![]() |
Viteza Maxima Mercedes Benz
8) sa vedem maximele....
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
mercedes w124 3.0 i din 86` 230km/h
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
mercedes vito 112cdi 2001 160km/h incarcat cu 6prs si platforma :D
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Mercedes e270 cdi -2003 235km/h
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Mercedes CLK230 Kompressor Avantgarde----260km/h:D
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
De unde 260, ca pana si CLK320 are maxim 241 km/h ;)
~Nautilus |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Mersi :D
Erai tu cu masina aia, si cu un compresor mai zdravan?.. ;) ce masina de ~1600kg si cu numai 197-200 CP poate face 260km/h? Si la comentarii au scris mai multi ca nu poate fi 230K, poate 320 (as zice chiar 430) ~Nautilus |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
da,eram chiar eu in masina aia inainte sa o cumpar....iar faza cu kg si CP este o tampenie.Intreaba si tu pe cineva care are o masina ca asta si vezi ce iti zice,c-am cat prinde maxim!!(asta numai sa fie un sofer "nebun" sa aiba o masina ca asta si sa-i dea 260km/h,eu sunt "nebun" dupa viteza maxima si i-am dat 260km/h chiar pe autobanda din Graz-München acum doua luni,deci chiar nu pot sa merg tot timpul cu viteza asta :) )
A fost postat despre viteze maxime si eu am raspuns ca am mers cu 260km/h,unde ai si dovada(daca crezi bine ,daca nu,tot la fel)poate vei avea norocul sa mergi cu una si atunci sa ne spui si noua cum merge.... Am ramas si eu tampit cand am vazut ca ajunge la 260km/h ,dar asta este ,un miracol :) |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Aha.
~Nautilus |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
c220, 2005, 150 cp - maxim 200 ( atat am avut drum ) cred ca mai mergea pana la 210 - 220
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Viteza Maxima Mercedes Benz
Nu inteleg ce ti se pare tie asa de aiurea ca a ajuns un CLK230 kompressor avantgarde la 260km/h ?din cate masini am avut pana acum eu le-am ajuns pe toate la maxim :D ,problema este ca tu n-ai incercat si nici n-ai avut unde sa le incerci ....eu le-am incercat pe autobanda din Ungaria;) si apropo de viteza la celelalte masini pe care le-am avut : Un Seat Toledo SPORT2000 din ' 96 am ajuns cu el la 220Km/h ,ca atat avea maxim,Chrysler Stratus LE 2000 U.S.A. din '98 am ajuns cu el la maxim ce avea 220km/h :D si la un Nissan NX100 din '92 cu motor micut:D am ajuns cu ea la 160 si s-a spart motorul si cutia de viteze :D (masina avea 480.000Km:D) si c-am atat despre viteze deocamdata...
Si deci sa mai zic odata pentru cei care o cred : Clk230 kompressor avantgarde ajunge la 260Km/h ;) |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
da' de unde sti tu bre ca nu am incercat eu? :) bre' da mertu si golfu de la semnatura le-am importat din germania, bre' da sunt samsar de masini ! stii tu ce am condus eu? si pe unde? si daca vrei sa stii .. si pe autostrada soarelui poti atinge vmax ! si iti zic nu ai prins viteza aia!
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
daca crezi bine,daca nu mi-e egal ....si daca esti asa zis samsar de masini ,bravo tie:))!!!si apropo,la ce masini ai scris ca ai ,mai bine ai tace despre viteze si despre samsari cu Germania si vorbe de sus cu bre'....si am incheiat,daca vrei sa vorbesti poti vorbi singur
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
1 Attachment(s)
Quote:
sa pun si o poza |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
Zici ca tu esti autorul de povesti vantoresti :-) :-). Oameni buni , lasati-l in pace, s-a urcat si el in MB si gata ia dat vitezometrul peste cap. :-) Ce ma distreaza ca specifici de fiecare data ca e avantgarde :) hai ca m-ai facut curios ce iti ofera pachetul asta ? |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
:lol: daca e avantgarde e mai tare :lol: prinde viteza mai mare :lol: DIN CONTRA CA AVANTGARDE E OPTIUNEA DE TOP, ADICA MASINA E FULL .. DE OBIECTE INSEMNIFICANTE! GREUTATEA MAI GREA, VITEZA MAI MICA ! :D sau are suspensii sport si d'aia prinde 299.10 km/h?
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Am mers cu tata cu o cobra 300E acum no mai are a vanduto a mers cu 200km/h cu ea ,cu un 126 560sel 200km/h si se mai ducea naspa ca are cutie hidramata .
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
w211 facelift 170cai 220cdi mai mult de 225 nu a vrut (mentionez batea vantu tare din dreapta...) :D
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
dolb fugi la protv sa te bage la recorduri:))))) ca auzi ultimul de de 185
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
sindrom.. . . cu ocazia viitoare pozez/filmez ;)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
ba da sunt identice! dar ce vreau sa zic este ca.. pe ac te mai poti insela! nu stii cu exactitate..insa pe display nah...iti arata exact :)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Are dreptate DOLB nu scrie adevarat in carte viteza maxima am vazut pe forum multi ziceau ca au depasit viteza care scria in carte.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
dolb, si eu am am ajuns la 237 pe bord/ac la c220 cdi dar cu siguranta in realiate avea mai putin , ceva 220...
update , s320 cdi - 251, slk 350 - 260 |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
Quote:
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
orice masina are eroare de fabrica, am testat mai multe masini si toate arata acelasi lucru , 10-15km/h .. , era misto sa ii faci o poza.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
promit...cu urmatoarea ocazie voi face poza si voi filma!
deocamdata am o cursa pana la constanta dar o voi face cu golful... la el voi face cateva poze dar vor fi irelevante pt threadul asta :) |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
1 Attachment(s)
E270 Cdi - 241 km/h (poza e mai veche, dar am si una mai recenta cu 241)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
corect si de crezut !
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
dar ca sa fiu cinstit cred ca am atins viteza asta fiindca are toate piesele aproape noi (turbina, injectoare, pompa de injectie ,debitmetru care nu au mai mult de 30000 de km)
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
180K/h cu mercedes vito nou cu 1000 kilometri facuti
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
ML 270 cdi '01 - 188 km.h atat arata bordu...
S 350 '06 - 253 km.h atat arata comp de bord |
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
mercedes 190D 160 Km.h cu ,cutie in 4 trepte. si are 180 tot bordu.
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
daca e cea din poza... e frumoasa rau ! :D
|
Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
6 Attachment(s)
Quote:
da cea din poza este . uite si alte poze ce zici parerea ta? |
| All times are GMT +2. The time now is 09:56. |
- Copyright 2026 4Tuning