Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Hyundai Coupe Special Edition (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/74027-hyundai-coupe-special-edition.html)

Ed_Crane_1983 08-04-08 17:31

Hyundai Coupe Special Edition
 
3 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...b8f2711bbe.jpg
Hyundai Coupe Special Edition

Cu noul sau TSIII, Hyundai doreste sa ofere un Coupe special, si in acelasi timp nu foarte "exotic" in privinta pretului. Un spoiler mai impozant, patru tevi de esapament si jante de 17 inci, toate aceste schimbari transforma Coupe-ul editie speciala intr-o masina si mai agresiva. Suspensiile sunt de la Eibach.

Tratamentul continua si la interior, unde finisajele sunt in stil metalic. Pentru un aspect cat mai sportiv, Hyundai Coupe a primit si un set de scaune sport. Sub capota se afla un motor 2.0L de 141 CP pe benzina. Varianta cu clima, scaune incalzite si cruise control costa 24800 euro.

UNLORD 08-04-08 17:39

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
E nasoala masina!

oachy 08-04-08 17:44

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Pretul nu mi se pare foarte mare ...

Lucian 08-04-08 17:57

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
La pretul asta mai bine cumpar masina lui Nills .

Jok3r K10 08-04-08 18:09

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Nui cine stie ce ........imi place mai mult aia stock:evil:

Fixius 08-04-08 18:28

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
e cam scump ptr un hyundai dar arata bine,

Preparatul 08-04-08 18:44

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
la 25.000 imi iau audi a6 si rupe norma....

cipricipri 08-04-08 18:52

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
arata bine alba dar pretul e prea mare !

Big_85 08-04-08 18:55

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
pentru o masina noua pretul mi se pare accesibil ,nici modelul nu e urat cu toate ca din pozele astea nu vad mare diferenta de cel original...tevile sunt altfel si jantele sunt negre doar dar e acelasi model dar la capitolul performante.pt o masina sport are mari lipsuri..

dan_stage28 08-04-08 20:05

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
slaba masina la asa bani mai bine iti iei Golf GTI sau Renault Megane Sport sau Seat Leon Cupra sigurul lucru cu care ai putea sa ii pacalesti pe cei din jur is cele 4 tevi care iar face sa creada ca are un motor tunat

h3llang3l 08-04-08 20:56

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Eu zic k arata mai bine modelul vechi...asta`i mult prea scumpa...mai pun oleak si`mi i`au s2000 sau un 350z...Honda Civic Type-R din 2005...sunt alte si alte posibilitatzi...la banii astia...muuuult prea scumpa...ar merita undeva pe la 18.000 dar asha,in nici un caz.... :| 25.000 :shock::rolleyes2

sandueugeniu 08-04-08 21:24

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
O prinde bine albul.Mie chiar imi place masina.

bogddanel 08-04-08 21:41

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Masina nu e cine stie ce...
Pretzul e mare...
Vorba lui Dan_stage, mai bine iei un Golf GTI, si are si vreo 59 de calutzi in plus...

crazyfornova 08-04-08 22:02

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
mai bn un golf 3 sau 4 vr6 sau 5 r32 sau un GTI
orice numai HYUNDAI NUUUUUU !! e pacalealaaaaaa nu luati asa cv am avut prieteni carora le-a cazut cureazua de distributie la benzina si i-a distrus motoru asta la numai 1.433 km
si reparatia a costat 1.100 euro . Fiindca a spart supapele , a distrus axa cu came , a a spart capacul culbutoarelor , si au crapat 3 pistoane asta pe autostrada la 150 kmh

RUDY20140TDI 08-04-08 22:04

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Ce slab este motorul?
Bleah "IL face praf in VW GTI".

viper clio 08-04-08 23:05

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Nimic special care sa merite banii astia :rolleyes2 mai bine iti iei audi sau vw:lol:

no limits design 09-04-08 00:05

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Quote:

Originally Posted by crazyfornova (Post 1474037)
mai bn un golf 3 sau 4 vr6 sau 5 r32 sau un GTI
orice numai HYUNDAI NUUUUUU !! e pacalealaaaaaa nu luati asa cv am avut prieteni carora le-a cazut cureazua de distributie la benzina si i-a distrus motoru asta la numai 1.433 km
si reparatia a costat 1.100 euro . Fiindca a spart supapele , a distrus axa cu came , a a spart capacul culbutoarelor , si au crapat 3 pistoane asta pe autostrada la 150 kmh

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: daca nu stii nu vorbi degeaba doar ca sa te bagi in seama.... mama ce am mai ras :))

on topic: din fata seamana cu laguna, pretul mi se pare prea mare.... nu ma incanta

B-64-MVP 09-04-08 05:01

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
slaba la 141 de cp. nu isi merita investitia.

crazyfornova 09-04-08 09:17

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
face praf hyundaiu un vw gti ?? =))))) cred ca stai prost cu capu

bestboyalex 09-04-08 09:52

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Interesanta masina ,.,,, dar raport calitate , pret , performante .... nu prea renteaza ... alternativele sunt multe si mult mai atractive ...

iogen 09-04-08 15:59

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
arata super bine....oricum e putin mai scumpa fiind editie limitata..d.ar pretul mi se pare "putin" cam exagerat...

