Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Kadett prin Bucuresti (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/72055-kadett-bucuresti.html)

B39738 24-03-08 12:35

Kadett prin Bucuresti
 
Mai scriem o data, ca a disparut din varii motive.

Incepand cu luna aprilie, mai exact a 2-a saptamana, ex-Kadettul UGA revine in Bucuresti cu tot cu actualul proprietar...se indeplineste astfel dorinta o veche dorinta a proprietarului, aceea de a fi in mijlocul celor mai mari pasionati de masini...intrucat forma masinii este una de zile mari, va astept cu mic cu mare sa ne masuram puterile de pe loc, din mers, numai distractie sa fie...masina are un motor C20LET.

yoda 25-03-08 11:40

Re: Kadett prin Bucuresti
 
cine sterge si de ce ?
te asteptam cu interes...mai ales ca era nevoie de cineva din afara "bucurestiului" sa bage mintile in cap marilor raceri locali!la mai mare! :)

Lucian 26-03-08 10:27

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Ce frumos ! Care ar fi scopul stergerii unui topic la provocari ?

maryo 26-03-08 15:58

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1442443)
Mai scriem o data, ca a disparut din varii motive.

Incepand cu luna aprilie, mai exact a 2-a saptamana, ex-Kadettul UGA revine in Bucuresti cu tot cu actualul proprietar...se indeplineste astfel dorinta o veche dorinta a proprietarului, aceea de a fi in mijlocul celor mai mari pasionati de masini...intrucat forma masinii este una de zile mari, va astept cu mic cu mare sa ne masuram puterile de pe loc, din mers, numai distractie sa fie...masina are un motor C20LET.

Bine ai venit,cat despre kadett - bine a revenit!!!
Sper sa fie show...............

GTA 27-03-08 00:24

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1447430)
Ce frumos ! Care ar fi scopul stergerii unui topic la provocari ?

OT.S-a sters probabil din cauza OT-ului.

Dragos abia astept sa facem un "gratar" amandoi....de fapt doream de mult acest lucru dar nu a fost sa fie.....

UGA 27-03-08 12:12

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1449450)
OT.S-a sters probabil din cauza OT-ului.

Dragos abia astept sa facem un "gratar" amandoi....de fapt doream de mult acest lucru dar nu a fost sa fie.....

Ti-a fost tarsa "lunganule" recunoaste....hahaha....:))

GTA 27-03-08 20:22

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Mai nea Andrei....eu imi aduc aminte ultima discutie din birou de la Catalin cand tu ziceai ca vrei din mers iar eu ti-am zis ca vreau de pe loc.....pot sa si detaliez daca vrei dar nu cred ca e cazul....pana la urma nu s-a mai intamplat nimik....

Poate ai glumit dar vezi ca pe aici "lumea" nu prea stie de gluma...

UGA 28-03-08 17:14

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 1451101)
Mai nea Andrei....eu imi aduc aminte ultima discutie din birou de la Catalin cand tu ziceai ca vrei din mers iar eu ti-am zis ca vreau de pe loc.....pot sa si detaliez daca vrei dar nu cred ca e cazul....pana la urma nu s-a mai intamplat nimik....

Poate ai glumit dar vezi ca pe aici "lumea" nu prea stie de gluma...

...pai stiu nea Edy.....dar ce naiba eu aveam doar 2 roti si tu 4...pai e corect....ce naiba...ce te-am provocat eu la baschet:)):)):)):)):))

De restul...lasa-i ca cei care nu cunosc.........nici nu trebuie sa stie:))....

B39738 28-03-08 18:22

Re: Kadett prin Bucuresti
 
o sa se faca lumina in curand...esti 4x4 nenea edy sau suntem la fel?

rockerash 28-03-08 20:11

Re: Kadett prin Bucuresti
 
haideti baieti sa ne vedem...... eu - fiat Bravo - plus un prieten cu un GTI... ce ziceti? Incerc si eu cu voi la "liga mare"...:D

GTA 28-03-08 21:04

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1452802)
o sa se faca lumina in curand...esti 4x4 nenea edy sau suntem la fel?

Momentan masina e la Catalin in lucru....se monteaza cutia de transfer,volanta si sunt curios sa vad cum arata ambreiajul dupa 1 an de exploatare... :):).

