Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Ford Super Trac (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/71334-ford-super-trac.html)

Ed_Crane_1983 18-03-08 18:37

Ford Super Trac
 
11 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...ffce77cd41.jpg
Ford Super Trac

OMAGIU ADUS UNEI LEGENDE AUTO

Ford Super Trac beneficiaza de un pachet modern de dotari si totodata aduce un elogiu legendarului model Ford Mustang Boss 302 din 1970. Numele culorii in care a fost vopsita masina e chiar sofisticat: Sherwin-Williams Planet Color Extreme Yellow Metallic. De dungile specifice lui Boss 302 s-au ocupat cei de la Sharpline, completand ansamblul deosebit.

Capota stil Mustang 429 Shotgun a fost modificata de Classic Design Concepts. Super Trac are suspensii de la Advantage Performance, alaturate unor jante Oasis "Eleanor" Shelby Mustang Style, iar anvelopele sunt Pirelli Scorpion Zero.

Puterea lui Super Trac a fost sporita cu ajutorul sistemului electronic de management al motorului Kenne Bell Optimizer II. Evacuarile de 4 inci sunt de la Magnaflow Performance, si s-a adaugat de asemenea un filtru K&N.

La interior, Ford Super Trac a primit o tapiserie din piele Katzkin, in ton cu originalul, accentuata cu insertii din carbon Woodview si logo-ul Super Trac pe carpete by Designer Mat. De muzica se ocupa un headunit Sony Xplod Bluetooth.

Originalul Mustang Boss 302 reprezinta cu adevarat un cult auto. Ford Super Trac cinsteste astfel un clasic si reuseste sa ramana ancorat in lumea moderna, atat de tehnologizata.

foss 18-03-08 19:20

Re: Ford Super Trac
 
Mie unu mñu-mi place pt ca un jeep trebuie sa fie mare sa imuna respect
nu sa-i scazi garda la sol si sa-l supra alimentezi mie jeepul imi place cat mai simplu ce este necesar doar atat si suspensie inalta ca sa-l bag cat mai adanc in nocoi mai bine faceau o masina de strada sau cine stie ce alt model de masina.....imi pare rau pt jeep pt ce a superit modificari inutile.....

KaPoNe 18-03-08 19:35

Re: Ford Super Trac
 
ce marpha-i....cam complicat numele culorii:)

Bogdan_ozzy 18-03-08 19:50

Re: Ford Super Trac
 
Mie imi place foarte mult cum arata , si interiorul este superb .

gunball 18-03-08 20:15

Re: Ford Super Trac
 
e frumos, un pick-up foarte bine facut

B16EZY 18-03-08 21:03

Re: Ford Super Trac
 
frumoasa masina, culoare superba, da` jentile sunt urate :-|

no limits design 18-03-08 21:43

Re: Ford Super Trac
 
masina face impresie buna...cu exceptia jantelor :(

xtrim 18-03-08 22:30

Re: Ford Super Trac
 
Super tare pick-up-ul :)

Big_85 19-03-08 05:38

Re: Ford Super Trac
 
e mai agresiva masina cu kitul asta dar jantele sunt urate...parca sunt de serie.

adut 19-03-08 08:00

Re: Ford Super Trac
 
e bine rau masina

Victor_WRC 19-03-08 08:06

Re: Ford Super Trac
 
Bah nene mi se sclinteste limba la ce nume are vopseaua aia nici nu pot sa-i retin numele pt 5 secunde , in orice caz Super Tracul arata superrrr marfa !!!

bogdan gba 19-03-08 10:29

Re: Ford Super Trac
 
si mie imi place cum arata. Dar mai important este ca prin masina asta, ne amintim de acel mustang, o legenda. Bravo pt ce au facut.

Geo_F L G 19-03-08 13:55

Re: Ford Super Trac
 
nu este cine stie ce!este dragut!

ovydioo 19-03-08 16:29

Re: Ford Super Trac
 
cine ce zicea de jante? masina e copie mustang, jantele de ce n-ar fi? oricum e o masina frumusica pentru americani dar in europa nu vad prea multi clienti pentru chestia asta.

sir_sanjei 20-03-08 11:51

Re: Ford Super Trac
 
ft faina masina iar combinatia de culori este reusita.

mareo 22-03-08 07:16

Re: Ford Super Trac
 
chiar ca este super;) faina masina:D

Fixius 22-03-08 11:26

Re: Ford Super Trac
 
frumos, agresiv, imi place :D

casp3r 04-04-08 20:25

Re: Ford Super Trac
 
ce sa mai hai sa recunoastem...........americanii se pricep la masini.nau gusturi rele.astia fac si din k** bici

casp3r 04-04-08 20:25

Re: Ford Super Trac
 
cam naspa jantele se putea si mai bn.

scturoag 11-12-08 09:35

Re: Ford Super Trac
 
Foarte Frumoasa Mashina !!! in skimb ... ar fi fost buna o alta culoare ! :D


All times are GMT +2. The time now is 22:25.

- Copyright 2026 4Tuning