Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   demo car PHASE - expusa in MALL astazi 27.07.2005 (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/6819-demo-car-phase-expusa-mall-27-07-2005-a.html)

ZoliaT 21-07-05 16:59

demo car PHASE - expusa in MALL astazi 27.07.2005
 
13 Attachment(s)
demo car-ul de la Phase va fi prezent astazi in MALL BUCURESTI pana la ora 22.00

aveti ocazia sa vedeti o masina deosebita

asteptam parerile voastre dupa si votul la car styling

ce parere aveti despre el ?

luca 21-07-05 17:03

:shock: :shock: :shock: Sa nu spui ca asta a fost facuta in Romania. :shock: :shock: :shock:

Gratzian 21-07-05 20:33

se pare ca multe lucruri aflam si vedem daca ne tinem mai aproape de competitiile de sound

saxo 21-07-05 21:14

Asa este !
Speram sa fie din ce in ce mai multi concurenti si SPECTATORI,pentru ca din efortul competitorilor au de invatat si cei ce le fac si cei ce le privesc si asculta.
Un lucru interesant in concursurile de car-audio,este acela ca in afara de punctajul obtinut,concurentul primeste critica juriului asupra sistemului.Ori in urma observatiilor,acesta stie ce are de facut pentru a indrepta greselile existente !
Parerea mea personala e ca oricine are o masina pregatita,va avea de cistigat daca va participa in competitii,va avea posibilitatea sa obtina o parere competenta despre sistem,si va sti ce are de facut pentru a face masina sa sune mai bine !!.
Acesta este cel mai mare PREMIU !

RoSonic 21-07-05 21:25

Nu cred ca e facuta in romania.. Poate doar pedalierul sa fie pus in romania :lol:

Oricum, arata super misto si e si loc de bagaje!!!

http://www.bass-attack.com.ua/main/f...utohifi-02.jpg

ZoliaT 22-07-05 11:45

5 Attachment(s)
si iarasi poze :

blowwind 22-07-05 16:18

3 Attachment(s)
:arrow:

fuscobal 24-07-05 10:16

Masina este lucrata impecabil din punct de vedere estetic dar zbarnaie fibrele alea ingrozitor cand se pune pe urlat instalatia audio. Fiind un demo car cu n-spe mii de difuzoare, sunetul este de foarte slaba calitate !

iondarie 27-07-05 13:48

mai sa fie inseamna ca sunt eu surd!
 
sincer mi se pare mie sau uni oameni vorbesc cam in necunostinta de cauza in masinuta aia nu zbarnaie absolut nimik dar fie! fiecare om are dreptul la opinia lui oricum pentru cei interesati Demo Car-ul de la PHASE acel minunat Renault Clio poate fi vazut si ascultat astazi 27.iulie.2005 in cadrul Bucuresti MALL!

Piry 27-07-05 14:00

impecabila...bucuresti here i come :lol:

PTC 27-07-05 14:10

Felicitari eream curios cand pot admira asa ceva la noi :shock: .Felicitari tuturot persoanelor inplicate la aceasta masian :tenisclap :peace: :peace: :woowoo:

iondarie 27-07-05 14:16

masinuta poate fi vazuta doar astazi pana in ora 22:00 deci cine are putin timp liber sa meraga sa vada si cel mai important dak se poate sa auda ca sa nu mai auzim comentarii de genul \"zbarnaie fibrele\" si alte alea!

oricum sa se tina cont ca acea masinuta e facuta pentru show nu pentru concurs dar fie!

dracula 27-07-05 14:21

nam auzit masina dar in general se zice ca fibra baraie, depinde acuma de woofer cat ii de puternic.
pacat de firma Phase Linear ca a fost cumparata de propietari Magnat ( nu mai stiu cum se cheama firma )
Acuma sigur calitatea sculelor de la Phase Linear se va duce in jos.
Phase Linear a facut unu dintre cele mai bune woofere dupa parerea revistelor.
Vorba ii de Phase Linear Aliante 12 Si LTD. ( cam lung numele )
Pe langa calitatea superba, si marimea foarte mica mai si era fiecare woofer masurat
manual inainte de a se ambala, asa ca datele wooferului ( TSP ) erau 100% pentru acel woofer
asa se putea calcula o incinta foarte exacta.
Eu am avut wooferu in o incinta de Bassreflex, claritatea era impecabila, singuru punct slab
era puterea wooferului, era cam \"incet\" asa ca am schimbat pe JL Audio.
Ok acuma destul vorbit, am vrut doar sa imi zic parerea despre Phase Linear :)

saxo 27-07-05 14:25

ORICE masina \"Demo\" are ca scop prezentarea produselor si trebuie sa fie spectaculoasa !.Dat fiind numarul mare de difuzoare si a felului cum au fost pozitionate,nu va putea suna BINE.....,cel putin pentru a putea participa intr-o competitie audio.
Nu trebuie confundata o masina de competitie care e gindita sa sune BINE cu una de SHOW care a fost conceputa pentru un cu totul alt scop.
Clio e realizata exceptional,iar locul ei este si va fi mereu intr-un Showroom.
Merita vazuta !!!!

saxo 27-07-05 14:46

Rog ramineti \"ON TOPIC\" !!

