Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   latit jante! (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/68563-latit-jante.html)

albert_md2004 24-02-08 19:26

latit jante!
 
as fi interesat sa latesc niste jante si as dori sa stiu daca face cineva acest lucru in iasi.
multumesc!

Puya^WRX 24-02-08 19:31

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by albert_md2004 (Post 1380648)
as fi interesat sa latesc niste jante si as dori sa stiu daca face cineva acest lucru in iasi.
multumesc!

Nu am auzit nicaieri ca poti lati janetele....eventual pui distantiere.

bakal 24-02-08 19:46

Re: latit jante!
 
cred ca se pot, dar doar cele de tabla, si nu cred ca sunt atat de sigute.....

Puya^WRX 25-02-08 20:21

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by bakal (Post 1380689)
cred ca se pot, dar doar cele de tabla, si nu cred ca sunt atat de sigute.....

Ba tu nu esti sanatos la cap ...cum sa le faci mai late, le tai in 2:)... am intrebat pe mai multi si au inceput sa rada, banuiesc ca omu vrea jante mai late sa iasa in exterior...jantele nu se pot lati dar daca vrea sa le scoata in exterior pune distantiere.

bakal 25-02-08 21:02

Re: latit jante!
 
ma rog, fiecare cu parerea si cu bunele maniere.....eu unu asa stiu, ca doar cele de tabla se latesc, si chiar vazusem pe vro 2 dacii........

ZyZ 25-02-08 21:07

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by bakal (Post 1383007)
ma rog, fiecare cu parerea si cu bunele maniere.....eu unu asa stiu, ca doar cele de tabla se latesc, si chiar vazusem pe vro 2 dacii........

Taiat, sudat, roluit, montat. Nu m-am putut abtine, da' daca nu va pricepeti, nu va apucati. Se pot face, sunt masini care poarta de ani de zile, end of story. Pentru cine intereseaza unde se poate face, dau un telefon unde am facut eu.

bakal 25-02-08 21:08

Re: latit jante!
 
multam radule, ca sunt unii care se cred autostiutori, si te mai si fac nebun

Puya^WRX 25-02-08 21:38

Re: latit jante!
 
Esti nebun ..taiat ...latit ...sudat... creq nu esti sanatos sau probabil tu nu depasesti viteza de 50 kmH...ca sa nu mai zic sa rulez cu 250 km/h, sincer eu nu pun nici distantiere am schimbat jantele de la 6,5j am pus 8 j cauciucuri de 235 pe 40 r18, poti sa faci o buleala pt dacia sa tai jantele le latesti..le sudezi , te duci la un strung si dai jos surplusul de sudura...dar orcum cand vrei sa le echilibrezi nici nu vreau sa ma gandesc cat plumb o sa bagi sa le echilibrezi....ma rog voi nu stiti ce vorbiti nu mai spune-ti la nimeni ca o sa rada de voi, dar daca insistati o sa mut thredul in alta parte sa-si dea toti useri cu parerea si o sa vedeti.

BTW cel care a deschis threadul nu a explicat cat de late vrea jantele...ce jante are momentan pe mashina...

CRyS` 25-02-08 21:50

Re: latit jante!
 
Nu vei muta nimic de aici!!! Aici s-a nascut si aici va muri!

bakal 25-02-08 22:30

Re: latit jante!
 
puya, uite, ca sa nu zici ca sunt baiat rau, sa stii ca as putea foarte ushor sa sterg posturile tale, si sa te mai si avertizez pt ceea ce ai scris...dar nu o sa o fac, nu inca, dar daca continuii o sa o fac...

omu a intrebat daca se pot lati, eu si radu i-am raspuns...eu nu stiu exact cine poate sa le lateasca, dar stiu ca se poate face.... daca omu vrea sa faca treaba asta, e hotararea lui... eu daca i-am raspuns, nu inseamna ca l-am si incurajat...invata sa faci diferente...toti cei care cititi acest post, incercati sa faceti diferente...

Puya^WRX 25-02-08 23:10

Re: latit jante!
 
Bine-.-- sustii ca se pot latii...aratam un user de pe forum care are jantele latite, am mai zis cel care a deschis threadul nu a specificat ce jante are...de ce vrea mai late.......

Vad ca suntetzi membri Crazy Drivers ...de cand sunteti in club ca eu nu vad cunosc...cel putin dupa nick.

