Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Mahindra Renault Logan Custom (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/78433-mahindra-renault-logan-custom.html)

Ed_Crane_1983 21-05-08 09:36

Mahindra Renault Logan Custom
 
5 Attachment(s)
Mahindra Renault Logan Custom

Parteneriatul dintre Renault si Mahindra & Mahindra a rezultat in modificarea acestui Renault Logan (Dacia Logan). Masina e disponibila in diferite culori si are modificari multiple, atat la exterior, cat si la interior. Se pare ca Mahindra & Mahindra nu a "umblat" la motor, ci doar la aspect. Ramane de vazut daca va place sau daca ati da Loganul din garaj pe unul ca acesta.

tm_kata 21-05-08 09:55

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
nimic special dar imi place culoarea

Victor_WRC 21-05-08 11:20

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
capota e neagra sau mi se pare mie ? In orce caz e misto cum l-au facut !!!

Sonny 21-05-08 11:20

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Arata bine kit-ul! Imi place. Si interiorul e acceptabil.

AAAAK 21-05-08 11:33

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Pacat de performante ,care nu prea exista la dacia

ciprian.20 21-05-08 11:41

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
se poate face un tuning frumos si pe logan..pana la urma

adrian46 21-05-08 11:47

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
frumos tare

gunball 21-05-08 11:51

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
e destul de frumos, dar puteau umla la interiorul ala oribil, macar ii punea airbag sa nu se mai vada gaura aia, si jentile sa fie si ele pe 17" cu niste cauciucuri calumea si o suspensie sport sa o lase mai jos, in rest e frumos.

SV25MBN 21-05-08 11:51

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Quote:

Originally Posted by ciprian.20 (Post 1545254)
se poate face un tuning frumos si pe logan..pana la urma

Se poate in mod clar, asa cum ne arata si unii din tunerii de la noi din tara. Simpatica modificarile, e destul de draguta asa. Abia astept sa vad ce modificari vor aduce tunerii Loganului cu facelift, care e din start mai simpatic ca acesta.

voro 21-05-08 11:52

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
frumusel! dar tot logan....

criss_cars 21-05-08 12:02

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Ar fi interesant sa stim si un pret ca dak e un scor de 1000-2000 de euro nu imi mai place :-P

claud1u_BDT 21-05-08 12:03

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
fata masinutza aia galbena arata de 1000 de ori mai bn si chiar superb

PH 33 RNR 21-05-08 12:16

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
de ce i-o fi pus scuturi sub bara ca la masinile de teren?

Sasha 21-05-08 12:19

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
in afara de culori restu` e praf...

aleks 21-05-08 12:26

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
mahindra suv logan ar trebui sa se numeasca..
nu zgarie ochiul, dar nici nu mi-as dori un body kit din asta daca as avea logan...

adrian_tl30 21-05-08 13:20

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
se poate face un tuning mult mai frumos pe logan , dar trebuie lucrat la motor ,suspensii, si alte parti tehnice daca vrei intradevar un superlogan :D

Capone_street 21-05-08 13:58

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
e Interesant, dar Logan`ul e tot Logan ... daca ar face si ei niste Motoare Sport nu numa modificari :) .....

Sp1ky 21-05-08 16:02

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
imi plac noile modifikari aduse masinii :D

darck_angel64 21-05-08 16:28

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
dragut si atat

RUDY20140TDI 21-05-08 17:51

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Dragutz chitul de caroserie dar tot logan ramane.

B-64-MVP 21-05-08 19:21

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
cam prea plina de accesorii......si culoarea aia e cam pala zic eu. parca e mai frumos kitul de la pitesti pentru logan.

sandueugeniu 21-05-08 20:21

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Eu nu vad schimbari majore nici la interior nici la exterior.Nu imi place.

Big_85 21-05-08 21:13

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
mari modificari nu sunt,astea si le poate face orice detinator de logan.

TheFasterMan 21-05-08 22:13

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
cam urat...personal mie nu imi place...

mnc.risty 21-05-08 23:14

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
ar fi putut pune niste jante cv mai mari...:D...dar in rest e ok...:D...

xtrim 21-05-08 23:48

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Culorile sunt misto si la interior si la exterior ....dar in rest nimik deosebit :)

Marius_mym89 21-05-08 23:58

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
hmmm....arata bine exteriorul poata daca avea si niste jante pe 17 cred ca era si mai marfa....

Dripci 22-05-08 00:40

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Am vazut loganuri mai misto de atat...Oricum, cel mai misto logan mi se pare cel din circuitul competitional Logan Cup (parca asa se numeste).

no limits design 22-05-08 12:41

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
arata bine....zau

momo 22-05-08 12:45

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
nimic extravagant, de bun gust... imi place ;)

adut 22-05-08 13:35

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
arata bine

getedoi 22-05-08 14:34

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
cute cute cute. facut cu simt, nu ca unele aberatii (a se citi "spre deosebire de loganul dracula")

vizu 22-05-08 15:44

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
arata bine pt un logan....jantele puteau sa fie un pic mai mari si era ok

apache 23-05-08 00:13

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Quote:

Originally Posted by voro (Post 1545298)
frumusel! dar tot logan....

mare-i gradina ta doamne....


On-topic: jantele vopsite in culoarea caroseriei...si ce culoare:shock: sincer daca as vedea-o pe strada si mi-ar sarii prima oara privirea la jante as zice ca-i vopsita de vreun tigan giurgiuvean

bogddanel 23-05-08 00:38

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
combinatzia de culori e frumoasa, insa restu...

mad_aurel 23-05-08 12:33

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
interesant e faptul ca este un Renault Logan, da ce, le este rusine cu Dacia?................ degeaba totusi, tot Logan ramane..........

getedoi 23-05-08 17:02

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Quote:

Originally Posted by mad_aurel (Post 1549543)
interesant e faptul ca este un Renault Logan, da ce, le este rusine cu Dacia?................ degeaba totusi, tot Logan ramane..........

cred ca ii Renault din cauza ca originalele sunt produse la uzina din uzbekistan, si oricum lumea ii mai aware de renault decat de dacia.

si terminati odata cu remarcile de genu' "tot logan ii". nu-i logan. nu dacia. in NICI un caz daca ii facut in uzbekistan :lol:

Vely 23-05-08 18:09

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Si Dacia ofera un Kit mai shmecher, dupa cum ati putut vedea la SIAB si care e f asemanator cu asta dk nu chiar identic, oricum toata faza e ca se refera la piata indiana, unde Logan a intrat mai tarziu!!!

Insanerzw 23-05-08 22:07

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
Super thare dar nu s-au gandit si ei de la inceput de knd au proiectat DACIA LOGAN sa o faca asa:?::?:Asa cred ca ar fi multi mai multi pusti care ar cumpara acest logan pe mine unul ma atrage :) pacat k aceeasi motorizare :(

adi_wauxhall 24-05-08 15:52

Re: Mahindra Renault Logan Custom
 
dupa mine dacia e dacie si nimic si nimeni nu-mi va schimba parerea... doar pt ca s-a lucrat un pic la styling nu inseamna ca e mai buna cu ceva... oricum apreciez efortul lor de a infrumuseta un logan:)


All times are GMT +2. The time now is 07:27.

- Copyright 2026 4Tuning