Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Tinerele in Romania... (https://forum.4tuning.ro/28-femei/67060-tinerele-romania.html)

EaGle 13-02-08 20:33

Tinerele in Romania...
 
Stateam si ma gandeam/uitam la cum an de an fetele tinere de 14-15-16 ani se cred din ce in ce mai mature8). La asta ma refer la celebrul hi5, cateva exemple:arrow:
16 ani: *****
15 ani:*****
nu stiu varsta:*****
In scurte cuvinte, sunt panarame de mici. Toate incearca sa-si arate forma fizica, in acelasi timp isi arata si mintea la nivele inca initale. Eu stiu ca acum cativa ani fetele de varsta lor nu erau asa destrabalate. Inteleg ca sunt copile si unele au inca mintea scurta (cu scuzele de rigoare) dar sa pui poze aproape goale sau totusi provocante nu mi se pare de persoane cat de cat zdravene. Hai ca ele or fi cum or fi, dar lipseste mult si educatia parintiilor, nu cred ca un copil totusi cu un minim de educatie isi pune poze semi-goale pe net sau poze de zici ca sunt prostituate, mai ales ca apoi apar pe times. ro in ipostaze deloc placute:|.
In afara de fenomenul hi5 mai este si viata de zi cu zi, fete de 13-14 ani:shock: sta impreuna cu ratati de 20 de ani:shock:, inteleg ca e un baiat care arata bine dar 995% din ei sunt ultimii ratati din oras care isi bat joc de ele (in toate sensurile). Toate vor sa arate ca sunt importante etc.
Partea frumoasa vine pe la 17-18 ani cand se trezesc (cele care se trezesc) si isi da seama ce adolescenta au avut:rolleyes2...
In Romania desigur poti gasii si femei-fete pe care Italienii/Francezii etc le viseaza noaptea (in sensul bun), dar gasesti si mari ..... (si in Italia de exemplu e la fel, chiar mai rau, dar astea sunt "ascunse")
Va rog (fetele) nu ma atacati, asta este parerea mea personala, voi ce parere aveti despre tinerele din ziua de azi, despre cum evolueaza din an in an?:|:D
Fara link catre adrese de hi5 cosiderate exemple despre care nu suntem in masura a le face ....
Last edit by bodyspeed

ERY 13-02-08 21:12

Re: Tinerele in Romania...
 
Tu la 15 - 16 ani nu visai sa f*** ceva ? Eu da...si asta am si facut..pt ca mi-a placut o fata foarte mult...una de varsta mea....si acea fata nu era nici curva nici depravata...si de vreo 2 ani este sotia mea avand o relatie constanta cu ea de 11 ani.

Daca unele fete sunt mai usuratice nu inseamna ca toate sunt la fel....dc unele nu gandesc nu inseamna ca sunt toate proaste...pt ca doar astea ies mai des in evidenta nu inseamna ca sunt majoritare...ci doar se dau in stamba...in timp ce fetele cuminti stau in banca lor.

In concluzie pot zice ca nu sunt de acord cu tine si chiar ai jignit foarte multe persoane cu postul tau si afirmatia "In scurte cuvinte, sunt panarame de mici".

