Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Mercedes tuning (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning.html)
-   -   Viteza Maxima Mercedes Benz (https://forum.4tuning.ro/153-mercedes-tuning/67527-viteza-maxima-mercedes-benz.html)

ionut18_2006 17-02-08 00:35

Viteza Maxima Mercedes Benz
 
8) sa vedem maximele....

ionut18_2006 17-02-08 00:36

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
mercedes w124 3.0 i din 86` 230km/h

Fixius 20-02-08 11:11

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
mercedes vito 112cdi 2001 160km/h incarcat cu 6prs si platforma :D

ionut18_2006 21-02-08 19:14

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Mercedes e270 cdi -2003 235km/h

diavolo4u 14-03-08 18:03

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Mercedes CLK230 Kompressor Avantgarde----260km/h:D

Nautilus 19-03-08 12:29

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
De unde 260, ca pana si CLK320 are maxim 241 km/h ;)

~Nautilus

diavolo4u 20-03-08 14:37

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
cine zice,tu?:) :)
ai aici si dovada ca sa te convingi
https://www.youtube.com/watch?v=H56uqGDfXHg

Nautilus 20-03-08 21:10

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Mersi :D

Erai tu cu masina aia, si cu un compresor mai zdravan?.. ;) ce masina de ~1600kg si cu numai 197-200 CP poate face 260km/h? Si la comentarii au scris mai multi ca nu poate fi 230K, poate 320 (as zice chiar 430)

~Nautilus

diavolo4u 23-03-08 13:09

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
da,eram chiar eu in masina aia inainte sa o cumpar....iar faza cu kg si CP este o tampenie.Intreaba si tu pe cineva care are o masina ca asta si vezi ce iti zice,c-am cat prinde maxim!!(asta numai sa fie un sofer "nebun" sa aiba o masina ca asta si sa-i dea 260km/h,eu sunt "nebun" dupa viteza maxima si i-am dat 260km/h chiar pe autobanda din Graz-München acum doua luni,deci chiar nu pot sa merg tot timpul cu viteza asta :) )
A fost postat despre viteze maxime si eu am raspuns ca am mers cu 260km/h,unde ai si dovada(daca crezi bine ,daca nu,tot la fel)poate vei avea norocul sa mergi cu una si atunci sa ne spui si noua cum merge....
Am ramas si eu tampit cand am vazut ca ajunge la 260km/h ,dar asta este ,un miracol :)

Nautilus 24-03-08 18:50

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Aha.

~Nautilus

amg_0001 02-05-08 03:10

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by diavolo4u (Post 1440280)
da,eram chiar eu in masina aia inainte sa o cumpar....iar faza cu kg si CP este o tampenie.Intreaba si tu pe cineva care are o masina ca asta si vezi ce iti zice,c-am cat prinde maxim!!(asta numai sa fie un sofer "nebun" sa aiba o masina ca asta si sa-i dea 260km/h,eu sunt "nebun" dupa viteza maxima si i-am dat 260km/h chiar pe autobanda din Graz-München acum doua luni,deci chiar nu pot sa merg tot timpul cu viteza asta :) )
A fost postat despre viteze maxime si eu am raspuns ca am mers cu 260km/h,unde ai si dovada(daca crezi bine ,daca nu,tot la fel)poate vei avea norocul sa mergi cu una si atunci sa ne spui si noua cum merge....
Am ramas si eu tampit cand am vazut ca ajunge la 260km/h ,dar asta este ,un miracol :)

Te cred ca ai vrut sa incerci masina dar daca esti nebun dupa viteza cauta o pista unde poti sa incerci muschii masini , dar pe drumurile mioritice nu prea ai sanse cu asa ceva . Sfatul meu este sa lasi viteza mai incet ca sa nu ajungi un subiect de stiri la STIRILE PROTV, cam se intimpla in fiecare zi cite un accident din cauza vitezei . So stapinesti sanatos si chti mai multi km fara reparatii.

dolb 13-05-08 20:10

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
c220, 2005, 150 cp - maxim 200 ( atat am avut drum ) cred ca mai mergea pana la 210 - 220

dolb 13-05-08 20:15

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by Nautilus (Post 1435519)
Mersi :D

Erai tu cu masina aia, si cu un compresor mai zdravan?.. ;) ce masina de ~1600kg si cu numai 197-200 CP poate face 260km/h? Si la comentarii au scris mai multi ca nu poate fi 230K, poate 320 (as zice chiar 430)

