Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/71805-golf-r32-370-cp-by-abt-sportsline.html)

Ed_Crane_1983 22-03-08 12:02

Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
2 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...4e70953112.jpg
Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline

Germanii de la ABT Sportsline au lansat un kit pentru Golf R32, model care promite un numar nelimitat de senzatii tari. ABT Volkswagen Golf R32 e propulsat de un motor V6 de 370 CP, accelereaza de la 0-100 km/h in 6.2s si are o viteza maxima de 270 km/h. Puterea este posibila datorita supercharger-ului custom si a upgrade-ului ECU. R32 "alearga" cu un set de jante ABT de 19inci.

darkeddy 22-03-08 12:19

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
e foartie frumoooos...

badeaboy_jr 22-03-08 12:24

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
suta in 6.2? mi se pare foarte slab pt o masina atat de mica si cu 370 CP.

Victor_WRC 22-03-08 12:44

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
frumos nout kit dar JUST 6.2 from 0 to 100 mi se pare lenesa rau in comparatie cu Ford Focus ST care are doar 225 de ponei si face de la 0 la 100 doar 6.5 secunde .

Fixius 22-03-08 12:59

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
iar jantele astea sunt criminale.. dar nu dau bine pe G5 astia asa fac.. si cu touareg-ul... la fel..

Bobby boss 22-03-08 13:54

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Pericol de masinutza .

ovydioo 22-03-08 14:01

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by badeaboy_jr (Post 1438580)
suta in 6.2? mi se pare foarte slab pt o masina atat de mica si cu 370 CP.

pt un R32 tunat e foarte slab, ma gandesc doar la ce-ar face in fata noului wrx sti ca se bat in acc. clasa acum

BAMBAKE 22-03-08 14:07

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
6.2 sec>100 km/h si doar 270 km/h pt 370 cp mi se pare foarte putin !

iar tractiunea daca este fata...merge pe post de polizor!

nimic interesant pe aci, doar cifra 370 cp ma face sa tresar putin, ATAT :( !

Snatch 22-03-08 14:20

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
prinde suta in 5 secunde, R32 stock prinde in 6,2 secunde 100 km....

SHOGUN-A8 22-03-08 14:30

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by BAMBAKE (Post 1438775)
6.2 sec>100 km/h si doar 270 km/h pt 370 cp mi se pare foarte putin !

iar tractiunea daca este fata...merge pe post de polizor!

nimic interesant pe aci, doar cifra 370 cp ma face sa tresar putin, ATAT :( !

R32 cu tractiune fata? :rolleyes2
Anyway..performantele astea sunt ale Golfului R32 stock...6.2s / 100km/h...si viteza e cam la fel...deci cred ca sunt niste informatii gresite pe aici...;)

Oxide 22-03-08 14:46

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by BAMBAKE (Post 1438775)
6.2 sec>100 km/h si doar 270 km/h pt 370 cp mi se pare foarte putin !

iar tractiunea daca este fata...merge pe post de polizor!

nimic interesant pe aci, doar cifra 370 cp ma face sa tresar putin, ATAT :( !

R32 e AWD ;)

BAMBAKE 22-03-08 15:07

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by Oxide (Post 1438857)
R32 e AWD ;)

...aha..nu stiam pt ca nu ma intereseaza/incanta NIMIC de la vw ;)

Geo_F L G 22-03-08 15:26

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
frumusel megea mai bn 400 si ceva de caiuti de mare!!!!!!!!! nu?

jacksoon 22-03-08 19:01

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
e frumosdar accelaria lasa de dorit.....

cristiano304 22-03-08 19:07

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
place ee misto

xtrim 22-03-08 19:11

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
:| mda :| no comment

DeMeN7u 22-03-08 19:19

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Demarajul 0-100 km/h se realizează acum īn 5 secunde (cu 1,2 secunde mai rapid decāt Golf R32 de serie), iar viteza maximă depăşeşte 270 km/h. Informatii corecte !

CHIRIAC_87 22-03-08 19:57

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
misto golfu asta .tunerii fac ce fac si ne mai uimesc cu ceva nou.

GGI78 22-03-08 20:11

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
1 Attachment(s)
Datele corecte sunt astea... si costa 14.756E

Big_85 22-03-08 20:22

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by badeaboy_jr (Post 1438580)
suta in 6.2? mi se pare foarte slab pt o masina atat de mica si cu 370 CP.

sunt de aceasi parere cu toate ca nu cred ca a fost testata corect sau ca datele furnizate sunt corecte...prea usoara in raport cu numarul de cai putere...cred ca scoate timp mai bun...la exterior nu-mi pare iesita din cale afara
:shock:

RUDY20140TDI 22-03-08 21:20

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Pacat de cei de la "ABT" ma asteptam ca din partea lor macar sa-i ajunga pr cei de la "HPA MOTORSPORT" daca de depasit nu pot so faca.