Tataee_^ 13-02-08 21:37

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1355054)
Stateam si ma gandeam/uitam la cum an de an fetele tinere de 14-15-16 ani se cred din ce in ce mai mature8). La asta ma refer la celebrul hi5, cateva exemple:arrow:
16 ani: *****
15 ani:*****
nu stiu varsta:*****
In scurte cuvinte, sunt panarame de mici. Toate incearca sa-si arate forma fizica, in acelasi timp isi arata si mintea la nivele inca initale. Eu stiu ca acum cativa ani fetele de varsta lor nu erau asa destrabalate. Inteleg ca sunt copile si unele au inca mintea scurta (cu scuzele de rigoare) dar sa pui poze aproape goale sau totusi provocante nu mi se pare de persoane cat de cat zdravene. Hai ca ele or fi cum or fi, dar lipseste mult si educatia parintiilor, nu cred ca un copil totusi cu un minim de educatie isi pune poze semi-goale pe net sau poze de zici ca sunt prostituate, mai ales ca apoi apar pe times. ro in ipostaze deloc placute:|.
In afara de fenomenul hi5 mai este si viata de zi cu zi, fete de 13-14 ani:shock: sta impreuna cu ratati de 20 de ani:shock:, inteleg ca e un baiat care arata bine dar 995% din ei sunt ultimii ratati din oras care isi bat joc de ele (in toate sensurile). Toate vor sa arate ca sunt importante etc.
Partea frumoasa vine pe la 17-18 ani cand se trezesc (cele care se trezesc) si isi da seama ce adolescenta au avut:rolleyes2...
In Romania desigur poti gasii si femei-fete pe care Italienii/Francezii etc le viseaza noaptea (in sensul bun), dar gasesti si mari ..... (si in Italia de exemplu e la fel, chiar mai rau, dar astea sunt "ascunse")
Va rog (fetele) nu ma atacati, asta este parerea mea personala, voi ce parere aveti despre tinerele din ziua de azi, despre cum evolueaza din an in an?:|:D
Fara link catre adrese de hi5 cosiderate exemple despre care nu suntem in masura a le face ....
Last edit by bodyspeed

Si eu sunt de aceeasi parere :rolleyes2. Destul de trist.
Oricum nu trebuie sa generalizam, dar sunt destule dinastea de care descrii tu aici :rolleyes2

EaGle 13-02-08 21:59

Re: Tinerele in Romania...
 
ERY...eu m-am referit si la diferenta de varsta... voi ati avut aceeasi varsta, dar e diferenta intre 20 si 13 ani :| si nu cred ca ti-ar place sa-ti vezi copiii jumate goi pe internet la 13 ani!
Nu ma intelege gresit, poate una care a invatat ani si ani la liceu si a fost fata cuminte e mai proasta decat una care poate nici nu a facut scoala...

Bea69 13-02-08 22:01

Re: Tinerele in Romania...
 
inainte de toate as vrea sa precizez ca fenomenul hi5 este deja science-fiction...mai bine nu comentez...
insa si mie mi se pare deplasat un pic sa cataloghezi fetele astea in modul in care ai facut-o.... si ma mir,pentru ca,sunt convinsa ca nici pe departe nu esti de varsta mea,si daca asa vei gindi si in viitor o sa ajungi sa fii mai incuiat la minte ca bunica-mea..no offence...
ideea e ca lumea se schimba cu viteza luminii si trebuie sa ramai foarte deschis la minte ca sa nu te tacanesti...
uite, am un baietel de 5 ani.nici nu pot sa zic ca este destul de copt pentru virsta lui...ba' dimpotriva...insa la 5 anisori el de fiecare data se trezeste cu o p#l@ beton...si nu as avea curajul sa jur ca inca nu i s-a intimplat sa se trezeasca ud....acum sa il etichetez curvar???
trebuie sa intelegem ca virsta nu mai inseamna nimic...si asta am mai zis-o de multe ori si cind era vorba de altceva....
copii de acum inca de la gradinita sunt stresati,expusi la tot felul de chestii...si tu ca parinte nu ai ce sa faci decit sa il/o inveti sa se obisnuiasca si sa se invete sa se descurce.nu poti nega ca in ziua de azi nu mai este loc pentru cei care se ascund dupa deget si se inrosesc de la prima aluzie sexuala...tot ceea ce vezi este rezultatul "cerintelor"....
scurt pe doi, nu mi se pare revoltator ca experimenteaza...doar sa fie ele ajutate sa gaseasca drumul corect...aici vad eu rolul parintilor.
sper ca ai inteles ca nu am avut intentia sa sar la tine...;)

Psycho 13-02-08 22:41

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by Bea69 (Post 1355356)
insa la 5 anisori el de fiecare data se trezeste cu o pul@ beton...

