![]() |
Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
De 8 luni am masina , nu am carnet si nu era inmatriculata. Am reusit de am strans bani sa o si inmatriculez , si sa platesc scoala auto. Dupa vreo 2 luni de scoala si invatat , am ajuns azi 27-05-2008 sa dau examenul. Faza tare e ca am "rezolvat-o" cu instructorul sa platesc traseul , deci practic treaba mea era sa iau sala . Am dat sala , 23 puncte , foarte tare ... A venit ora traseului ... dupa ce m-am urcat in masina , singurul lucru la care m-am incurcat , parcarea laterala. In rest totul OK , dar totusi , drum cu prioritate pentru mine examinatorul mi-a notat ca nu am acordat prioritate ... CUI ???!!!!!
In concluzie , am luat sala , am platit traseul , dar am picat la traseu ... !!!!!!!! Cooooool ... si nu prea...... |
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Ai platit traseul?!?? Meriti batut cu pietre...
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
fara nici o suparare.. dar bine a zis fuzzy.. cum sa iti platesti frate traseul??? mda.. si ne mai intrebam de ce sunt atatea accidente..
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
probabil te-ai mai chinuit sa iei permisul de ai ajuns la concluzia k trebuie sa platesti traseul....in orice caz...iti urez multa bafta(sa iei permisul si pe bune) in trafic si fara evenimente...lasa-te de chestii din astea....
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
:)))))))esti de rasu curci platesti traseu si pici (no ofense)
si prima greseala a fost ca ai vorbit cu instructoru,felicitari tocmai i-ai bagat in buzunar 100-150 de euro(la instructor) sunt prea multe de zis,dar nu aici , cine stie,stie P.S:nu mai urla in stanga si in dreapta ca ai platit traseu,stii bine ca asa ceva nu e posibil |
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
pe mine m-ar fi linsat instructoru sa afle ca platesc examenu... si uite ca nu l-am platit, am invatat 2 seri, am facut cateva chestionare si am luat 25... si la oras am avut un cretin care nu m-a lasat nici sa-mi aranjez oglinda (inaintea mea statuse una scunda) sa ies din lateral, asa ca am intors ca prostu' capu...
oricum, de ce trebuia sa platesti orasul? cel mai simplu dintre toate? |
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Quote:
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
doar daca l-a platit,asta nu inseamna si ca nu stie sa conduca.Poate doar a vrut sa fie sigur ca o sa-l ia,nu ca nu este stapan pe el si ca nu stie sa tina covrigu' in mana.
Sunt destui care prefera sa dea un ban si sa il ia sigur,chiar daca stiu sa conduca,decat sa se astepte la orice din partea unui examinator ;) Nu trebuie sa va agitati atat,nu l-am platit traseul,dar am prieteni care nu au platit si totusi se pierd rau in anumite situatii. |
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Quote:
asta e Romania...n`ar trebui sa te descurajezi.. |
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Eu nu stiu de ce sariti asa "vai ai dat bani la traseu". Eu unul recunosc ca am dat bani la traseu si nu-mi este rusine sa recunosc. Cunosc o gramada de persoane care nu l-au luat pentru ca nu l-au platit. Sunt multe tactici care te fac sa-l pici , ca nu esti profesionist sa conduci tipla si tot o sa gresesti daca te freaca gaborul. Si sa fim seriosi , scoala de soferi este asa floare la ureche , nu te prea lasa instructorul sa faci nimic (si din punctul lui de vedere mi se pare si normal).Inveti sa conduci de abea dupa ce ti-ai luat permisul si masina si te vezi singur la volan , fara ajutorul instructorului. Bafta !
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Quote:
Asta pt ca nu ii pasa de masina scolii, ci sa ma simt eu cat mai in largul meu si sa invat tot ce trebuie. In ziua de azi daca nu are pe cine sa pice, pica pe cel care nu a platit! ;) Dar ca sa platesti si sa pici..... spune multe! Pe mine m-a "frecat" o gramada politistul pana sa-mi dea permisu`....si am fost martora la inca 4.... din care 3 femei PRAF...si le-a dat la toate....si la baiat nu i l-a dat pt ca venise a 4-a oara. Deci....NO COMMENT! |
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Eu nu am platit traseul, si am luat traseul cu 0 puncte adica nu am gresit nimic.
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
eu am un prieten care a luat sala cu 26 si l-a picat militianu ca ce ii facea....ii zicea fa stanga, cu 5 metri inainte, dupa aia ca dc merge incet ca incurca circulatia, mergea cu 40 ca asa scrie in carte, dupa aia a mers pe sina de tramvai ca sa ocoleasca o masina stationata neregulantar a dat semnal si ca ce cauta pe sina de tramvai pe scurt MERDA MILITIA !!!
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Mah, de ce nu luati o camera video cu voi in masina ? :D Este absolut admis, politistul e un organ public si nu poate obiecta nimic, daca face prostii aveti filmuletul dovada !
|
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
fao tu si povesteste cum a iesit...usor de zis si cand e vb de facut o dai la intors...
e o prostie poate sa zica ca nu emrge cu tine daca filmezi si cu asta basta sau chiar faci o greseaza si te pica pe bune.. |
Re: Intamplare ciudata , funny dar nu pentru mine ..
Quote:
1) BINE AI PATIT MAN!!! MA BUCUR!!! Asta ar trebui sa pateasca toti cei care vor sa plateasca traseul!!! Chiar si mai rau!!! ...tu ai incercat sa vii aici sa postezi si noi sa te compatimim nu??? Saracu de tine...cum ai platit tu traseul si gaboru tia tras teapa ca nu tea trecut...BINE TIA FACUT!!! Si eu sa fi fost in locul tau nici macar nu mai postam faza asta...ca aveam minimul de neuroni sa imi dau seama ca ma fac de cacao in mod PUBLIC!!! 2) Aici nimeni nu o sa iti spuna "BRAVO!!" sau faze de genu ca incerci sa mergi la blat cu examenul la traseu... 3) La inceput chiar mia placut descrierea ta...ai masina...ai strans bani si ai inmatriculato...foarte fain...dar sa platesti k sa treci traseul??? NU MAI SPUN NIMIC...ai prins ideeaa...strange bani si fa un transplant de neuroni :)) si dupa mai incearca odata la traseu ;)...(nu ai inteles...NU DA MAI MULTI BANI!!! NU DA DELOC!!! Cand o sa meriti ai sa treci ;) ) Imi cer scuze pentru limbajul agresiv folosit dar datorita tipilor ca tine...care isi platesc traseul si faze de genu...ajung lambourile botite...oameni morti si tot asa... PACE (cred ca team trezit la realitate) |
| All times are GMT +2. The time now is 22:33. |
- Copyright 2026 4Tuning