea si eu poate va mai dirijez in directia buna.
E bine asa?

SEBASTIAN 07-10-05 16:26

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=

Spot 26-10-05 13:59

am vazut astazi Subaru si am ramas :shock: :shock: eu eram cam la 200 M si auzeam ceva zgomot si nu stiam ce e...si de-odata apare Sebi cu Subaru de m-am *** pe mine cand am auzit-o cum urla si fugea misto rau de tot!

topser 30-10-05 18:42

domnu SEBASTIAN nu credeti ca ati cam impopotonat masina cu abtibilde ? ce e mult strica !
cat despre motor ...de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?

B 68 VLD 30-10-05 20:26

Quote:

de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?
Putina atentie nu ar strica! :wink:

Quote:

si nici nu am unde sa o fac

orlando 31-10-05 09:35

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"topser\"
domnu SEBASTIAN nu credeti ca ati cam impopotonat masina cu abtibilde ? ce e mult strica !
cat despre motor ...de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?

din ce cunosc...nu exista banc de dyno de 4x4 in romania...asa ca... :wink:

orlando 31-10-05 09:46

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"topser\"
domnu SEBASTIAN nu credeti ca ati cam impopotonat masina cu abtibilde ? ce e mult strica !
cat despre motor ...de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?

din ce cunosc...nu exista banc de dyno de 4x4 in romania...asa ca... :wink:

topser 31-10-05 09:52

da asa este ! greseala mea !
oricum respect ptr masina d-nului SEBASTIAN. (cu mici retusuri o sa iasa perfecta) :wink:

SEBASTIAN 03-11-05 22:00

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"topser\"
domnu SEBASTIAN nu credeti ca ati cam impopotonat masina cu abtibilde ? ce e mult strica !
cat despre motor ...de ce nu puneti masina pe dyno ? sa vedem si noi daca e asa cum ati zis , sau poate va e frica ca nu va iesi asa cum v-ati asteptat ?

Daca ar fi o masiona de mers toata ziua pe strada nu as pune abtibilde, dar daca e pt curse afla ca se poarta kichurile de genul asta cu multe abtibilde pe ea.
Pt mine conteaza acum sa fie in linie si sa mearga foarte repede.

SEBASTIAN 05-11-05 14:28

Motorul se concerva si a venit randul transmisiei.
Transmisia va fi de strada cu veleitati sportive de motorsport.
Pretul nu conteaza insa calitatea conteaza enorm.

SEBASTIAN 08-11-05 23:21

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"topser\"
da asa este ! greseala mea !
oricum respect ptr masina d-nului SEBASTIAN. (cu mici retusuri o sa iasa perfecta) :wink:

Multumesc!
Designul masini mele va fi ceva de genul celei de
Nu-mi plac kiturile incarcate care nu aduc rol functional sau aerodinamic.

SEBASTIAN 09-11-05 08:09

Se va pregati un articol amanuntit care va fi expus pe internet legat de masina mea.
Va rog sa ma scuzati ca nu stau sa raspund la foarte multe pe aici insa timpul imi este pretios.
Informatile oferite vor fi complete dar nu integrale, cine se pricepe intelege cine nu, probabil nu e suficient de intertesat.

SEBASTIAN 09-11-05 08:40

preparator parte mecanica!

SEBASTIAN 09-11-05 08:47

poze ale masinilor lor de curse si cele de strada.
Legacyul negru este al electronistului, are cutie automata si supemodificat.
Are peste 500hp si misca impresionand, prietenul meu Doru imi spunea ca a mers cu el si e mult peste ce facea subarul meu inainte de venirea lor.

SEBASTIAN 09-11-05 09:03

masinuta lor de drag un Datsun-Nissan amarat :lol:

SEBASTIAN 09-11-05 09:06

masinile lor de drift.

Skma 09-11-05 10:11

Quote:

masinuta lor de drag un Datsun-Nissan amarat Laughing
Lol :lol: Si masina de strada e extraordinara :D

SEBASTIAN 09-11-05 10:19

... ceva de prin interiorul dragului


All times are GMT +2. The time now is 18:41.

- Copyright 2024 4Tuning