Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/72952-cati-intrebati-sunteti-acord-marea-sedinta.html)

lascarica 31-03-08 19:45

cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Cati dintre voi ati avut de suferit datorita acestei mari sedinte economico-militaro-politica internationale ce se va tine aici? Cati dintre voi ati fost intrebati daca doriti/sunteti de acord cu asa ceva in tara voastra? Cati dintre voi veti merge la vot? Cati dintre voi ati auzit de termenul "democratie" si il considerati mai mult decat o simpla notiune abstracta, o utopie ,ca si "dreptatea" dealtfel ?

Multumesc,
PS: as dori sa posteze doar cei ce au ceva de spus si cei care sunt destul de maturi in gandire(indiferent daca au 8ani sau 85ani) pentru a-si exprima o parere ce ar putea ajuta la formarea unei idei....

Mustang 31-03-08 20:23

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Nu vreau sa par deplasat ... dar ... de ce la noi ?
Chiar nu inteleg de ce Summit in Romania. Nu suntem o super-putere sau nici macar putere ca sa fim noi cei care gazduiesc un summit.

Sindrom 31-03-08 20:30

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
ai sa razi...sa nu-mi dati in cap ca-mi expun parerea
dar noi pe locul unde ne aflam suntem un punct de interes foarte mare pentru nato europa...rusia...din punct de vedere militar...economic nu stiu cat...
d'asta se face summitu la noi!e un disconfort intradevar...

Mustang 31-03-08 20:40

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Dupa ce ca traficul din Bucuresti era ... vai mama lui, acum si cu Summitul asta ...
Ma gandesc ce o fi la metrouri. :lol:

Psycho 31-03-08 20:43

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
pe mine ce ma enerveaza in primul rand e treaba asta cu opritul circulatiei ... in rest e ok .. mai aude si lumea de noi ... ca oricum multa lume nu stie ca romania este o tara .. si nici ca , capitala ei este bucuresti

lascarica 31-03-08 21:01

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Multor oameni li s-a impus inchiderea magazinelor,oprirea activitatii si chiar accesul in anumite puncte de lucru.
Cam aiurea modalitate de a "auzi lumea de noi"....aude de noi ca...CE?!...ca avem palat imens insa infrastructura sub orice critica?...ca avem demnitari incapabili de a-si face treaba vreodata ce din lipsa altei ocupatii se tavales unii pe altii in noroi in circul mediatic pentru a-si face loc la ciordeala? sau ca suntem foarte potriviti in rolul de turma usor, placut si ieftin de manevrat?! ....Interesanta opinie...:lol:...si otomanii ne apreciau pentru ca ne tradam unii pe altii cu mult talent si voiciune:D....iar tepes pe ei ca le sedea bine infipti....INSA...chiar astea ar trebui sa fie simbolurile care sa ne faca ascultati in lume?!

Sindrom 31-03-08 21:11

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1458439)
Dupa ce ca traficul din Bucuresti era ... vai mama lui, acum si cu Summitul asta ...
Ma gandesc ce o fi la metrouri. :lol:

pai stai linistit ca 40% din bucuresteni au plecat deja...daca la mine pe iuliu maniu la ora 9 era liber??? e prima oara in ultimile 4-5 luni...cu metrou nu te duce ca pun naibii astia bombe...pe jos ca e sanatos...

Mustang 31-03-08 22:32

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by Sindrom (Post 1458533)
pai stai linistit ca 40% din bucuresteni au plecat deja...daca la mine pe iuliu maniu la ora 9 era liber??? e prima oara in ultimile 4-5 luni...cu metrou nu te duce ca pun naibii astia bombe...pe jos ca e sanatos...

Maine ma duc sa imi iau concediu ...
Eu sunt unul dintre cei care lucreaza in jurul Casei Poporului.
Totul foarte aiurea facut ... Cateva sute de gabori se uita la tine in masina de parca esti ultimul terorist si te pregatesti sa asediezi Casa Poporului.
Abia astept sa scap de zona aia.
Sa vedem maine cand se pun restrictiile daca mai ajungem pe la birouri.

