![]() |
Volkswagen Scirocco Racing Version
1 Attachment(s)
Volkswagen Scirocco Racing Version
Versiunea de 300 CP a lui Scirocco va debuta in cursa de 24 de ore de la Nurburgring (23-25 mai). Puterea este dezvoltata de un motor 2.0l TFSI, cuplat la o transmisie DSG. Hans-Joachim Stuck, unul dintre pilotii care va concura pe Scirocoo, s-a declarat multumit de calitatile masinii: "E foarte confortabila. Scirocco e de departe cea mai simpla masina de curse pe care am condus-o. Privesc spre competitie cu mare incredere." |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
:peace::peace::peace::peace::peace::woowoo: e superba masinutza. de cand astept sa iasa cel de serie. a ramas tinta mea de cand a iesit conceptul. e unica. nam cuvinte
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Bravo lor.
Sper sa scoata si versiunea de strada cu puterea asta 2.0 Tfsi si 300 Cp. |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
superba:D si conceptul si masina de serie , ca nu sunt multe diferente!
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Quote:
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
mamaa....300CP si + ca arata superb....:love::love::-D
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
super frumoasa..abia astept sa vad cursa..sper k se difuzeaza la tv!!..
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Foarte frumoasa si destul de puternica.
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
O masina foarte frumoasa, abia astept sa apara pe strazi, iar pt versiunea de strada cred 2.0 TFSI va avea 230 cai (motorul dupa GTI "30 edition")
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Daca o sa apara cu 300 de cai atunci o sa concureze cu impreza si evo hatchback, si nu cred ca e o masina chiar atat de buna incat sa le puna probleme.
Asa cum s-a spus s-ar putea sa apara cu 230 de cai si sa ramana in zona hothatch |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
si in plus VW are motorul de 2.0L 230 de cai foarte bun deja testat, fiabil :)
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
e super arata ft fain cv mai multe poze
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
misto misto...
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Quote:
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
nu cred ca ii va tine piept subarului, dar oricum, putem spune ca VW e la inceput pe acest capitol!
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Multa bafta Noului Scirocco......:D
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
e frum dar din fatza isi aduce cu un impreza ala mai nou
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Quote:
un test facut de cei de la Fifth Gear arata ca noul Impreza WRX e mai slab cu 1 secunda decat GTI...pe circuit |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Urmatorii pasii ar fi omologarea si productia!
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
300 cp e versiunea de competitii , mai ales ca DSG e stiut ca rezista cu greu cuplului ridicat . oricum .... bijuterie , clar !
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Quote:
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
I love this car!!!
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
arata foarte bine, sunt curios sa vad cand apare si la noi primul scirocco 2008:)
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Quote:
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
ala de serie deja a iesit, si asta Racing, e facut pe calculator........
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Quote:
Nu...am spus clar ca era WRX...se pare ca sistemul AWD e mai prost decat cel de pe WRX-ul vechi Si uitati si filmuletzul: https://www.youtube.com/watch?v=wwJa1fftrr0 |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
pai normal k e mai tare decat WRX, ala e urat, STI e forzaaaa
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
5 Attachment(s)
mai multe poze :-)
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
VW ruleaza!!!
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
... e frumoasa si nervoasa...
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
vw inca este un nume mare in industria auto. si asta o comfirma. o legenda care continua cu o alta legenda
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
un golv v mai micut ..bestiala masina
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
e prea tare noul scirocco ....mai ales asta......300 cp dintr-un motor de 2l ...ceva de genul noul Audi TT Clubsport...:D oricum prefer scirocco in fata TT-ului
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
8 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...5b9f6d4dad.jpg
Volkswagen Scirocco GT24 Versiune street-legal de 325 cai putere Conceptul Volkswagen Scirocco GT24 debuteaza in cadrul salonului de tuning Worthersee Tour, desfasurat in Austria, intre 21-25 mai. Scirocco GT24 este versiunea de strada a masinii de curse care va participa in cursa de 24 de ore de la Nurburgring. Potrivit celor de la VW, noul concept prefigureaza aparitia versiunii sport Scirocco R. Puterea de 325 CP vine dintr-un propulsor TFSI de 2.0L si este transmisa rotilor din fata via o cutie de viteza cu dublu-ambreiaj. Ca si versiunea de curse, conceptul de strada este dotat cu suspensii reglabile, care coboara masina cu pana la 75 mm. Jantele lui Scirocco GT24 sunt asociate kitului de franare cu discuri de 362 mm pe fata si 255 mm pe spate. Interiorul a fost golit de elementele simandicoase, acest lucru ducand la reducerea greutatii masinii cu 178 kg. Scirocco GT24 cantareste 1120 kg. Acesta beneficiaza insa de un rollcage, scaune Recaro, consola din carbon, un volan nou, afisaj electronic si stingator de flacari. |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
:X:X dragoste la prima vedere
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
2.0 TFSI deja e recunoscut ca fiind un propulsor foarte dinamic dar si cat se poate de fiabil...echipat cu un astfel de propulsor GTi-ul preparat pt cursa de anduranta de pe Ring a reusit sa-si castige grupa editia trecuta......asa ca este de asteptat ca "invelisul" delicios al modelului Scirocco GT24 sa-i fie o "casa" propice....
Cum se spunea anterior ca Scirocco n-are potential sa puna probleme hatch-ului de la Subaru sau Evo-ului nu mai este atat de veridic....Aparent cei de la VAG sunt interesati in a dezvolta sportivitatea noului lor model si cum multi stiu acestia beneficiaza de resurse fantastice....(multi constructori celebri afladuse sub egida VAG) si astfel viitorul Scirocco R se va dovedi vrednic sa fie alaturat celor 2......doar sa nu-l strice pretul ... |
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Bestial:yikes::yikes:
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
E superba masinutza asta...si la 300 CP.. banuiesc ca e o mica bomba pe circuit..!!!
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
Frumos, cu adevarat frumos. Abia astept sa vad versiunea de strada.
|
Re: Volkswagen Scirocco Racing Version
superb.. vreau si eu unul cand va aparea versiunea de strada
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:55. |
- Copyright 2026 4Tuning