![]() |
Midnight Race and Show ...11.05.2008
Pe data de 11 mai , pe aeroportul Baia Mare , Clubul Midnight Racers in parteneriat cu TSD (Tineri Sociali Democrati) organizeaza un show spectaculos .Curse de accelerare , drift show sustinut de drifteri profesionistii din Ungaria , show sustinut de binecunoscutul 69-HAI , expo car show , muzica intretinute de unul dintre cei mai bine cotati DJ din regiune , si multe altele.
Mai multe detalii in curand ... |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
deabia asteptam 8-> :D
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Bafta in realizarea proiectului!!Abia asteptam!!:D:D
De un dB drag nu se stie nimic?:sad: |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Db Drag din pacate nu va fi anul acesta....
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
oo...abea astept...sper sa fie si o zi cu soare :D...ar fi prea frumos si un db drag dar asta e :(
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
in sfarsit si Baia Mare o sa fie cunoscut in lumea masinilor...deabea asteptam:P:P:P...sper sa fie vreme buna si sa fie show pe cinste:D:D::D:D:D....bafta ionutz
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
what`s a dB drag? :-? :D
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
competitie de sunet!
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
aha... multam :D
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Detalii despre competitia auto
* Concurs de accelerare viteza ,pe distanta de400 si 1000m plecand cate doua masini in paralel,startul de pe loc, sosirea lansata.Se desfasoara pe grupe in functie de puterea motorului(cea declarata de fabricant), clasele sunt urmatoarele: A1 75cp A 100cp (+ 75 pana la 100cp) B 130cp (+100 pana la 130cp) C 165cp (+130 pana la 165cp) D 200cp (+165 pana la 200cp) E 250cp (+200 pana la 250cp) F 300cp (+250 pana la 300cp) G 350cp (+300 pana la 350cp) J 400cp (+350 fara limitare ) H VIP Liber aici competitori se aleg intre ei indiferent de clasa din care fac parte. * Concurs de viteza indemanare, traseu virajat, jaloane, intoarceri se da startul la cate o masina contra timp. Mentiune , atunci cand se stabilesc grupele se ia in calcul puterea motorului ce echipeaza in acel moment autoturismul, iar in cazul unor interventii majore cu ar fi aplicarea unui turbo , compresor, nitro, nos, sau schimbarea chiulasei de la 2 supape pe cilindru la mai multe rezultand un motor de alt tip se aplica coeficiente respective se reincadreaza noul motor. Exemple de mod de calcul : Pt montare suplimentara de turbo (puterea de fabrica) x 1,6 = puterea de clasa Pt compresor (puterea de fabrica) x 1,3 = puterea de clasa Pentru nitro, nos (puterea de fabrica) x 1,4 = puterea de clasa Pentru combinatia acestor modificari, de exemplu turbo+NO2, se ia in calcul coeficientul mai mare, cel de turbo. Folosirea unui bloc motor intalnit pe mai multe modele, dar cu configuratii diferite nu poate determina in mod direct clasa, clasa este determinata de configuratia generala nu doar de seria blocului motor. Pentru schimbat chiulasa Motor opel 115cp 8valve-se schimba chiulasa se monteaza de 16v rezulta motor de 136 sau 150cp , la motor de Vw 1,8 8v de 90cp se aplica 16v rezulta clasa pt motorul 1,8 de 16v adica 130cp. Exemplu la bloc motor de Dacia, daca este montata chiulasa de Renault 5 Alpine, se va inscrie in clasa corecta motorului renault astfel echipat care ofera cca 92cp. valabil si pentru alt tip de accesorii ale motorului. Organizatorul atunci cand apar cazuri speciale poate intruni o comisie tehnica si indica clasa de participare putand da derogari sau marirea clasei cand se impune. Coeficienti in functie de tractiune si arhitectura( Cta) Tractiune spate 1,00 Tractiune fata 0,95 Motor central 1,10 Tractiune 4x4 1,15 puterea masini se inmulteste cu Cta si rezulta puterea dupa care se determina grupa de incadrare corecta. |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
V-a fi foarte frumos...;) Succes la organizare Ionotz...si daca te pot ajuta cu ceva...cu cea mai mare placere...;););)
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
http://smileys.smileycentral.com/cat/14/14_6_12.gif ce senzatie de Deja Vu am ...
