Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Hunedoara / Deva (https://forum.4tuning.ro/233-hunedoara-deva.html)
-   -   Magazine de piese auto (https://forum.4tuning.ro/233-hunedoara-deva/80273-magazine-piese-auto.html)

ajaccio 06-06-08 18:48

Magazine de piese auto
 
Sa facem un topic si depre magazinele de unde cumparam piese auto pentru masinile noastre.De care dintre acestea sunteti multumiti,de care nu?

Incep eu: In zona Deva cel mai ok mi se pare RodoStar(langa Lido).Piesele ajung in maxim 2 zile(inafara de piesele de caroserie:gen suporti motor,usi,aripi etc).Ce mi se pare cel mai bun lucru e faptul ca intotdeuna imi cer datele de pe talon si placuta ovala(Renault) si nu au gresit niciodata.

Bila neagra:cei de peste drum de Rodostar(au ceva esapamente in vitrina si jante).Au un gras de vanzator care iti vinde orice ca ti se potriveste....nici nu te intreaba de talon sau de alte date ale masinii.Au mult piese la preturi fantoma...piese facute prin ILFOV Bucuresti.Placute de frana pt Renault = 40lei setul

SpYk3 06-06-08 22:35

Re: Maganize de piese auto
 
Eu imi iau de la magazinu unde lucreaza maicamea :lol: ...nu zic unde sa nu fac spam...
in caz ca nu fac spam imi ziceti si postez acilea....( e mai mult pt. dacii si avea ceva si de olcit parca )

xxdadixx 07-06-08 01:54

Re: Maganize de piese auto
 
Poti sa zici ca nu se supara nimeni.

SpYk3 07-06-08 11:09

Re: Maganize de piese auto
 
La bucegi langa frizerie

shumyfi 08-06-08 08:27

Re: Maganize de piese auto
 
in deva langa lukoil adica peste drum langa casa tiganilor au si atelier auto si daca faci comanda pana la ora 12 primesti piesele in aceasi zi , pana acum eu nu am avut probleme cu piesele luate de la ei

adrian78bmw 09-06-08 20:46

Re: Maganize de piese auto
 
eu zic sa schimbati numele la topic magazine nu maganize zic eu....

HD87DGR 09-06-08 21:31

Re: Maganize de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by adrian78bmw (Post 1581536)
eu zic sa schimbati numele la topic magazine nu maganize zic eu....

:shock:eu nu am remarcat pana acuma :lol::lol::lol::lol::lol:

F.R.Sonic 10-06-08 00:15

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by SpYk3 (Post 1576912)
La bucegi langa frizerie

NU TREBUIA SA ZICI!!!! :lol:
Glumesc!!! :)

Quote:

Originally Posted by HD87DGR (Post 1581642)
:shock:eu nu am remarcat pana acuma :lol::lol::lol::lol::lol:

Si eu tot acuma am vazut..vazut si remediat :D

r27kul 10-06-08 21:10

Re: Maganize de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by shumyfi (Post 1578385)
in deva langa lukoil adica peste drum langa casa tiganilor au si atelier auto si daca faci comanda pana la ora 12 primesti piesele in aceasi zi , pana acum eu nu am avut probleme cu piesele luate de la ei

Da si eu sunt multumit de ei :clap:

sNap7 22-07-08 00:02

Re: Magazine de piese auto
 
Recomand serviceul auto din vile noi, imediat langa Petrom unde se monteaza si parbrize. Prima data am fost cu Skoda la echilibrat roti si la umflat cu azot si sunt foarte multumit de ceea ce au facut, chiar nimic nu am de comentat. Apoi am fost cu Honda pentru aceeasi chestie si din nou sunt foarte multumit iar acum seara am luat Skoda tot de acolo de la pus folii si sunt puse impecabil.

NU recomand serviceul Pneumatica din Santuhalm, langa Petrom pe dreapta cum mergi spre Santuhalm. Cand au incercat sa imi desfaca o roata si-au rupt cheia de roti in doua iar amicului meu cu Suzuki Samurai i-au rupt un prezon..

