Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Oullim Motors Spirra Supercar (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/76013-oullim-motors-spirra-supercar.html)

Ed_Crane_1983 29-04-08 00:16

Oullim Motors Spirra Supercar
 
6 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...64c3cce6c2.jpg
Oullim Motors Spirra Supercar

Masina sport coreeana de 100000$

In 2005, Proto Motors a prezentat prima masina sport Spirra si aprecierile n-au intarziat sa apara. 2007 a fost anul in care Oullim Motors a cumparat Proto Motors, construind doua versiuni Spirra Turbo (turbocharged) si Spirra S (supercharged) cu motoare de 2.7l V6. Saptamana trecuta, compania coreeana a venit la Salonul de la Beijing cu versiunea de serie a modelului Spirra.

Pe langa aceasta, coreenii au pregatit si doua variante mai puternice. Prima, Spirra GT270 (race version), e propulsata de un motor biturbo de 2.7l si 600 CP. A doua, Spirra GT460, e destinata drag race-ului si beneficiaza de o motorizare turbo/supercharger de 700 CP.

Oullim Spirra va fi lansata pe piata la sfarsitul acestui an, costand 100000$. Compania spera sa construiasca si sa vanda in 2008 un numar de 100 de masini, urmand ca in 2009 sa creasca productia la 300 de unitati.

SV25MBN 29-04-08 00:54

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Eu cred ca la pretul asta, daca performantele nu vor fi de neglijat, va fi o masina bine vanduta, fiind un concurent puternic pt masini cu performante asemanatoare, dar mai scumpe.

xtrim 29-04-08 01:03

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Bvo lor ......Super tare :D

bogddanel 29-04-08 02:28

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
100.000$ si 700CP ???
nu ii ajuta numele, pt k altfel era o bomba in lumea auto, in materie de vanzari...
avand in vedere k masini cu puteri asemanatoare costa de cel putzin 2ori mai mult...

CT-35-LGS 29-04-08 10:12

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
cam seamana cu ferrari c sa zic... :|

Sp1ky 29-04-08 10:33

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
:D:-):sad::o:shock::???:8):lol::x:-P:cry::evil::twisted::rolleyes2;):!::?::idea::arro w::):lalala::chillpill:weee::grandpa::bong::sadbli nky:(:drdodgy::neutral::drdodgy::neutral::paper::c hick::wave::icon_kiss:-?:blowme::confused::grandmar::-|:doh::chew::joy::tetter::blahblah::chainsaw::ihea ru::razz::dance::zombie::poke::writers_b:bunch::pi stoles:

Vely 29-04-08 10:42

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Coreenii vin tare din urma! Si ce puteri ne dau ei din motare de 2,7L !!!

ady_dl3 29-04-08 11:35

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
ferrari?...

ady6mutu 29-04-08 12:12

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
singuru lucru bun motorul ala supra alimentat ...sunt tari la chestiile astea ...in rest, forme europene

SV25MBN 29-04-08 12:22

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
CT-35-LGS, glumesti, nu?

adriano9 29-04-08 13:03

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
cam seamana cu ferrari,si vad ca nu sunt primul care o spune

mad_aurel 29-04-08 15:07

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
600 si 700cp din 2,7 l asta da masinutza............

Jok3r K10 29-04-08 16:28

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Is tari oamenii astea de au reusit sa scoata 700cp de pe un 2.7L

RUDY20140TDI 29-04-08 18:37

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Arata foarte bine
Iar motorul ala de 2.7 scoate 600 si 700 cp este fantastic.

mareo 29-04-08 23:51

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Foarte tare acest model!

UNLORD 30-04-08 01:26

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Quote:

Originally Posted by RUDY20140TDI (Post 1506459)
Arata foarte bine
Iar motorul ala de 2.7 scoate 600 si 700 cp este fantastic.

Nu sunt convins ca iti garanteaza fiabilitate la puterile astea dar oricum bravo lor pt initiative, masina e chiar misto!

F.E.A.R 30-04-08 10:15

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Quote:

Originally Posted by SV25MBN (Post 1505801)
CT-35-LGS, glumesti, nu?

... poate a vrut sa spuna Keonigseeg CC, dar s-a incurcat :-P...

SV25MBN 30-04-08 13:53

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Da, adevaru ca putea sa scrie din greseala in loc de aia :D

WaRiO 23-05-08 10:01

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Quote:

Originally Posted by adriano9 (Post 1505870)
cam seamana cu ferrari,si vad ca nu sunt primul care o spune

DA...are 4 roti...2 usi...clar seamana...e o copie...huoooo...De ce trebuie mereu sa cautam asemanari intre masini..??..e clar ca seamana, ca designerii se inspira mai mult sau mai putin din anumite modele de succes nu e un secret.

getedoi 27-05-08 14:44

Re: Oullim Motors Spirra Supercar
 
Quote:

Originally Posted by WaRiO (Post 1549322)
DA...are 4 roti...2 usi...clar seamana...e o copie...huoooo...De ce trebuie mereu sa cautam asemanari intre masini..??..e clar ca seamana, ca designerii se inspira mai mult sau mai putin din anumite modele de succes nu e un secret.

nu te ambala. as zice ca ii criticata din cauza originilor. nu ii primul forum pe care ii desfiintata din cauza asta.


All times are GMT +2. The time now is 23:47.

- Copyright 2026 4Tuning