O intrebare: Lipscani-ul si centrul istoric al Bucurestiului va fi blocat ?

Sindrom 01-04-08 23:21

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
ce sa-ti mai zic cand stiu pe cineva ca lucreaza la herastrau...traiasca 41 ca daca nu n-avea cu ce sa mearga

denver 02-04-08 01:09

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
este un disconfort pentru noi toti , atat soferi cat si pietoni , strazi , trotuare blocate.... mi se pare ceva extrem de exagerat , in special sa blocheze un trotuar.... ca pieton daca vreau sa merg pe undeva cu autobuzul sau metroul sunt nevoit sa ma strecor printre sutele de oameni care o iau pe acolo doar pentru ca sunt anumite strazi blocate... am si vazut asta la stiri azi , inghesuiala peste tot , ca sa fie si mai frumos au inceput pe ultima suta de metrii sa lucreze la unele strazi... care daca nu era vorba despre acest summit ar fi fost uitate de dumnezeu si ramaneau pline de gropi , oricum se stie treaba de mantuiala , sa tina cat este summit-ul si atat , restu nu-i intereseaza , mai schimba 2 3 borduri de pe o parte pe alta si gata reparatia , asta-i romania fratilor trebuie sa ne obisnuim cu aceste lucruri... o tara condusa in somn si nimic altceva

fuzzy 02-04-08 03:00

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Parerea mea este ca acest eveniment se tine in Romania fiindca a fost cea mai usoara cale de scapare de catre celelalte tari europene... sa scape de ce? Pai, ganditi-va putin... daca vreun atentat s-ar intampla (si ar fi interese destul de mari sa se "intample" ceva...), ar fi un dezastru pentru alte tari... asa ca, daca s-ar intampla in Romania, ar fi ok pentru restul... si asa noi cica suntem foarte bucurosi (oficial...) ca acest eveniment se intampla in umila noastra tara... nu sunt genul care sa se gandeasca la vreun "complot mondial" insa se pare ca dorinta politicienilor nostri de afirmare trece peste posibile pericole ce ne-ar paste pe noi, cetatenii de rand... nimeni nu a intrebat cetateanul de rand daca ar vrea ca in Romania sa fie organizat acest eveniment... sunt destul de sigur ca un vot universal ar fi rezultat un mare "NU" impotriva porcilor politicieni... daca afirmatiile mele vi se par jignitoare in vreun fel, imi cer scuze insa personal sunt destul de scarbit atat de majoritatea personajelor politice de talie mondiala, cat si de cele reprezentative ale tarii noastre...

p.s.: oare de ce a murit Diana, Printesa Inimilor? Un "accident" tragic nerezolvat complet nici in ziua de azi... totusi... accident sau interese? Noi, umilii cetateni nu vom afla niciodata... cui ii pasa de fapt de noi?!??

Magos 02-04-08 03:24

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Disconfort este putin spus.
Eu locuiesc langa Piata Unirii.
Am enspe mii de politisti pe o strada nenorocita, si recent m'am certat cu unul dintre ei pe locul meu propriu de parcare!!! :| Nu de alta, dar nu imi dadea voie sa ma parchez!!!

shadowro 02-04-08 08:51

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
hahahahahhahaha ... maine chiar stie poate nu o sa te lase sa iti descui usa de la casa :))

Mustang 04-04-08 08:29

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Teroristilor :lol: :lol:
On topic: accesul pietonal pe Blvd Unirii s-a putut face in toate zilele. ;)
O spun pentru ca o zi a trebuit sa ma duc la munca si nu m-au intrebat nimic de sanatate. Puteai sa mergi linistit cu bombele pe tine si aia nici nu se uitau la tine. ;)

Sindrom 04-04-08 14:07

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
am fost ieri pe la casin....pe la casa scanteii vb lu mustang poti sa faci si sa te plimbi pe unde vor muschii tai...teroristilor...bang bang

