Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Coman Razvan (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/73569-machete-lucru-coman-razvan.html)

coman razvan 05-04-08 11:44

Machete in lucru - Coman Razvan
 
10 Attachment(s)
1) Am cumparat un VW New Beetle pentru prietena mea si am incercat sa il fac sa arate ca un Beetle Cross, sper ca am reusit!
Modificari : Mocheta interior, evacuare sport, geamuri fumurii, jenti putin mai mari.
2) Am pus doua "burlane" la Range Rover.

virusel 05-04-08 13:51

Re: Mici modificari!
 
foarte tare evacuarile la range....;)

manu_96xls 05-04-08 13:58

Re: Mici modificari!
 
Bravo! Sunt frumoase ambele.
PS:evacuarile la range nu sunt paralele:-P

coman razvan 05-04-08 14:36

Re: Mici modificari!
 
Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 1467437)
Bravo! Sunt frumoase ambele.
PS:evacuarile la range nu sunt paralele:-P

Da stiu ca nu sunt paralele! :( cea din dreapta e putin mai in sus...nu o mai dezlipesc acum...e foarte mica diferenta! 8)

manu_96xls 05-04-08 17:29

Re: Mici modificari!
 
Nu am vrut sa para ca un repros sau altceva.M-am gandit doar ca nu ai observat si se poate remedia ,dar daca nu se poate nu e problema ca e frumoasa oricum:)

MM11AJJ 06-04-08 12:23

Re: Mici modificari!
 
frumoase amandoua dar mi se par cam mari jantele pe beatle in rest gj

eddycdk 06-04-08 18:25

Re: Mici modificari!
 
mai ai tu una in lucru... :lol::lol:....

AdY9005 06-04-08 18:31

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
din ce ai facut tobele la Land Rover?

coman razvan 06-04-08 18:57

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Quote:

Originally Posted by AdY9005 (Post 1469209)
din ce ai facut tobele la Land Rover?

Raspunsul se afla AICI 8)

DonCorleone 07-04-08 08:51

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 1469248)
Raspunsul se afla AICI 8)

pe beetle ai jante de mustang? :P

coman razvan 07-04-08 12:06

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Quote:

Originally Posted by DonCorleone (Post 1470383)
pe beetle ai jante de mustang? :P

Da...sunt jantele de pe Mustang ;) (care acum are al doile rand de jante de pe R32 8)) :D

coman razvan 08-04-08 19:53

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
4 Attachment(s)
Fors Focus WRC! Motorul era 100% negru :( si avea evacuarea din plastic :(

coman razvan 09-04-08 20:33

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
4 Attachment(s)
Range Rover si o poza tip WRC 8)

manu_96xls 09-04-08 23:10

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
Au iesit frumos ambele motoare.8)
Se vede ca ai rabdare si iti place:)

rock_angel 14-04-08 19:04

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
imi plac evacuarile de pe range rover

SIlviu96 13-07-08 14:38

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
super evacuarile de pe range rover

Ozeze 18-07-08 10:49

Re: Machete in lucru - Coman Razvan
 
mie imi place vw ...

coman razvan 28-10-09 22:46

Re: Machetele mele - coman razvan
 
8 Attachment(s)
Am facut rost de oglinzi, si cu oglinzile a mai venit si o masina! :) Era la fel ca cea rosie, numai fara geam! Am facut-o 100% completa pe cea rosie si la cea neagra mai trebuie sa ii pun geam, oglinzi rally si stickere! :) Numai sa gasesc ... :(

Dark Side 28-10-09 22:53

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Eu zic ca la cea neagra sa faci un fel de geam doar pentru sofer.
Sa scoti apoi scaunul din dreapta si sa pui in locul lui (daca se poate) un extinctor.
Apoi incerci sa confectionezi un roll bar pentru scaunul soferului. O masina GT-Club style!
NOROC! ;)

coman razvan 28-10-09 22:58

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Hmmm ... cam interesanta ideea numai cu geamul pentru sofer! Sa vad cum fac sa nu arate aiurea! :) Extinctorul este pe drum! :) Roll bar pentru scaun nu m-am gandit, dar o sa studiez problema! :) Multumesc pentru sfaturi! ;)

danielS777 28-10-09 23:09

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Quote:

