![]() |
Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
2 Attachment(s)
Sper sa va foloseasca dar cititi cu atentie
Schimbati extensia din .txt. in .exe Dacă faci parte din clubul celor stresaţi de reclama din Yahoo! Messenger, aceea micuţă, din fereastra principală care īţi ocupă spaţiu preţios din lista de contacte, atunci acest articol este pentru tine. Īn mai puţin de 1 minut şi fără bătaie de cap vei scăpa de mica reclamă din Yahoo! Messenger şi vei uita chiar că a existat vreo dată. Pe Internet circulă mai multe mici progrămele (patch-uri) care promit că te scapă de reclamele din Yahoo! Messenger, numai că nu toate funcţionează. Unele nu merg deloc, iar altele nu fac să dispară reclama decāt temporar. Patch-ul despre care vorbesc eu, a fost testat pe cea mai nouă versiune de Yahoo! Messenger 8 (8.1.0.421) şi pe Yahoo! Messenger 9 Beta (varianta actuală este 9.0.0.797) şi funcţionează fără reproş. Ce ai de făcut pentru a scăpa de reclamă? Procedura este similară pe ambele versiuni de Yahoo! Messenger şi constă din 3 paşi simpli: 1. Īnchizi Yahoo! Messenger 2. Salvezi pe calculatorul tău (Yahoo! Messenger AD-Remover New 2 Patch.exe) şi dai dublu click pe el 3. Īn fereastra care se deschide apeşi butonul Patch. Aplicaţia are nevoie să-i indici calea către fişierul executabil al lui Yahoo! Messenger. Aşadar vei da Yes īn căsuţa care te īntreabă dacă vrei să cauţi executabilul, te duci īn C:\Program Files\Yahoo!\Messenger şi dai dublu click pe fişierul YahooMessenger (sau YahooMessenger.exe dacă Windows Explorer īţi arată şi extensiile fişierelor). http://storage0.dms.go4it.ro/media/2...addremover.jpg Acum nu trebuie decāt să deschizi din nou Yahoo! Messenger şi să observi cum reclama a dispărut ca prin minune, iar īn fereastra principală au loc acum mai multe contacte. |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Puteti copia programul direct in folderul de yahoo C:\Program Files\Yahoo!\Messenger
si de acolo face el singur |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
10x man, chiar e bun patch-ul!
Insa ...e nevoie sa pastrez in calculator fisierul? sau operatiunea se face o singura data? |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
si cum faci sa schimbi din .txt in .exe? explica si tu mai pt retardati asa :))
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
2 Attachment(s)
@ shifter .. poti sa il stergi
@ G0rdy uite aici |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
ce tare :D
multumesc frumos pt programul asta, chiar ma intrebam cum scap de rahaturile lor de reclame :) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Psycho..sarumana ai un suc pe caiet acolo :)a mers
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Psycho ... ca idee ... nu trebuia postat la IT acolo ? :D
Nu da cu tigaia ... |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
nunu, nu acolo la creiere, lasa aici la noi astia mai retarzi, sa invete si mintea lu noi cum se face :D
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
frate eu cand deschid programu apare o fereastra daia de zici ca e MS DOS si se inchide repede..atata:|
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
daca il puneam acolo la " genii " cum zice aleks nu multi dintre noi intra acolo .. asta era ideea .. aici intra mai multi si il vad :D
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
n-are cum .. ce messenger ai ... ce versiune ai ?! |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
frate am ala yahoo messenger with voice BETA.... Posibil sa fie ca am MultiMessu ?
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
posibil sa fie de la multimess ... cam toti de aici cred ca folsesc messengeru simplu :D
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
De cand cautam asa ceva! Multumesc Psycho! (merge perfect:-P )
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
dati mai departe care mai are nevoie ;)
ma bucur ca va este de folos |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Eu l-am salvat direct in C>>>>Yahoo!>>>Messenger ... si nu a mers. Apoi l-am deschis si se pare ca mi-l deschide ca document Notepad.... ce contine niste litere chirilce :D
Ata ete.... :p |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
trebuie sa ii schimbi extensia in .exe ...citeste cu atentie pe prima pagina
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Yeee... a mers! Merci frumos, intelesesem ca daca il salvez direct in /Messenger face singur treaba :lol:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
deci merge ... bun ... ma bucur
de aia am scris mare cu ROSU ... sa schimbati extensia ... ca nu te lasa sa pui fisiere executabile din motive de securitate |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
n`ai pt ce :)
Mi`a mers si mie.era de la multi mess |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Nu cred ca era de la multi mess ! si eu am multi mess si a mers like a dream :P
Danke psycho :) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
mi se pare mie sau odata la cateva minute yahooo mess vine deasupra la toate aplicatiile?
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
cred ca face asa la beta .... eu pe am pe unu beta si pe unu 8 si nu face belele
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
mai sare uneori o fereastra deasupra, dar maxim 1 data pe zi...
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Mersi Psycho pentru program... o sa-l dau si eu mai departe...
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Quote:
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
face asa la beta .. la 8 nu face
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
ok,ms.
oricum o sa reinstalez o.s-ul zilele astea si nu mai pun programelul ,desi e interesant (poate cand apare versiunea 9 finala de mess nu o sa mai faca asa) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
Programul y!msgr.ad-remover.new.2-patch in format exe CLICK AICI
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
faina chestia ms ca ne-ai zis:)
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
chiar multumim ;)
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
dati mai departe ... ca ma foloseste la lume
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
In momentul in care am dat download la Patch-ul adaugat de tine antivirusul ma anuntat ca este virusat fisierul respectiv :
================================================== ================================================== ======= Scan type: Realtime Protection Scan Event: Virus Found! Virus name: Downloader File: C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\V2R1LD3R\yahoo-messenger-ad-remover-new-2-patch[1].txt Location: C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\V2R1LD3R Computer: PAL User: Admin Action taken: Clean failed : Quarantine failed : Access denied Date found: Fri Apr 25 11:35:40 2008 ================================================== == Cu siguranta ar merita sa scanezi arhiva inainte de a o lansa catre eventualul upload care-l fac userii de aici,tocmai pentru a evita neplacerile create. |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
eu l-am instalat si l-am scanat inainte de instalare, si nu a detectat nimic antivirusul meu.
btw, functioneaza de ceva vreme si nu-mi face nicio problema, si nici altii nu s-au plans, foloseste-o cu incredere, nu e decat o alarma falsa dupa umila mea parere :) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
M-am alarmat insa statutul tau imi ofera o garantie :)
Mersi:) |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
that's not good :lol:
sa stii ca in cazul unui proces voi pleda pentru nebunie temporara, nu voi recunoaste nimic :lol: |
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
stai calm ca nu l-am luat de pe cine sie ce site-uri care propun fel si fel de crac-uri si etc .. l-am luat de pe un site serios ;)
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
salut, iti multumesc frumos, chiar ma gandeam ce setari or fi pe la yahoo sa scapi de prostia aia de reclama, nu stiam ca e patch, salut si ms inca o data:D
|
Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
la mine bit defenderu a raportat executabilul ca virus , oricum nu-mi fac probleme , am facut o exceptie pentru el si totul e ok ;)
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:20. |
- Copyright 2026 4Tuning