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
ha haha:twisted::twisted:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
Mai bine mi-ai da un pm cu id-ul tau...;) |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
is sigur ca o sa fie faina treaba.. ceva mai legal
numa pb mea ii sa am plasticu ala roz de scrie pa el B shi o poza cu mine :"> |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Va astept pe cat mai multi din Baia Mare la cursa ....
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Ionutz, fa si tu o grupa pentru scootere :twisted::twisted::twisted:, ca sper sa mi-l repar si eu pana atunci si ma bag :2gun::peace: :D
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Ionut :-? crezi ca gasim 10 calculatoare shi 10 dvd-uri originale cu nfs pt ceva fun :D un mic concurs de genu :-??, sau dak nu ne verifica nimeni licentele... :-" ne trebe doar calculatoarele :D
ar fi fain.. 50-100 mi ceva taxa de participare :-?? ceva premii :D. dak iti surade ideea vb :P |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
cool....copii fara permise.....scootere....NFS..... astept cu nerabdare show-ul :):):)
ionut,fara suparare, stiu ca vrei sa pui la cale ceva inedit si sa incasezi toate laudele la sfarsit dar deja te-o cam depasit situatia,mai bine cere sfaturi de la "veterani" si de la persoane care au organizat deja un astfel de eveniment altfel risti sa organizezi doar concurs de spart seminte.nu te baza pe " tabere scolare" ca ei nu stiu altceva decat NFS si is destepti dupa o documentatie de pe wikipedia... cand neam intalnit mi-ai parut ok si nu am sa te carcotesc 8) ci incerc sa te ajut pt k pana acuma toti aia cu care am vb de eventu respectiv au ras numa si nici in gand nu le trece sa mearga... |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
este irelevant daca va fi sau nu acel concurs de scootere sau concurs de nfs.....
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
BATA....ce zici de un concurs de petzi =)) ? ...gm...:peace:
O sa aveti ce vedea acolo nu ii nev de chestii de genu :) |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Va rog lasa'ti parerile dupa concurs , nici nu stiti ce stres mare e sa organizezi asa ceva, nimeni nu ma obliga , fac din placere...in loc sa ma ajutati incepeti de acum cu criticele ..O sa va retrageti afirmatiile dupa show ...
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
faza cu scootere era o gluma :|, da ma rog :wink::roll:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Desi nu am ink carnet astept sa vad ce se va intampla, Sa Fie Doar Vreme Buna k de restu se ocupa organizatorii
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Lasa-ti organizatorii sa-si faca treaba ! vorba lor : putina lume stie ce inseamna sa organizezi un show ...
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
Baga tare ce e de campanie...:-P Vin localele....:-P Bafta multa, pacat ca la Braila nu putem aduce drifteri profesionisti din Moldova... de peste Prut, iar ca sa ii aduc din ungaria.... e super greu , mai ales pt ei |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
Fratele meu , dar multi m-ai sunteti in Baia Mare. De ce nu veniti sa va incalziti putin masinile, in aprilie la Braila? |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
:joy: Mult succes la realizarea evenimentului si asteptam cu nerabdare poze si filmulete ..:peace:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
daca iti plac evenimentele...vezi ca sunt multi constanteni care vor veni la braila te asteptam |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
aveti un talent sa le puneti una dupa alta voi acolo
pe 18 mai e cluj,pe urma satu mare, nu puteati pune o distanta mai mare intre ele?:) voi fi prezent,mi-a promis ionut ceva masini ,sper sa s tina d cuvant :P |
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Quote:
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
orice eveniment e binevenit...dar la Baia Mare?....cum naiba sa ajungem astia din sud(bucuresti,craiova,constanta) tocmai acolo....
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Cu masina .Simplu
|
Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
Daca-l pui pe nu in fata, nu prea e binevenit atunci acest eveniment, altii au plecat afara pentru evenimente, deci sincer fara suparare cam aiurea intrebare.
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:05. |
- Copyright 2026 4Tuning