Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   audi 100 vs logan 1.6 16v (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/83255-audi-100-vs-logan-1-6-16v.html)

@lexandru 03-07-08 22:47

audi 100 vs logan 1.6 16v
 
este vb de un audi 100 1988 cu motor 1.8 care are o mica modificare (o evacuare sport) si un logan stock

@lexandru 03-07-08 22:50

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
are o cucerire un passat 2004 1.9 tdi 115 cp

apache 03-07-08 22:50

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
alexandrullleeeeeeee compari pe mihai viteazul cu simon sensual

alexcump 03-07-08 22:53

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
:)) chiar tare asta:)))oricum logan zici ca sta pe loc pe langa audi ala......

apache 03-07-08 23:11

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
ai condus tu ? sau din ce sursa afirmi ca loganul sta pe loc pe langa acel audi ?

alexcump 03-07-08 23:33

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
Nu am condus eu, dar asa cred. Motoarele de audi cred eu ca sunt mai puternice

apache 03-07-08 23:47

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
:)) da bine :)))

~ EWN ~ 04-07-08 02:04

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
Quote:

Originally Posted by alexcump (Post 1628047)
Nu am condus eu, dar asa cred. Motoarele de audi cred eu ca sunt mai puternice

Nu conteaza numai care e mai puternica ca asa stiu masini de 90 de cp (Diesel prietene) care ar umilii Accent-ul tau de la semnatura.....conteaza greutatea, conteaza cum urca in ture, conteaza cutia de viteze, conteaza daca sunt cai de rasa sau gloabe.......etc. sunt multe criterii.......nu poti spune ca o masina e mai buna doar pentru ca are cativa cai in plus....iar in acest caz Audi 100 vs Logan 1.6. 16V cred ca nu ar fi mare diferenta intre ele...inclin spre Audi totusi :D.

apache 04-07-08 12:28

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
singurul audi 100 care l-am condus era din 85 ,diesel (motorul era 2.0,nu stiu cati cai) ,ingrijita masina....si pot spune cu mana pe inima ca la o liniuta l-as fi facut cu orice dacia 1310

ionut_cluj 04-07-08 13:03

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
voi cu logan si audi de-o varsta cu mama faceti linii?

apache 04-07-08 13:23

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
pai ionut eu ce am spus in postul de mai sus ? compara pe mihai viteazul cu simona sensual :)))

am zis de linii pentru ca probabil la asta se referea cand a facut comparatie intre cele doua..doar nu la fiabilitate :))

@lexandru 04-07-08 16:27

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
nu ma refer la liniuta ma refer la o intrecere pe strada daca intelegeti

apache 04-07-08 18:11

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
si liniuta o faci pe camp? :)

pe strada,pe camp ,pe oriunde...loganul 1.4 face acel audi.

Nemilosu 05-07-08 22:46

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
Quote:

Originally Posted by apache (Post 1629456)
si liniuta o faci pe camp? :)

pe strada,pe camp ,pe oriunde...loganul 1.4 face acel audi.

poate 1.6 16 v
nu lesinatura de 1.4

apache 05-07-08 23:36

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
Quote:

Originally Posted by Nemilosu (Post 1630842)
poate 1.6 16 v
nu lesinatura de 1.4

ba chiar lesinatura de 1.4 bate oboseala aia de audi ce cantareste 2 tone si are 85 de cai

Nemilosu 06-07-08 23:02

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
Quote:

Originally Posted by apache (Post 1630920)
ba chiar lesinatura de 1.4 bate oboseala aia de audi ce cantareste 2 tone si are 85 de cai

imi cer scuze si o sa imi trag doua palme prin surprindere.
iar am uita ca extramegamirificu'mirobolantul logan este masina de la baza lui gallardo.
ontopic: ia bataie de la audi ala de 2 tone de nu se vede.
ca de , neamtul a calculat cutia ca sa traga masina.
logan : 75 cp 112 nm 975kg = 13 kg /cp
audi 100 : 90 cp 145nm 1090 kg = 12.1 kg/cp
nu mai pun la socoteala cuplul si aderenta.

dar de, loganul este mpi-ul suprem al strazii...................

@lexandru 07-07-08 22:27

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
am aflat raspunsul (audiul bate 1.6 16v):D

@lexandru 07-07-08 22:44

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
a si apropo bai apache mai invata frate despre masini ca esti varza am vazut si pe alte posturi ca esti varza

apache 08-07-08 00:26

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
@alexandru , ce zici tu despre mine este asa adevarat incat ar trebuii sa ma miste ? :) ,nu ma misca mai baiatule pentru ca in 80% din posturile tale povestesti cat de tare este veyronul ,iar in celelalte 20% despre anumite audi 100.

Apropo , intr-un post de al tau afirmi ca ai 16 ani...sa iti spun asa direct? tie inca nu-ti crestea parul la puta cand eu asteptam la coada la politie sa-mi ridic permisul . DECI nu-ti permite tu copil in clasa a10a la liceu sa imi spui mie ca sunt varza

DiavoLLo 08-07-08 00:40

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
dar....uiti sa precizezi...daca nu e drum drept la prima curba esti cu "lesinatu ala de 1.4 in sant"

@lexandru 08-07-08 15:03

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
prietene daca tot zici de veyron zi-mi o masina care il face (lux reprize)

22VIN 08-07-08 15:16

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
degeaba e mai slab loganul la viteza... decat un audi 100 mai bine un logan fara servo:)) sincer... da-o dracu... cu ce va incalzeste fratilor ca arde loganu' cu juma de masina in fata daca e o vechitura?

apache 08-07-08 17:26

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
alexandru , nu am spus nicaieri ceva rau de veyron , nu am spus ca e vreo masina care bate veyronul la reprize/lux sau ce vrei tu ... aici nu e vorba de veyron.

E VORBA CA ITI ARATI VARSTA VORBIND IN MOD OBSESIV DE VEYRON. numa copii aia mici fac asa cum faci tu . adica tu esti genul de om care atunci cand eu compar ford puma cu opel tigra tu vii asa adolescent cum esti si zici " uaii vine veyronu si va rupe "

@ampehetamine - lasa-l ma ca ar fi in stare sa mearga si in caruta numa sa prinda viteza :)) asa-i cand nu ai carnet ( pacat ca la multi se aplica si dupa ce isi iau carnetul)

@lexandru 08-07-08 22:58

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
nu are rost sa ne certam degeaba recunosc st un copil mic si fara minte dar totusi hai sa facem un post intre ford puma si opel tigra sau chiar despre ce masina ar fi buna la 18 ani:D:D:D:D:d scz apache nu am avut respect fata de un om care are mai multa experienta decat mine

ionut_cluj 08-07-08 23:04

Re: audi 100 vs logan 1.6 16v
 
@lexandru, tu in primul rand invata la ce folosesc semnele de punctuatie.
In al doilea rand, Lancia Delta Integrale S4 Stradale face pipi cu bolta pe Veyron la "liniuta", cu "doar" 4 cilindri in linie si 1759 cmc, 550 bhp (410kw)
In al treilea rand, Maybach 57 mi se pare mai luxos decat Veyron la interior.
In al patrulea rand, aici era vorba despre 2 copturi care nu au ce cauta la liniute, ambele pierzand usor in fata unui Ford Fiesta, Peugeot 206 etc.


All times are GMT +2. The time now is 03:19.

- Copyright 2026 4Tuning