Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Germanii au construit un Pontiac "Le Supra" (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/67945-germanii-construit-pontiac-supra.html)

Ed_Crane_1983 20-02-08 01:06

Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
9 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...b6eb7aa516.jpg
Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"

Acesta nu e un Pontiac LeMans obisnuit, ci unul care ascunde un secret "teribil". Sub capota lui nu se afla un V8, nici un V6. Sub capota lui se afla un motor de Supra. Toyota Supra. Hibridul Germano-japonezo-american a ridicat multe semne de intrebare, dar a oferit si raspunsuri.

Sub caroseria de Pontiac bate inima unui motor din Tara Soarelui Rasare, transplantat de la o Supra din 1991: 7M-GTE 3.0L 24 V Turbo. Istorioara masinii poate fi subiect de film. A venit orfana la o licitatie si a prins drag de ea un domn pe nume Ralf Becker, care a considerat ca-i trebuie un motor nou, si nu oricare, ci unul de Supra cu turbocharger.

Fixius 20-02-08 02:01

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
intreadevar este subiect de film... pana la urma urmei.. arata bine...

jacksoon 20-02-08 08:28

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
foarte frumoase transformarile acestea..ma refer la masinile de demult(care au facut istorie la timpul lor)

bogdan gba 20-02-08 08:56

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
Foarte frumos. O treba buna pt ca asa mai rezista masinilea astea vechi, altfel daca nu s-ar ocupa nimeni de ele ar ruginii.

andreiu21ct 20-02-08 09:04

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
au adoptat ideea din tokyo drift :D foarte misto oricum.

gunball 20-02-08 09:48

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
"Hibridul Germano-japonezo-american" arata bine si cand te gandesti prin cate a trecut...e frumos.

Marius_mym89 20-02-08 10:03

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
imi place sa aud ca sunt reconditionate si masini vechi care sunt incarcate de istorie.....

no limits design 20-02-08 10:11

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
ce frumos..........e buna ideea supra+ pontiac

Chucky bmw 20-02-08 10:32

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
frumos gest din partea lu ralf........ala e om pasionat de titiuri..nu ca alti..:D

Vely 20-02-08 11:46

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
Bine, bine, dar se manevreaza ca o Supra?

ArCaDa 20-02-08 12:17

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
Quote:

Originally Posted by Vely (Post 1371033)
Bine, bine, dar se manevreaza ca o Supra?

trebuie sa aflam asta...:-P hai ca am luat bilete de avion si merem acolo..sa vedem..:)

Styg 20-02-08 12:42

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
Frumoasa combinatia....

mad_aurel 20-02-08 13:21

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
o combinatie chiar tare, cine se astepta sa iasa asa ceva, imi pace initiativa, si masina e super

bmwm5 20-02-08 13:27

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
cine stie cand o sa vedem si o dacie 1100 cu cine stie ce motor pus pe ea

tm_kata 20-02-08 14:38

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
ceva date cat scoate motorul nu sunt?

Bogdan_ozzy 20-02-08 14:39

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
Frumoasa transformare.. si a iesit destul de bine

Ryno 20-02-08 18:52

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
imi place e un subiet de film sau o istorie o adevarata istorie pt un film dar trebuia sa dea mai multe date

ady_dl3 20-02-08 20:30

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
sunt shi muscle-uri mai frumoase...

iulian_rs 20-02-08 21:58

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
o combinatie la prima vedere un pic cam ciudata dar cred ca a iesit ceva bun din ea de aspect sa numai zicem si stock masina arata foarte bine iar cu v8 turbo cred ca si alearga bine

Avocatu 21-02-08 00:51

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
hou prea tare suuper :d

Victor_WRC 22-02-08 21:44

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
Tire Shreder !!!:))

mishu415 23-02-08 04:02

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
"Sub capota lui nu se afla un V8, nici un V6. Sub capota lui se afla un motor de Supra"

din kte stiu eu supra are motor v6,interesanta masina, dar pakt k nu se mai aude sunetul de v8 de sub capota:sad:

Platinum Squirrel 24-02-08 01:10

Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
 
fratilor, ce as vrea sa aud motorul ala ..... in special intr-un le mans


All times are GMT +2. The time now is 08:20.

- Copyright 2026 4Tuning