Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Heidelberg Project by Tyree Guyton (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/78431-heidelberg-project-by-tyree-guyton.html)

Ed_Crane_1983 21-05-08 09:19

Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
8 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...3cc8c243bd.jpg
Heidelberg Project by Tyree Guyton

Creatia lui Tyree Guyton a trecut granita virtualului, ajungand in realitate. Unii au declarat deschis ca "pruncul" lui Tyree Guyton, un artist abstract, e o incursiune in universul necontrolat al kitsch-ului. Se zvoneste ca aceasta masina a fost "proiectul avortat" al unei companii aerospatiale. Costurile de fabricare sunt cat se poate de ridicate, specifica sursele, dar insuccesul masinii de-a dreptul rasunator.

Sasiul e imprumutat de la Porsche 911. Creatorul a cerut pe masina o suma ridicola: 1.5 milioane de dolari. "Supercar-ul" cu un singur loc n-a reusit insa sa adune nici 50000 de dolari pe eBay. E chiar atat de urata, incat sa devina instantaneu un esec?

adrian46 21-05-08 09:37

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
chiar ca e urata,mie unu nu imi place

madboy 21-05-08 09:54

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Face Parte Din Categoria Celor Mai Oribile Masini Din Lume ....

tm_kata 21-05-08 09:55

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
1.5 milioane??????:lol::lol::lol::lol: urata rau

AAAAK 21-05-08 11:36

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Dak tot a vrut sa faca ceva gen SF putea macar sa o faca mai cu gust . Cine sa dea 1,5 mil pe asa ceva ...

Platinum Squirrel 21-05-08 11:36

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
doar un mosh excentric si colectionar s-ar putea sa o cumpere

gunball 21-05-08 11:49

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
e urata rau..si-a luat mare teapa ala.

SV25MBN 21-05-08 11:50

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Ala care a dat si 7 milioane de euro pe acel Ferrari :) Ar trebui sa ii spunem de aceasta masina. Ca sa raspund la ultima intrebare a primului post, DA ! Este ! :)

claud1u_BDT 21-05-08 12:01

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
si ma plimb cu ea prin park ca prin alta parte sunt gropi

Urban_Racing 21-05-08 12:55

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Nu as spunde ca e urata as spune ca e hidoasa!

ovidiums 21-05-08 13:03

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
scaunul face toti banii :D .

VWluci 21-05-08 13:31

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
e prea de tot, chiar ca zici ca e o masina de pe luna, macar de avea nu stiu ce performante sa ii faca forma asta si doar cu un loc!

ovidiums 21-05-08 14:20

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
o mai costa vreo 500000euro shi chederul de pe usa, de aia nu l-au pus.

2fast4you 21-05-08 14:22

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Pretul nu se justifica parerea mea. Masina aia are pe langa sasiul imprumutat probabil si multe alte componente de pe la alte masini precum motorul, sitemul de franare etc. Deci ce ar fi unic la e doar exteriorul care e ingrozitor.

dan_stage28 21-05-08 14:47

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
zici ca e lovita intro parte plus ca e si extreeeeeeeemmmm de urata daca ar scoate 10 mii de dolari pe ea e ceva

Claudiu.aka.Clappy 21-05-08 15:58

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
=)))))))))))))))))))))))))))))) m-a bufnit rasu' cand am vazut masina asta ... :)):) imi aduce aminte de desenele animate ...cand acceleraza aia masinile si se lungesc asa =))))))))

puscky_007 21-05-08 18:53

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
zici k e un bidon cu rotzi si aripi..=))....astia nu au ce face.....:|:|:|

Big_85 21-05-08 19:31

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Da!!este asa de urat incat sa devina un esec....de asta nici nu are cum sa se vanda cu suma ceruta vreodata..

adriano9 21-05-08 21:37

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
o vopsesti albastra si scrii red bull pe ea si te-ai scos :)

Marius_mym89 21-05-08 23:56

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
phhhhh....mamaaa e urata rau....si atatia bani pt un KITCH ca asta .........nu merita....

jacksoon 22-05-08 00:29

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
ma este urata intradevar dar...niste date tehnice ..nimic.....poate cine stie ce performante are

no limits design 22-05-08 12:42

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
e urata tare....

-=K!ll3rU=- 22-05-08 12:55

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
un adidas galben :))

Coss_min 22-05-08 14:29

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Arata ca o masina din filmele anilor 70 cu supereroi. E urata.

getedoi 22-05-08 14:31

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
dumnezeule urata ii!!! ma ustura ochii!!
citez de pe alt forum: "that thing is so ugly, i just stabbed my office neighbor"

vizu 22-05-08 15:40

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
aoleu ce gandesc unii oameni....se zice k gusturile nu se discuta....dar unii nu au gusturi si imaginatie deloc....

apache 23-05-08 00:09

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
cine a facut-o s-a ghidat dupa zicala " gaseste fraieri si prefa-te ca faci minuni"....nu-i dau pe asta nici un 1310...chiar consider berlina mai frumoasa.
in parti parca e lovita...

P.s...sa vedeti si voi cam cat de mult poti sa corcesti o platforma de 911

bogddanel 23-05-08 00:37

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
Compara cu alte masini la acelasi pretz, sau ceva kt mai apropiat, si vezi ce iese
mi se pare najpa rau

mad_aurel 23-05-08 12:27

Re: Heidelberg Project by Tyree Guyton
 
ca sa iti cumperi o masina de genul ''unicat'' trebuie totusi sa te atraga ceva la ea, la masina asta nu stiu ce te-ar putea atrage, poate doar faptul ca e foarte urata si total nereusita............... si pretul, 1,5 mil euro............. mai bine ma intind la un REVENTON


All times are GMT +2. The time now is 10:17.

- Copyright 2026 4Tuning