Nika 22-03-08 22:52

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
arata sooper bn dar performantele lasa de dorit.slab tati slab!!

Stressjr_Speeddemon 23-03-08 00:00

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
deci datele sunt eronate pt k 6.2 sece stock scrie pe toate reclamele la r32 k 0-100km in 6,2 sec deci pe la 5 si si ceva accelereaza viteza cred k e mult mai mult de 270 probabil pe la 310

Marius_mym89 23-03-08 00:39

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
:peace:.....imi place...e super tare...

cipricipri 23-03-08 08:05

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by Stressjr_Speeddemon (Post 1439575)
deci datele sunt eronate pt k 6.2 sece stock scrie pe toate reclamele la r32 k 0-100km in 6,2 sec deci pe la 5 si si ceva accelereaza viteza cred k e mult mai mult de 270 probabil pe la 310

Asa mai merge , oricum e o masina de vis.

2fast4you 23-03-08 09:42

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
310 mi se pare prea mult ca viteza maxima.

shu.lee 23-03-08 10:26

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
arata mult mai bine varianta gti, pute-au sa puna motorul pe aia

BAMBAKE 23-03-08 11:11

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by Stressjr_Speeddemon (Post 1439575)
deci datele sunt eronate pt k 6.2 sece stock scrie pe toate reclamele la r32 k 0-100km in 6,2 sec deci pe la 5 si si ceva accelereaza viteza cred k e mult mai mult de 270 probabil pe la 310

310 la aerodinamicitatea aia de caramida?
supercarurile prind destul de greu 300 +aerodinamicitate mult mai buna, centru de greutate mai jos, stabilitate marita...etc..etc +++ ~400 cp!

robertinho 23-03-08 13:34

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
...masina arata bine,dar ea stock are 250cp si ia suta in 6,7 iar cu dsg in 6,5...si acuma dupa ce a primit 120cp in plus scoate doar 6,2...deci cam slabut

Ingerasul99 23-03-08 20:37

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
la mine in oras e unu la fel dar fara jenti e tot r32?

viper clio 23-03-08 20:45

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Are un singur defect nu e al meu:D

cRbL 23-03-08 22:41

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by ovydioo (Post 1438756)
pt un R32 tunat e foarte slab, ma gandesc doar la ce-ar face in fata noului wrx sti ca se bat in acc. clasa acum

vezi ultimul episod fifth gear GTI vs noul wrx ...

adut 24-03-08 08:12

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
aratta super masina si stoc e o adevarata torpila dar le exterior in afara de jante..... nu prea iese in evidenta cu nimik
iar la performante nu am nimik de spus nota 10 imi place:D

vladimir_VLM 24-03-08 09:09

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
nu iese in evidenta deqt cu jantele fata de r32 stock... oriqm citesc niste aberatii la voi mai mari ca forumul asta :))) in primul rand cum sa fie FWD .... e uin 4Motion.... 4x4 ;)
p`urma... nu`i un super car sa`si ia 310.... 262 max speed.... iar suta e adevarat ca o ia in 5 secunde :> super tinnye :)) place...

gunball 24-03-08 09:13

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
e prea frumos, iar cei 370 CP pe un hatch....

no limits design 24-03-08 10:37

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
multi cai pentru o masina asa mica

danibavarezu 24-03-08 12:14

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
pai eu nu vad diferenta cu DSG-u ajunge la o suta in 6,2 standard 250 cp

bogdan_wrc 24-03-08 12:23

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
Quote:

Originally Posted by no limits design (Post 1442142)
multi cai pentru o masina asa mica


dar pe asta ce zici?

https://www.youtube.com/watch?v=2PbTmjLfZnM

si pe modelul vechi:
https://www.youtube.com/watch?v=rR3i2qIak_k

lucian ion 24-03-08 15:33

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
desi sunt fan (b m w) la golf ori ce iai face tot frumos este!!!!!!!!si mai ales si putin tunat iti cam rupi gatul dupa el

sorin_leasing 24-03-08 20:50

Re: Golf R32 de 370 CP by ABT Sportsline
 
frumoasa bestie am si eu una cine vrea so vada sau so cumpere sa suna vreau si variante 0746844341


All times are GMT +2. The time now is 13:35.

- Copyright 2026 4Tuning