^^^^^^^
WTF ??

stiu ca trebuie sa fim deschisi la nou dar UNELE fete depasesc orice limita a bunului simt .. nu zic sa fie ca aici :arrow: http://www.sfaturiortodoxe.ro/ da nici in extrema cealalta ... :D

Bea69 13-02-08 23:09

Re: Tinerele in Romania...
 
ok...am exagerat!!!are 5 ani jumate!!!:-) .....dar cu restul nu.
banuiesc ca nu trebuie sa mai detaliez ca sunt destul de deschisa la minte,dar nici eu nu stiu cum sa ii explic...

evident ca unele sar calul,dar fete de genu' au fost si atunci cind aveam eu 11 ani,doar ca atunci nu era hi5,si daca erau 2-3 intr-un oras,stiau doar baietii din zona,nu toata tara :lol:
eu una deja ma antrenez sa trec cu brio de toate situatiile posibile si imposibile peste vreo 10 ani,cind fiul meu se apuca sa ma uimeasca...:lol:

Psycho 13-02-08 23:35

Re: Tinerele in Romania...
 
tu ii dai 10 ani .. hahaha imi place .. esti optimista :) gandeste-te ca ai pc acasa si ai net .. atata iti zic ...

ERY 14-02-08 09:28

Re: Tinerele in Romania...
 
Stii cum e...padure fara uscaturi nu se poate....acum e la moda pt o ***** de 16 ani sa aibe prieten de 20 si ceva de ani...cu masina...sa o ia de la liceu ...sa o duca in club si alte fitze...asta asa este...dar nu sunt toate la fel....iar cele care sunt asa, au devenit astfel din cauza LUMII DE *** in care traim...si in mod direct sau indirect am contribuit si noi la aceasta degradare morala a intregii populatii.Asta este adevarul ...nu este vina lor...este vina noastra si a lor...

bmwm5 14-02-08 10:12

Re: Tinerele in Romania...
 
are dreptate Ery.oamenii se adapteaza.daca o fata vede o monica gabor care la 18 ani devine doamna columbeanu,un domn trecut de 40 care-i putea fi linistit tata,acel domn putandu-i oferi confortul material,normal ca si ea isi doreste un baiat mai mare care sa o plimbe,sa-i cumpere,sa o invete una alta.bine,nu toti sunt doctori-docenti si de cele mai multe ori fata se alege cu buza umflata si doar cu viitorul ...deschis.asa ca hi5-ul este o metoda de a-ti vinde marfa.fetele fac marketing,mai ales ca au marfa ...permanenta

dogy_10 14-02-08 14:04

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by ERY (Post 1356134)
Stii cum e...padure fara uscaturi nu se poate....acum e la moda pt o ***** de 16 ani sa aibe prieten de 20 si ceva de ani...cu masina...sa o ia de la liceu ...sa o duca in club si alte fitze...asta asa este...dar nu sunt toate la fel....iar cele care sunt asa, au devenit astfel din cauza LUMII DE *** in care traim...si in mod direct sau indirect am contribuit si noi la aceasta degradare morala a intregii populatii.Asta este adevarul ...nu este vina lor...este vina noastra si a lor...

vai cata dreptate ai cu moda asta....plm am o colega de facultate care la 19 ani e combinata cu un italian de 39...si fata nu e curva, si nici nu a fost, dar e foarte naiva si iatlianu o vrajeste cum vrea el... in plus acum a ajuns sa fie legata de banii lui...problema e ca diferenta e prea mare si dupa ce o sa-si dea seama o sa fie prea tarziu, dupa ce isi distruge tineretea.....ba mai mult am patit si eu, mai zis una in fata ca cik la varsta mea nu sunt serios si la preferat pe unu de 28 de ani....si eu iam zis ca ce seriozitate vrea la 19 ca doar nu se marita la varsta asta.....si acum am aflat ca e disperata ca ala o inseala cum are ocazia....cahestia asta cu prieten mai mare cu 10 ani ca ele ma dispera.....si aici nu e valabil doar la fetele de 16....pana la 19-20 de ani toate gandesc asa....pana isi iau tzeapa

EaGle 14-02-08 14:21

Re: Tinerele in Romania...
 
