![]() |
Machete in lucru - Coman Razvan
10 Attachment(s)
1) Am cumparat un VW New Beetle pentru prietena mea si am incercat sa il fac sa arate ca un Beetle Cross, sper ca am reusit!
Modificari : Mocheta interior, evacuare sport, geamuri fumurii, jenti putin mai mari. 2) Am pus doua "burlane" la Range Rover. |
Re: Mici modificari!
foarte tare evacuarile la range....;)
|
Re: Mici modificari!
Bravo! Sunt frumoase ambele.
PS:evacuarile la range nu sunt paralele:-P |
Re: Mici modificari!
Quote:
|
Re: Mici modificari!
Nu am vrut sa para ca un repros sau altceva.M-am gandit doar ca nu ai observat si se poate remedia ,dar daca nu se poate nu e problema ca e frumoasa oricum:)
|
Re: Mici modificari!
frumoase amandoua dar mi se par cam mari jantele pe beatle in rest gj
|
Re: Mici modificari!
mai ai tu una in lucru... :lol::lol:....
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
din ce ai facut tobele la Land Rover?
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
4 Attachment(s)
Fors Focus WRC! Motorul era 100% negru :( si avea evacuarea din plastic :(
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
4 Attachment(s)
Range Rover si o poza tip WRC 8)
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
Au iesit frumos ambele motoare.8)
Se vede ca ai rabdare si iti place:) |
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
imi plac evacuarile de pe range rover
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
super evacuarile de pe range rover
|
Re: Machete in lucru - Coman Razvan
mie imi place vw ...
|
Re: Machetele mele - coman razvan
8 Attachment(s)
Am facut rost de oglinzi, si cu oglinzile a mai venit si o masina! :) Era la fel ca cea rosie, numai fara geam! Am facut-o 100% completa pe cea rosie si la cea neagra mai trebuie sa ii pun geam, oglinzi rally si stickere! :) Numai sa gasesc ... :(
|
Re: Machetele mele - coman razvan
Eu zic ca la cea neagra sa faci un fel de geam doar pentru sofer.
Sa scoti apoi scaunul din dreapta si sa pui in locul lui (daca se poate) un extinctor. Apoi incerci sa confectionezi un roll bar pentru scaunul soferului. O masina GT-Club style! NOROC! ;) |
Re: Machetele mele - coman razvan
Hmmm ... cam interesanta ideea numai cu geamul pentru sofer! Sa vad cum fac sa nu arate aiurea! :) Extinctorul este pe drum! :) Roll bar pentru scaun nu m-am gandit, dar o sa studiez problema! :) Multumesc pentru sfaturi! ;)
|
Re: Machetele mele - coman razvan
Quote:
De ce stickere ai nevoie? |
Re: Machetele mele - coman razvan
1 Attachment(s)
Stickere cu numele de concurs, sponsori, etc ... ce se pune pe o masina de rally! Cam asa ceva ... :)
|
Re: Machetele mele - coman razvan
Ai putea sa le confectionezi tu. Iei poza de pe net, o prelucrezi in photoshop si o scoti pe hartie autocolanta, cred ca iti trebuie hartie mai speciala(plasticata). Asa poti avea sticker-e cu tot ce iti doreste inima. Succes! ;)
|
Re: Machetele mele - coman razvan
1 Attachment(s)
cer scuze pentru modul jalnic prin care imi redau ideile...dar nu am mai avut timp de photoshop...
|
Re: Machetele mele - coman razvan
Quote:
razvan, cam fugi de mine vad o idee pt parbriz, ar fi unul foarte jos, ca la hot road-uri sau masinile sport din anii '50-'60 s-ar preta mai bine decat doar in dreptul soferului ;) |
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Machetele mele - coman razvan
1 Attachment(s)
:) daca iese ceva de raliu poate la faruri ai face ceva de genu :
|
Re: Machetele mele - coman razvan
1 Attachment(s)
pai stiu ca la porsche intercoolerul e in spate...dar ma gandesc ca se poate face vreo prelungire ceva ...un traseu...parbrizul zic ca e frumos si asta care l-am facut eu...e unul scurt si poate sa il faca chiar acum ...buza jantelor trebuie facuta urgent...si mai am idei...ma lasi sa mai desenez?:))
uite cum sa faci unul...si cum sa faci colant pentru pleoape ti-am explicat :twisted: |
Re: Machetele mele - coman razvan
frumoase Machetele la mai multe! Succes
|
Re: Machetele mele - coman razvan
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Machetele mele - coman razvan
1 Attachment(s)
asta inseamna ca treaba ramane cum am zis eu...nu razvane?:>...spune ca daca nu resusesti sa iti faci tu intercoolerul il fac eu..
si inca ceva (LE) |
Re: Machetele mele - coman razvan
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Machetele mele - coman razvan
6 Attachment(s)
Azi : "Oranamnte" in spatele scaunelor, intercooler + furtune, oglinzi, centura scaun sofer (ham), extinctor (putin cam mare, dar o sa caut unul mai mic), X-uri pe faruri ... :)
|
Re: Machetele mele - coman razvan
facem echipa buna?:))..eu cu ideile si cu explicatiile tu cu aplicarea lor...si intelegerea lor:))urmatorul proiect ///???
|
Re: Machetele mele - coman razvan
Intercooler-ul mai trebuie finisat si de asemenea extinctorul trebuie schimbat.
In rest iti mai trebuie un parbriz si stickere si este gata de drum! (si ar trebui sa-ti iei si niste "ochiuri" de tractare) Daca vrei detalii de unde sa-ti iei da-mi PM. ;) |
Re: Machetele mele - coman razvan
poate sa isi faca singur din sarma:P...dupa care sa vopseasca...si sa le puna pe macheta...
si deabia ce am facut jumate din planuri...mai urmeaza si altele:D |
Re: Machetele mele - coman razvan
Quote:
Quote:
|
Re: Machetele mele - coman razvan
La ochiuri este mai greu ca sunt foarte mici... oricum cu atat mai bine ! Inveti bricolaje! :lol:
|
Re: Machetele mele - coman razvan
nu e greu...ii trebuie doar un patent deala mic...eu am unul si chiar mi-am facut niste ochiuri...si cred ca pun la lancia...
|
Re: Machetele mele - coman razvan
Frate, cand vad atata entuziasm la voi mai ca-mi vine sa m-apuc la 12 noaptea sa tuninghez ceva. Bravo Razvan si L4ur. Succes ! De-abia astept s-o vad gata.
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:41. |
- Copyright 2026 4Tuning