![]() |
latit jante!
as fi interesat sa latesc niste jante si as dori sa stiu daca face cineva acest lucru in iasi.
multumesc! |
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
cred ca se pot, dar doar cele de tabla, si nu cred ca sunt atat de sigute.....
|
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
ma rog, fiecare cu parerea si cu bunele maniere.....eu unu asa stiu, ca doar cele de tabla se latesc, si chiar vazusem pe vro 2 dacii........
|
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
multam radule, ca sunt unii care se cred autostiutori, si te mai si fac nebun
|
Re: latit jante!
Esti nebun ..taiat ...latit ...sudat... creq nu esti sanatos sau probabil tu nu depasesti viteza de 50 kmH...ca sa nu mai zic sa rulez cu 250 km/h, sincer eu nu pun nici distantiere am schimbat jantele de la 6,5j am pus 8 j cauciucuri de 235 pe 40 r18, poti sa faci o buleala pt dacia sa tai jantele le latesti..le sudezi , te duci la un strung si dai jos surplusul de sudura...dar orcum cand vrei sa le echilibrezi nici nu vreau sa ma gandesc cat plumb o sa bagi sa le echilibrezi....ma rog voi nu stiti ce vorbiti nu mai spune-ti la nimeni ca o sa rada de voi, dar daca insistati o sa mut thredul in alta parte sa-si dea toti useri cu parerea si o sa vedeti.
BTW cel care a deschis threadul nu a explicat cat de late vrea jantele...ce jante are momentan pe mashina... |
Re: latit jante!
Nu vei muta nimic de aici!!! Aici s-a nascut si aici va muri!
|
Re: latit jante!
puya, uite, ca sa nu zici ca sunt baiat rau, sa stii ca as putea foarte ushor sa sterg posturile tale, si sa te mai si avertizez pt ceea ce ai scris...dar nu o sa o fac, nu inca, dar daca continuii o sa o fac...
omu a intrebat daca se pot lati, eu si radu i-am raspuns...eu nu stiu exact cine poate sa le lateasca, dar stiu ca se poate face.... daca omu vrea sa faca treaba asta, e hotararea lui... eu daca i-am raspuns, nu inseamna ca l-am si incurajat...invata sa faci diferente...toti cei care cititi acest post, incercati sa faceti diferente... |
Re: latit jante!
Bine-.-- sustii ca se pot latii...aratam un user de pe forum care are jantele latite, am mai zis cel care a deschis threadul nu a specificat ce jante are...de ce vrea mai late.......
Vad ca suntetzi membri Crazy Drivers ...de cand sunteti in club ca eu nu vad cunosc...cel putin dupa nick. |
Re: latit jante!
Puya ... pe langa ca faci off topic nici nu vad rostul faptului ca Bakal si eu si altii facem parte din Crazy Drivers Iasi. Imi cer eu scuze,dar cumva ai fost pe aici si noi nu stim? O zi buna si fara off topic, pt ca de la urmatorul post facut aiurea aici ... incep sa dau avertismente grave! Strict pe subiect!
|
Re: latit jante!
dati jos janta de pe masina , da jos cauciucu de pe janta ... si uitate la ea
si think ;) restu te descurci tu te ajuta radu ;) |
Re: latit jante!
cine-i radu?
|
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
am inteles,multam fain!
|
Re: latit jante!
