Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/68353-scapi-reclama-yahoo-messenger.html)

Psycho 23-02-08 03:21

Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
2 Attachment(s)
Sper sa va foloseasca dar cititi cu atentie

Schimbati extensia din .txt. in .exe


Dacă faci parte din clubul celor stresaţi de reclama din Yahoo! Messenger, aceea micuţă, din fereastra principală care īţi ocupă spaţiu preţios din lista de contacte, atunci acest articol este pentru tine. Īn mai puţin de 1 minut şi fără bătaie de cap vei scăpa de mica reclamă din Yahoo! Messenger şi vei uita chiar că a existat vreo dată.
Pe Internet circulă mai multe mici progrămele (patch-uri) care promit că te scapă de reclamele din Yahoo! Messenger, numai că nu toate funcţionează. Unele nu merg deloc, iar altele nu fac să dispară reclama decāt temporar. Patch-ul despre care vorbesc eu, a fost testat pe cea mai nouă versiune de Yahoo! Messenger 8 (8.1.0.421) şi pe Yahoo! Messenger 9 Beta (varianta actuală este 9.0.0.797) şi funcţionează fără reproş.
Ce ai de făcut pentru a scăpa de reclamă?
Procedura este similară pe ambele versiuni de Yahoo! Messenger şi constă din 3 paşi simpli:
1. Īnchizi Yahoo! Messenger
2. Salvezi pe calculatorul tău (Yahoo! Messenger AD-Remover New 2 Patch.exe) şi dai dublu click pe el
3. Īn fereastra care se deschide apeşi butonul Patch. Aplicaţia are nevoie să-i indici calea către fişierul executabil al lui Yahoo! Messenger. Aşadar vei da Yes īn căsuţa care te īntreabă dacă vrei să cauţi executabilul, te duci īn C:\Program Files\Yahoo!\Messenger şi dai dublu click pe fişierul YahooMessenger (sau YahooMessenger.exe dacă Windows Explorer īţi arată şi extensiile fişierelor).
http://storage0.dms.go4it.ro/media/2...addremover.jpg
Acum nu trebuie decāt să deschizi din nou Yahoo! Messenger şi să observi cum reclama a dispărut ca prin minune, iar īn fereastra principală au loc acum mai multe contacte.

Psycho 23-02-08 03:24

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Puteti copia programul direct in folderul de yahoo C:\Program Files\Yahoo!\Messenger

si de acolo face el singur

quick_5hifter 23-02-08 03:43

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
10x man, chiar e bun patch-ul!
Insa ...e nevoie sa pastrez in calculator fisierul? sau operatiunea se face o singura data?

G0rdy 23-02-08 08:53

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
si cum faci sa schimbi din .txt in .exe? explica si tu mai pt retardati asa :))

Psycho 23-02-08 09:18

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
2 Attachment(s)
@ shifter .. poti sa il stergi

@ G0rdy uite aici

aleks 23-02-08 10:56

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
ce tare :D
multumesc frumos pt programul asta, chiar ma intrebam cum scap de rahaturile lor de reclame :)

G0rdy 23-02-08 11:13

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Psycho..sarumana ai un suc pe caiet acolo :)a mers

Mustang 23-02-08 11:30

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Psycho ... ca idee ... nu trebuia postat la IT acolo ? :D
Nu da cu tigaia ...

aleks 23-02-08 12:52

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
nunu, nu acolo la creiere, lasa aici la noi astia mai retarzi, sa invete si mintea lu noi cum se face :D

trafy-vr6 23-02-08 13:34

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
frate eu cand deschid programu apare o fereastra daia de zici ca e MS DOS si se inchide repede..atata:|

Psycho 23-02-08 13:39

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
daca il puneam acolo la " genii " cum zice aleks nu multi dintre noi intra acolo .. asta era ideea .. aici intra mai multi si il vad :D

Psycho 23-02-08 13:41

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 1378054)
frate eu cand deschid programu apare o fereastra daia de zici ca e MS DOS si se inchide repede..atata:|


n-are cum .. ce messenger ai ... ce versiune ai ?!

trafy-vr6 23-02-08 13:50

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
frate am ala yahoo messenger with voice BETA.... Posibil sa fie ca am MultiMessu ?