Originally Posted by coman razvan (Post 2760499)
Am facut rost de oglinzi, si cu oglinzile a mai venit si o masina! :) Era la fel ca cea rosie, numai fara geam! Am facut-o 100% completa pe cea rosie si la cea neagra mai trebuie sa ii pun geam, oglinzi rally si stickere! :) Numai sa gasesc ... :(

Foarte misto...o vei rezolva si pe cea neagra. ;)

De ce stickere ai nevoie?

coman razvan 28-10-09 23:12

Re: Machetele mele - coman razvan
 
1 Attachment(s)
Stickere cu numele de concurs, sponsori, etc ... ce se pune pe o masina de rally! Cam asa ceva ... :)

CALIN 79 29-10-09 07:41

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Ai putea sa le confectionezi tu. Iei poza de pe net, o prelucrezi in photoshop si o scoti pe hartie autocolanta, cred ca iti trebuie hartie mai speciala(plasticata). Asa poti avea sticker-e cu tot ce iti doreste inima. Succes! ;)

L4uR 29-10-09 07:58

Re: Machetele mele - coman razvan
 
1 Attachment(s)
cer scuze pentru modul jalnic prin care imi redau ideile...dar nu am mai avut timp de photoshop...

eddycdk 29-10-09 09:16

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2760987)
cer scuze pentru modul jalnic prin care imi redau ideile...dar nu am mai avut timp de photoshop...

911 indiferent de model are motorul in spate asa ca intercoolerul ala nu are ce cauta acolo

razvan, cam fugi de mine vad
o idee pt parbriz, ar fi unul foarte jos, ca la hot road-uri sau masinile sport din anii '50-'60
s-ar preta mai bine decat doar in dreptul soferului ;)

coman razvan 29-10-09 09:20

Quote:

Originally Posted by CALIN 79 (Post 2760962)
Ai putea sa le confectionezi tu. Iei poza de pe net, o prelucrezi in photoshop si o scoti pe hartie autocolanta, cred ca iti trebuie hartie mai speciala(plasticata). Asa poti avea sticker-e cu tot ce iti doreste inima. Succes! ;)

Imi trebuie hartie din aia transparenta si nu stiu daca pot sa imprim pe ca acasa ... :(
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2760987)
cer scuze pentru modul jalnic prin care imi redau ideile...dar nu am mai avut timp de photoshop...

Hmm, super ce ai facut tu acolo! Dar problema e ca nu am intercooler! Si daca are motorul in spate nu e problema? Nu am vazut Porsche cu intercooler! :( Imi plac jantele si ornamentele din spate! Cred ca o sa devina real ce ai desenat tu! :oops: Multumesc!

Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2761172)
911 indiferent de model are motorul in spate asa ca intercoolerul ala nu are ce cauta acolo

razvan, cam fugi de mine vad
o idee pt parbriz, ar fi unul foarte jos, ca la hot road-uri sau masinile sport din anii '50-'60
s-ar preta mai bine decat doar in dreptul soferului ;)

Da, ai dreptate cu intercoolerul! :) Parbriz trebuie sa gasesc un plastic putin mai gros si transparent bine! :shock:

NECROPHORUS 29-10-09 09:22

Re: Machetele mele - coman razvan
 
1 Attachment(s)
:) daca iese ceva de raliu poate la faruri ai face ceva de genu :

L4uR 29-10-09 09:29

Re: Machetele mele - coman razvan
 
1 Attachment(s)
pai stiu ca la porsche intercoolerul e in spate...dar ma gandesc ca se poate face vreo prelungire ceva ...un traseu...parbrizul zic ca e frumos si asta care l-am facut eu...e unul scurt si poate sa il faca chiar acum ...buza jantelor trebuie facuta urgent...si mai am idei...ma lasi sa mai desenez?:))
uite cum sa faci unul...si cum sa faci colant pentru pleoape ti-am explicat :twisted:

DraquVerDe 29-10-09 15:18

Re: Machetele mele - coman razvan
 
frumoase Machetele la mai multe! Succes

model collector 29-10-09 16:41

Re: Machetele mele - coman razvan
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2761172)
911 indiferent de model are motorul in spate asa ca intercoolerul ala nu are ce cauta acolo

razvan, cam fugi de mine vad
o idee pt parbriz, ar fi unul foarte jos, ca la hot road-uri sau masinile sport din anii '50-'60
s-ar preta mai bine decat doar in dreptul soferului ;)

Esti sigur de treaba cu cooler-ul?

