Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   ideile mele de tuning(BC TUNING) (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/779-ideile-mele-tuning-bc-tuning.html)

Anonymous 26-03-04 15:28

ideile mele de tuning(BC TUNING)
 
1 Attachment(s)
Mi-am deschis si eu topic ptr. a-mi arata ideile in materie de tuning :wink: pentru inceput doar o DACIE 1300,masina pe care o detin si pe care vreau sa o fac ca pe cea din imagine :rockon: sper ca cat de curand sa pun si alte schite :peace:

OVI 26-03-04 17:28

arata bine :D o dacie cu dungile alea gri chiar am vazut nu mai stiu exact unde (dej sau beclean) stiu ca am vazut-o odata din tren

cj82ufo 27-03-04 00:30

super dar sa nu care cumva sa te vad ca pui cine stie ce spoiler de cielo sau stiu eu ce model ca te bat :) :twisted: :evil: :roll: :wink:

Anonymous 29-03-04 17:29

ufo,fi fara griji,n-ai sa vezi la mine treburi dintr-alea :wink: eu nu fac \"tuning taranesc\" :evil: :evil: :evil:

Anonymous 29-03-04 17:33

am si o DACIE spoilerita,sper sa o scanez curand si sa o pun :)

cj82ufo 02-04-04 14:34

cj03vxg vezi ca daca treci prin cluj vinerea pe la ora 5 sa vii in cartodrom sa ne intalnim ,ca facem adunari acolo

Ciclistu 05-04-04 11:46

Misto tuning-ul Ufo. :2gun: :chainsaw:

Ciclistu 05-04-04 11:48

Scuze Ufo, am crezut ca tu ai pus poza :))))))))))))))))) :bat: :bat: :bat: :bat:

Al3xius 05-04-04 17:34

super desenu!!! bafta si live! :twisted: o sa iasa ceva super! :twisted:

DuDaone 09-04-04 20:32

marpha desenul da nu crezi ca o sa te opreasca politia de fiecare data cand o sa vrei sa conduci masina visurilor tale (asta daca omologhezi trebile pe care ti le-ai pus)

RIcKO 22-04-04 17:26

salut
 
salut sunt si io din cluj mane io cred ca sti sa desenezi bine atit doar ca pe dacie nu merita tuning nu vreau sa te superi pe mine dar io unul nu as pune tuning pe dacie
Baietzi nu vreau sa va supar pe astia cu dacile dar nu merita ca dacia niciodata nu o sa arate bine poate acelea nova arata cat de cat bine tunate
hai bafta si avetzi grija la garda

EvLSant0S 22-04-04 22:30

super desenul... dar pana il aduci la realitate... :) adica sa faci o dacie asa... mai ai ! peace

Gabi 23-04-04 08:50

Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
super desenul... dar pana il aduci la realitate... :) adica sa faci o dacie asa... mai ai ! peace

De ce ma? Care sunt acele modificari mari ?

1. spoilere nu ii tre', cel putin in poza ai nu apar spoilere;
2. praguri model RIEGER;
3. jantele se fac rost;
4. eleronu';
5. vopseaua si priza din capota.

Anonymous 12-05-04 17:11

sper zilele astea sa pun inca doua desene

tekno 12-05-04 19:46

baga mare...
yo unu nu am desene noi :) :P

Anonymous 31-05-04 15:14

mai am o dacie si o ascona sper maine sa le pun :!: :wink:

tekno 31-05-04 15:50

man..
tu unde stai in cluj???

Anonymous 01-06-04 11:16

1 Attachment(s)
tekno eu stau in DEJ :wink: DESENELE PROMISE:

Anonymous 01-06-04 11:17

1 Attachment(s)
Si o ASCONA

tekno 01-06-04 12:47

hehehe
am shi yo o dacie ... tot pe o foaie de mate... am facut anu trcut in timpu' orei de mate... tre numa sa dua de ea shi sa o scanez :D

Anonymous 04-06-04 07:17

da ce zici,iti plac :?: :twisted: :?:

Speedy5 04-06-04 07:34

mah sa stii ca dacia de mai sus , aia albastra , e ca lumea , ca lumea
cred ca avem aceleasi gusturi , numai ca nu stiu daca se merita sa aduci a dacie in starea respectiva , adica o sa arate perfect , iar la performante = 0
oricum , e un tuning super reusit

tekno 04-06-04 10:39

speedy... cu performantza se poate rezolva... un motor de R5 GTTurbo e in jur de 500 E shi dezvolta 120 CP standard... cea ce zic ca la greutatea daciei e foarte bine... daca eshti dispus sa investeshti bani calumea potzi face din orice mare armasar...