Poate m-am exprimat eu rau in primul post, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Este absolut normal ca dupa o anumita varsta cand incepi sa te maturizezi iti alegi calea ta in viata, chiar daca esti minor, dar nu mi se pare normal ca la 14 ani sa pui poze cu tine semi-gol pe internet, in special o fata. Cum am spus mai sus, ce-ati face in situatia cand vedeti poze cu copila voastra de 14 ani semi-goala pe net? Ati incuraja-o sa faca asa in continuare sau o trageti de-o parte si-i explicati cu, calm ceea ce au facut, adica o ajutati sa realizeze ce se poate intampla. Parerea mea e ca un copil de la 13-14 pana la 18 ani trebuie vorbit clar cu el si sa-l sfatuiti cum merge viata asta, apoi dupa 18 ani e viata lui, e LIBER ....
E normal ca viata sexuala poate sa inceapa la orice varsta, dar amandoi sa aiba varsta apropiata, sunt perfect de acord dar eu daca as avea o copila de 14 ani si se culca cu unu de 20 de ani eu pe ala il bag in pamant fara discutii.
In concluzie, pana cand nu se maturizeaza copilul trebuie sfatuit, indrumat, dupa ce devine matur absolut (la minte deja nu mai e copil) trebuie lasat sa dea cu capul de pereti pana invata...
Repet, asta e parerea mea si nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa generalizez ;)

bmwm5 14-02-08 14:22

Re: Tinerele in Romania...
 
a fost ieri la mine la servici una...cam batrana,cu unu mult mai tanar decat ea.ea plina de aur,pana si telefonul il avea aurit si fitze de pustoaica.azi citesc in cancan ca e una de 70 de ani,combinata cu unu cu 30 de ani mai tanar.deci se poate si invers.lucrul asta tine de interese,mai ales materiale,ca nu prea vad cum naiba unu de 30 si ceva de ani ar .... una de 70...

bmwm5 14-02-08 14:28

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1356658)
Poate m-am exprimat eu rau in primul post, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Este absolut normal ca dupa o anumita varsta cand incepi sa te maturizezi iti alegi calea ta in viata, chiar daca esti minor, dar nu mi se pare normal ca la 14 ani sa pui poze cu tine semi-gol pe internet, in special o fata. Cum am spus mai sus, ce-ati face in situatia cand vedeti poze cu copila voastra de 14 ani semi-goala pe net? Ati incuraja-o sa faca asa in continuare sau o trageti de-o parte si-i explicati cu, calm ceea ce au facut, adica o ajutati sa realizeze ce se poate intampla. Parerea mea e ca un copil de la 13-14 pana la 18 ani trebuie vorbit clar cu el si sa-l sfatuiti cum merge viata asta, apoi dupa 18 ani e viata lui, e LIBER ....
E normal ca viata sexuala poate sa inceapa la orice varsta, dar amandoi sa aiba varsta apropiata, sunt perfect de acord dar eu daca as avea o copila de 14 ani si se culca cu unu de 20 de ani eu pe ala il bag in pamant fara discutii.
In concluzie, pana cand nu se maturizeaza copilul trebuie sfatuit, indrumat, dupa ce devine matur absolut (la minte deja nu mai e copil) trebuie lasat sa dea cu capul de pereti pana invata...
Repet, asta e parerea mea si nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa generalizez ;)

Ai multa dreptate.problema e ca azi educatia se face ori online ori ajutat de prieteni,care nu dau intotdeauna sfaturi pertinente.parintii nu cred ca mai au timp sa vorbeasca cu copiii lor si cu atat mai putin sa le faca o educatie sexuala.inca traim intr-o tara a prejudecatilor,oamenii nu inteleg ca decat sa taci si sa speri ca nu se poate intampla ceva rau e mai bine sa vorbesti si sa pregatesti copilul.eu deocamdata sunt tata de baiat asa ca nu-mi fac probleme,dar daca o sa am si o fata cred ca o sa-mi schimb vederile.
am mai vazut un caz,fiica danei savuica are 14 ani si are foto sexi.cred ca in cazul ei libertinismul mamei a influentat-o negativ

Bughilas 15-02-08 09:45

Tinerele in Romania...
 