F.E.A.R 10-04-08 00:58

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Quote:

Originally Posted by dan_stage28 (Post 1473797)
slaba masina la asa bani mai bine iti iei Golf GTI sau Renault Megane Sport sau Seat Leon Cupra sigurul lucru cu care ai putea sa ii pacalesti pe cei din jur is cele 4 tevi care iar face sa creada ca are un motor tunat

... adevarat ai grait :)...

DaLaS 10-04-08 06:03

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Masina asta era cea care trebuia sa fie in filmul Too fast too furios 4?? NU?? Avea bordul ala superb.

DaLaS 10-04-08 06:14

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Quote:

Originally Posted by crazyfornova (Post 1474037)
mai bn un golf 3 sau 4 vr6 sau 5 r32 sau un GTI
orice numai HYUNDAI NUUUUUU !! e pacalealaaaaaa nu luati asa cv am avut prieteni carora le-a cazut cureazua de distributie la benzina si i-a distrus motoru asta la numai 1.433 km
si reparatia a costat 1.100 euro . Fiindca a spart supapele , a distrus axa cu came , a a spart capacul culbutoarelor , si au crapat 3 pistoane asta pe autostrada la 150 kmh

Tu ai citit ce ai scris?????:lol::lol: Stai calm ca daca este sa se intample, se intampla la orice masina, chiar si la Ferrari. Exemplu: Ferrari'ul lu' Gica Popescu, cel care a luat foc pe autostrada si cam la aceasi viteza.

adut 10-04-08 09:12

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1473537)
La pretul asta mai bine cumpar masina lui Nills .

adevarat..mult mai buna ar fi alegerea asta :D :D

xeon_gaaby 10-04-08 09:21

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
urate sunt farurile si motorizari ....slab

SnowMan 11-04-08 00:49

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Mey fratioare, ador masina asta de knd a aparut coupe-ul ala de prin 2000, DAR e enorm de scumpa pt k are doar 141 cp si motor de 2.0l, ceea ce inseamna consum mare si asigurare scumpa. Octavia 1.8 T costa 15500 euro noua si are 150 cai. iar golf 5 gti e 20000 si 200 cai. sunt multe exemple.... pakatd emasina k e frumoasa, dar propulsor slabutz

CT_89_SEA 11-04-08 14:08

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
nebun mare prietenu lu crazynova ala..vezi frate poate avea dacie cu semn de hyundai..:D

ERY 12-04-08 18:17

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Quote:

Originally Posted by crazyfornova (Post 1474037)
mai bn un golf 3 sau 4 vr6 sau 5 r32 sau un GTI
orice numai HYUNDAI NUUUUUU !! e pacalealaaaaaa nu luati asa cv am avut prieteni carora le-a cazut cureazua de distributie la benzina si i-a distrus motoru asta la numai 1.433 km
si reparatia a costat 1.100 euro . Fiindca a spart supapele , a distrus axa cu came , a a spart capacul culbutoarelor , si au crapat 3 pistoane asta pe autostrada la 150 kmh


Se vede ca ai 17 ani...dc a schimbat cu 1100 de euro si pistoane si distributie si axe si supape si a mai facut si un full de benzina inseamna ca hyundaiul este o masina extraordinar de ieftin de intretinut. cati prieteni ai carora li s-a intamplat treaba asta?

Lucian 12-04-08 18:28

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Ery ai prea mult timp liber ! La "1.433 km" nu era in garantie ? Nu e clar ca baietzasul se da si el interesant ?

Sasha 12-04-08 18:37

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
nu e cine stie ce.... si la pretul asta.....

ERY 12-04-08 19:41

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
Da Luci..da cand mai vezi cate un cunoscator d'asta.....:)

adrian46 13-04-08 14:23

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
la pretul asta cred ca gasesti ceva mult mai ok

Victor_WRC 14-04-08 21:59

Re: Hyundai Coupe Special Edition
 
nene e cam scumpa !!! pai cu banii astia......poti sa-ti iei alta de 100 de ori mati "Bullet Prof"


All times are GMT +2. The time now is 13:21.

- Copyright 2026 4Tuning