Oelash 04-04-08 19:35

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
s-a organizat la noi pentru ca tuturor celorlalte state le-a fost lene sa se organizeze pt o asemenea intalnire, era prea mare deranjul, cheltuielile si alea destul de mari...si na...ne-am gasit noi care suntem pupatori in c&&&....cu speranta ca asa o sa mai castigam "simpatie" pt unii cu nume de tufish care-si amintesc de tara noastra prin chestii gen curcubeu si alte idiotenii de genu:x

Sindrom 05-04-08 12:53

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
vreau summitu inapoi....am iesit azi din casa plec cu masina...si iar am dat de aglomeratie:((((((((((((( vreau summit:(((

alexcump 12-04-08 22:43

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1458393)
Nu vreau sa par deplasat ... dar ... de ce la noi ?
Chiar nu inteleg de ce Summit in Romania. Nu suntem o super-putere sau nici macar putere ca sa fim noi cei care gazduiesc un summit.

Tin sa te contrazic,
Sunt motive mari....
1) nu o sa mai zica lumea ca bucharest cu budapest e acelasi lucru
2) mai ne vede lumea si pe noi au fost atatia presedinti importanti
3) presedintele americii nu a stat in nici un stat mai mult de 1 zi la noi a stat 3
4) ford a venit, nokia a venit, am auzit ca si mercedes ar vrea sa faca masini la noi, acesti giganti ne vad si isi intorc privirele spre noi si incepem sa ne dezvoltam

Iar dezavantaje sunt si ele dar trebuie sa privim partea buna a lucrurilor, lumea inca nu e ''pasnica'' este intr-un conflict total chiar daca nu se vede.....si vreau sa iti mai zic ceva......ziceai tu ca nu suntem o putere sa gazduim acest summit.....Am fost primul stat sau unul dintre putinele care securitatea a fost a noastra fara nici un sprijin NATO

:Ddaca am gresit pe undeva va rog sa ma corectati
multumesc

EvLSant0S 14-04-08 03:19

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by alexcump (Post 1481268)
Tin sa te contrazic,
Sunt motive mari....
1) nu o sa mai zica lumea ca bucharest cu budapest e acelasi lucru
2) mai ne vede lumea si pe noi au fost atatia presedinti importanti
3) presedintele americii nu a stat in nici un stat mai mult de 1 zi la noi a stat 3
4) ford a venit, nokia a venit, am auzit ca si mercedes ar vrea sa faca masini la noi, acesti giganti ne vad si isi intorc privirele spre noi si incepem sa ne dezvoltam

Iar dezavantaje sunt si ele dar trebuie sa privim partea buna a lucrurilor, lumea inca nu e ''pasnica'' este intr-un conflict total chiar daca nu se vede.....si vreau sa iti mai zic ceva......ziceai tu ca nu suntem o putere sa gazduim acest summit.....Am fost primul stat sau unul dintre putinele care securitatea a fost a noastra fara nici un sprijin NATO

:Ddaca am gresit pe undeva va rog sa ma corectati
multumesc

Da,te rog frumos sa nu mai vezi faptul ca a stat bush 3 zile,si nu 1 ca-n restul tarilor ca fiind cine stie ce mare .. lucru,ca .. NU E !
Parerea mea este urmatoarea.. simplu si la obiect..


A fost benefic summitul
dar nu pentru noi , oamenii de rand ..
benefic a fost pentru cei de sus .. care intradevar ,au atras ochii lumii intregi, companii mari vin acum sa investeasca,super, avem noi ceva de castigat din asta ? NU !


Au avut grija bine bine ,gaborii , presedintele, TOTI de sus, sa faca pishu pe NOI , si sa se comporte cu NOI ca si cu ultimii teroristi ..ca si cum am fi fost ultimi cacati din lume .. ca deh .. vin smecherii in tara..

democratie ? au vrut oamenii sa protesteze,antiglobalizareap1sd11 ..
i-au lasat? nu .. i-au plimbat prin sectii de politie si etc..
democractie ?! :lol::lol:

pe scurt, ne-a fost oprit dreptul la libera circulatie si inca 10123987123 de chestii de ce ?
ca cel ce omoara SUTE DE MII de oameni ... in iraq/afghanistan/etc sa se simta bine 3 zile ..

