![]() |
BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Am o intrebare la voi...cine poate sa imi dea un raspuns bun....vreau sa-mi pun BBS LM 19x9 pe 2008 Mkv GTI. Daca nu va rog sa-mi sugerati o idee cu privire la jante (marime si model)
Mentionez ca sunt fericitul posesor al acestei masini de 2 zile. :D Astept raspunsuri. Multumesc. Marius |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
1 Attachment(s)
Parerea mea e ca dau destul de bine .... dar poate pe drumurile din romania ar fi mai bune unele pe 18"
Uite o poza ca sa-ti dai seama cum vor veni pe masina :) |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Merci mult.
Am gasit o poza pe Vwvortex ...exact ce imi trebuie...pentru ca a mea e neagra si m-am orientat la LM-urile negre cu contur rosu. Iar pentru Body Kit ma gandesc la Oettinger. Uite aici jantele. http://i32.tinypic.com/102worl.jpg http://i30.tinypic.com/1z32xq8.jpg http://i32.tinypic.com/2w73cew.jpg |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Sal,
Jantele merita puse dar sfatul meu e sa nu pui buza aia rosie la spoilerul fata ca la "marea voastra asfaltare" nu te tine nici o luna. Asta daca nu ai degand sa mergi mai mult in treapa a II-a prin Bucuresti. In rest totul e OK. |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
la noi ti le zgarie si cand pune anvelopele pe ele :nervious:
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Deci jentile asa negre cu buza rosie sunt crima ;) ....
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Prima intrebare e pentru BYGU' ...ca am vazut ca si-a "motzat" de curand masina (cu f mult bun gust)...ti s-a intamplat boss sa ti le zgarie cand le-au pus? Si daca da...unde sa stiu sa nu ma duc :-)
BTW ai o masina super....sa-ti traiasca ;) Acum in legatura cu body kit-ul...pentru RUDY20140TDI: kit-ul meu o sa arate cam in felul urmator dar pe negru :D (ca am masina neagra) http://i30.tinypic.com/2vmvfxw.jpg http://i25.tinypic.com/14ttwf5.jpg http://i32.tinypic.com/1zmlbnl.jpg http://i31.tinypic.com/2rc9wzr.jpg Merci Dany ;) Promit ca maine fac niste foto si le uploadez...chiar daca masina e stock...o am doar de 2 zile!!! |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
@ Mind Hunter - am avut "norocul" sa vad live la cineva :sad: si nu le-am
mai montat acolo ;) . am scapat :lol: !! prefer sa iti spun unde sa te duci , nu unde sa nu te duci :lol::lol: |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
@BYG'u - merci mult BYG-ule. Astept un pm ceva sau contacteaza-ma pe mess daca iti este mai usor.
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Mai am o mare intrebare: Ce gume imi recomandati pentru aceste jante?
Eu m-am gandit la 265/30-19 Michelin Pilot Sport Cup Astept raspunsurile cu mare nerabdare pentru ca trebuie sa imi cumpar gume de vara (mi-au dat masina cu dalea de iarna :sad: ) |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
este muuuuuuult prea mult 265/30, o sa semene masina ta cu un mini jeep, plus ca nici nu cred ca o sa incapa .. eu am 235/35 R19 cu arcuri h&r si imi atinge si la denivelari prin oras, iar in afara imi atinge in curbe luate tare..abia astept sa imi vina suspensia..
2 sfaturi: - nu iti lua janta mai lata de 8.5J, bbs lm de latime 8.5j este arhisuficient - cumpara cauciucuri cu garda 35, 30 e prea putin si vei avea probleme mari cu jentile daca iti iei si suspensie sport. asa ca recomandarea mea: 235/35 R19 Michelin Pilot Sport + jante late de 8.5J |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Imi pare rau ca te-am deranjat cu sugestia mea !
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
@ RUDY20140TDI Man nu m-ai deranjat absolut deloc, din contra, chiar am apreciat sugestia ta. Doar am spus cum o sa arate cu body kit-ul pe care il vreau eu. Imi cer scuze daca am facut sa intelegi altceva.
@ mercut Merci mult pentru sfaturi mane...mi-ai dat tema de gandit :-) Eu am studiat mult GTI-R si ma gandeam sa-l copiez putzin :lol: Am si eu o intrebare si o rugaminte la tine :D 1) Ce suspensii si ce arcuri de la H&R folosesti (sau o sa iti vina, si eu tot la H&R m-am gandit) 2) Poti sa imi trimiti si mie un photo cu janta ta pls :D Merci mult !!! |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
1 Attachment(s)
@ mercut uite aici mane cum arata janta de 19x9 cu gume Michelin Pilot Sport Cup de 265/30/19
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
3 Attachment(s)
Quote:
luni sau marti o sa imi ajunga suspensie bilstein b12 (kit amortizor + arcuri eibach) si cu asta sper sa rezolv problema si sper sa nu imi mai atinga deloc.. e frumos conceptul gti-r insa are jante late si cauciucuri asa de mari pentru ca are aripile mult mai evazate decat gtiul de serie si de aceea si-au permis sa puna janta lata de 9J si anvelopa de 265/30. Imi mentin parerea ca garda 30 este mult prea mica si daca iti vei pune si suspensie, vei avea mari probleme cu jantele.. combinatia ideala din punctul meu de vedere este janta de 8.5J + anvelopa 235/35.. uite si poze cu jantele: oz ultraleggera 8x19", anvelope marangoni zeta linea 235/35 R19 |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
am gresit dar nu pot sa editez: se numesc h&r race
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Foarte frumos mane...sa-l stapanesti sanatos si sa ai parte de el ;)
Eu ma gandeam la suspensii H&R RSS Club Sport. O sa ma duc saptamana viitoare la MBM tuning (ei sunt importatori pentru Oettinger) si am sa vb cu ei sa vad cum suna si o parere de profesionist. Merci mult pentru imagini si am sa te tzin la curent. |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Quote:
Stie cineva ce marca sunt jantele albe? |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Quote:
Referitor la jantele acestea stii ceva despre ele ? Pret ? Unde se gasesc ? Se pot comanda undeva ? Astept daca se poate un raspuns pe PM! Multumesc, *este vorba despre post-ul #15 |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
nu cred ca se pot comanda, au fost create special pentru conceptul R-GTI si atat.. cam nasoale oricum..
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
Quote:
Multumesc, |
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
inca nu am vazut pe nimeni pana acum, nici in romania, nici in germania, nici in state, sa isi fi pus pe golf gti jenti custom made... de fapt nu am auzit de nici o firma sa faca jenti dupa ideea clientului pe la noi in europa, dar s-ar putea sa fiu eu prost informat..
|
Re: BBS LM 19" pe Mkv GTI ?????
1 Attachment(s)
Sal,
Jantele astea sunt originale VW ? Sau este vre-un tuner care le produce ? Daca nu sunt de VW puneti va rog un link ca as fi si eu interesat . |
| All times are GMT +2. The time now is 23:09. |
- Copyright 2026 4Tuning