EvLSant0S 04-06-04 14:22

hehe super bine arata dacia amice.. super bine.. mai ales jentile.. , cu un motor de care zice TEKNO ai rezolvat problema .. faci the future dacia :)

Anonymous 07-06-04 15:55

ma bucur ca va place :twisted: :twisted: :twisted:

Al3xius 09-06-04 15:35

Super desenele :twisted: :twisted: dar o singura precizare : \"1310 underground\" ala da a kitch :P


Pentru cel care spunea ca nu se merita : De ce nu se merita ma ? ...crezi ca toata lumea are bani de m5-uri si de subaru si de masini tari ? ...daca omu vrea sa se remarce in multime ce ai cu el ?....de ex si eu daca as avea trabant i-as face ceva sa nu fie ca celelalte .... nush mie unu nu-mi place sa mai fie cineva identic 100% k mine(nu cont la ce :P ) ...poate tie-ti place nush ... probl ta .... oricum se merita tuning si pe dacie atata timp cat masina merge...si nu e mai veche de 10 - 12 ani :lol: :P :lol: :P ...adica si atat e mult :P ...si cum spunea si Gabi - ce e asa greu de facut la dacia aia ....spoilere nu are .... pragurile se fac la firma ... si tot asa ! nu e nimic greu si cred k ar iesi super misto !


Bafta cj03vxg ..si sa dea Domnu` sa-ti implinesti visul !

Anonymous 08-07-04 10:16

sa dea domnu :!: :wink:

X-Ray-Eyes 08-07-04 11:26

Mai greu cu aripile de spate ca nu ai cum sa le faci asa rotunde la roti ... te impiedica Usile din spate care ... la fel ca la Cielo au o forma de cacat peste buza de la aripa si nu poti sa tai ca omu aripa in semicerc ca te lovesti de usa ...

n0namee 11-07-04 18:51

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tekno\"
speedy... cu performantza se poate rezolva... un motor de R5 GTTurbo e in jur de 500 E shi dezvolta 120 CP standard... cea ce zic ca la greutatea daciei e foarte bine... daca eshti dispus sa investeshti bani calumea potzi face din orice mare armasar...

boss ... cam uiti sa iei in calcule niste treburi ... franele ... planetarele etc. eu am un amic cu motor de R5 de 75 de caluti si e o adevarata aventura sa se opreasca de la viteze de peste 140. :D ... plus ca planetarele de dacie la asemenea solicitari nu prea rezista ... si le schimbi din 3 in 3 luni! si bucsaraie si alte din alea. performanta trebuie sa se manifeste si la decelerare nu numai la accelerare. mai ales ca prima te poate scoate de mai multe ori din ***!

CT-87-ADY 23-07-04 01:51

2 Attachment(s)
Frumoase Desene....
Dacie k aia albastra exista... Unii o shtiu!

xxdadixx 25-07-04 21:54

Asta a cui e dacia cred ca e nebun, sau are bani de ii intoarce cu lopata. Daca as avea si eu bani gramada as tuna si eu o dacie dar nu pentru mers cu ea zi de zi, numai pentru a avea cea mai cool dacie. Oricum investitia a fost mare. Are cineva idee catzi bani a bagat in ea?

CT-87-ADY 26-07-04 00:51

pai... dak te uitzi atent la bazar o sa vezi k e d vanzare cu 6000$.(nush dak e pus proprietare sau la vrajala).
Deci nu a bagat chiar asha de multzi bani.. nuh?

CT-03-ART 14-08-04 10:05

oricum a bagat destui bani in mashinutza ai shi am auzit parca de la Psycho ca cica a facut accident shi a facuto pachet :( imi pare rau ca era frumushica...parerea mea...