iar ca ROMANII .. DUPA AIA, SA ZICA , a stat bush la noi 3 zile, nu 1 zi cum a stat in alte tari ..


iti dai seama ce smecherie am facut noi !?

cum zicea si lascarica..
inca dp vremea cu otomanii .. am fost niste perversi .. si ne-am vandut .. :)

astea e firea romanului ..

in loc sa aiba grija de .. astia 20 de milioane cati am ramas...
s-au asigurat ca se simt 3-4 sute de oameni cati au fost la summit bine ..

nu zic ca a fost rau, poate a fost bine , insa nu sa te p1sh1 in stilul asta pe propriu tau popor ..








NOI ROMANII .. MERGEAM PE O BANDA..

ei cativa..
pe 3-4 ..

marfa,nu ?


un film bun ptr voi
www.zeitgeistmovie.com
o seara placuta in continuare

EvLSant0S 14-04-08 03:21

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by alexcump (Post 1481268)
Tin sa te contrazic,
Sunt motive mari....
1) nu o sa mai zica lumea ca bucharest cu budapest e acelasi lucru
2) mai ne vede lumea si pe noi au fost atatia presedinti importanti
3) presedintele americii nu a stat in nici un stat mai mult de 1 zi la noi a stat 3
4) ford a venit, nokia a venit, am auzit ca si mercedes ar vrea sa faca masini la noi, acesti giganti ne vad si isi intorc privirele spre noi si incepem sa ne dezvoltam

Iar dezavantaje sunt si ele dar trebuie sa privim partea buna a lucrurilor, lumea inca nu e ''pasnica'' este intr-un conflict total chiar daca nu se vede.....si vreau sa iti mai zic ceva......ziceai tu ca nu suntem o putere sa gazduim acest summit.....Am fost primul stat sau unul dintre putinele care securitatea a fost a noastra fara nici un sprijin NATO

:Ddaca am gresit pe undeva va rog sa ma corectati
multumesc

Da,te rog frumos sa nu mai vezi faptul ca a stat bush 3 zile,si nu 1 ca-n restul tarilor ca fiind cine stie ce mare .. lucru,ca .. NU E !
Parerea mea este urmatoarea.. simplu si la obiect..


A fost benefic summitul
dar nu pentru noi , oamenii de rand ..
benefic a fost pentru cei de sus .. care intradevar ,au atras ochii lumii intregi, companii mari vin acum sa investeasca,super, avem noi ceva de castigat din asta ? NU !


Au avut grija bine bine ,gaborii , presedintele, TOTI de sus, sa faca pishu pe NOI , si sa se comporte cu NOI ca si cu ultimii teroristi ..ca si cum am fi fost ultimi cacati din lume .. ca deh .. vin smecherii in tara..

democratie ? au vrut oamenii sa protesteze,antiglobalizareap1sd11 ..
i-au lasat? nu .. i-au plimbat prin sectii de politie si etc..
democractie ?! :lol::lol:

pe scurt, ne-a fost oprit dreptul la libera circulatie si inca 10123987123 de chestii de ce ?
ca cel ce omoara SUTE DE MII de oameni ... in iraq/afghanistan/etc sa se simta bine 3 zile ..

iar ca ROMANII .. DUPA AIA, SA ZICA , a stat bush la noi 3 zile, nu 1 zi cum a stat in alte tari ..


iti dai seama ce smecherie am facut noi !?

cum zicea si lascarica..
inca dp vremea cu otomanii .. am fost niste perversi .. si ne-am vandut .. :)

astea e firea romanului ..

in loc sa aiba grija de .. astia 20 de milioane cati am ramas...
s-au asigurat ca se simt 3-4 sute de oameni cati au fost la summit bine ..

nu zic ca a fost rau, poate a fost bine , insa nu sa te p1sh1 in stilul asta pe propriu tau popor ..








