![]() |
Se pot curatza geamurile (faruri) ?
1 Attachment(s)
cine ma ajuta si pe mine cu niste sfaturi? in primul rand am farurile de kkao sunt matuiete rau si nu se mai vad cum se vedeau odata!!! am inteles de la cineva ca : se lasa in apa calda ceva timp ca sa se poata dezlipi geamul apoi se curatza...dar cu ce anume? poate ma ajuta cineva cu mai multe in formatii in cazul asta, ce e de facut!!! pun o poza sa vedeti cam cum arata farurile si mai ales cel drept! trebuie neaparat sa skimb farul sau geamul, sau se poate remedia putin problema?
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
pai sunt matuite pe exterior sau pe interior? daca sunt pe exterior, cauta pe net (eu vazusem pe okazii) sau la magazinele astea cu diverse maruntisuri gen cd-uri, electronice, chinezarii, o pasta pt lustruirea plasticului. ce vazusem eu era in jur de 35ron si continea tot ce iti trebuie. se poate folosi la sticla farului, la geamul telefonului... cam orice e din plastic, e un fel de polish.
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
XERAPOL - http://www.3vd.biz/xerapol.htm
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
da, exact, asta e... uitasem denumirea :)
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Cu placere :D ;)
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Altfel de ce il recomandam? Doar asa sa ma aflu in treaba?
Vezi pe link-urile de mai jos: http://www.allgsm.ro/scripts/prodVie...idproduct=1768 http://www.comenzionline.ro/?p=produ...t&iCategory=33 |
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
ai 2 site-uri... ti-e greu sa-l comanzi de pe unul dintre ele? ai o poza, un nume, du-te si cauta... tu vrei sa-ti spuna lumea exact ce si cum, tu sa nu faci nimic. eventual nu ai vrea sa iti trimit eu unul acasa? ca nu mi-e greu sa caut in bucuresti... :lol:
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
Ce scrie in link-ul de mai sus? COMENZI ON-LINE !!! Deci cum il poti cumpara? Ai termen pana deseara sa raspunzi. ;) |
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
A facut cu masina aia ce o au ei acolo..si iti zic a fost diferentza mare! |
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Daca farul la espero este plastic si nu sticla...
Nu da mai nici o comanda pe nici un site , i-ati un polish de la o benzinarie , speli farul inainte sa nu il zgarii , pui polish pe o carpa uscata si curata , freci farul bine , il stergi si vei vedea diferenta .Daca mai e nevoie repeti procesul. Iti va ramane sa iti lustruiesti si masina :> Costuri ~20 ron Am dat eu si a mers! |
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Am spus ca daca este sticla nu faci nimic cu polishu de care spun eu ...
Deci nu da cu polish ca dai degeaba ... eu credeam ca farul este din plastic , cel putin asa am inteles in posturile de mai sus de la Geo :) |
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
nu prea cred ca e sticla... eu, din cate stiu, e plastic... de fapt nu e chiar plastic plastic, e un fel de...
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
e plastic fratilor , nici macar nu stiti ce aveti pe masina...
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
in cazul asta Xerapol e tocmai bun pt ce iti trebuie tie. ai site, poti comanda online... ai tot ce-ti trebuie in pachet, inclusiv buretel pt frecat si carpa pt lustruit.
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
electric_style rusine , nici nu stii din ce ai farurile :>
sa ne pui niste poze cu rezultatul. |
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
electric_style hai :) ai comandat ?
|
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
Quote:
Comanda dvs. a fost primita si va fi expediata in cel mai scurt timp. Va multumim! » Printati comanda! » Pagina Principala |
Re: Se pot curatza geamurile (faruri) ?
nici pana in data de azi n-am primit nimic , iar comanda am efectut-o de 2 ori! odata in Reply-u din data respectiva , iar inca odata acum cateva zile!!! deci sa-i ia draq cu produsu si firma lor! schimb farurile cu totu' .
rog un mod sa inchida topicul! multumesc |
| All times are GMT +2. The time now is 16:33. |
- Copyright 2026 4Tuning