Gabi 29-03-08 13:56

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Ca sa fie lamuriti toti cei care se intreaba de ce s-a sters topicu', o sa dau o explicatie, din moment ce eu l-am sters.

Am sters offtopicu' care se facuse si am vrut sa lipesc 2 mesaje are userului B11EAU; nu stiu exact din ce motiv, acest user a apart ca initiator al topicului.

Aceasta explicatie a primit-o si B39738 intr-un mesaj privat dat de mine.

B39738 15-04-08 09:57

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by MadCow (Post 1481478)
in alta ordine de idei, se pare ca UGA merge mai bine ca niciodata. s-a dat in seara asta cu un evo 9 estimat la 360 cp si l-a batut din mers...... dupa care, spre surprinderea tuturor l-a batut si de pe loc. bravo domnu' inginer :)


continuam pe topicul asta,ca nu are legatura cu topicul de provenienta
masina a ajuns in Bucuresti iar eu sunt f bucuros, sper sa ne vedem in numar mare la Braila...

UGA 17-04-08 11:13

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1485193)
continuam pe topicul asta,ca nu are legatura cu topicul de provenienta
masina a ajuns in Bucuresti iar eu sunt f bucuros, sper sa ne vedem in numar mare la Braila...

MadCow...de ce dai tu lucruri din "casa".....ofofoofofofoofofofoo

ady_gti 18-04-08 20:41

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1442443)
Mai scriem o data, ca a disparut din varii motive.

Incepand cu luna aprilie, mai exact a 2-a saptamana, ex-Kadettul UGA revine in Bucuresti cu tot cu actualul proprietar...se indeplineste astfel dorinta o veche dorinta a proprietarului, aceea de a fi in mijlocul celor mai mari pasionati de masini...intrucat forma masinii este una de zile mari, va astept cu mic cu mare sa ne masuram puterile de pe loc, din mers, numai distractie sa fie...masina are un motor C20LET.

salut domnule ... daca nu deranjez .. as dori o cursa cu dumneavoastra de 3 MAi la saturn daca veniti ;) ma acceptati ?? un peugeot 205 2.0 Turbo 141 cp

ERY 18-04-08 23:54

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by ady_gti (Post 1491860)
salut domnule ... daca nu deranjez .. as dori o cursa cu dumneavoastra de 3 MAi la saturn daca veniti ;) ma acceptati ?? un peugeot 205 2.0 Turbo 141 cp

Adyyyy...spune tot..:-)

ady_gti 19-04-08 01:54

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by ERY (Post 1492180)
Adyyyy...spune tot..:-)

nu am ce sa zic ... decat ca nici cip nu am la masina ... si dragos cred ca stie masina ;)

GTA 21-04-08 03:01

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Felicitari Dragos pentru cursele de la Braila dar mai ales pentru felul in care arata si merge noul UGA.

maryo 21-04-08 11:24

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Super tare a fost tot!
Felicitari!

ct77pia 21-04-08 11:50

Re: Kadett prin Bucuresti
 
daaaaaaaaaaaaaa felicitari...super masina super finala

B39738 11-06-08 14:10

Re: Kadett prin Bucuresti
 
no, propunerea ramane deschisa...tre sa ma revansez ca la suceava masina s-a suparat pe mine si m-am facut de ras pe pista...

Lucian 11-06-08 14:14

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Deci .... nu o mai duce la birou si va fi bine o sa vezi. E mai temperamentala. Nu i-ai facut nici blog ...

p0mpi 02-11-08 17:46

Re: Kadett prin Bucuresti
 
dk te mai dai sunt deschis

zGb 03-11-08 04:43

Re: Kadett prin Bucuresti
 
ti-ar mai trebui vreo 3 butelii de nos pe langa aia care o ai sa ai mici sanse...dar cumulate daca se poate :)

maryo 03-11-08 09:11

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1840371)
ti-ar mai trebui vreo 3 butelii de nos pe langa aia care o ai sa ai mici sanse...dar cumulate daca se poate :)

Lasati oamenii sa incerce :) In mod clar le plac surprizele :))

daniwmk 03-11-08 09:43

Re: Kadett prin Bucuresti
 
pe 400 m de pe loc are mari sanse

isacfani 03-11-08 13:39

Re: Kadett prin Bucuresti
 
cel mai clar si sigur raspuns il vom avea in data de 16 noiembrie la braila, pentru ca dragos va fi prezent cu kadett-ul.

leonard 03-11-08 13:41

Re: Kadett prin Bucuresti
 
ar fi frumos sa se prezinte si p0mpi la start langa kadett . cu ocazia asta.

