![]() |
Tutoriale (manga)
Tutorial 1
How to create a front bumper including shades. https://www.youtube-nocookie.com/v/iYgMoY3quYE Tutorial 2 Cum sa schimbi culoarea unei masini folosind tabelele de umbre [ms paint] https://www.youtube-nocookie.com/v/H4idbdFhHik Tutorial 3 Creaza propriul kit wide https://www.youtube-nocookie.com/v/ay9N4IKMqOg Tutorial 4 Fibra de carbon https://www.youtube-nocookie.com/v/MbDrDfxmekI |
Re: Tutoriale (manga)
o intrebare am si io :d ...masinile astea manga doar cu Paint se pot lucra sau si cu Adobe Photoshope:D..scuze da sunt cam noob in manga
|
Re: Tutoriale (manga)
Quote:
|
Re: Tutoriale (manga)
photoshop este o evolutie a paint. principiul este acelasi, comenzile sunt cam aceleasi. Nu ar trebui sa fie o problema..
|
Re: Tutoriale (manga)
|
Re: Tutoriale (manga)
unde gasesc acele tabele de umbra?
:D ca am incercat ce era aclo pe youtube dar nu merge!:( |
Re: Tutoriale (manga)
am o intrebare:cum putem vopsi masinile?inafara de modalitatea cu tabelele de umbre,caci nu stiu cum sa le folosesc....exista alta modalitate?
|
Re: Tutoriale (manga)
magic wand tool, toleranta 0 si totul debifat, selectezi toate umbrele, ctr+u si/sau brightness/contrast
|
Re: Tutoriale (manga)
adica photoshop si e foarte simplu cu tabelelel de umbra :D
|
Re: Tutoriale (manga)
gata am rezolvat cu tabelele de umbre....
|
Re: Tutoriale (manga)
cum pot face lambo doors la o masina?
|
Re: Tutoriale (manga)
Selectezi usa .. dai free selection .. si angle cat vrei tu.. :-?
|
Re: Tutoriale (manga)
nu imi merge:(....cum poat realiza reflexia masinii in podea?adica sa o ii fac reflexia,ca in oglinda
|
Re: Tutoriale (manga)
dai copy la masina .. flip VERTICAL opacity 60-70 si dai la effects TWIRL parca se numeste:-?.. numai tin minte...
Si lambo doors nu stiu de ce nu iti merge...;) |
Re: Tutoriale (manga)
Si rotile(jante) tot manual se fac?
|
Re: Tutoriale (manga)
Nu .. sunt tabele cu jante .
|
Re: Tutoriale (manga)
Daca esti tuner PRO poti face si rotile tale !
|
Re: Tutoriale (manga)
se pot face manual, dar necesita mai multa munca; de obicei le vei gasi in tab-uri (un fel de scrapbook cu mai mutle jante)
uite cateva https://img151.imageshack.us/img151/8...mrox1qqss1.png https://i133.photobucket.com/albums/q...1_07_final.png http://i13.tinypic.com/4ytqvs9.png http://i28.tinypic.com/296p64j.png https://i254.photobucket.com/albums/h...tabdone-23.png nu uita sa precizezi numele autorului in cazul in care le folosesti |
Re: Tutoriale (manga)
Multumesc foarte mult radu !!!
|
Re: Tutoriale (manga)
sunt bune pentru un incepator ca mine!
|
Re: Tutoriale (manga)
am o intrebare:
cum fac cularea alba? ma poate ajuta cineva cu un shade? |
Re: Tutoriale (manga)
Quote:
|
Re: Tutoriale (manga)
cum fac rugina pentru rat rod-uri?
|
Re: Tutoriale (manga)
cel mai bine e sa tragi cu ochiul la cum au facut altii daca asta e prima data cand faci asa ceva
uite aici ceva de referinta te rog nu copia exact, ci anlaizeaza indeaproape cum a fost facut pe acceasta masina, in asa fel incat, pe viitor sa stii si tu sa faci ;) https://i254.photobucket.com/albums/h...4/tazr1ep1.png |
Re: Tutoriale (manga)
da.pai doar ca asta nu prea ne ajuta prea mult.de ce nu pui si tu un tutorial cum l-ai facut tu?
|
Re: Tutoriale (manga)
pai
practic m-am uitat indeaproape la cum e facut, am despartit intr-un shadechart "rugina" iar apoi am pus pixeli la locul lor (majoritatea la intamplate :D - numai ca eu am facut cu lemn, nu cu rugina :D daca vrei da un pm cu masina ta si iti fac eu rugina :) |
Re: Tutoriale (manga)
Quote:
2 la mana cand am vazut masina (nu am citit postu' tau si nici celelalt si nici imaginea nu era "la vedere" toata) am crezut ca te-ai dat pe scaled dar toate sperantele mele s-au spulberat dupa aia :D |
Re: Tutoriale (manga)
hehe, daca intri pe mess iti arat 787b-u ;)
aproape l-am temrinat :D |
Re: Tutoriale (manga)
imi poate da cineva un tutorial pt rollbar?ca am incercat de mai multe ori si mio iesit ceva ce numa rollbar nu era
|
Re: Tutoriale (manga)
https://www.youtube.com/watch?v=RH1tSCWwFUs
o mica serie care am inceput'o :) |
Re: Tutoriale (manga)
Salut,sunt nou pe sectiune!Am o intrebare,cum fac sa schimb culoarea unei masini?
|
Re: Tutoriale (manga)
|
Re: Tutoriale (manga)
Am Photoshop CS 3 si nu pot vizualiza fisierele png la masinile pixelate de ce?
|
Re: Tutoriale (manga)
cum fac ploape la masina?
|
Re: Tutoriale (manga)
Quote:
|
Re: Tutoriale (manga)
Cum pot face anti-alias??:oops:Sunt newbie in "arta manga":D
|
Re: Tutoriale (manga)
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tutoriale (manga)
Quote:
Solutzie: reinstall ps |
Re: Tutoriale (manga)
Quote:
|
Re: Tutoriale (manga)
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:45. |
- Copyright 2026 4Tuning