![]() |
Echipa romana la Sinsheim 2008
Salut... scriu de aici de la sinsheim cateva vesti proaspete celor de acasa ,celor ce sunt interesati de echipa romana ce este prezenta la prima competitie emma.
Dupa cum probabil stiti dupa multa munca si nopti nedormite am terminat masina ,un c4 picasso,si am reusit sa plecam spre Germania.Aici am ajuns bine fara peripetii sau alte necazuri si am reusit sa bagam masina in hala fara nici un fel de probleme.Mici probleme au fost cu biroul nostru mobil " butoiul de vin" care a intrat destul de greu in hala. Dupa ce ne-am instalat in hala cea mai mare surpriza a fost sa constatam ca echipa germana nu este prezenta.Mai tarziu am aflat ca au avut ceva probleme tehnice cu masina si nu au mai putut porni.Sincer ne-a parut rau pt ei fiindca stim cu totii ce inseamna sa lucrezi la o masina iar la final sa nu te poti bucura de ea expunand-o. Dupa curatarea masinii am avut timp sa ne uitam la celelalte echipa sa vedem ce au facut.Din fericire pentru noi se pare ca cea mai reusita masina din toate punctele de vedere este a echipei noastre ,da a noastra,a echipei romane.Se pare ca noi suntem singuri care am modifcat in totalitate masina ,noi suntem singuri care am construit alte grile la difuzoare ,celelalte echipe multuminduse sa ia grilele existente in set si sa le puna in masina.Dupa cum spunea un om de aici de la show singura noastra "greseala" in comparatie cu celelalte masini este ca masina suna bine......... referitor la arbitrare......fiecare masina a fost arbitrata de cate 2 ori si la sunet si la instalare de fiecare data de alta echipa de arbitri ,rezultatele fiind la final adunate si facuta media.metaoda pare corecta. Nu mai stau sa scriu fiindca tre sa dorm ,sper sa nu fim prea entuziasmati insa toata lumea fara nici o exceptie a spus ca masina sune ff bine,si in mod clar este cel mai bine lucrata in comparatie cu ceilalti participanti. Jurizarea sa terminat astazi si pana duminica ,ziua in care va fi premierea ma bazez pe voi ca ne veti tine pumnii sa fie asa cum ne-a spus toata lumea pana acum..... Hai Romania |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
bv baieti...felicitari pt masina si speram sa venitzi invingatori si sa aratam ca ROMANIA ARE UN CUVANT DE SPUS IN SQ...e foarte bine cand cineva ca iti spune ca masina suna bine deoarece ai o mandrie a ta si asta este foarte important...BV INCA O DATA...si sa ajungetzi cu bine in tara...
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
merci Pilula pt incurajari,abia asteptam si noi ziua de maine pt a vedea rezultatele.pe de alta parte sa intamplat o ciudatenie despre care am vorbit cu unul dintre moderatorii de pe acest site.Voi da mai multe detalii abia dupa ce primim rezultatele
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
asteptam rezultatele.
orice loc ar fii vom fii mandrii ca ne-ati reprezentat tara si oricum unde puna mana maniacu ala chelios :) nu iese altceva decat opera de arta. :) bafta : marinu, fusco, ionut, radu cheveresan si calin popa. |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Hai Romania!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Spidbamperii in actiune :D , felicitari si hai mai rpd acasa ca avem treaba :)
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
LOCUL I pentru ROMANIA.............felicitari baieti.
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Bravo!
Farte frumos ! Felicitari echipei si celor care iau ajutat! Era sa zic la mai mare, da mai mult de atit ...:lol::lol::lol: |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
un mare succes. bravo celor implicatii.
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
bravoooooooooooooo
oleeeeeeeeeeee |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
bv baietzii ...pana la urma a iesit cum trebuia...felicitarii tuturor care au lucrat la acest proiect ...sper ca de acum in colo sa o tineti tot asa....
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
felicitari,cuvintele cred ca nu isi mai au rostul aici,rezultatul spune tot:)
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Bravo lor :D
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Felicitari pt locul obtinut
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
5 Attachment(s)
au aparut pe net si primele poze.