~Nautilus

nu mai comenta ma ! ce sti tu?? n-ai vazut filmuletu? omu a dat 260 pe autobahn ( nu alta ! ) .. n-ai vazut ca dupa 250 se aude un fasait? cre' ca i-a pus NOS .. daaa prea rapid daaa prea furios ! io la mertz apas pe nos :lol:

diavolo4u 14-05-08 13:02

Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Nu inteleg ce ti se pare tie asa de aiurea ca a ajuns un CLK230 kompressor avantgarde la 260km/h ?din cate masini am avut pana acum eu le-am ajuns pe toate la maxim :D ,problema este ca tu n-ai incercat si nici n-ai avut unde sa le incerci ....eu le-am incercat pe autobanda din Ungaria;) si apropo de viteza la celelalte masini pe care le-am avut : Un Seat Toledo SPORT2000 din ' 96 am ajuns cu el la 220Km/h ,ca atat avea maxim,Chrysler Stratus LE 2000 U.S.A. din '98 am ajuns cu el la maxim ce avea 220km/h :D si la un Nissan NX100 din '92 cu motor micut:D am ajuns cu ea la 160 si s-a spart motorul si cutia de viteze :D (masina avea 480.000Km:D) si c-am atat despre viteze deocamdata...
Si deci sa mai zic odata pentru cei care o cred : Clk230 kompressor avantgarde ajunge la 260Km/h ;)

dolb 14-05-08 13:11

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
da' de unde sti tu bre ca nu am incercat eu? :) bre' da mertu si golfu de la semnatura le-am importat din germania, bre' da sunt samsar de masini ! stii tu ce am condus eu? si pe unde? si daca vrei sa stii .. si pe autostrada soarelui poti atinge vmax ! si iti zic nu ai prins viteza aia!

diavolo4u 15-05-08 02:28

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
daca crezi bine,daca nu mi-e egal ....si daca esti asa zis samsar de masini ,bravo tie:))!!!si apropo,la ce masini ai scris ca ai ,mai bine ai tace despre viteze si despre samsari cu Germania si vorbe de sus cu bre'....si am incheiat,daca vrei sa vorbesti poti vorbi singur

ESPinoza 15-05-08 03:28

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by diavolo4u (Post 1533315)
Nu inteleg ce ti se pare tie asa de aiurea ca a ajuns un CLK230 kompressor avantgarde la 260km/h ?din cate masini am avut pana acum eu le-am ajuns pe toate la maxim :D ,problema este ca tu n-ai incercat si nici n-ai avut unde sa le incerci ....eu le-am incercat pe autobanda din Ungaria;) si apropo de viteza la celelalte masini pe care le-am avut : Un Seat Toledo SPORT2000 din ' 96 am ajuns cu el la 220Km/h ,ca atat avea maxim,Chrysler Stratus LE 2000 U.S.A. din '98 am ajuns cu el la maxim ce avea 220km/h :D si la un Nissan NX100 din '92 cu motor micut:D am ajuns cu ea la 160 si s-a spart motorul si cutia de viteze :D (masina avea 480.000Km:D) si c-am atat despre viteze deocamdata...
Si deci sa mai zic odata pentru cei care o cred : Clk230 kompressor avantgarde ajunge la 260Km/h ;)

eu nu stiu de ce tot o scotzi pe asta cu anvagarde. nu are nici o legatura. eu am un clk 270cdi si mai mult de 237-240 pe vitezometru nu vroia. am mers cu clk 230 si la fel. daca tu zici ca a ta duce la 260 poate nu e stock si nu stii tu:)

sa pun si o poza

amg_0001 21-05-08 23:21

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by diavolo4u (Post 1534850)
daca crezi bine,daca nu mi-e egal ....si daca esti asa zis samsar de masini ,bravo tie:))!!!si apropo,la ce masini ai scris ca ai ,mai bine ai tace despre viteze si despre samsari cu Germania si vorbe de sus cu bre'....si am incheiat,daca vrei sa vorbesti poti vorbi singur

Fratilor ati inceput sa va comportati ca niste copii . Ce conteaza viteza .ca deobicei in rominia viteza este un subiect al stirilor protv .Degeaba aveti masini daca nu aveti sosele. Degeaba va laudati ca ati prins viteze mari si va contraziceti cu tot felul de argumente banale .Parerea mea este ca fiecare poate sa tina un volan in mina dar sint persoane care sint pericol pe soselele rominesti . EUva urez citi mai multi km pina la adinci batrineti fara reparatii capitale .

Bogdan_mb 01-06-08 18:26

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by diavolo4u (Post 1533315)
Nu inteleg ce ti se pare tie asa de aiurea ca a ajuns un CLK230 kompressor avantgarde la 260km/h ?din cate masini am avut pana acum eu le-am ajuns pe toate la maxim :D ,problema este ca tu n-ai incercat si nici n-ai avut unde sa le incerci ....eu le-am incercat pe autobanda din Ungaria;) si apropo de viteza la celelalte masini pe care le-am avut : Un Seat Toledo SPORT2000 din ' 96 am ajuns cu el la 220Km/h ,ca atat avea maxim,Chrysler Stratus LE 2000 U.S.A. din '98 am ajuns cu el la maxim ce avea 220km/h :D si la un Nissan NX100 din '92 cu motor micut:D am ajuns cu ea la 160 si s-a spart motorul si cutia de viteze :D (masina avea 480.000Km:D) si c-am atat despre viteze deocamdata...
Si deci sa mai zic odata pentru cei care o cred : Clk230 kompressor avantgarde ajunge la 260Km/h ;)


