Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/75305-e46-m3-cabrio-20-maya-wheels.html)

ponny 19-04-08 23:10

E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
9 Attachment(s)
20" MAYA DEEP DISH WHEELS
SUSPENSIE SPORT
ESAPAMENTE CUSTOM
KIT EXTERIOR

masina o sa imi ajunga in mai :))

DaNy>DmN 19-04-08 23:51

Re: E46 M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
wow!!!
Masina arata super... o aduci din sua ?

laur200445 20-04-08 00:00

Re: E46 M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Sa ai parte de masina asta..e impecabila...cat dai pe ea in state si cat te costa transportul?

ponny 20-04-08 00:34

Re: E46 M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
da din state ..... cit am dat chiar nu pot zice :) pt ca o am la vanzare masina sau ma rog eu am luat-o pt mine dar daca se gaseste client nu il refuz :)

ponny 20-04-08 00:52

Re: E46 M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
3 Attachment(s)
inca 2 poze

Most_Wanted 20-04-08 02:29

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
e prea criminal ...e prea smecher .....nam cuvinte .....nu as vinde asa ceva....poate doar daca ar fii profitul prea mare si as sti ca imi ceva tot cu potential

UNLORD 20-04-08 02:57

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Tare masina dar ai grija sa nu spargi jantele in gropile din romania. Te-ai gandit sa ii faci nasul negru (sau ala din carbon). Cat te-a costat difuzorul din carbon de la esapament?

ponny 20-04-08 03:47

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
UNLORD .... masina asa am cumparat-o , habar nu am cit au costat alea de-s puse pe ea , din ce stiu cel care a avut-o a platit in jur de $10000 pe ce este in plus pe masina. Jantele pe net le-am vazut undeva la $4600 toate 4, restul habar nu am cit au costat. Iar cu jantele daca mergi cu grija eu zic ca scapa ca am mai avut masina cu jante mari si cauciuc cu talonul mic

Abia am platit-o azi. Pe la jumatatea lunii mai o sa fie in Buc masina. Oricum cei care-s din buc o sa vedeti peste 1 saptamana un 645 alb al unui amic cu tunning facut in state :)


Most_Wanted ... daca o vand asta e , in prima faza am luat-o pt mine dat numai pt vara si dupa aceea sa o vand. Si cu asta ma ocup am firma import numai din state masini, daca e sa se vanda , alta la rand. btw mai am un nissan 350z :) dar pt ro SUV's rules :))

UNLORD 20-04-08 04:21

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
La M3 discurile sunt perforate (fata/spate). In poza aia cu jantele nu vad perforatii in discuri...

ponny 20-04-08 04:31

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
4 Attachment(s)
deci masina e M3 ...

2005 BMW M3
CONVERTIBLE
3.2L V6 FI DOHC 24V / REAR WHEEL DRIVE

acum cu discurile nu stiu ce sa-ti zic , dar am impresia ca pe state nu-s ca pe europa. uite mai pun 4 poze cu alte 2 M3 care au discurile la fel

de schimbat nu cred ca-s schimbate discurile la toate 3 masinile :))

ponny 20-04-08 04:34

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
da asa sunt la aia pe toate modelele mai putin pe asta ultimul 2008

dragos002 20-04-08 20:10

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Masina arata super bine... bafta cu ea si sper sa nu o vinzi sa ajunga pe mana la unu care o alearga toata ziua....

gunball 20-04-08 20:13

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
mamaaa.. masina asta e bomba...M3 e46, vis. sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

GolfuletzS 20-04-08 20:36

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
hehe abea astept sa ajunga ... sa facem o turaaaaaaaaaaaaaa :D

ponny 20-04-08 20:46

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
si nu ii faci tu poze ?:) nu pot sa cred :)

GolfuletzS 20-04-08 22:12

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
hehe :D sti ca la aia ma refeream ... haidi cu Transportu :)))

gelu_r 21-04-08 00:04

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
mai ai un 350z albastru care te chinui sa l vinzi de 1 an?:D tare rau M3 sa l stapanesti sanatos..

ponny 21-04-08 00:44

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
nu ma chinui ... adevarul e ca il am de aproape 1 an dar toata iarna nu m-am fortat sa pun anunturi etc. O sa il dau pt ca o sa scada taxa din iulie de la 4600 la 2000 si ceva. si daca nu le vand le tin :D dar sa le vand degeaba sau la variante ... neah

si m3 asta il scot la vinzare cum ajunge :)

civic_ex 21-04-08 02:15

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
e frumoasa masina. am vazuto si eu de vanzare pe losangeles.craigslist.org

ponny 21-04-08 02:25

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
aia e , de ai vazut-o acolo :)

mmneg 21-04-08 11:29

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
motorul parca este de 333 de cai, chestie de publicitate in state. sa ne zici daca are al 6-lea program pe cutia smg

ponny 21-04-08 14:39

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
cand imi ajunge o sa postez aici si poze si specs

valerutzz 21-04-08 18:33

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by ponny (Post 1493801)
deci masina e M3 ...

