![]() |
Magazine de piese auto
Sa facem un topic si depre magazinele de unde cumparam piese auto pentru masinile noastre.De care dintre acestea sunteti multumiti,de care nu?
Incep eu: In zona Deva cel mai ok mi se pare RodoStar(langa Lido).Piesele ajung in maxim 2 zile(inafara de piesele de caroserie:gen suporti motor,usi,aripi etc).Ce mi se pare cel mai bun lucru e faptul ca intotdeuna imi cer datele de pe talon si placuta ovala(Renault) si nu au gresit niciodata. Bila neagra:cei de peste drum de Rodostar(au ceva esapamente in vitrina si jante).Au un gras de vanzator care iti vinde orice ca ti se potriveste....nici nu te intreaba de talon sau de alte date ale masinii.Au mult piese la preturi fantoma...piese facute prin ILFOV Bucuresti.Placute de frana pt Renault = 40lei setul |
Re: Maganize de piese auto
Eu imi iau de la magazinu unde lucreaza maicamea :lol: ...nu zic unde sa nu fac spam...
in caz ca nu fac spam imi ziceti si postez acilea....( e mai mult pt. dacii si avea ceva si de olcit parca ) |
Re: Maganize de piese auto
Poti sa zici ca nu se supara nimeni.
|
Re: Maganize de piese auto
La bucegi langa frizerie
|
Re: Maganize de piese auto
in deva langa lukoil adica peste drum langa casa tiganilor au si atelier auto si daca faci comanda pana la ora 12 primesti piesele in aceasi zi , pana acum eu nu am avut probleme cu piesele luate de la ei
|
Re: Maganize de piese auto
eu zic sa schimbati numele la topic magazine nu maganize zic eu....
|
Re: Maganize de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
Glumesc!!! :) Quote:
|
Re: Maganize de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Recomand serviceul auto din vile noi, imediat langa Petrom unde se monteaza si parbrize. Prima data am fost cu Skoda la echilibrat roti si la umflat cu azot si sunt foarte multumit de ceea ce au facut, chiar nimic nu am de comentat. Apoi am fost cu Honda pentru aceeasi chestie si din nou sunt foarte multumit iar acum seara am luat Skoda tot de acolo de la pus folii si sunt puse impecabil.
NU recomand serviceul Pneumatica din Santuhalm, langa Petrom pe dreapta cum mergi spre Santuhalm. Cand au incercat sa imi desfaca o roata si-au rupt cheia de roti in doua iar amicului meu cu Suzuki Samurai i-au rupt un prezon.. |
Re: Magazine de piese auto
care-i diferenta dintre azot si aer ? intreb si eu sa nu mor prost
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
Pretul e de 10 RON / roata pentru umflare cu azot. |
Re: Magazine de piese auto
merci fain ca m-ai lamurit:D
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
E o reactie chimica normala, nu e nicio infloritura de marketing. Azotul in stare gazoasa nu isi mareste volumul proportional cu temperatura, volumul azotului ramane acelasi indiferent de temperatura sa. |
Re: Magazine de piese auto
Salutare , ceva site-uri de unde-mi pot cumpara ceva faruri , stopuri si alte accesorii online la preturi bune care stie ?
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
incearca la meteor , dar trebuie sa fii firma sa poti cumpara de la ei
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
Acum cateva zile mi`a venit din state o pompa de abs 155 euroi cu tot cu transport....in Ro mi`au cerut 300 astia de pe 4tuning :) |
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
Quote:
|
Re: Magazine de piese auto
:P pai am schimbat deplasabila :P de la romaneasca la nemteasca :D ... iar vechiul cont era anulat cred .
|
Re: Magazine de piese auto
In deva stiu si eu un magazin de piese auto si accesorii foarte bun, sant prompti ,aduc piese de calitate si au preturi foarte foarte bune. Cum urci dela semafoare de la mol In stanga spre sala sporturilor spre posta noua adica pe Marasti colt cu Marasesti. Eu tot de la ei cumpar de vreo trei ani si sant foarte multumit.AUTO CRIDIAN Ii zice Il recomand:!:
|
Re: Userii 4tuning din Hunedoara
Salutare
Ma ajuta cineva si pe mine cu o informatie? Am nevoie de mai multe piese de Nova si as dori sa gasesc prin zona Hunedoara-Deva pe cineva care dezmembreza Nova. Stie cineva ceva? |
Re: Magazine de piese auto
Yellow...am si eu nevoie de socluri faza scurta pt corsa :( stiti cumva pe unde as gasi? sau de unde sa comand...
Imi cam fac figuri...tot tre sa misc de ele ca sa stea becu aprins... Pls Help a nigar out :D |
Re: Magazine de piese auto
Incearca la Vanatori in statia de autobuz. Au preturi acceptabile.
|
Re: Magazine de piese auto
Acolo cum iesi de pe drumu de la Retro?... de la semafor in dreapta? in statia aia?
Oare acolo au soclu de bec ? |
Re: Magazine de piese auto
Acolo, incearca ca ei afduc piese la comanda ;) si Dorin e meserias. Mai poti incerca la Teatru langa CityStar dar ala e mai scump putin 8)
|
Re: Magazine de piese auto
Apropo de piese,am vazut topicul si ma laud si eu cu niste telescoape fata ,pe care le-am comandat,marca Sachs.Maine ma duc sa le montez.:D
|
Re: Magazine de piese auto
hau muci si de la ce magazin?
|
Re: Magazine de piese auto
Cunosc pe cineva la reprezentanta Mitshubishi si pot lua pise mai ieftine:D.Eu am dat 660Ron pe 2 amortizoare marca Sachs,pe gaz,deci ar veni 330ROn/buc.Amortizoarele sunt Made in Germany,sigilate,la cutie+hartii etc...In magazine aceleasi telescoape sunt cu 400ron /buc ,deci 800 ron m-ar fi costat ambele...
|
Re: Magazine de piese auto
La Aurora (langa Kollosa) sunt destul de decente preturile. Ex: releu 109 pt. VW 25 de lei. Ilas le da cu 33, deci doua beri sunt "incluse".
|
Re: Magazine de piese auto
baieti, este deschis un magazin nou chiar in bloc cu rds-ul, au preturi bunicele si sunt tare de treaba baietii .Eu mi-am luat ulei castrol la 5l 10w40 cu 114 lei, sunt fr multumit de ei.
aduc orice piesa. ii recomand. |
Re: Magazine de piese auto
baiatul de la magazin lucreaza si la Macon
|
Re: Magazine de piese auto
Care magazin care baiat ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:47. |
- Copyright 2026 4Tuning