Zici ca tu esti autorul de povesti vantoresti :-) :-). Oameni buni , lasati-l in pace, s-a urcat si el in MB si gata ia dat vitezometrul peste cap. :-)

Ce ma distreaza ca specifici de fiecare data ca e avantgarde :) hai ca m-ai facut curios ce iti ofera pachetul asta ?

dolb 01-06-08 19:08

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
:lol: daca e avantgarde e mai tare :lol: prinde viteza mai mare :lol: DIN CONTRA CA AVANTGARDE E OPTIUNEA DE TOP, ADICA MASINA E FULL .. DE OBIECTE INSEMNIFICANTE! GREUTATEA MAI GREA, VITEZA MAI MICA ! :D sau are suspensii sport si d'aia prinde 299.10 km/h?

mercedes benz w123 05-10-08 20:05

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Am mers cu tata cu o cobra 300E acum no mai are a vanduto a mers cu 200km/h cu ea ,cu un 126 560sel 200km/h si se mai ducea naspa ca are cutie hidramata .

shaid-kid 05-10-08 20:08

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
w211 facelift 170cai 220cdi mai mult de 225 nu a vrut (mentionez batea vantu tare din dreapta...) :D

dolb 05-10-08 22:02

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1532072)
c220, 2005, 150 cp - maxim 200 ( atat am avut drum ) cred ca mai mergea pana la 210 - 220

revin cu vmax la al meu c220 cdi, am prins pe autostrada pitesti 245 km/h ( nu pe ac ) ci pe displayul de la comp de bord :) viteza fiind aproape confirmata si de gps ( care arata un 243 km/h )

Sindrom 05-10-08 22:07

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
dolb fugi la protv sa te bage la recorduri:))))) ca auzi ultimul de de 185

dolb 06-10-08 01:02

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
sindrom.. . . cu ocazia viitoare pozez/filmez ;)

ESPinoza 06-10-08 01:30

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1794229)
revin cu vmax la al meu c220 cdi, am prins pe autostrada pitesti 245 km/h ( nu pe ac ) ci pe displayul de la comp de bord :) viteza fiind aproape confirmata si de gps ( care arata un 243 km/h )

pe displayul de la comp de bort nu iti arata aceeasi viteza ca pe ac? la mine sunt identice

dolb 06-10-08 10:24

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
ba da sunt identice! dar ce vreau sa zic este ca.. pe ac te mai poti insela! nu stii cu exactitate..insa pe display nah...iti arata exact :)

mercedes benz w123 06-10-08 10:28

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Are dreptate DOLB nu scrie adevarat in carte viteza maxima am vazut pe forum multi ziceau ca au depasit viteza care scria in carte.

Bogdan_mb 10-10-08 11:38

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
dolb, si eu am am ajuns la 237 pe bord/ac la c220 cdi dar cu siguranta in realiate avea mai putin , ceva 220...

update , s320 cdi - 251, slk 350 - 260

dolb 10-10-08 11:40

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_mb (Post 1802030)
dolb, si eu am am ajuns la 237 pe bord/ac la c220 cdi dar cu siguranta in realiate avea mai putin , ceva 220...

update , s320 cdi - 251, slk 350 - 260

viteza fiind aproape confirmata si de gps ( care arata un 243 km/h )

Bogdan_mb 10-10-08 11:48

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
orice masina are eroare de fabrica, am testat mai multe masini si toate arata acelasi lucru , 10-15km/h .. , era misto sa ii faci o poza.

dolb 10-10-08 12:36

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
promit...cu urmatoarea ocazie voi face poza si voi filma!

deocamdata am o cursa pana la constanta dar o voi face cu golful... la el voi face cateva poze dar vor fi irelevante pt threadul asta :)

al3x82 12-10-08 01:53

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
1 Attachment(s)
E270 Cdi - 241 km/h (poza e mai veche, dar am si una mai recenta cu 241)

dolb 12-10-08 18:40

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
corect si de crezut !

al3x82 13-10-08 11:04

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
dar ca sa fiu cinstit cred ca am atins viteza asta fiindca are toate piesele aproape noi (turbina, injectoare, pompa de injectie ,debitmetru care nu au mai mult de 30000 de km)

GeoGik 31-10-08 20:37

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
180K/h cu mercedes vito nou cu 1000 kilometri facuti

idu_silviu 02-11-08 19:06

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
ML 270 cdi '01 - 188 km.h atat arata bordu...

S 350 '06 - 253 km.h atat arata comp de bord

abycup 15-11-08 00:09

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
mercedes 190D 160 Km.h cu ,cutie in 4 trepte. si are 180 tot bordu.

dolb 15-11-08 00:18

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
daca e cea din poza... e frumoasa rau ! :D

abycup 15-11-08 01:21

Re: Viteza Maxima Mercedes Benz
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1864706)
daca e cea din poza... e frumoasa rau ! :D



da cea din poza este . uite si alte poze

ce zici parerea ta?


All times are GMT +2. The time now is 09:56.

- Copyright 2026 4Tuning