Al3xius 14-08-04 15:16

dadeau bine farurile alea de Golf 4 ... :cry: pacat daca a lovit-o ! :cry:

xxdadixx 15-08-04 19:27

Se mai intampla. Baiatul poate dupa ce i-a schimbat Lookul a uitat totusi ca este o dacia 1310 :evil_laug

CT-87-ADY 15-08-04 23:56

:shock: :shock: :shock:
Ce mah a lovit-o??/
psyho LAMURESHTE-NE!!!!

XSW 23-08-04 09:22

mai omu trezeste-te, fara suparare. In primul rand pastreaza proportiile si forma masinii de baza, in cazul daciei tale e normal sa arate \"bine\" la forma care i-ai dat-o. Aceleasi spoilere etc. ar arata ca un rahat pe o dacie adevarata (parerea mea). Mai invata sa desenezi, fa si tu o perspectiva, ceva si dupa aia intreaba lumea de parerea lor. Pe cuvantul meu nu inteleg ce gasiti voi asa de cool si misto, pot gasi X erori si e clar ca e treaba de beginner. Scuze daca am suparat pe cineva, nu asta e intentia mea, pur si simplu nu inteleg cum toata lumea lauda chestiile alea. Uitati-va pe visualart.ro daca vreti sa vedeti chestii de calitate.

Ciao si toate bune !

Al3xius 23-08-04 11:19

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"XS[DNiED
\"]mai omu trezeste-te, fara suparare. In primul rand pastreaza proportiile si forma masinii de baza, in cazul daciei tale e normal sa arate \"bine\" la forma care i-ai dat-o. Aceleasi spoilere etc. ar arata ca un rahat pe o dacie adevarata (parerea mea). Mai invata sa desenezi, fa si tu o perspectiva, ceva si dupa aia intreaba lumea de parerea lor. Pe cuvantul meu nu inteleg ce gasiti voi asa de cool si misto, pot gasi X erori si e clar ca e treaba de beginner. Scuze daca am suparat pe cineva, nu asta e intentia mea, pur si simplu nu inteleg cum toata lumea lauda chestiile alea. Uitati-va pe visualart.ro daca vreti sa vedeti chestii de calitate.

Ciao si toate bune !

mi se pare mie sau tu esti Gica Contra ? ...omul si-a expus modelele care eu zic ca sunt destul de reusite , si ne-a intrebat ce parere avem ...daca ar arata misto o dacie sa o faca asa ! acum nu zice nimeni sa fie aia schita de proiectare or whatever ! nu inteleg ce te iei tu de amanunte minore ..ca nu e usa exact ca in realitate(asta au observat toti ...) sau alte chestii de genu asta...iar in legatura cu treaba de beginer : fa si tu o schita de genu ala(dar sa nu fie luata de pe visualart.ro ...or some shit like that) si atunci poti sa-i zici ca e beginer !

:peace:

XSW 23-08-04 11:40

Fara suparare mosu, nu-s nici Toma Necredinciosu, nici Gica Contra nici Vasile Cartof. Nu inteleg de ce sari in sus, am zis o parere sincera la care am dreptul. Faceam din alea cand aveam 12 ani in pana mea. Mi-ar place sa fac si eu un desen rapid si sa-l scanez dar nu simt ca trebuie sa demonstrez ceva. Eu tot ce fac fac digital pt. ca in domeniul asta lucrez, nu ma mai intereseaza desenul asa mult. Vezi Loganul ala albastru facut de mine de ex.

Iar cand vorbeam de completa lipsa de acuratetze nu ma refeream la portiera, ma refeream la cat de alungita e toata masina, mai ales capota etc. ca sa nu mai vb. de cauciucuri bla bla.

Hai ca sincer nu are vreun sens discutia asta, acum imi pare rau ca incerc sa fiu sincer, mai bine tac si va las sa va laudati.

GolfuletzS 09-09-04 08:58

Mey fiecare are o parere sincera sau nu ... mi`e mi se pare un desen bun .... poate lui ii place sa faca asta ..shi poate asha se simte el mai bine ..Oricum dacia e frumoasa


All times are GMT +2. The time now is 13:33.

- Copyright 2026 4Tuning