Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E21 - proiect ... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/72884-e21-proiect.html)

Paul.kiss 31-03-08 01:25

E21 - proiect ...
 
Salut tuturor impatimitii de bmw-uri. Sa va pove in mare despre proiectul meu mi-am luat recent un e21 umflat la aripi in germania gen m3 ursulet mi-am luat un motor v8 4l 290hp sa-l pun sus. sper sa reusesc sa- l pun cat mai repede sa ma dau cu el. am sa pun si poze cu el si cu toate etapele prin care va trece.

neo2004 31-03-08 03:34

Re: E21 - proiect ...
 
m60 sau m62 ?pastrezi cutia automata ?... ce baie de ulei vei folosi ?

Paul.kiss 31-03-08 22:34

Re: E21 - proiect ...
 
Quote:

Originally Posted by neo2004 (Post 1457149)
m60 sau m62 ?pastrezi cutia automata ?... ce baie de ulei vei folosi ?

sal sincer nu stiu ce tip i motorul, cutie inca nu mi am facut rost dar am inteles ca -i cam naspa cu cutia ptr-ca aia automata avea ceva senzori pe ea si ii mai complicat sa pun una normala sa vad. Referitor la baie dc sa nu mearga asta de pe motor?
Te gandesti ca-i prea joasa sau?

piratu_volvo 31-03-08 22:55

Re: E21 - proiect ...
 
Multa bafta!Astept sa vad despre ce e vorba

Paul.kiss 31-03-08 23:05

Re: E21 - proiect ...
 
Quote:

Originally Posted by piratu_volvo (Post 1458839)
Multa bafta!Astept sa vad despre ce e vorba

sal mersi si eu abia astept sa vad cum le potrivesc :D

B-XX-NOX 01-04-08 15:06

Re: E21 - proiect ...
 
Poze !!!!!!:!::!::!:

kezz 01-04-08 16:41

Re: E21 - proiect ...
 
pai arunca pozele sa vada si ochii nostrii despre ce e vorba!salut

Paul.kiss 02-04-08 20:51

Re: E21 - proiect ...
 
Quote:

Originally Posted by kezz (Post 1459107)
pai arunca pozele sa vada si ochii nostrii despre ce e vorba!salut

poze in curand inca nu m-am apucat de ea

Paul.kiss 02-04-08 20:55

Re: E21 - proiect ...
 
Quote:

Originally Posted by B-XX-NOX (Post 1458979)
Poze !!!!!!:!::!::!:

sal cat de curand vin si pozele cat despre frane om vedea. stii ceva de frane mai mari ? de pe ce ar potrivii?

MON-u 03-04-08 22:13

Re: E21 - proiect ...
 
de 323i.....

melku e34 23-12-09 23:37

Re: E21 - proiect ...
 
sal nu vrei pise de e21 alpina,cautama bmw4life86-mess

melku e34 23-12-09 23:43

Re: E21 - proiect ...
 
am franele de e21 alpina de323,punte spate cu duiscuri,fuzete fata cu discuri ventilate,etrieri cu 2 pistonase cautama 0761979002

05aBi 24-12-09 15:14

Re: E21 - proiect ...
 
Quote:

Originally Posted by Paul.kiss (Post 1458785)
Referitor la baie dc sa nu mearga asta de pe motor?
Te gandesti ca-i prea joasa sau?

Cred ca se refera la faptul ca ar putea sa loveasca in caseta de directie, dar asta s-ar putea rezolva ...
Sunt destul de multumit de faptul ca s-a gasit cineva in sfarsit sa investeasca intr-un e21, pentru ca de e30 sunt satul. Cat despre evolutia proiectului, o sa o urmaresc cu un mare interes.

alex_uth 27-12-09 19:35

Re: E21 - proiect ...
 
a trecut ceva timp... crezi k a facut ceva ?:)) bafta si sa ma contrazice proprietaru cu poze daca a reusit..

alex_maniacu_91 27-12-09 20:35

Re: E21 - proiect ...
 
Quote:

Originally Posted by Paul.kiss (Post 1458785)
sal sincer nu stiu ce tip i motorul, cutie inca nu mi am facut rost dar am inteles ca -i cam naspa cu cutia ptr-ca aia automata avea ceva senzori pe ea si ii mai complicat sa pun una normala sa vad. Referitor la baie dc sa nu mearga asta de pe motor?

Mi se pare ciudat ca te apuci de un asemenea proiect fara sa stii ce pui pe masina. Poate sunt doar eu.

Bafta la proiect, o sa ai mult de munca.

Alfa_band 27-12-09 20:37

Re: E21 - proiect ...
 
Mie mi se pare mai suspect sa postati pe un topic din 2008...

alex_maniacu_91 27-12-09 20:39

Re: E21 - proiect ...
 
Quote:

Originally Posted by Alfa_band (Post 2927003)
Mie mi se pare mai suspect sa postati pe un topic din 2008...

Buna observatie :lol::lol::lol:

05aBi 27-12-09 21:30

Re: E21 - proiect ...
 
Poate ca pana acum a reusit sa finalizeze proiectul ... :D

riv_gms 27-12-09 21:30

Re: E21 - proiect ...
 
vb de un proiect... dar o poza macar cu masina ...sa vedem pe ce se face proiectul ... asa pot sa zic ca fac pe lostunul pe care il am in curte il fac de curse:))dar el nici o jumate de metru nu a fost mijcat din loc

05aBi 27-12-09 21:49

Re: E21 - proiect ...
 
Pe o caroserie ca asta, pentru a monta un v8 trebuie sa ai foarte mult habar legat de tot ceea ce inseamna E21, si nu numai ...
La prima strigare ma cam indoiesc de reusita proiectului, dar cine stie. :D

bmwu 27-12-09 23:45

Re: E21 - proiect ...
 
Eu chiar nu mai pot knd aud astfel de SF-uri,mai ales knd este vorba de E21,mai bn s-ar posta anunturi cu mezeluri decat astfel de aberatii.......imi cer scz ptr o postare poate dura........


All times are GMT +2. The time now is 09:01.

- Copyright 2026 4Tuning