SpYk3 22-07-08 10:55

Re: Magazine de piese auto
 
care-i diferenta dintre azot si aer ? intreb si eu sa nu mor prost

sNap7 22-07-08 11:06

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by SpYk3 (Post 1657627)
care-i diferenta dintre azot si aer ? intreb si eu sa nu mor prost

Pai, azotul nu se modifica odata cu diferenta de temperatura ca si aerul, deci riscul unei explozii de cauciuc scade foarte mult. Molecula de azot este mai mare, deci nu se dezumfla la fel de usor ca si aerul sau nu scapa pe langa ventil. Iar uzura unui cauciuc umflat cu azot este mult mai lenta decat a unui cauciuc umflat cu aer, tocmai pentru ca nu se dilata sau contracta odata cu incalzirea respectiv racirea anvelopei.

Pretul e de 10 RON / roata pentru umflare cu azot.

SpYk3 22-07-08 13:42

Re: Magazine de piese auto
 
merci fain ca m-ai lamurit:D

Kedy 22-07-08 13:57

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by sNap7 (Post 1657643)

Pretul e de 10 RON / roata pentru umflare cu azot.

Damn expensive man

adrian78bmw 22-07-08 17:52

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by Kedy (Post 1657932)
Damn expensive man

leas umfla si eu cu azot daca e mai avantajos adica nu se degradeaza asa repede cauciucurile..

sNap7 22-07-08 23:07

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by Kedy (Post 1657932)
Damn expensive man

Kedy mai putin ma costa umflatul rotilor cu azot decat m-ar costa daunele facute de o explozie. Nici n-as vrea sa ma gandesc cum ar fi daca mi s-ar intampla peste 120 km/h..

SpYk3 22-07-08 23:14

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by sNap7 (Post 1658940)
Kedy mai putin ma costa umflatul rotilor cu azot decat m-ar costa daunele facute de o explozie. Nici n-as vrea sa ma gandesc cum ar fi daca mi s-ar intampla peste 120 km/h..

flori de mar eu nu cred faza ca daca le umfli cu azot nu pusca :rolleyes2

sNap7 23-07-08 00:14

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by SpYk3 (Post 1658956)
flori de mar eu nu cred faza ca daca le umfli cu azot nu pusca :rolleyes2

De ce nu ?
E o reactie chimica normala, nu e nicio infloritura de marketing. Azotul in stare gazoasa nu isi mareste volumul proportional cu temperatura, volumul azotului ramane acelasi indiferent de temperatura sa.

= FLO = 03-08-08 15:47

Re: Magazine de piese auto
 
Salutare , ceva site-uri de unde-mi pot cumpara ceva faruri , stopuri si alte accesorii online la preturi bune care stie ?

SpYk3 03-08-08 15:49

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by = FLO = (Post 1677000)
Salutare , ceva site-uri de unde-mi pot cumpara ceva faruri , stopuri si alte accesorii online la preturi bune care stie ?

sunt in dreapta forumul ceva reclame ,vezi poate te inspira vreuna :) alte site-uri nu stiu sincer

RoboCoop 03-08-08 16:09

Re: Magazine de piese auto
 
incearca la meteor , dar trebuie sa fii firma sa poti cumpara de la ei

sNap7 03-08-08 16:16

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by = FLO = (Post 1677000)
Salutare , ceva site-uri de unde-mi pot cumpara ceva faruri , stopuri si alte accesorii online la preturi bune care stie ?

ebay ...

F.R.Sonic 03-08-08 16:53

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by = FLO = (Post 1677000)
Salutare , ceva site-uri de unde-mi pot cumpara ceva faruri , stopuri si alte accesorii online la preturi bune care stie ?

De pe www.google.ro/com ai incercat ? :p dai un search si o sa ramai surprins :)

NoAngels 03-08-08 17:23

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by sNap7 (Post 1677043)
ebay ...