NOI ROMANII .. MERGEAM PE O BANDA..

ei cativa..
pe 3-4 ..

marfa,nu ?


un film bun ptr voi
www.zeitgeistmovie.com
o seara placuta in continuare

p.s: ultima idee : legata de titlul GENIAL al topicului ..
guvernul e ales de popor din cate stiu eu , ca sa faca... CE VREA POPORUL .. nu ce vor ei .. :)
totodata.. guvernului trebuie sa-i fie de popor,nu poporului de guvern ...

Mustang 14-04-08 14:07

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by alexcump (Post 1481268)
Tin sa te contrazic,
Sunt motive mari....
1) nu o sa mai zica lumea ca bucharest cu budapest e acelasi lucru
2) mai ne vede lumea si pe noi au fost atatia presedinti importanti
3) presedintele americii nu a stat in nici un stat mai mult de 1 zi la noi a stat 3
4) ford a venit, nokia a venit, am auzit ca si mercedes ar vrea sa faca masini la noi, acesti giganti ne vad si isi intorc privirele spre noi si incepem sa ne dezvoltam

Iar dezavantaje sunt si ele dar trebuie sa privim partea buna a lucrurilor, lumea inca nu e ''pasnica'' este intr-un conflict total chiar daca nu se vede.....si vreau sa iti mai zic ceva......ziceai tu ca nu suntem o putere sa gazduim acest summit.....Am fost primul stat sau unul dintre putinele care securitatea a fost a noastra fara nici un sprijin NATO

:Ddaca am gresit pe undeva va rog sa ma corectati
multumesc

1. Wanna bet on that? Inca sunt redusi si tot vor confunda capitalele.
2. Asta e ... ca suferim de afirmare ... Sa fim vazuti de X si Y. Nu ne intereseaza ca noi abia ne luam de mancare, vrem sa fim vazut ca mari oameni ce "suntem".
3. Mare rahat ... Se vorbeste de presedintele SUA de parca ar fi Dumnezeu. Nu dau 2 rahati pe ei si pe tara lor. Sunt la fel de curve ca noi, romanii ...
4. Ford, Nokia, Mercedes si altii care vor sa mai dezvolte piata la noi o fac pentru ca mana de lucru este ieftina. La nemti salariile sunt de 3000-4000 de euro. La noi se va face Mercedes, iar fiecare angajat va avea maxim 800 de euro. Interesant punct de vedere nu ?
5. Faza cu securitatea nu e adevarata. "Am" fost ajutati cu peste 50% de NATO si Fortele de Securitate Americane. Deci ...

Si cum a zis Santos: ne-au facut de rahat incat ne-au pus sa circulam ca un rahat timp de 4 zile, chiar daca coloanele oficiale nu circulau. A fost o bataie de joc.

orlando 14-04-08 15:27

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Si uite cum noi romanii am inceput sa ne plangem ca ni se ofera locuri de munca...
Mai Gabi,noi romanii ne plangem ca n-avem locuri de munca right? si acum sa aflu ca ne plangem si ca d c ne fac companiile mari locuri de munca...
Ai auzit de dezvoltare?cu cat vine strainu si ruleaza bani in tara cu atat...dezvolti romania...da prob tu ai alte principii...vrei sa ramanem bananieri ca altfel nu-mi explic.
Faza cu circulatu...hm...ce e culmea e ca eu am fost si sambata cand s-a testat circulatia si s-a facut acea simulare si toata saptamana urmatoare...tot am umblat prin oras..si ce sa vezi...la ora 8.30 cand faceam de la panduri pana la Berzei 1 ora...acum am facut 6 MINUTE...ca sa vezi...am fost pe langa culoarul unic si chiar nu mi s-a parut blocaju care e zilnic in bucuresti...ca sa vezi!
In afara de dimineata pe DN1 in alea 3 zile...bucurestiul a respirat...voi nu ati vazut cum era de liniste dimineata?pai mergeti dimineata in 13 septembrie...sa vedeti liniste...simfonia fantastica cantata pe tonalitati de claxoane...dar lasa ma...si-au batut joc de noi...cum isi bate si fordu,si mercedesu,si nokia si toata lumea...
D c mama masii au facut angajatii nokia din germania protest?ca suntem noi prosti si ca ei sunt mai destepti...;)

lascarica 15-04-08 04:10

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 1483874)
Si uite cum noi romanii am inceput sa ne plangem ca ni se ofera locuri de munca...
Mai Gabi,noi romanii ne plangem ca n-avem locuri de munca right?............................................ ....................cum isi bate si fordu,si mercedesu,si nokia si toata lumea...
D c mama masii au facut angajatii nokia din germania protest?ca suntem noi prosti si ca ei sunt mai destepti...;)