Gratzian 27-07-05 15:40

frumoasa masina, naste mari pasiuni
sa mergem impreuna in seara asta sa o vedem

alex_102 27-07-05 15:56

Mall vitan sau Plazza? raspundeti repede ca poate ajung si eu sa o vad. Multumesc.

iondarie 27-07-05 15:57

VITAN!

ZerO_CooL 27-07-05 16:05

Ma duc si eu in seara asta sa o vad. Gratian, tu pe la ce ora te duci?

Gratzian 27-07-05 16:06

inca nu stiu... dupa 8 sigur

ZerO_CooL 27-07-05 16:12

Multumesc pt raspuns. Si eu tot dupa 8 o sa trec pe acolo, ar fi frumos sa ne intalnim cativa useri ai forumului acolo.

iondarie 27-07-05 16:28

ia te uita :D
 
Pentru cei curiosi iata si cateva poze cu masinuta care sta linistita si va asteapta in MALL VITAN!

[img]ftp://emmanet.ro/upload/IMG_0739.jpg[/img]
[img]ftp://emmanet.ro/upload/IMG_0741.jpg[/img]
[img]ftp://emmanet.ro/upload/IMG_0742.jpg[/img]
[img]ftp://emmanet.ro/upload/IMG_0743.jpg[/img]
[img]ftp://emmanet.ro/upload/IMG_0744.jpg[/img]

sper sa va placa ce o sa vedeti! :)

LEXUS 27-07-05 19:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"dracula\"
pacat de firma Phase Linear ca a fost cumparata de propietari Magnat ( nu mai stiu cum se cheama firma )
Acuma sigur calitatea sculelor de la Phase Linear se va duce in jos.
Phase Linear a facut unu dintre cele mai bune woofere dupa parerea revistelor.
Linear :)

ai vrun argument ca va scadea calitatea produselor Phase? doar faptup k-a fost cumparata de magnat nu inseamna ca o sa se si transforme in magnat...
BTW :
SUPER PREZENTABILA MASINA... :twisted:

ZerO_CooL 27-07-05 21:41

Acum am ajuns acasa. Am ajuns la 21:50 la Mall, m-am chinuit putin ca sa mai ajung, dar a meritat. Este superba masina din toate punctele de vedere.
O sa mai bage Golftuning niste poze cu masina, in curand.

GolfuletzS 27-07-05 21:53

5 Attachment(s)
am ajuns si eu akas :D dupa cum zicea zero cool o sa bag ceva poze :D

GolfuletzS 27-07-05 21:56

4 Attachment(s)
more...

GolfuletzS 27-07-05 21:58

2 Attachment(s)
In drum spre:

blowwind 27-07-05 22:08

vroiam si yo s`o vad si n`am stiu :(( mda...

iondarie 28-07-05 08:13

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"LEXUS\"
ai vrun argument ca va scadea calitatea produselor Phase? doar faptup k-a fost cumparata de magnat nu inseamna ca o sa se si transforme in magnat...

Fratilor firma PHASE nu a fost cumparata de nimeni! compania care detine brand-urile MAGNAT, PHASE este aceeasi dintotdeauna si se numeste REKOTON!

blowwind 28-07-05 09:00

stie cineva daca mai este si azi masina in mall ?? :)

iondarie 28-07-05 09:03

masina nu mai este in mall probabil acum se pregateste plecarea ei spre germania!

am anuntat ieri ca era singura zi in care putea fi vazuta!

iondarie 28-07-05 11:14

acum 5min a plecat spre germania :))

VFFtuning 28-07-05 13:24

marfa astra cu neoane.....e a frizerului meu frate :D

c i k y 29-07-05 15:34

doamne ce interior...ce sistem audio :shock: :shock: :shock:

tre 31-07-05 17:21

dupa ce te-asezi in masina si pui o melodie asa, mai dansanta, dupa cat timp iti da sangele pe diverse gauri?

Skma 31-07-05 23:49

Ca sa nu mai vb de pleura dezlipita si alte cele :lol:

Buggy07 19-11-05 00:03

am si eu clio ... dar nu as vedea-o pe a mea in halu asta nici in cele mai bune vise ... zici ca a iesit direct de la WCC :shock:

TheMadMan 04-01-06 02:29

se vede ca e lucrat de elia pe afara.
le-as da si eu clioul meu sa il coafeze daca ar vrea sa nu le dau bani. :roll:

sonik89 10-11-06 15:14

Re: demo car PHASE - expusa in MALL astazi 27.07.2005
 
Quote:

Originally Posted by luca (Post 185322)
:shock: :shock: :shock: Sa nu spui ca asta a fost facuta in Romania. :shock: :shock: :shock:

nu e facuta in romania stai linistit , dar masina e dementiala cum au latito si cum arata :D


All times are GMT +2. The time now is 23:24.

- Copyright 2026 4Tuning