2005 BMW M3
CONVERTIBLE
3.2L V6 FI DOHC 24V / REAR WHEEL DRIVE

O observatie doar, nu e V6, e 6 in linie :)
Foarte frumos exemplar !

ponny 21-04-08 18:48

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
asa il dau ei pe carfax ca-i v6 .... am postat aia pt ca a zis cineva ca nu are discuri perforate si ca daca e sigur m3 ceva de gen ... sunt ciudati rau americanii , nu am vazut pe nici un model discuri perforate... doar astea 2008

civic_ex 22-04-08 01:07

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Nu sant deloc expert in BMW-uri, dar as fi curios de un lucru. Cum e posibil sa nu aiba face-lift daca e din 2005? Nu ma refer la masina ta, ci la toate modelele de E46 M3, cel putin din America. E doar o chestie "europeana" cu face-lift? Te rog sa ma scuzi de off topic dar mi-ar place sa stiu exact care e faza.

neo2004 22-04-08 01:13

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
m3-ul a fost creat pe caroseria de baza a e46 coupe fara facelift si asa a ramas 4-5 ani de productie cat a avut , aceeasi soarta a avut-o si m3-ul e30

ponny 22-04-08 02:35

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
s-a schimbat din 2008 in rest e la fel ca seria 3 2000-2003 parca

steffan 22-04-08 19:54

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Superba masina, si asa e este 6 in linie faimonul motor bmw, nu exista un V6 la BMW ci doar V8, V10, V12 (motoru dupa McLaren) in rest ei pt 6 cilindrii au preferat in linie:D si cutie SMG park a avut M3CSL. SI cu ce pretz vrei sa o dai?? :>

Bmwaldo 22-04-08 22:32

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by steffan (Post 1497413)
Superba masina, si asa e este 6 in linie faimonul motor bmw, nu exista un V6 la BMW ci doar V8, V10, V12 (motoru dupa McLaren) in rest ei pt 6 cilindrii au preferat in linie:D si cutie SMG park a avut M3CSL. SI cu ce pretz vrei sa o dai?? :>

cutie SMG a fost pusa si pe m3 e46 normal .....


doar ca pe state .. gasesti foarte multe m3 e46 manuale ... fara SMG .. cel putin in europa sunt cam rare astea manuale fata de State unde am vazut foarte multe .

steffan 22-04-08 22:43

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Da... ai dreptate greseala mea:| am uitat k americanilor nu le plac cutiile manuale. Multumesc pt lamurire si ink o data scz de greseala

ponny 22-04-08 23:02

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by steffan (Post 1497413)
Superba masina, si asa e este 6 in linie faimonul motor bmw, nu exista un V6 la BMW ci doar V8, V10, V12 (motoru dupa McLaren) in rest ei pt 6 cilindrii au preferat in linie:D si cutie SMG park a avut M3CSL. SI cu ce pretz vrei sa o dai?? :>


32.000 EUR , tva deductibil , numere valabile pina in august + taxa prima inmatriculare care in iulie va fi aprox 2000 si citeva sute EUR . Eu acolo cu V6 am dat copy paste de la reportul de carfax. Americanii asa zic ca-i V6 :)

Bmwaldo 22-04-08 23:07

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by steffan (Post 1497810)
Da... ai dreptate greseala mea:| am uitat k americanilor nu le plac cutiile manuale. Multumesc pt lamurire si ink o data scz de greseala

pai tocmai... pe m3 editia USA s-au folosit cutiile manuale mai mult decat SMG ( vorbesc din ce am vazut la vanzare pe renumitul site :D ) .

In europa majoritatea sunt SMG .

Bxenon 17-08-08 10:07

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
CA sa o inscrii in RO ce alte taxe mai trebuie platite la masina.? inafar de Taxa DE poluare? ma refer la masini aduse din USA???pls?

Simpaticutzu' 17-08-08 10:33

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by Bxenon (Post 1700182)
CA sa o inscrii in RO ce alte taxe mai trebuie platite la masina.? inafar de Taxa DE poluare? ma refer la masini aduse din USA???pls?

buna intrebare...si chiar avem nevoie de un raspuns, ca sa stim la ce sa ne asteptam daca vrem o masina adusa de tine din SUA (dupa cunostintele mele ar mai fi sigur TVA-ul 19% si ceva taxe vamale + accize, dar nu stiu in ce cuantum sunt)...dar asteptam un raspuns de la PONNY, ca el cu asta se ocupa.
multumim.

BH 07 MDF 17-08-08 15:34

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
A ajuns masina ?

Skillzu 17-08-08 16:32

Re: E46 - M3 Cabrio 20" Maya Wheels
 
Quote:

Originally Posted by BH 07 MDF (Post 1700618)
A ajuns masina ?


de ceva vreme....


All times are GMT +2. The time now is 16:41.

- Copyright 2026 4Tuning