Mie-mi pare bine ca inca mai exista si pusti care gandesc liber ,neinfluentati in foarte mare masura de multele unelte si procedee de manipulare a maselor. Asa cum sunt cei doi DINAINTEA ta(mustang;EvL). ......
LOR (aceia ale caror actiuni le apreciezi mai sus), le pare bine ca exista si pusti ce savureaza acea manipulare,considerand-o dovada suprema a ....evolutiei si chiar a ...libertatii:lol: (americanii=libertatea suprema,asa-i?...ca asa vedeam in westernuri :lol:)
Daca tii neaaparat,voi intra eu intr-o mica polemica cu tine,luand in detaliu fiecare aspect "relevant" pe care se ..."bazeaza" replica ta..:rolleyes2

Mustang 15-04-08 08:46

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 1485043)
Mie-mi pare bine ca inca mai exista si pusti care gandesc liber ,neinfluentati in foarte mare masura de multele unelte si procedee de manipulare a maselor. Asa cum sunt cei doi DINAINTEA ta(mustang;EvL). ......
LOR (aceia ale caror actiuni le apreciezi mai sus), le pare bine ca exista si pusti ce savureaza acea manipulare,considerand-o dovada suprema a ....evolutiei si chiar a ...libertatii:lol: (americanii=libertatea suprema,asa-i?...ca asa vedeam in westernuri :lol:)
Daca tii neaaparat,voi intra eu intr-o mica polemica cu tine,luand in detaliu fiecare aspect "relevant" pe care se ..."bazeaza" replica ta..:rolleyes2

Hai Lascarica ... eu nu am spus decat o parere si mi se pare o idee cretina sa consideram SUA / Bush ditamai granzii planetei. (subliniez ditamai granzii pentru ca e la fel ca extra-mega-super-fantastica comparatia).
Sa se caute in istorie ce marsavii au facut americanii:
- Pearl Harbour a fost un pretext pentru care americanii au intrat in razboi. Nu e deloc cum a fost regizat filmul ... ci e alt "film" regizat de americani cu englezii.
- 9/11 ? Se presupune ca si aia a fost "an inside job" doar sa aibe un motiv sa intre peste arabi.

Oricum, de la Summit am dat-o in "anti-SUA" si nu e frumos, deci raman la intrebarea: de ce o tara ca a noastra (de abia o gasesti pe harta) a trebuit sa fie organizatoarea Summitului ? Ca sa ne vada si pe noi lumea ... Oricum in 2-3 saptamani Bucuresti = Budapesta in mintile multor strainezi. :lol::lol::lol:

lascarica 15-04-08 12:08

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
N-ai citit cu atentie ce am scris si probabil ai inteles ..pe dos:)...am apreciat nu am contrazis opinia ta de mai sus...;)

orlando 15-04-08 12:25

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Sunt o persoana care nu se lasa influientat de cei de sus...care manipuleaza la greu...sau cel putin asa ma consider.
Dar sa acuzi ca a fost trafic nasol in bucuresti de summit e prea de tot...toti au zis ca o sa fie jale cu traficul in bucuresti pe perioada celor 3 zile,dar surpriza...nu a fost asa...ptr ca multi dintre bucuresteni au fost constienti ca daca ies toti cu masinile va iesi un fiasco...
Pentru mine a fost un castig acest summit pentru ca mi-am dat seama ca noi bucurestenii putem fi si civilizati si ok...ptr ca foarte multi au iesit din bucuresti,si ceilalti au facut pe drq in 4 si au stat in casa,sau nu au iesit cu masinile.
Va rog pentru cei care ati stat cu orele in trafic cu summitul sa imi ziceti si mie...ca poate am fost singuru din bucuresti care am mers bine...si eu nu stiu.
Astazi am plans dupa summit...s-a circulat jalnic in tot bucurestiul...
Cate intersectii ati vazut blocate la summit?cate intersectii ati vazut blocate intr-o zi cu ploaie?sa fim seriosi.
Nici americanii nu sunt ceea ce ii vedem noi...ca nici o tara de altfel...ca daca e s-o dam in dinastea...noi am intrat in razboi cu nemtii si am iesit cu rusii daca imi aduc eu bine aminte...asa ca va rog nu mai fiti asa iritati.
Si ca economie a tarii nu stiu daca ne-a facut bine sau nu acest summit dar oricum noi nu vom simti prea mult asta...