Fratilor aveti cu totii dreptate..Daca mergi prin cluburi mai nou sunt niste pustoaice de 15-17 ani care te baga in boala.....Toate isi intorc capul dupa "material"...Si asa o sa fie de aici inainte....E plina lumea de "materialiste"...
Prea putine sunt acele fete frumoase care nu se preteaza la asa ceva....Si pe alea stati linistiti ca nu le gasiti in club .....Ex: Monica Columbeanu->si-a facut copil cu ala si acuma divorteaza dupa ce a obtinut ce vrea....

salutari

EaGle 15-02-08 14:23

Re: Tinerele in Romania...
 
Aici in Italia gasesti pe strada prostituate de la 14 ani in sus, nu ca au fost obligate de mafie etc, ci sunt cu mamele-prietenele mai mari (romance), evident doar o mica parte, 70% sunt obligate de laşii astia de italieni.
Un sfat la toti, nu lasati nevestele, prietenele, copilele sa ajunga pe mana la nenorocitii astia, 99% din ei promit ca le da de munca, dar munca e noaptea pe strada.

Mustang 16-02-08 11:28

Re: Tinerele in Romania...
 
Sa ma bag nitel in discutie?
Va rog. :D

Cum spunea Bea pe pagina anterioara, haicinciu'-u'.com a devenit deja o chestie SF. Ma uit si eu ca orice om. Am avut un cont, l-am desfiintat. Mi-am facut altul pentru a imi promova alte chestiuni.
Pe profilul vechi aveam 2-3 fotografii cu rabla mea, in care spuneam in gluma "Asta e rabla mea ... Nah ... acum ma mai iubiti ?" Sa nu va spun ca ... dupa comentarii de genul: esti simpatic, dragut, bla bla bla, au dat de masina si au zis intr-un mod mai putin politicos ca nu ma merita masina. :lol:
Am gasit suferinte de genul: "Tu esti simpatic, dar daca aveai un Opel, BMW, Audi, renuntam la prietenul meu..." / "Mi-ar fi scarba sa ma urc in o asemenea masina" / "Asta numesti tu masina?!". Toate cele 3 cazuri enumerate sunt cu o medie de varsta de 16 ani.

Mai apar pe messenger si domnisoarele care nu se uita cap-coada la fotografii si imi arunca o expresie in genul: "Ce masina ai?" - JEEEEEEEEEET :D

Stand de vorba cu o domnisoara mai cretina asa de felul ei, am vrut sa vad cat de mare e prostia: Ea 16 anisori ... combinata cu unul de 31 de ani in prag de divort cu un copil - "Astia mai mai batrani sunt mai maturi, au bani, au masina ... stiu unde sa te scoata sa te simti femeie, nu ca restul de 20 de ani." In categoria de 20 de ani intram si eu si i-am raspuns: "Corect, stiu... Pe langa asta stiu sa mai faca si o pustoaica de tot rahatul cand vor si la orice ora."

Sfatul meu?! Lasati-va de matrimonialele alea de hi5 ... ca sunt de femei cu capul ! :D

aleks 16-02-08 13:09

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1361276)
Pe profilul vechi aveam 2-3 fotografii cu rabla mea, in care spuneam in gluma "Asta e rabla mea ... Nah ... acum ma mai iubiti ?" Sa nu va spun ca ... dupa comentarii de genul: esti simpatic, dragut, bla bla bla, au dat de masina si au zis intr-un mod mai putin politicos ca nu ma merita masina. :lol:
Am gasit suferinte de genul: "Tu esti simpatic, dar daca aveai un Opel, BMW, Audi, renuntam la prietenul meu..." / "Mi-ar fi scarba sa ma urc in o asemenea masina" / "Asta numesti tu masina?!". Toate cele 3 cazuri enumerate sunt cu o medie de varsta de 16 ani.

