![]() |
Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
9 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...b6eb7aa516.jpg
Germanii au construit un Pontiac "Le Supra" Acesta nu e un Pontiac LeMans obisnuit, ci unul care ascunde un secret "teribil". Sub capota lui nu se afla un V8, nici un V6. Sub capota lui se afla un motor de Supra. Toyota Supra. Hibridul Germano-japonezo-american a ridicat multe semne de intrebare, dar a oferit si raspunsuri. Sub caroseria de Pontiac bate inima unui motor din Tara Soarelui Rasare, transplantat de la o Supra din 1991: 7M-GTE 3.0L 24 V Turbo. Istorioara masinii poate fi subiect de film. A venit orfana la o licitatie si a prins drag de ea un domn pe nume Ralf Becker, care a considerat ca-i trebuie un motor nou, si nu oricare, ci unul de Supra cu turbocharger. |
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
intreadevar este subiect de film... pana la urma urmei.. arata bine...
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
foarte frumoase transformarile acestea..ma refer la masinile de demult(care au facut istorie la timpul lor)
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Foarte frumos. O treba buna pt ca asa mai rezista masinilea astea vechi, altfel daca nu s-ar ocupa nimeni de ele ar ruginii.
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
au adoptat ideea din tokyo drift :D foarte misto oricum.
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
"Hibridul Germano-japonezo-american" arata bine si cand te gandesti prin cate a trecut...e frumos.
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
imi place sa aud ca sunt reconditionate si masini vechi care sunt incarcate de istorie.....
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
ce frumos..........e buna ideea supra+ pontiac
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
frumos gest din partea lu ralf........ala e om pasionat de titiuri..nu ca alti..:D
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Bine, bine, dar se manevreaza ca o Supra?
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Quote:
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Frumoasa combinatia....
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
o combinatie chiar tare, cine se astepta sa iasa asa ceva, imi pace initiativa, si masina e super
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
cine stie cand o sa vedem si o dacie 1100 cu cine stie ce motor pus pe ea
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
ceva date cat scoate motorul nu sunt?
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Frumoasa transformare.. si a iesit destul de bine
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
imi place e un subiet de film sau o istorie o adevarata istorie pt un film dar trebuia sa dea mai multe date
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
sunt shi muscle-uri mai frumoase...
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
o combinatie la prima vedere un pic cam ciudata dar cred ca a iesit ceva bun din ea de aspect sa numai zicem si stock masina arata foarte bine iar cu v8 turbo cred ca si alearga bine
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
hou prea tare suuper :d
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
Tire Shreder !!!:))
|
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
"Sub capota lui nu se afla un V8, nici un V6. Sub capota lui se afla un motor de Supra"
din kte stiu eu supra are motor v6,interesanta masina, dar pakt k nu se mai aude sunetul de v8 de sub capota:sad: |
Re: Germanii au construit un Pontiac "Le Supra"
fratilor, ce as vrea sa aud motorul ala ..... in special intr-un le mans
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:20. |
- Copyright 2026 4Tuning