Mustang 15-04-08 13:47

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 1485411)
N-ai citit cu atentie ce am scris si probabil ai inteles ..pe dos:)...am apreciat nu am contrazis opinia ta de mai sus...;)

Am inteles ceea ce spusesei, numai ca am folosit eu o fraza de inceput mai cretina. :lol:
@Orla: Cica acest summit a fost echivalent cu vreo 700 euro (salariu) /cap de locuitor. ;)

orlando 15-04-08 16:54

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1485604)
Am inteles ceea ce spusesei, numai ca am folosit eu o fraza de inceput mai cretina. :lol:
@Orla: Cica acest summit a fost echivalent cu vreo 700 euro (salariu) /cap de locuitor. ;)

si cine vrea sa creada chestia asta...sa o faca :lol: alta manipulare a presei...

lascarica 15-04-08 20:21

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Quote:

Originally Posted by orlando (Post 1485938)
si cine vrea sa creada chestia asta...sa o faca :lol: alta manipulare a presei...

Manipulare ...a presei sau a opiniei publice de catre presa/media ?!...daca ai vrut sa te referi la a doua treaba,pai ...in ce sens?..adica ar fi avut costuri mai mici iar presa le-a exagerat?...Eh...poate vei realiza tu cand vei creste baiat mare,ca presa NU TRAGE O BASINA (cel putin in romania) fara sa fie drastic reglementata de "capii" societatii...oamenii ce o controleaza mai ales dpdv economic,ca la asta se reduce TOT.Deci nu-ti mai face iluzii si nu mai lua de adevarat tot circul pe care-l vezi tu la stiri sau in ziare...nimeni nu-i dusmanul nimanui...cei care au fost cat de cat vreun pic dusmani ai cuiva DE ACOLO, ravasiti de remuscari ,intr-un final s-au sinucis...:lol:...restul e ...ceea ce trebuie sa vada si sa creada omul modest de rand,muncitorul plin de credite si care crede ce-i sune religia crestina facuta de adeptii ALTEI religii ( a se intelege prin religie ,stabilirea unor criterii si valori fundamentale ale oranduirii respective) si anume ca exista bine si ca binele este ce i s-a spus la scoala ,el asteptand o viata intreaga sa intrezareasca acea pura si senina fericire...din povesti...care din pacate va ramane totdeauna NUMAI in imaginatia unora si in povesti... :)...pentru oameni,fericirea peronala este invariabil si nedisociabil legata de raul pricinuit altora,CARE la un moment dat se va intoarce inapoi:)...asta este echilibrul universal...din ce in ce mai dezechilibrat...si asta este tot ceva natural...nimic nu-i etern:)

orlando 16-04-08 21:02

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Lascarica...asa e sunt baiat mic,si nu prea inteleg nimic...
Probabil pe noi ne-a costat acest summit...
Stie cineva daca acest summit a avut sponsori?

Mustang 17-04-08 08:54

Re: cati dintre voi ati fost intrebati daca sunteti de acord cu "marea sedinta" ?
 
Toate au fost facute din bugetu' Romaniei. Ia ghici de unde are bugetu' bani. :D
Din taxele de inmatriculare ale lu' Tariceanu. :lol:


All times are GMT +2. The time now is 23:10.

- Copyright 2026 4Tuning