Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ka-facatura neagra (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/83732-ka-facatura-neagra.html)

December 08-07-08 21:47

Ka-facatura neagra
 
10 Attachment(s)
Buna seara si bine v-am gasit pe acest forum.Sunt si eu unul dintre multii proprietari de Ka.Azi am rasfoit forumul si acum am sa postez si eu niste fotografii cu masina mea.

catarsis 08-07-08 21:50

Re: FORD Ka
 
Salut ! te stiu de pe club ford parca; ai un post unde ziceai ca ti-ai vopsit etrierii; frumoasa masinuta.

December 08-07-08 22:01

Re: FORD Ka
 
Pai ma gandeam la un moment dat sa o vand dar am zis ca mai bine mai bag niste bani in ea decat sa o vand.Vreau sa-i schimb luminile la bord,si dupa concediu sa-i montez xenoane.Si ce o mai fi pe la ea.

claubmw92 09-07-08 00:46

Re: FORD Ka
 
sal pune si u o poza cu masina din fata pls ma intereseaza grila in fata

NWZeu 09-07-08 01:25

Re: FORD Ka - negru
 
Am deschis eu un thread nou si am mutat posturile aici, daca proprietarul nu il doreste activ il voi inchide la cerere, daca doreste un alt nume threadului sa imi spuna si il voi modifica.

PS: parerea mea - merita un thread separat deoarece e o masina frumoasa si din ce vad foarte ingrijita.
PPS: te asteptam in usergroupul FORD, mai multe detalii gasesti >> AICI <<.

December 09-07-08 06:27

Re: FORD Ka - negru
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 1635994)
Am deschis eu un thread nou si am mutat posturile aici, daca proprietarul nu il doreste activ il voi inchide la cerere, daca doreste un alt nume threadului sa imi spuna si il voi modifica.

PS: parerea mea - merita un thread separat deoarece e o masina frumoasa si din ce vad foarte ingrijita.
PPS: te asteptam in usergroupul FORD, mai multe detalii gasesti >> AICI <<.

Merci NWZeu. Redenumeste-l te rog: "Ka-facatura neagra"
Claubmw2 am o poza dar nu e foarte edificatoare.O postez si mai tarziu am sa atasez alta.

December 10-07-08 21:28

Re: Ka-facatura neagra
 
Ka-ul se afla acum la firma de tuning pentru ceva modificari exterioare.Fotografii probabil maine dupa amiaza.

catarsis 10-07-08 22:36

Re: Ka-facatura neagra
 
ce i-ai facut ?

December 11-07-08 05:58

Re: Ka-facatura neagra
 
FOlie neagra pe spate si ceva mai deschisa la culoare pe fata.Incepem modificarea luminilor la interior.(sper)

claubmw92 11-07-08 12:24

Re: Ka-facatura neagra
 
December grila pe fata e vopsita de tine sau asa ai luat-o ???

December 11-07-08 13:13

Re: Ka-facatura neagra
 
Asa a fost de noua.

December 11-07-08 17:38

Re: Ka-facatura neagra
 
4 Attachment(s)
Murdara,poze facute cu telefonul mobil.dar poate se intelege cate ceva...

catarsis 11-07-08 20:43

Re: Ka-facatura neagra
 
se vede super bine;etrierii i-ai vopsit pe masina sau i-ai demontat ?

December 11-07-08 23:01

Re: Ka-facatura neagra
 
Pe masina.A invelit discurile apoi s-a ocupat de etriere.

mihai_marian 12-07-08 07:29

Re: Ka-facatura neagra
 
cat te-au costat pusul folilor???

December 12-07-08 16:06

Re: Ka-facatura neagra
 
350 de lei folia. Tocmai am terminat de dat masina cu ceara...straluceste al naibii de tot. Luni merg sa vedem cum punem niste neoane de interior,pe sub scaune(ceva de genul) si probabil pe la sfarsitul saptamanii neon sub masina(dar asta nu e foarte sigur). Oricum alea de sub masina daca vor fi vreau sa fie cu intrerupator cumva....

December 14-07-08 17:14

Re: Ka-facatura neagra
 
Nu am mai pus neoane....m-a tamponat un berbec.Pusti de 18 ani,incepator,cu permis de o luna se uita dupa femei pe strada si a intrat la semafor in mine.Partea buna e ca e flapsul de pe dreapta care era usor zgariat dar oricum nu necesita vopsire.Acum va fi inlocuit. Si tare urasc lucrurile astea...

catarsis 14-07-08 20:45

Re: Ka-facatura neagra
 
care flaps ? spate sau fata ?

December 14-07-08 22:07

Re: Ka-facatura neagra
 
Dreapta spate.

catarsis 14-07-08 22:51

Re: Ka-facatura neagra
 
bine ca nu e tabla

mihai_marian 15-07-08 08:54

Re: Ka-facatura neagra
 
asta e naspa....tu bagi bani in masina si vine un fraier si intra in tine din neatentie...si banuiesc ca tot el comenta...ma rog...prea multi incepatori cu masini puternice!!!!

Pugralph 15-07-08 16:30

Re: Ka-facatura neagra
 
O masina foarte frumoasa dar eu i-as micsora garda la sol!

December 15-07-08 17:22

Re: Ka-facatura neagra
 
Quote:

Originally Posted by Pugralph (Post 1646654)
O masina foarte frumoasa dar eu i-as micsora garda la sol!

Problema este ca mai circul si prin alte parti cu ea decat prin Piatra Neamt. Si chiar si in Piatra Neamt avem "cocoase de camila" la tecerile de pietoni si ceva drumuri mai denivelate.

I-am pus neoane azi.Pentru kitul de neoane exterioare inca astept oferte de preturi.

catarsis 15-07-08 22:06

Re: Ka-facatura neagra
 
unde ai pus neoanele ?

December 15-07-08 22:50

Re: Ka-facatura neagra
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by catarsis (Post 1647258)
unde ai pus neoanele ?

Doua sub scaunele din fata.

Pugralph 16-07-08 10:29

Re: Ka-facatura neagra
 
Arata foarte bine neoanele astea!

December 16-07-08 21:02

Re: Ka-facatura neagra
 
Quote:

Originally Posted by Pugralph (Post 1647959)
Arata foarte bine neoanele astea!

Multumesc...

Flapsul meu ajunge tocmai saptamana viitoare cel tarziu joi. Intre timp va trebui sa "tatuez" pe masina un scorpion mic roz. Asa vrea nevasta-mea...:D

NWZeu 16-07-08 23:08

Re: Ka-facatura neagra
 
Ar fi ca nu ca in perete pe masina, incerca sa o convingi sa renunte la idee :D

catarsis 16-07-08 23:46

Re: Ka-facatura neagra
 
mai bine vopseste toata masina roz si scorpionul negru :)

December 17-07-08 06:54

Re: Ka-facatura neagra
 
Roz va fi trabantul. Unul decapotabil...

December 25-07-08 23:12

Re: Ka-facatura neagra
 
Luni intra in service pentru inlocuirea flapsului.Sper foarte mult ca nu va fi nici o diferenta de nuanta la ea....


All times are GMT +2. The time now is 19:37.

- Copyright 2026 4Tuning