Psycho 23-02-08 14:06

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
posibil sa fie de la multimess ... cam toti de aici cred ca folsesc messengeru simplu :D

manu_96xls 23-02-08 16:19

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
De cand cautam asa ceva! Multumesc Psycho! (merge perfect:-P )

Psycho 23-02-08 18:11

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
dati mai departe care mai are nevoie ;)

ma bucur ca va este de folos

Claudia 26-02-08 17:40

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Eu l-am salvat direct in C>>>>Yahoo!>>>Messenger ... si nu a mers. Apoi l-am deschis si se pare ca mi-l deschide ca document Notepad.... ce contine niste litere chirilce :D
Ata ete.... :p

trafy-vr6 26-02-08 17:48

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
trebuie sa ii schimbi extensia in .exe ...citeste cu atentie pe prima pagina

Claudia 26-02-08 18:17

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Yeee... a mers! Merci frumos, intelesesem ca daca il salvez direct in /Messenger face singur treaba :lol:

Psycho 26-02-08 19:17

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
deci merge ... bun ... ma bucur

de aia am scris mare cu ROSU ... sa schimbati extensia ... ca nu te lasa sa pui fisiere executabile din motive de securitate

trafy-vr6 26-02-08 19:54

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
n`ai pt ce :)


Mi`a mers si mie.era de la multi mess

RA_2fast4u 26-02-08 22:14

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Nu cred ca era de la multi mess ! si eu am multi mess si a mers like a dream :P


Danke psycho :)

kirin 27-02-08 20:20

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
mi se pare mie sau odata la cateva minute yahooo mess vine deasupra la toate aplicatiile?

Psycho 27-02-08 20:24

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
cred ca face asa la beta .... eu pe am pe unu beta si pe unu 8 si nu face belele

aleks 28-02-08 09:30

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
mai sare uneori o fereastra deasupra, dar maxim 1 data pe zi...

iMAGiNE 29-02-08 06:12

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Mersi Psycho pentru program... o sa-l dau si eu mai departe...

kirin 04-03-08 00:34

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 1388628)
mai sare uneori o fereastra deasupra, dar maxim 1 data pe zi...

la mine odata la 5 minute ... e stresant cand scriu pe undeva s

Psycho 04-03-08 08:37

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
face asa la beta .. la 8 nu face

kirin 05-03-08 23:15

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
ok,ms.
oricum o sa reinstalez o.s-ul zilele astea si nu mai pun programelul ,desi e interesant (poate cand apare versiunea 9 finala de mess nu o sa mai faca asa)

Daniel_Toa 06-03-08 08:00

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Programul y!msgr.ad-remover.new.2-patch in format exe CLICK AICI

JunKer_hP 09-03-08 20:54

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
faina chestia ms ca ne-ai zis:)

MariusM 12-03-08 14:48

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
chiar multumim ;)

Psycho 12-03-08 18:26

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
dati mai departe ... ca ma foloseste la lume

DriftingCalibra 24-04-08 23:40

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
In momentul in care am dat download la Patch-ul adaugat de tine antivirusul ma anuntat ca este virusat fisierul respectiv :
================================================== ================================================== =======
Scan type: Realtime Protection Scan
Event: Virus Found!
Virus name: Downloader
File: C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\V2R1LD3R\yahoo-messenger-ad-remover-new-2-patch[1].txt
Location: C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\V2R1LD3R
Computer: PAL
User: Admin
Action taken: Clean failed : Quarantine failed : Access denied
Date found: Fri Apr 25 11:35:40 2008
================================================== ==
Cu siguranta ar merita sa scanezi arhiva inainte de a o lansa catre eventualul upload care-l fac userii de aici,tocmai pentru a evita neplacerile create.

aleks 25-04-08 09:29

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
eu l-am instalat si l-am scanat inainte de instalare, si nu a detectat nimic antivirusul meu.
btw, functioneaza de ceva vreme si nu-mi face nicio problema, si nici altii nu s-au plans, foloseste-o cu incredere, nu e decat o alarma falsa dupa umila mea parere :)

DriftingCalibra 25-04-08 11:34

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
M-am alarmat insa statutul tau imi ofera o garantie :)
Mersi:)

aleks 25-04-08 11:45

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
that's not good :lol:
sa stii ca in cazul unui proces voi pleda pentru nebunie temporara, nu voi recunoaste nimic :lol:

Psycho 25-04-08 19:41

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
stai calm ca nu l-am luat de pe cine sie ce site-uri care propun fel si fel de crac-uri si etc .. l-am luat de pe un site serios ;)

Cosmin* 02-05-08 00:22

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
salut, iti multumesc frumos, chiar ma gandeam ce setari or fi pe la yahoo sa scapi de prostia aia de reclama, nu stiam ca e patch, salut si ms inca o data:D

xenon_bn 06-05-08 16:14

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
la mine bit defenderu a raportat executabilul ca virus , oricum nu-mi fac probleme , am facut o exceptie pentru el si totul e ok ;)


All times are GMT +2. The time now is 20:20.

- Copyright 2026 4Tuning