Mai apar pe messenger si domnisoarele care nu se uita cap-coada la fotografii si imi arunca o expresie in genul: "Ce masina ai?" - JEEEEEEEEEET :D

aici ma pun martor, tin eu minte niste raspunsuri de genul asta pe profilul tau, chiar daca nu cuvant cu cuvant, mi-a ramas ideea in cap :)

Mustang 16-02-08 14:20

Re: Tinerele in Romania...
 
Unele nu au fost acceptate ... nu accept comentarii d'astea nesimtite. :D

aleks 16-02-08 15:20

Re: Tinerele in Romania...
 
mai nu ma enerva, am vazut eu ceva comentariu de genul asta pe profilul tau, stiu sigur :D
nu ma pune sa-ti reproduc exact, dar bag mana in foc de un raspuns din asta :)

goldie 16-02-08 16:36

Re: Tinerele in Romania...
 
nu generalizez dar majoritatea pustoaicelor din ziua de azi de fapt asta cauta: un sponsor. mai sunt si cateva fete care nu se dau in stamba ca specimenele celelate dar din ce in ce mai putine. asta e realitatea. consider ca parintii au o mare vina in aceste cazuri, dar ce sa le faci sunt prea ocupati sa aduca bani odraslelor...

Mustang 16-02-08 21:21

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 1361784)
mai nu ma enerva, am vazut eu ceva comentariu de genul asta pe profilul tau, stiu sigur :D
nu ma pune sa-ti reproduc exact, dar bag mana in foc de un raspuns din asta :)

Observi unde m-a durut pe mine de comentariul ala de imi aduc aminte de el. :lol::lol::lol::lol:

dreaq 17-02-08 09:24

Re: Tinerele in Romania...
 
Maimutele de genul ar trebui luate cu masina si lasate la vreo 5-6 km de cea mai apropiata localitate in toiul noptii..poate asa or sa se invete minte.:)

Mustang 17-02-08 14:02

Re: Tinerele in Romania...
 
Si dupa o ... partida de ... you know. :D

aleks 20-02-08 10:26

Re: Tinerele in Romania...
 
da, de table, sau de sah, ca sa iti antrenezi mintea :)
nu fetele-s de vina, disperatii de l@ba care nu au nicio sansa sa se lipeasca si ei de-o femeie, chiar stramba, cum o fi ea, numai femeie sa fie, si incep sa linga-n c#r pe net toate distrusele, poate poate i se face mila vreuneia si ii da vreun id, si de-acolo, bazandu-se pe "imaginea" si "vrajeala" lor, si se roaga...
ce se roaga?
sa le scoata la un suc(5 si cu 5 = 10 lei-deja-i investitie) sau la o cafea(mmm... 7 ea + 5 el[tot suc, de unde atata cafea, face rau la inima]= 12 lei, cam mult) sau poate sa il primeasca la ea ( o garoafa, 3 lei, s-a scos) sau sa vina ea la el (ma-sa si tac-su la munca, el nu se duce la scoala oricum, din principiu, are ma-sa cafea, iese moca, ideal)...
ok, incepe: ii lasa aidi-u' in mesaj public si asteapta. ea nu-l cauta, oare de ce?
ii da mesaj, tot cu aidi-u si cu mesaj suplimentar(eshti frumuasa ji i-mi plake d tn dami un id) s-o dea pe spate, si iar asteapta. ea iar nu-l cauta, oare de ce nici acum?
poate nu a fost suficient de clar, ii da mesaj din nou, (la poza la care isi expune ea suncile cel mai mult, aia in care e sexy ea toata, imbracata ca o curva la strada, cu un fudal romantic in spate, gen sifonierul din anii 50, mostenit de la bunica-sa, sau in baia familiei, cu cada fara smalt de cand a fost ridicat blocul si faianta alba ca la spital) sii ii spune, alaturi de ceilalti 274 de disperati ca el: "eshti frumuasa, ce sexi ejti az u, vreau ji yo sa vb, dca i-ti fce placere dami ad pe id" (cam acelasi text ca si in mesajul privat, da' de unde atata inspiratie nene?, ca-i grele cu textele...)
ei, cam asta-i procedeul prin care toate proastele ajung sa-si creeze imagine proprie de diva, cand ele sunt niste rupte, in cel mai bun caz...

