![]() |
Un VW Bug iertat de timp
13 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...5b37d85914.jpg
Un VW Bug iertat de timp Strident sau nu, acest VW Buggy trezeste amintiri si merita salvat de la moarte. Unii spun ca e din '68, altii se abtin. Modificarile pot induce in eroare, mai ales ca avem de-a face cu un Baja Bug. Masinuta asta se descurca bine pe teren accidentat, spun unii. Bineinteles ca motorul este principala atractie. Poate fi obiect de studiu pentru incepatori sau de lauda pentru detinatori, in caz ca "scoate" ceva caluti. Un lucru e sigur, locul acestui Buggy nu e langa un copac, ci pe plaja, la o expozitie de "buburuze" modificate, desi gurile rele spun ca i-ar sta bine la cimitirul de masini. Voi ce parere aveti? |
Re: Un VW Bug iertat de timp
O masina clasica nu-si pierde niciodata valoarea.....cu toate ca ar merita reconditionata :D
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
Masina este tocmai din California ... si observ ca inca mai are benzina in filtru , eu sincer sa fiu as fi reconditiona si as expune o la showuri , sau mai stiu eu unde dar in principiu nu as lasa o ca timpul sa o , ucida '
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
superba....:D
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
Au stricat-o!
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
ar fi mijto de ar arata mai bine..adik nush din cate vad io mi se pare k nu prea a avut grija de ea
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
Quote:
Te sustin !!! |
Re: Un VW Bug iertat de timp
:twisted:clar ca trebuie pastrata doar pt anii care au trecut pe langa ea. eu zic, ca ar trebui pusa la muzeu. chiar e o clasica si merita sa ramana printre alte masini de clasa ei, nu sa stea pe cine stie ce strada langa un copac. parerea mea
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
Da.. trebuie reconditionata si pastrata pentru ca se afla printre putinele care au "supravietuit"
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
reconditionata si v'a arata mult mai bine :D
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
masina old scholl de distractii :D si da ar merita o reconditionare da cu un motor mai puternic
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
motoru ala parca ar fi dinala de Beach Buggy !!! in orice caz e szooper misto si in starea in care e !!!!
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
Vad ca e in stare .. aproape perfecta.. si totusi si-a pastrat o valoare mare.. care va creste cu timpul. ... numai sa nu se deterioreze mai mult masina
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
reconditionata si la plaja cu ea frate..:D
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
urat rau ..............
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
la expozitie cum arata nici vorba dar nici la cimitir da ar trebui sa bage bani in ea saraca.... uitata acolo
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
sia batut joc de ea..... va dati seama ca pe ploaie nu poate merge cu ea... chiar daca ar porni acu....
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
reconditionata si sa puna roti normale si motoru sa il lase cum era inainte
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
reconditionare.....masina asta e o "supravietuitoare"....nu merita casata...:sad:
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
daca va uitati atent la numar o sa vedeti ca e pe 2008 deci cu masina asta se circula ;)
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
Asa ceva am dorit si eu candva!!!
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
In America exista multi fani, o gramada de site-uri de tuning pt "broscute"
poate nu arata bine dar sunt convins ca motorul rupe (pare a avea 2 carburatoare dublu corp Weber IDF sau Dell Orto ? la fel de bine poate fi injectie EFI), doar e boxter inrudit cu Porsche. |
Re: Un VW Bug iertat de timp
merita putin aranjata si pusa in circulatie... daca nu, macar pe la expoziti, ca nu e urata...
|
Re: Un VW Bug iertat de timp
Ce a facut rau saracul Buggy ca sa stea parasit langa un copac?
In toata California aia nu se gaseste un impatimit care s-o reconditioneze? |
| All times are GMT +2. The time now is 16:04. |
- Copyright 2026 4Tuning