CRyS` 26-02-08 06:01

Re: latit jante!
 
Puya ... pe langa ca faci off topic nici nu vad rostul faptului ca Bakal si eu si altii facem parte din Crazy Drivers Iasi. Imi cer eu scuze,dar cumva ai fost pe aici si noi nu stim? O zi buna si fara off topic, pt ca de la urmatorul post facut aiurea aici ... incep sa dau avertismente grave! Strict pe subiect!

Tim 26-02-08 10:13

Re: latit jante!
 
dati jos janta de pe masina , da jos cauciucu de pe janta ... si uitate la ea
si think ;)
restu te descurci tu te ajuta radu ;)

albert_md2004 27-02-08 20:14

Re: latit jante!
 
cine-i radu?

mazdaCUF 27-02-08 20:28

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by albert_md2004 (Post 1387619)
cine-i radu?

radu = ZYZ ;)

albert_md2004 27-02-08 20:55

Re: latit jante!
 
am inteles,multam fain!

mihay 28-02-08 16:30

Re: latit jante!
 
DE LATIT JANTE DE DACIE SE POT LATI IN PACURARI LA UN MAG DE PIESE AUTO NU DAU NUME CA FAC RECLAMA :d IAR LEGAT DE OMULETUL CU NEBUNIILE LUI SA STII CAS FOARTE SIGURE JANTELE SI O SI ZIC DIN EXPERIENTA, A SI LEGAT DE CAT PLUMB PUI MAI DELOC DACA MESERIASUL LE FACE BINE NU PUI DELOC PLUMB. CA SA NU MAI ZIC CA DACA SUDURA SE FACE CU ARC ELECTRIC ADICA TABLA JANTEI LOCUL UNDE SE SUDEAZA EFECTIV NU SE DEPUNE MATERIAL CI SE CONTOPESTE MAETIALUL JANTEI NU PIERZI NICI DIN REZISTENTA SI NICI NU O DEZECHLIBREZI APROPO DE INGINERIE DACA NU STII NU RASPUNDE IN CONSECINTA

DACA VREI SA DUBLEZI JANTE VB PE MESS SAU DAI UN PM SI VEDEM CUM FACEM

IAR DOMUL Puya^WRX SA STII CA JANTELE DUBLATE FACUTE BINE SI ECHILBRATE BINE REZISTA LA VITEZE PANA IN 200KM/H IAR VITEZA ASTA PT DACIE E O VITEZA GREU DE ATINS IAR LA FORTELE DE TORSIUNE SUPUSE DE DACIE E INSESIZABIL AVAND IN VEDERE SI GREUTATEA CU CARE APASA DACIA PE JANTA RESPECTIV PE CAUCIUC :PEACE:

ZyZ 29-02-08 08:59

Re: latit jante!
 
2 Attachment(s)
Puya, ai tacut ?

AXEL_SS 29-02-08 12:19

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 1390956)
Puya, ai tacut ?

Oho in sfarsit vad si eu prima ta masina... Arata frumos zyz-ule.

Tim 29-02-08 12:23

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by AXEL_SS (Post 1391314)
Oho in sfarsit vad si eu prima ta masina... Arata frumos zyz-ule.

si inca ce frumos arata :x
mai ales cu jantele astea :X
Lea cazut fata baietilor de la intalnirea aia de atunci cand a vazut si ZYZ-u mare si ZYZ-u mic :P

ZyZ 29-02-08 13:13

Re: latit jante!
 
Oh, the memories...:cry:

AXEL_SS 08-03-08 22:31

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 1383609)
Puya ... pe langa ca faci off topic nici nu vad rostul faptului ca Bakal si eu si altii facem parte din Crazy Drivers Iasi. Imi cer eu scuze,dar cumva ai fost pe aici si noi nu stim? O zi buna si fara off topic, pt ca de la urmatorul post facut aiurea aici ... incep sa dau avertismente grave! Strict pe subiect!

