Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA! (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/76926-alege-stapanii-grija-clip-interzis-cna.html)

Maskatu 07-05-08 19:51

Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Clipul spune totul....
https://www.youtube.com/watch?v=vGQ1hjSCMNw

dolb 07-05-08 20:02

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
foarte frumos creat! CNA sux big time

bogdan C.E.T. 09-05-08 22:25

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
din ce motive au interzis clipul ?

Maskatu 09-05-08 23:11

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
skip to main | skip to sidebar Amar de zi

Tuesday, May 6, 2008
CNA interzice spotul "Alege-ţi stăpānii cu grijă"

CNA a decis azi interzicerea difuzării spotului "Alege-ţi stăpānii cu grijă", īn urma unui vot majoritar (6 din 8 ) şi a unei discuţii de aproape 30 de minute.

CNA a caracterizat spotul drept "antisocial", "fascist", "negativist". Alte motive īn argumentaţia membrilor CNA, īn timpul şedinţei: "face apologia comunismului", "se referă la preşedinţii ţării, dar acum e campanie pentru alegeri locale", "nu īndeamnă explicit la vot", "este un spot electoral neasumat de nimeni şi care nu e difuzat īn emisiuni electorale" şi "stăpānii nu-i alegem, cei pe care-i alegem sunt slujitorii poporului, nu stăpāni".

O propunere ca staţiei Antena 3 să i se ceară precizări suplimentare īnaintea interzicerii difuzării nu a fost acceptată de membrii CNA.

Totuşi, opinia generală a Consiliului a fost că spotul e "bine produs" şi chiar "ne place".

Va urma un comunicat oficial.

Pānă atunci, rămāne cum am stabilit.

UPDATE:
Antena 3 a decis ca, pānă la primirea deciziei CNA cu privire la interzicerea spotului "Alege-ţi stăpānii cu grijă", să continue difuzarea acestuia.


Posted by Someone at 14:39

Labels: media

Slim29 10-05-08 15:23

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
un adevar gol golut!! JOS CNA! I`a atins la inimioara pe "smecheri"

AAAAK 12-05-08 15:08

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
spoturi deastea ar trebui sa existe pe toate posturile tv

Blondy26 12-05-08 15:41

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
CNA manank c***t de cele mai multe ori nu cenzureaza ce trebuie..cenzureaza exact ce NU trebuie...

iMAGiNE 14-05-08 16:10

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Uite! Ti-au cenzurat si tie postul! :))
Hah, foarte smecher clipul, iar CNA... no comment.

bmwm5 14-05-08 16:18

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
cei pe care-i alegem sunt slujitori,nu stapani...cea mai mare aberatie posibila.sa-mi arate unu` care se comporta ca un slujitor odata ajuns la conducere.oricum,clipul e mult prea tare

Sasha 14-05-08 16:45

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
prea tare clipu'...cat despre CNA...:lemon:

aleks 14-05-08 16:52

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
da, foarte tare...
oricum, in stilul caracteristic antenei, au pus portretele lui stalin, ceausescu si lenin, daca am vazut bine, impreuna cu portretul lui basescu, omitandu-l pe tata ilici, ca deh...

boy_wonder 14-05-08 16:52

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
e genial clipul....

Da da da, CNA sa suga ****! :pissed:

22VIN 14-05-08 19:54

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
e mult prea tare... la bun... deci e una din cele mai inspirate si mai bune reclame pe care le-am vazut pana acum... cat despre CNA... n-are rost sa mai zic:))

dogy_10 14-05-08 23:54

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 1533752)
da, foarte tare...
oricum, in stilul caracteristic antenei, au pus portretele lui stalin, ceausescu si lenin, daca am vazut bine, impreuna cu portretul lui basescu, omitandu-l pe tata ilici, ca deh...

uita-te mai atent;)

dolb 15-05-08 09:00

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
eu am vazut fiecare presedinte, ceausescu, constantinescu, iliescu si base :(

Sasha 15-05-08 09:47

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Ceausescu, Constantinescu, Iliescu, Basescu apar in clip!!!

Maskatu 15-05-08 14:16

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
asa am vazut si eu......... unde vedeti voi frate lenin , stalin si ilici? :|
in poze sunt ceausescu, constantinescu, iliescu si base'...

aleks 15-05-08 18:26

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
nu am fost atent prima data, am aruncat o privire si aia mi s-a parut :)
calm, nu va aprindeti ;)

Psycho 15-05-08 21:19

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Quote:

Originally Posted by iMAGiNE (Post 1533694)
Uite! Ti-au cenzurat si tie postul! :))
Hah, foarte smecher clipul, iar CNA... no comment.

cuvintele c@c@t .. pul@ si ... altele se cenzureaza automat ;)

Maskatu 15-05-08 21:25

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 1535814)
nu am fost atent prima data, am aruncat o privire si aia mi s-a parut :)
calm, nu va aprindeti ;)

ahh nu-i nimic.. dar credeam ca nu m-am uitat eu bine si or mai fii alte poze :D

dagosh88 19-05-08 22:47

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Si dupa aia vine JIJI alunga lupii si mana oile in continuare :lol:

Blondy26 19-05-08 23:09

Re: Alege-ti stapanii cu grija... clip interzis de CNA!
 
Quote:

Originally Posted by Psycho (Post 1536090)
cuvintele c@c@t .. pul@ si ... altele se cenzureaza automat ;)

M-am auto-cenzurat,de fapt. Astea sunt lucrurile care ar trebui poate cenzurate,cuvinte urate,imaginile obscene etc. In nici un caz realitatile...Din pacate, cele din urma se cenzureaza doar:(


All times are GMT +2. The time now is 21:40.

- Copyright 2026 4Tuning