![]() |
BMW M1 din 1979 by Styling Garage
22 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...4074fb2184.jpg
BMW M1 din 1979 by Styling Garage Iconicul M1 e o prezenta rara si exotica, si chiar daca l-am parca la rand cu un Ferrari si un Lamborghini, ar atrage la fel de multa atentie. S-au construit doar 457 de exemplare, intre 1978 si 1981. Modelul de fata, M1 Procar, a fost modificat de tunerii germani de la Styling Garage si acum e de vanzare pe eBay, licitatia incepand de la 135000$. Motorul M1-ului este de tip BMW M88 Twin Cam Inline 6, dotat cu injectie Kugelfischer si cutie de viteze manuala in cinci trepte. Viteza maxima declarata este de 260 km/h. La exterior, M1 a primit o serie de elemente din fibra de sticla: bara fata, praguri, eleron si aripi evazate. Jantele BBS sunt incaltate in cauciucuri Pirelli P7. Interiorul nu a ramas in anii '70. M1 are aer conditionat, scaune invelite in piele, trapa, player Clarion si boxe Blaupunkt. |
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
cred ca ar atrage mai multe priviri decat un lambo sau ferrari.super jucarie
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
super masina primul m................................................. .............
bmw ///M1.:peace:AR FI MARFA SA AVEM UNUL LA TUNINGDAYS. |
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Quote:
Asta este intradevar o masina de colectie, cu multe pretentii si care ar inchide gura multora care cred ca au o '' masina '' adevarata ! |
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
absolut superba
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
masiana asta nu a avut succes deloc.. din pacate. desi era destul de buna pt vremea ei.
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
1 Attachment(s)
Bmw M1 si Bmw Z1 raman in top ptr anii lor si nu numai...si o poza cu Z1 ca poate nu stie lumea despre ce vb...
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
moamaaa...nu mai vazusem un M1 cam de multicel....imi place si e si mai frumos ca s-au fabricat putine si nu ai cum sa te plictisesti de ea....frumoasa masina...
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Am vazut una spre vanzare ( rosie complet ) intr-un autohouse in Germania, pe la 150 mii euro cereau pe ea, arata impecabil si credeti-ma e una din masinile ( precum Jaguar XJ220 ) la care pozele NU reusesc sa surprinda formele. In realitate e mult mai masiva si mult mai impozanta si socanta decat in poze. Cand stai langa ea regreti amarnic ca te-ai nascut sarac, da rau de tot !
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
1 Attachment(s)
intradevar o bijuterie de masina!!!!!!!!!!o masina de colectie cu adevarat pretioasa.va atasez si o poza absolut superba cu acest model bmw.foarte reprezentativa nu?
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
belea poza caline
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
suuperba:D primul M suuperb...
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
italian body german tehnologi
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
eu zic ca e cam mic pretul , am vazut pe mobile.de cu 350.000 Euro.
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
prima data cand vad un M1...si pentru vremea lui a fost o super masina....adica si acum e defapt...se mentine...:)
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Super Masina
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
superba masina...mai ales ca este foarte rara.
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Foarte frumoasa!! Oare cand am sa am si eu sansa sa vad una live?Ca nu cred ca este vrun exemplar in ro.
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
billy,iti spun eu ca nu esti singurul care are o asemenea dorintza.nu am nici un comentariu legat de aspectul masinii......................... e super.
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Zici ca e masina aia din filmu INAPOI IN VIITOR :):):):):) , in orice caz arata bestial !!!
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Misto rau.. Te uiti la ea si parca nu iti vine sa crezi ca e din '79. Foarte frumos. BESTIAL
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
foarte frumoasa masinuta....plus k mi se pare geniala ideea cu scaunele
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
chiar masina de colectie nu am mai vazut de mult timp un astfel de bmw chiar a fost o masina care se lupta cu ferrari si lambo da nu il lua nimeni in serios pakat .
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
deci da...e frumoasa....:)
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
e superba. as prefera un m1 contra lambo au ferrari oricand.dar din cate imi amintesc a fost prezentata la Top Gear si nu prea era cine stie ce pe sosea.
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
masina sport,si are ceasurile inconjurate de imitatie de lemn...exact dacia unui vecin...in rest,super misto...
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
e adevarata masina.... :D
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Masina este superba :shock: isi merita tori banii :shock:
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Frumoasa si bine realizata!
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Arata f. bine dar nu as fi vrut si aer conditionat pe ea!
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
la vremea aia nu cred ca i stateau multe mashini in fata,de fapt cred ca nici acum:D
|
Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
Frumusetea intruchipata ... !!! Absolut Superba...!!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:33. |
- Copyright 2026 4Tuning