L4uR 29-10-09 16:44

Re: Machetele mele - coman razvan
 
1 Attachment(s)
asta inseamna ca treaba ramane cum am zis eu...nu razvane?:>...spune ca daca nu resusesti sa iti faci tu intercoolerul il fac eu..
si inca ceva (LE)

coman razvan 29-10-09 16:47

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Quote:

Originally Posted by DraquVerDe (Post 2762147)
frumoase Machetele la mai multe! Succes

Multumesc! :)
Quote:

Originally Posted by model collector (Post 2762356)
Esti sigur de treaba cu cooler-ul?

Hmm, foarte interesant! Deci merge un intercooler pus in fata ... :)
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2762362)
asta inseamna ca treaba ramane cum am zis eu...nu razvane?:>...spune ca daca nu resusesti sa iti faci tu intercoolerul il fac eu..

Incerc sa ma descurc! :) Daca nu pot, o sa apelez la tine! :-P Multumesc! :oops:

coman razvan 29-10-09 21:01

Re: Machetele mele - coman razvan
 
6 Attachment(s)
Azi : "Oranamnte" in spatele scaunelor, intercooler + furtune, oglinzi, centura scaun sofer (ham), extinctor (putin cam mare, dar o sa caut unul mai mic), X-uri pe faruri ... :)

L4uR 29-10-09 21:10

Re: Machetele mele - coman razvan
 
facem echipa buna?:))..eu cu ideile si cu explicatiile tu cu aplicarea lor...si intelegerea lor:))urmatorul proiect ///???

Dark Side 29-10-09 21:12

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Intercooler-ul mai trebuie finisat si de asemenea extinctorul trebuie schimbat.
In rest iti mai trebuie un parbriz si stickere si este gata de drum! (si ar trebui sa-ti iei si niste "ochiuri" de tractare) Daca vrei detalii de unde sa-ti iei da-mi PM. ;)

L4uR 29-10-09 21:15

Re: Machetele mele - coman razvan
 
poate sa isi faca singur din sarma:P...dupa care sa vopseasca...si sa le puna pe macheta...
si deabia ce am facut jumate din planuri...mai urmeaza si altele:D

coman razvan 29-10-09 21:15

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2763178)
facem echipa buna?:))..eu cu ideile si cu explicatiile tu cu aplicarea lor...si intelegerea lor:))urmatorul proiect ///???

Facem, facem! :oops:
Quote:

Originally Posted by Dark Side (Post 2763183)
Intercooler-ul mai trebuie finisat si de asemenea extinctorul trebuie schimbat.
In rest iti mai trebuie un parbriz si stickere si este gata de drum! (si ar trebui sa-ti iei si niste "ochiuri" de tractare) Daca vrei detalii de unde sa-ti iei da-mi PM. ;)

Cred ca o sa-l fac 3d pana la urma ... :) Ochiuri de tractare ... aha! Lasa ca o sa le fac tot eu si pe alea! :) Pe parcurs o sa se rezolve toate ... :???: sper ... :)

Dark Side 29-10-09 21:22

Re: Machetele mele - coman razvan
 
La ochiuri este mai greu ca sunt foarte mici... oricum cu atat mai bine ! Inveti bricolaje! :lol:

L4uR 29-10-09 22:03

Re: Machetele mele - coman razvan
 
nu e greu...ii trebuie doar un patent deala mic...eu am unul si chiar mi-am facut niste ochiuri...si cred ca pun la lancia...

CALIN 79 29-10-09 22:59

Re: Machetele mele - coman razvan
 
Frate, cand vad atata entuziasm la voi mai ca-mi vine sa m-apuc la 12 noaptea sa tuninghez ceva. Bravo Razvan si L4ur. Succes ! De-abia astept s-o vad gata.


All times are GMT +2. The time now is 11:41.

- Copyright 2026 4Tuning