Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   BMW M1 din 1979 by Styling Garage (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/68871-bmw-m1-1979-by-styling-garage.html)

Ed_Crane_1983 26-02-08 13:37

BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
22 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...4074fb2184.jpg
BMW M1 din 1979 by Styling Garage

Iconicul M1 e o prezenta rara si exotica, si chiar daca l-am parca la rand cu un Ferrari si un Lamborghini, ar atrage la fel de multa atentie. S-au construit doar 457 de exemplare, intre 1978 si 1981. Modelul de fata, M1 Procar, a fost modificat de tunerii germani de la Styling Garage si acum e de vanzare pe eBay, licitatia incepand de la 135000$.

Motorul M1-ului este de tip BMW M88 Twin Cam Inline 6, dotat cu injectie Kugelfischer si cutie de viteze manuala in cinci trepte. Viteza maxima declarata este de 260 km/h. La exterior, M1 a primit o serie de elemente din fibra de sticla: bara fata, praguri, eleron si aripi evazate. Jantele BBS sunt incaltate in cauciucuri Pirelli P7. Interiorul nu a ramas in anii '70. M1 are aer conditionat, scaune invelite in piele, trapa, player Clarion si boxe Blaupunkt.

bmwm5 26-02-08 13:43

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
cred ca ar atrage mai multe priviri decat un lambo sau ferrari.super jucarie

bragagiu 26-02-08 14:10

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
super masina primul m................................................. .............

bmw ///M1.:peace:AR FI MARFA SA AVEM UNUL LA TUNINGDAYS.

DanVectrA 26-02-08 14:11

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Quote:

Originally Posted by Ed_Crane_1983 (Post 1384304)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...4074fb2184.jpg
BMW M1 din 1979 by Styling Garage

Iconicul M1 e o prezenta rara si exotica, si chiar daca l-am parca la rand cu un Ferrari si un Lamborghini, ar atrage la fel de multa atentie. S-au construit doar 457 de exemplare, intre 1978 si 1981. Modelul de fata, M1 Procar, a fost modificat de tunerii germani de la Styling Garage si acum e de vanzare pe eBay, licitatia incepand de la 135000$.

Motorul M1-ului este de tip BMW M88 Twin Cam Inline 6, dotat cu injectie Kugelfischer si cutie de viteze manuala in cinci trepte. Viteza maxima declarata este de 260 km/h. La exterior, M1 a primit o serie de elemente din fibra de sticla: bara fata, praguri, eleron si aripi evazate. Jantele BBS sunt incaltate in cauciucuri Pirelli P7. Interiorul nu a ramas in anii '70. M1 are aer conditionat, scaune invelite in piele, trapa, player Clarion si boxe Blaupunkt.


Asta este intradevar o masina de colectie, cu multe pretentii si care ar inchide gura multora care cred ca au o '' masina '' adevarata !

tm_kata 26-02-08 14:21

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
absolut superba

andreiu21ct 26-02-08 14:31

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
masiana asta nu a avut succes deloc.. din pacate. desi era destul de buna pt vremea ei.

matiu13 26-02-08 14:35

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
1 Attachment(s)
Bmw M1 si Bmw Z1 raman in top ptr anii lor si nu numai...si o poza cu Z1 ca poate nu stie lumea despre ce vb...

Marius_mym89 26-02-08 15:11

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
moamaaa...nu mai vazusem un M1 cam de multicel....imi place si e si mai frumos ca s-au fabricat putine si nu ai cum sa te plictisesti de ea....frumoasa masina...

Cumnatu 26-02-08 15:17

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Am vazut una spre vanzare ( rosie complet ) intr-un autohouse in Germania, pe la 150 mii euro cereau pe ea, arata impecabil si credeti-ma e una din masinile ( precum Jaguar XJ220 ) la care pozele NU reusesc sa surprinda formele. In realitate e mult mai masiva si mult mai impozanta si socanta decat in poze. Cand stai langa ea regreti amarnic ca te-ai nascut sarac, da rau de tot !

calin_m_power 26-02-08 15:41

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
1 Attachment(s)
intradevar o bijuterie de masina!!!!!!!!!!o masina de colectie cu adevarat pretioasa.va atasez si o poza absolut superba cu acest model bmw.foarte reprezentativa nu?

bragagiu 26-02-08 15:48

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
belea poza caline

mareo 26-02-08 15:54

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
suuperba:D primul M suuperb...

Tr3! M R FAN 26-02-08 16:26

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
italian body german tehnologi

gyno09 26-02-08 17:23

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
eu zic ca e cam mic pretul , am vazut pe mobile.de cu 350.000 Euro.

gyno09 26-02-08 17:35

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
am gasit
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1

ArCaDa 26-02-08 17:38

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
prima data cand vad un M1...si pentru vremea lui a fost o super masina....adica si acum e defapt...se mentine...:)

CHIRIAC_87 26-02-08 17:55

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Super Masina

gunball 26-02-08 20:01

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
superba masina...mai ales ca este foarte rara.

Billy c25xe 26-02-08 20:27

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Foarte frumoasa!! Oare cand am sa am si eu sansa sa vad una live?Ca nu cred ca este vrun exemplar in ro.

CIPRIAN_17_CIP 26-02-08 20:46

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
billy,iti spun eu ca nu esti singurul care are o asemenea dorintza.nu am nici un comentariu legat de aspectul masinii......................... e super.

Victor_WRC 26-02-08 20:46

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Zici ca e masina aia din filmu INAPOI IN VIITOR :):):):):) , in orice caz arata bestial !!!

bogdan gba 26-02-08 20:53

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Misto rau.. Te uiti la ea si parca nu iti vine sa crezi ca e din '79. Foarte frumos. BESTIAL

no limits design 26-02-08 23:10

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
foarte frumoasa masinuta....plus k mi se pare geniala ideea cu scaunele

Stressjr_Speeddemon 27-02-08 00:02

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
chiar masina de colectie nu am mai vazut de mult timp un astfel de bmw chiar a fost o masina care se lupta cu ferrari si lambo da nu il lua nimeni in serios pakat .

tiby120 27-02-08 11:11

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
deci da...e frumoasa....:)

pablo.odg 27-02-08 15:17

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
e superba. as prefera un m1 contra lambo au ferrari oricand.dar din cate imi amintesc a fost prezentata la Top Gear si nu prea era cine stie ce pe sosea.

vlad_strumph 27-02-08 19:35

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
masina sport,si are ceasurile inconjurate de imitatie de lemn...exact dacia unui vecin...in rest,super misto...

Fixius 28-02-08 00:32

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
e adevarata masina.... :D

DaNy>DmN 28-02-08 11:07

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Masina este superba :shock: isi merita tori banii :shock:

Vely 28-02-08 13:06

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Frumoasa si bine realizata!

UNLORD 29-02-08 14:49

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Arata f. bine dar nu as fi vrut si aer conditionat pe ea!

adrian46 02-04-08 16:40

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
la vremea aia nu cred ca i stateau multe mashini in fata,de fapt cred ca nici acum:D

Claudiu.aka.Clappy 20-04-08 02:26

Re: BMW M1 din 1979 by Styling Garage
 
Frumusetea intruchipata ... !!! Absolut Superba...!!!


All times are GMT +2. The time now is 16:33.

- Copyright 2026 4Tuning