![]() |
Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
2 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...4e70953112.jpg
Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline Germanii de la ABT Sportsline au lansat un kit pentru Golf R32, model care promite un numar nelimitat de senzatii tari. ABT Volkswagen Golf R32 e propulsat de un motor V6 de 370 CP, accelereaza de la 0-100 km/h in 6.2s si are o viteza maxima de 270 km/h. Puterea este posibila datorita supercharger-ului custom si a upgrade-ului ECU. R32 "alearga" cu un set de jante ABT de 19inci. |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
e foartie frumoooos...
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
suta in 6.2? mi se pare foarte slab pt o masina atat de mica si cu 370 CP.
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
frumos nout kit dar JUST 6.2 from 0 to 100 mi se pare lenesa rau in comparatie cu Ford Focus ST care are doar 225 de ponei si face de la 0 la 100 doar 6.5 secunde .
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
iar jantele astea sunt criminale.. dar nu dau bine pe G5 astia asa fac.. si cu touareg-ul... la fel..
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Pericol de masinutza .
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
6.2 sec>100 km/h si doar 270 km/h pt 370 cp mi se pare foarte putin !
iar tractiunea daca este fata...merge pe post de polizor! nimic interesant pe aci, doar cifra 370 cp ma face sa tresar putin, ATAT :( ! |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
prinde suta in 5 secunde, R32 stock prinde in 6,2 secunde 100 km....
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
Anyway..performantele astea sunt ale Golfului R32 stock...6.2s / 100km/h...si viteza e cam la fel...deci cred ca sunt niste informatii gresite pe aici...;) |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
frumusel megea mai bn 400 si ceva de caiuti de mare!!!!!!!!! nu?
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
e frumosdar accelaria lasa de dorit.....
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
place ee misto
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
:| mda :| no comment
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Demarajul 0-100 km/h se realizează acum īn 5 secunde (cu 1,2 secunde mai rapid decāt Golf R32 de serie), iar viteza maximă depăşeşte 270 km/h. Informatii corecte !
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
misto golfu asta .tunerii fac ce fac si ne mai uimesc cu ceva nou.
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
1 Attachment(s)
Datele corecte sunt astea... si costa 14.756E
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
:shock: |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Pacat de cei de la "ABT" ma asteptam ca din partea lor macar sa-i ajunga pr cei de la "HPA MOTORSPORT" daca de depasit nu pot so faca.
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
arata sooper bn dar performantele lasa de dorit.slab tati slab!!
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
deci datele sunt eronate pt k 6.2 sece stock scrie pe toate reclamele la r32 k 0-100km in 6,2 sec deci pe la 5 si si ceva accelereaza viteza cred k e mult mai mult de 270 probabil pe la 310
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
:peace:.....imi place...e super tare...
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
310 mi se pare prea mult ca viteza maxima.
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
arata mult mai bine varianta gti, pute-au sa puna motorul pe aia
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
supercarurile prind destul de greu 300 +aerodinamicitate mult mai buna, centru de greutate mai jos, stabilitate marita...etc..etc +++ ~400 cp! |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
...masina arata bine,dar ea stock are 250cp si ia suta in 6,7 iar cu dsg in 6,5...si acuma dupa ce a primit 120cp in plus scoate doar 6,2...deci cam slabut
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
la mine in oras e unu la fel dar fara jenti e tot r32?
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Are un singur defect nu e al meu:D
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
aratta super masina si stoc e o adevarata torpila dar le exterior in afara de jante..... nu prea iese in evidenta cu nimik
iar la performante nu am nimik de spus nota 10 imi place:D |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
nu iese in evidenta deqt cu jantele fata de r32 stock... oriqm citesc niste aberatii la voi mai mari ca forumul asta :))) in primul rand cum sa fie FWD .... e uin 4Motion.... 4x4 ;)
p`urma... nu`i un super car sa`si ia 310.... 262 max speed.... iar suta e adevarat ca o ia in 5 secunde :> super tinnye :)) place... |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
e prea frumos, iar cei 370 CP pe un hatch....
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
multi cai pentru o masina asa mica
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
pai eu nu vad diferenta cu DSG-u ajunge la o suta in 6,2 standard 250 cp
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
Quote:
dar pe asta ce zici? https://www.youtube.com/watch?v=2PbTmjLfZnM si pe modelul vechi: https://www.youtube.com/watch?v=rR3i2qIak_k |
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
desi sunt fan (b m w) la golf ori ce iai face tot frumos este!!!!!!!!si mai ales si putin tunat iti cam rupi gatul dupa el
|
Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
frumoasa bestie am si eu una cine vrea so vada sau so cumpere sa suna vreau si variante 0746844341
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:35. |
- Copyright 2026 4Tuning