Mai da rau esti tu:lol:

fan_iasi 15-09-08 18:14

Re: latit jante!
 
ba, da se merita sa faci asa efort?
pai daca iti cumperi niste jante noi din aliaj, model cool de tot, nu scapi mai ieftin, si mai ales cu mai putine batai de cap?

bakal 16-09-08 16:46

Re: latit jante!
 
depinde de rezultatul si aspectul final pe care vrei sa il obtii de la masina

ktalyn 19-09-08 20:49

Re: latit jante!
 
salut...
Pt. Radu, as putea lua legatura cu tine sa te intreb cateva aspecte in legatura cu jantele dublate! Multumesc anticipat!

pui de drac 06-01-09 15:25

Re: latit jante!
 
Foarte tari jantele alea zyzule:)) de unde facui rost de ele nene?

p.s.: mai da si tu un semn de viata man..

ZyZ 06-01-09 22:08

Re: latit jante!
 
Erau jantele de competitie de pe Oltcitul de curse al lui Tim :lol: Cat despre semne...n-am voie, ca ce-i porno se considera offtopic :D

bmwh548 07-01-09 10:28

Re: latit jante!
 
Acum au ajuns inapoi pe COX? Parca l-am vazut de vreo doua ori cu jante foarte asemanatoare.

pui de drac 07-01-09 11:17

Re: latit jante!
 
scurt :)) cine stie cunoaste:)) si cu asta gata:)

Tim 12-01-09 22:56

Re: latit jante!
 
dap a luat-o un amic ;) si are si jantele

claude307 01-07-09 11:53

Re: latit jante!
 
ca sa nu mai deschid alt topic ca tot de jante e vorba.. :)
imi puteti spune unde se mai sudeaza jante de aluminiu?...in afara de ala din capat pacurari(este o casa cu etaj in constructie..dar e scump)
si daca tot o sudez as vrea sa le echilibrez pe toate.auzeam de un mos tot de prin pacurari care face treaba buna dar nu l'am gasit.

METEORSHOP 01-07-09 18:54

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by claude307 (Post 2452877)
ca sa nu mai deschid alt topic ca tot de jante e vorba.. :)
imi puteti spune unde se mai sudeaza jante de aluminiu?...in afara de ala din capat pacurari(este o casa cu etaj in constructie..dar e scump)
si daca tot o sudez as vrea sa le echilibrez pe toate.auzeam de un mos tot de prin pacurari care face treaba buna dar nu l'am gasit.

Mai ai 2 variante:
1."mosul" e cu 15m mai in spate(spre Pacurari)si are o copertina de policarbonat
2.TOROM-la capat Pacurari pe stanga,peste drum de Carpeta...sau Mocheta...sau asa ceva
NULTA BAFTA!!!

CoCaine 06-07-09 16:51

Re: latit jante!
 
Opelitule dar varianta cealalta nu ai incercat-o? :))))

claude307 06-07-09 17:23

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by CoCaine (Post 2466022)
Opelitule dar varianta cealalta nu ai incercat-o? :))))

ba da tatic..am bagat cum a zis sharifu bmw'urilor si a mers...am 2 zile fara probl...dar tot vreau sa il vad pe mosneag :D

CoCaine 06-07-09 18:58

Re: latit jante!
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by claude307 (Post 2466105)
[...]dar tot vreau sa il vad pe mosneag :D

Ia uite-l.Nu tre sa te mai duci:-)

MnezO 10-07-09 10:33

Re: latit jante!
 
hahahaha ! tare reply costanee

yulika 28-10-09 08:10

Re: latit jante!
 
vreau si eu 2 jante cum are ZYZ tot pt spate ..sau imi pot face in pacurari . ma duc cu 4 jante si imi face 2 sau ... HELP

road_menace 30-10-09 09:04

Re: latit jante!
 
1 Attachment(s)
Ca sa imi creasca si mie nr de posturi (;)), asa arata acum jantele care au fost COX.
Pt poze mai detaliate, cautati topicul "un 1300 oarecare" la sectiunea Dacia.

Armandot 30-10-09 10:16

Re: latit jante!
 
Quote:

Originally Posted by road_menace (Post 2764050)
Ca sa imi creasca si mie nr de posturi (;)), asa arata acum jantele care au fost COX.
Pt poze mai detaliate, cautati topicul "un 1300 oarecare" la sectiunea Dacia.

si ca sa iasa si COX-ul in evidenta :lol:

1300 06-11-09 19:39

Re: latit jante!
 
Astea-s alea latite cu risc mare de desprindere ?? :D

:hug: Alex


All times are GMT +2. The time now is 21:47.

- Copyright 2026 4Tuning