B39738 03-11-08 13:53

Re: Kadett prin Bucuresti
 
cu ce masina trebuie sa ma dau ( Pompi ) ?

la braila voi fi acolo.pentru cei interesati, kadettul merge chiar ok, mi-am invins frica si am facut o chestie pentru a-l revigora putin. s-ar putea sa nu mai fie nici probleme cu plecarea de pe loc pana la braila. va astept.

maryo 03-11-08 14:02

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 1840629)
pe 400 m de pe loc are mari sanse

Daca spuneti voi......................

leonard 03-11-08 14:34

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1841070)
cu ce masina trebuie sa ma dau ( Pompi ) ?

la braila voi fi acolo.pentru cei interesati, kadettul merge chiar ok, mi-am invins frica si am facut o chestie pentru a-l revigora putin. s-ar putea sa nu mai fie nici probleme cu plecarea de pe loc pana la braila. va astept.

ai pus autoblocant pe el?

B39738 03-11-08 15:03

Re: Kadett prin Bucuresti
 
nu am optat pentru aceasta solutie, fiind prea costisitoare.

p0mpi 03-11-08 15:32

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 1840371)
ti-ar mai trebui vreo 3 butelii de nos pe langa aia care o ai sa ai mici sanse...dar cumulate daca se poate :)

frate .. eu vreau sa incerc.. ce ma costa.. dk omu nu vrea acum e alceva
.. eu am auzit de masina .. nu am vazuto niciodata, nu am zis k il fac sau eu stiu am zis k vreau sa incerc

p0mpi 03-11-08 15:35

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by leonard (Post 1841041)
ar fi frumos sa se prezinte si p0mpi la start langa kadett . cu ocazia asta.

as vrea sa fiu dar ampicioru in ghips , dk e totul ok pana atunci in mod sigur o sa fiu acolo, eu ma dau, nu dau inapoi de la nici o masina, nu imi e greu sa recunosc dk pierd.. asta e masina atat am

p0mpi 03-11-08 15:36

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1841070)
cu ce masina trebuie sa ma dau ( Pompi ) ?

la braila voi fi acolo.pentru cei interesati, kadettul merge chiar ok, mi-am invins frica si am facut o chestie pentru a-l revigora putin. s-ar putea sa nu mai fie nici probleme cu plecarea de pe loc pana la braila. va astept.


un nissan 350z automat, admisie, evacuare, unichip si NX

p0mpi 06-11-08 13:37

Re: Kadett prin Bucuresti
 
nu stiu daca pot sa ajung peste o sapt si ceva la legale, pana atunci ai timp sa ne vdm?

B39738 06-11-08 22:23

Re: Kadett prin Bucuresti
 
masina e in bacau acuma, cu tot cu proprietar, e in pregatiri pentru braila.in bucuresti cam greu, mai ales ca vine frigul.vezi poate reusesti sa ajungi totusi la braila.

p0mpi 07-11-08 13:35

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1848221)
masina e in bacau acuma, cu tot cu proprietar, e in pregatiri pentru braila.in bucuresti cam greu, mai ales ca vine frigul.vezi poate reusesti sa ajungi totusi la braila.

aa. ok incerc

TIGER Cupra/GTC 08-11-08 02:06

Re: Kadett prin Bucuresti
 
dak nu se supara nimeni,dak ajung cu masina la braila(adik sa fie gata),ma dau si eu cu kadett-ul

p0mpi 08-11-08 04:21

Re: Kadett prin Bucuresti
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 1850407)
dak nu se supara nimeni,dak ajung cu masina la braila(adik sa fie gata),ma dau si eu cu kadett-ul

si eu cu tine


All times are GMT +2. The time now is 02:56.

- Copyright 2026 4Tuning