Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Un VW Bug iertat de timp (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/67307-vw-bug-iertat-timp.html)

Ed_Crane_1983 15-02-08 16:49

Un VW Bug iertat de timp
 
13 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...5b37d85914.jpg
Un VW Bug iertat de timp

Strident sau nu, acest VW Buggy trezeste amintiri si merita salvat de la moarte. Unii spun ca e din '68, altii se abtin. Modificarile pot induce in eroare, mai ales ca avem de-a face cu un Baja Bug. Masinuta asta se descurca bine pe teren accidentat, spun unii.

Bineinteles ca motorul este principala atractie. Poate fi obiect de studiu pentru incepatori sau de lauda pentru detinatori, in caz ca "scoate" ceva caluti. Un lucru e sigur, locul acestui Buggy nu e langa un copac, ci pe plaja, la o expozitie de "buburuze" modificate, desi gurile rele spun ca i-ar sta bine la cimitirul de masini. Voi ce parere aveti?

energy52ro 15-02-08 17:05

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
O masina clasica nu-si pierde niciodata valoarea.....cu toate ca ar merita reconditionata :D

Daniel_Toa 15-02-08 17:06

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
Masina este tocmai din California ... si observ ca inca mai are benzina in filtru , eu sincer sa fiu as fi reconditiona si as expune o la showuri , sau mai stiu eu unde dar in principiu nu as lasa o ca timpul sa o , ucida '

no limits design 15-02-08 17:55

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
superba....:D

UNLORD 15-02-08 18:19

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
Au stricat-o!

alex* 15-02-08 18:51

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
ar fi mijto de ar arata mai bine..adik nush din cate vad io mi se pare k nu prea a avut grija de ea

Fixius 15-02-08 19:00

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
Quote:

Originally Posted by energy52ro (Post 1359364)
O masina clasica nu-si pierde niciodata valoarea.....cu toate ca ar merita reconditionata :D



Te sustin !!!

Stressjr_Speeddemon 15-02-08 19:44

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
:twisted:clar ca trebuie pastrata doar pt anii care au trecut pe langa ea. eu zic, ca ar trebui pusa la muzeu. chiar e o clasica si merita sa ramana printre alte masini de clasa ei, nu sa stea pe cine stie ce strada langa un copac. parerea mea

bogdan gba 15-02-08 19:58

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
Da.. trebuie reconditionata si pastrata pentru ca se afla printre putinele care au "supravietuit"

ArCaDa 15-02-08 20:24

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
reconditionata si v'a arata mult mai bine :D

golidix 15-02-08 21:16

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
masina old scholl de distractii :D si da ar merita o reconditionare da cu un motor mai puternic

Victor_WRC 15-02-08 21:20

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
motoru ala parca ar fi dinala de Beach Buggy !!! in orice caz e szooper misto si in starea in care e !!!!

Bogdan_ozzy 15-02-08 21:41

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
Vad ca e in stare .. aproape perfecta.. si totusi si-a pastrat o valoare mare.. care va creste cu timpul. ... numai sa nu se deterioreze mai mult masina

Razvychi 15-02-08 23:10

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
reconditionata si la plaja cu ea frate..:D

Chucky bmw 16-02-08 02:36

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
urat rau ..............

vllad 16-02-08 11:07

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
la expozitie cum arata nici vorba dar nici la cimitir da ar trebui sa bage bani in ea saraca.... uitata acolo

razzwan 16-02-08 14:50

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
sia batut joc de ea..... va dati seama ca pe ploaie nu poate merge cu ea... chiar daca ar porni acu....

canon 16-02-08 14:51

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
reconditionata si sa puna roti normale si motoru sa il lase cum era inainte

Marius_mym89 16-02-08 17:16

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
reconditionare.....masina asta e o "supravietuitoare"....nu merita casata...:sad:

Psycho 16-02-08 17:18

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
daca va uitati atent la numar o sa vedeti ca e pe 2008 deci cu masina asta se circula ;)

CJ02VDV 16-02-08 17:22

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
Asa ceva am dorit si eu candva!!!

dumisor2002 16-02-08 20:52

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
In America exista multi fani, o gramada de site-uri de tuning pt "broscute"
poate nu arata bine dar sunt convins ca motorul rupe (pare a avea 2 carburatoare dublu corp Weber IDF sau Dell Orto ? la fel de bine poate fi injectie EFI), doar e boxter inrudit cu Porsche.

mad_aurel 17-02-08 11:25

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
merita putin aranjata si pusa in circulatie... daca nu, macar pe la expoziti, ca nu e urata...

Vely 17-02-08 19:15

Re: Un VW Bug iertat de timp
 
Ce a facut rau saracul Buggy ca sa stea parasit langa un copac?
In toata California aia nu se gaseste un impatimit care s-o reconditioneze?


All times are GMT +2. The time now is 16:04.

- Copyright 2026 4Tuning