se pare ca baiatii i-au lasat masca pe ................. |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Felicitari nationalei!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
felicitari echipei!! este o mare realizare...cred ca nu sunt singurul curios..asteptam multe poze si descrierea detaliata a sistemului...sper ca nu e secret national :)
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
dusmanii moare da ciuda,
ca n-are valoarea lor.................. |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Quote:
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Bravo baieti!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Multumim pentru urari. Poze mai multe aici > http://www.***********/photos/24104723@N05/
Nu-s in ordine acolo dar vizionati-le de la 1 la 151 pentru a urmari firul cronologic al evenimentelor ! |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Felicitari !!!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
1 Attachment(s)
ceilalti nu au avut nici o sansa :twisted:
felicitari echipei campioane :D |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chiar ma bucur pentru voi, ma bucur pentru noi Romania ca le-am aratat ca suntem BUNI, CEI MAI BUNI !!! astept sa ne intalnim ca sa ne povestiti si detaliile care nu pot fi vazute in poze !!!!!!!!!!! suntem cu adevarat ADEVARATI !!!! BRAVO BAIETI !!!!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
foarte tare ! felicitari inca o data
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Felicitari Si La Cat Mai Multe!!!!!!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Felicitari !!!!!!!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
La multi ani, sanatate si un nou an plin de bucurie, bani, succes, bani,sanatate, bani,si multe altele
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Felicitari ,we are de champions,YOU ARE DE CHAMPIONS!!!!
|
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
http://www.clipfish.de/player.php?vi...kwM3wyMjQwMzc3
filmul de la sinsheim. Este si momentul premierii pe la sfarsit |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Nu mai inteleg nimic!
Oricit de mult mas chinui sa inteleg ca sunt anumite neintelegeri, rivalitati si orgolii totusi un grup de romani au luat locul 1 in acest concurs surclasind tari cu traditii si resurse mult mai mari! Din sutele de poze din "Galerie foto Sinsheim Car&Sound 2008" nici macar o poza cu romanii nostri sau cu masina facuta de ei ? Si se mai si afirma citez: "o galerie foto completa cu toate exponatele prezente" Totusi forumul asta ar trebui sa fie pentru informare zic eu ! Cred ca pina si dinamovistii sau rapidistii cind joaca steaua in liga tin cu steaua ca doar sunt romani daua incolo de treaba! Nu intentionez sa stirnesc polemici dar pe cuvintul meu nu m-am putut abtine !!! Nu zice nimeni ca esti obligat sa promovezi un show sau mai stiu eu ce concurs dar sa mai dai si sute de poze cu oricare masini numai cu a romanilor care culmea au mai si cistigat , sa mai afirmi si ca sunt "toate exponatele", e in opinia mea prea de tot ! Date find conditiile nu cred ca voi mai posta pe acest forum nu ma simt respectat |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
nici eu nu am gasit poze... pacat.
in orice caz vreau sa felicit aceasta echipa, care a reusit sa dea o palma intr-un fel celor care au mult mai multe posibilitati... FELICITARI!, si sa o tineti tot asa. |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
Quote:
I-am raspuns si lui Bogdan pe aceeasi tema in alt topic. Te intreb si pe tine. De ce preferi sa presupui sau sa lansezi o polemica in loc sa pui o intrebare. Ca ti-am recitit postul si nu vad UNDE AI INTREBAT DE CE nu au aparut poze cu masina respectiva. Eu si Cristi (Mamutu) am facut pozele din galeria respectiva. Daca vrei sa stii de ce nu a aparut acea masina (si altele) poti sa intrebi, dar asta dupa ce iti scoti din cap definitiv ideiile cu cenzura, orgoliile si alti cai verzi pe pereti. Mai ciudat mi se pare faptul ca ai scris acest post pe un topic DEDICAT acelei masini castigatoare si nici macar asta nu iti spune nimic! Nu pot sa nu-mi ridic propriile semne de intrebare. Referitoare la logica discutiei, binenteles. ;) Bine ca biliard putem juca, da' o intrebare nu ne iese pe gura. ;) Vom selectiona pozele cu masinile lipsa de la cei care le au (Fusco, Dan, etc) si le vom adauga in galeria foto. Noi nu le-am avut din motive tehnice si de conjunctura. Adica din bun simt fata de cei care lucrau sa termine masina cand am fost noi acolo... Mai multe detalii pe viu, daca e nevoie. Da, stiu, din galeria foto mai lipsesc cateva masini. Din aceleasi motive obiective. Am spus "toate" fiindca erau peste 95%. Dar asta e o problema de forma, nu de fond. Mi s-ar parea stupid sa ne agatam de acest detaliu. |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
24 Attachment(s)
Pozele sunt din albumul lui Nae. Multumim cu aceasta ocazie si le punem si aici la vedere, ca sa nu se "scoale" spiritele inutil. :-) Le-am atasat si galeriei foto.
Curand preluam "marfa" si de la Dan (vrx) si o atasam si aici, si in galerie. Dincolo de ce am transmis pe viu, FELICITARI! Restul cuvintelor sunt de prisos. |
Re: Echipa romana la Sinsheim 2008
11 Attachment(s)
.............
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:02. |
- Copyright 2026 4Tuning