Cel mai bun....:)
Acum cateva zile mi`a venit din state o pompa de abs 155 euroi cu tot cu transport....in Ro mi`au cerut 300 astia de pe 4tuning :)

xxdadixx 03-08-08 17:48

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by F.R.Sonic (Post 1677077)
De pe www.google.ro/com ai incercat ? :p dai un search si o sa ramai surprins :)

Zi tu site-ul ala ieftinache :D

F.R.Sonic 03-08-08 22:21

Re: Magazine de piese auto
 
Quote:

Originally Posted by = FLO = (Post 1677000)
Salutare , ceva site-uri de unde-mi pot cumpara ceva faruri , stopuri si alte accesorii online la preturi bune care stie ?

ti-am trimis PM cu adresa ba .....nu stiam eu care "FLO" :)) :P

= FLO = 03-08-08 23:52

Re: Magazine de piese auto
 
:P pai am schimbat deplasabila :P de la romaneasca la nemteasca :D ... iar vechiul cont era anulat cred .

hd44tor 19-08-08 13:38

Re: Magazine de piese auto
 
In deva stiu si eu un magazin de piese auto si accesorii foarte bun, sant prompti ,aduc piese de calitate si au preturi foarte foarte bune. Cum urci dela semafoare de la mol In stanga spre sala sporturilor spre posta noua adica pe Marasti colt cu Marasesti. Eu tot de la ei cumpar de vreo trei ani si sant foarte multumit.AUTO CRIDIAN Ii zice Il recomand:!:

TAI 23-11-08 09:16

Re: Userii 4tuning din Hunedoara
 
Salutare

Ma ajuta cineva si pe mine cu o informatie?
Am nevoie de mai multe piese de Nova si as dori sa gasesc prin zona Hunedoara-Deva pe cineva care dezmembreza Nova.
Stie cineva ceva?

F.R.Sonic 24-01-09 10:17

Re: Magazine de piese auto
 
Yellow...am si eu nevoie de socluri faza scurta pt corsa :( stiti cumva pe unde as gasi? sau de unde sa comand...
Imi cam fac figuri...tot tre sa misc de ele ca sa stea becu aprins...
Pls Help a nigar out :D

Kedy 24-01-09 12:06

Re: Magazine de piese auto
 
Incearca la Vanatori in statia de autobuz. Au preturi acceptabile.

F.R.Sonic 24-01-09 13:16

Re: Magazine de piese auto
 
Acolo cum iesi de pe drumu de la Retro?... de la semafor in dreapta? in statia aia?
Oare acolo au soclu de bec ?

Kedy 24-01-09 13:21

Re: Magazine de piese auto
 
Acolo, incearca ca ei afduc piese la comanda ;) si Dorin e meserias. Mai poti incerca la Teatru langa CityStar dar ala e mai scump putin 8)

mozolici_hd 30-09-09 22:55

Re: Magazine de piese auto
 
Apropo de piese,am vazut topicul si ma laud si eu cu niste telescoape fata ,pe care le-am comandat,marca Sachs.Maine ma duc sa le montez.:D

NoAngels 01-10-09 07:08

Re: Magazine de piese auto
 
hau muci si de la ce magazin?

mozolici_hd 01-10-09 15:59

Re: Magazine de piese auto
 
Cunosc pe cineva la reprezentanta Mitshubishi si pot lua pise mai ieftine:D.Eu am dat 660Ron pe 2 amortizoare marca Sachs,pe gaz,deci ar veni 330ROn/buc.Amortizoarele sunt Made in Germany,sigilate,la cutie+hartii etc...In magazine aceleasi telescoape sunt cu 400ron /buc ,deci 800 ron m-ar fi costat ambele...

Marius3k 02-10-09 18:15

Re: Magazine de piese auto
 
La Aurora (langa Kollosa) sunt destul de decente preturile. Ex: releu 109 pt. VW 25 de lei. Ilas le da cu 33, deci doua beri sunt "incluse".

cosmin_piese_auto 28-12-09 20:41

Re: Magazine de piese auto
 
baieti, este deschis un magazin nou chiar in bloc cu rds-ul, au preturi bunicele si sunt tare de treaba baietii .Eu mi-am luat ulei castrol la 5l 10w40 cu 114 lei, sunt fr multumit de ei.
aduc orice piesa.
ii recomand.

adrian78bmw 28-12-09 22:01

Re: Magazine de piese auto
 
baiatul de la magazin lucreaza si la Macon

sNap7 29-12-09 08:14

Re: Magazine de piese auto
 
Care magazin care baiat ?


All times are GMT +2. The time now is 10:47.

- Copyright 2026 4Tuning