![]() |
Machete in lucru - canon
3 Attachment(s)
Chrysler 300C hemi
1:18 maisto vopsea noua suspensie lasata interior mochetat |
Re: Machete in lucru-canon
imi place culoarea. pare eleganta. cu ce ai vopsit-o?
|
Re: Machete in lucru-canon
3 Attachment(s)
asa arata inainte sa o vopsesc,
pozele sunt dupa primul strat de vopsea ,care dupa 24 de ore inca mai este lipicios putin,dar nu se ia de pe masina am lasat-o in balcon sa se usuce toata noaptea si pe urma am bagat-o in casa,pe capacul sprayului scria sa stea la +20grade sa se usuce... pot sa dau al doilea strat, sau trebuie sa se usuce complet? |
Re: Machete in lucru-canon
Nu e neaparata nevoie sa se usuce complet.
|
Re: Machete in lucru-canon
pe spray scria sa o degresez inainte sa o vopsesc,dar am uitat....cu ce as putea sa o degresez
? |
Re: Machete in lucru-canon
Alcool sanitar cu o carpa fina ;)........
|
Re: Machete in lucru-canon
era bej si ai facuto rosie sau cum...... ? :-)
|
Re: Machete in lucru-canon
era rosie si a facut-o alba sau cel putin asa am inteles eu:lol:
|
Re: Machete in lucru-canon
Ce e atat de greu de inteles?Masina a fost BEJ si a fost vopsita in ROSU!
|
Re: Machete in lucru-canon
pacat de ea culoare ca era mai beton bej ......... :???:
|
Re: Machete in lucru-canon
cam asa e ... arata mai bine bej
|
Re: Machete in lucru-canon
1 Attachment(s)
am si eu 2 300C...cam asa arata unul (alb perlat)
|
Re: Machete in lucru-canon
super tare al tau eddycdk
|
Re: Machete in lucru-canon
Quote:
|
Re: Machete in lucru-canon
woow..edy cum ai modificat capota ,,si ai pus plasa reala in fata?
|
Re: Machete in lucru-canon
@ promo... 8) i-am dat o idee omului despre cam ce se poate face din 300C ...
@ canon... pai capota aprimit o priza de aer iar in fata la are grila Bentley-style cu plasa reala.. (o treaba destul de migaloasa sa stii, chestia cu plasa..trebuie taiata grila veche si apoi adaptata plasa) masina are si lumina interioara care se aprinde cand deschizi usa si in portbagaj la fel, iar liminile din faruri si stopuri se aprind exact de la comutatorul de unde se aprind la cea reala :P |
Re: Machete in lucru-canon
edy esthi criminal:D[in sensul bun al cuvantului]
ce-ar fi sa mai faci ceva tutoriale : Quote:
|
Re: Machete in lucru-canon
aha..si priza de aer e facuta din chit sau poxilina direct pe masina nu?
|
Re: Machete in lucru-canon
e facuta din plastic si chit si apoi lipita pe masina
|
Re: Machete in lucru-canon
oricum superb 300 c lui eddycdk ... si ideea cu farurile ?ce sunt de fapt leduri de bricheta si decupate farurile ?
|
Re: Machete in lucru-canon
2 Attachment(s)
am incercat sa dau o forma la bara din fata cu chit auto...
asa a iesit dupa prima incercare :D :oops: |
Re: Machete in lucru-canon
Arata bine. Sugestia mea de amator este sa mai dai o tura de chit si sa smirgheluiesti din nou.
|
Re: Machete in lucru-canon
nu e rau ce ti-a iesit acolo
;) |
Re: Machete in lucru-canon
4 Attachment(s)
am mai dat o tura de chit..
ce ziceti..?:oops: |
Re: Machete in lucru-canon
Eu zic sa incepi a smirghelui sa iesi la nivel cu toate suprafatele si sa o simti tu la mana ca e fina si simetrica. Eu asa am procedat, dar cu poxilina si cred ca mi-a iesit binisor.
|
Re: Machete in lucru-canon
pai..
am smirgheluit doar partea dreapta a barii...si nu am finisat-o...mai am de frecat |
Re: Machete in lucru-canon
ma pana acum e destul de bine ;)
parerea mea |
Re: Machete in lucru-canon
da.merci...ma dor mainile de la cat am frecat
|
Re: Machete in lucru-canon
da,doare trebue sa te chinui putin sa iasa ceva calumea ;) pana aici e bine unde mai ai gaurele mai pui chit iar freci si tot asa pana ajungi la nivelul dorit si la model;)spor
|
Re: Machete in lucru-canon
Arata promitator. Parca dupa ultimele modificari seamana vag cu un Bentley. :D
|
Machete in lucru - canon
4 Attachment(s)
asa arata acum (culoarea de pe capota e culoarea ce va fi aplicata pe masina )
|
Re: vw golf variant custom
nice
culoarea e frumoasa insa body kit nu-i pui? |
Re: Machete in lucru - canon
nu, pentru ca nu vreau sa o stric..am dat cu grund si astept sa se usuce
|
Re: Machete in lucru - canon
vad ca ai astupat cu chit lufturile dintre bara si partea de jos (cea de plastic in realitate)...o sa arate f bine...nu mai are nevoie de body kit!
mai baga poze daca ai... |
Re: Machete in lucru - canon
Super golful dar și chrysler-ul ! :shock: De unde ai cumpărat golful ? (de mult caut asa ceva(:-)
|
Re: Machete in lucru - canon
L-am cumparat dintr-o benzinarie (omv) din Constanta si era ultimul.
|
Re: Machete in lucru - canon
ce se mai aude de golf ? :-)
|
Re: Machete in lucru - canon
Nu am mai avut timp de el, saptamana viitoare o sa ma apuc de treaba
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:32. |
- Copyright 2026 4Tuning