DE LATIT JANTE DE DACIE SE POT LATI IN PACURARI LA UN MAG DE PIESE AUTO NU DAU NUME CA FAC RECLAMA :d IAR LEGAT DE OMULETUL CU NEBUNIILE LUI SA STII CAS FOARTE SIGURE JANTELE SI O SI ZIC DIN EXPERIENTA, A SI LEGAT DE CAT PLUMB PUI MAI DELOC DACA MESERIASUL LE FACE BINE NU PUI DELOC PLUMB. CA SA NU MAI ZIC CA DACA SUDURA SE FACE CU ARC ELECTRIC ADICA TABLA JANTEI LOCUL UNDE SE SUDEAZA EFECTIV NU SE DEPUNE MATERIAL CI SE CONTOPESTE MAETIALUL JANTEI NU PIERZI NICI DIN REZISTENTA SI NICI NU O DEZECHLIBREZI APROPO DE INGINERIE DACA NU STII NU RASPUNDE IN CONSECINTA
DACA VREI SA DUBLEZI JANTE VB PE MESS SAU DAI UN PM SI VEDEM CUM FACEM IAR DOMUL Puya^WRX SA STII CA JANTELE DUBLATE FACUTE BINE SI ECHILBRATE BINE REZISTA LA VITEZE PANA IN 200KM/H IAR VITEZA ASTA PT DACIE E O VITEZA GREU DE ATINS IAR LA FORTELE DE TORSIUNE SUPUSE DE DACIE E INSESIZABIL AVAND IN VEDERE SI GREUTATEA CU CARE APASA DACIA PE JANTA RESPECTIV PE CAUCIUC :PEACE: |
Re: latit jante!
2 Attachment(s)
Puya, ai tacut ?
|
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
Quote:
mai ales cu jantele astea :X Lea cazut fata baietilor de la intalnirea aia de atunci cand a vazut si ZYZ-u mare si ZYZ-u mic :P |
Re: latit jante!
Oh, the memories...:cry:
|
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
ba, da se merita sa faci asa efort?
pai daca iti cumperi niste jante noi din aliaj, model cool de tot, nu scapi mai ieftin, si mai ales cu mai putine batai de cap? |
Re: latit jante!
depinde de rezultatul si aspectul final pe care vrei sa il obtii de la masina
|
Re: latit jante!
salut...
Pt. Radu, as putea lua legatura cu tine sa te intreb cateva aspecte in legatura cu jantele dublate! Multumesc anticipat! |
Re: latit jante!
Foarte tari jantele alea zyzule:)) de unde facui rost de ele nene?
p.s.: mai da si tu un semn de viata man.. |
Re: latit jante!
Erau jantele de competitie de pe Oltcitul de curse al lui Tim :lol: Cat despre semne...n-am voie, ca ce-i porno se considera offtopic :D
|
Re: latit jante!
Acum au ajuns inapoi pe COX? Parca l-am vazut de vreo doua ori cu jante foarte asemanatoare.
|
Re: latit jante!
scurt :)) cine stie cunoaste:)) si cu asta gata:)
|
Re: latit jante!
dap a luat-o un amic ;) si are si jantele
|
Re: latit jante!
ca sa nu mai deschid alt topic ca tot de jante e vorba.. :)
imi puteti spune unde se mai sudeaza jante de aluminiu?...in afara de ala din capat pacurari(este o casa cu etaj in constructie..dar e scump) si daca tot o sudez as vrea sa le echilibrez pe toate.auzeam de un mos tot de prin pacurari care face treaba buna dar nu l'am gasit. |
Re: latit jante!
Quote:
1."mosul" e cu 15m mai in spate(spre Pacurari)si are o copertina de policarbonat 2.TOROM-la capat Pacurari pe stanga,peste drum de Carpeta...sau Mocheta...sau asa ceva NULTA BAFTA!!! |
Re: latit jante!
Opelitule dar varianta cealalta nu ai incercat-o? :))))
|
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: latit jante!
hahahaha ! tare reply costanee
|
Re: latit jante!
vreau si eu 2 jante cum are ZYZ tot pt spate ..sau imi pot face in pacurari . ma duc cu 4 jante si imi face 2 sau ... HELP
|
Re: latit jante!
1 Attachment(s)
Ca sa imi creasca si mie nr de posturi (;)), asa arata acum jantele care au fost COX.
Pt poze mai detaliate, cautati topicul "un 1300 oarecare" la sectiunea Dacia. |
Re: latit jante!
Quote:
|
Re: latit jante!
Astea-s alea latite cu risc mare de desprindere ?? :D
:hug: Alex |
| All times are GMT +2. The time now is 21:47. |
- Copyright 2026 4Tuning