Mustang 20-02-08 13:18

Re: Tinerele in Romania...
 
Hai ca nu e numai asa ...
Mai "e" si alea care se tot lauda cu Escorta si alte abureli. =))

EaGle 20-02-08 16:18

Re: Tinerele in Romania...
 
:lol: :lol: ..bine spus Aleks...
Am cateva prin lista de messenger, fete totusi istete, cu capul pe umeri si destul de mature dar ma uit cum incet incet fiecare incepe sa ia calea gresita :). De exemplu azi vezi la status "te`besck puiu", peste o saptamana "azi a fost cea mai frumoasa-tare zi din viata mea" (este evident ca si-a tras-o), dupa 2-3 saptamani vezi scris la status scris "ce proasta am fost, mm de idiot" !
Ceea ce vreau sa spun e ca baieti pe o parte destepti de 19-20 de ani isi bat joc de ele si apoi le trimite-n ..... ma-sii :D! In toata lista am doar o fata care sta de mai mult timp cu unu mai mare-n varsta si vad ca o trateaza bine, ea se simte bine etc...(Dar este un caz exceptional...)
Nici eu nu sunt mare-n varsta dar macar arat ca sunt matur si le las in suferinta lor :lol:, am conversatii normale-inteligente cu fete mai mari in varsta, vreo 10 ani din viata i-am petrecut numai cu fete :lol:, era cartierul plin de fete :).

Claudia 25-02-08 12:05

Re: Tinerele in Romania...
 
Majoritatea aveti dreptate...
Pe de o parte se simte diferenta intre generatii fiindca este cu adevarat mare, dar pe de alta parte diferenta e accentuata de mediatizarea fenomenului...
Intotdeauna au existat mai multe categorii de oameni...
Ca orice fata, in jurul varstei de 14 ani incepi sa te uiti mai mult in oglinda, incepi sa realizezi schimbarile si ai tendinta sa le pui in evidenta. Totusi generatia mea(nu prea departe de actuala) inca mai cunostea rusinea... lucru pe care il uita tot mai multe din adolescentele de azi.
Totusi... intr-o generatie de cobai trebuie sa ne acomodam din mers...

Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1371173)
Hai ca nu e numai asa ...
Mai "e" si alea care se tot lauda cu Escorta si alte abureli. =))

Gabi, ia vezi tu.... :lol:

Mustang 25-02-08 12:15

Re: Tinerele in Romania...
 
Scuze ... trebuia sa scriu escorta cu E-mic. :lol: Sau sa zic dame de companie ? :lol:

bmwm5 25-02-08 13:08

Re: Tinerele in Romania...
 
de observat ca a sarit ea repede :)

Claudia 25-02-08 13:30

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by bmwm5 (Post 1381932)
de observat ca a sarit ea repede :)

Prietenii stiu de ce.... :-P:lol:
PS: era in gluma, nu ma atacasem(chiar nu am de ce)

silviu_fxx 25-02-08 13:58

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1361276)
Sa ma bag nitel in discutie?
Va rog. :D

Cum spunea Bea pe pagina anterioara, haicinciu'-u'.com a devenit deja o chestie SF. Ma uit si eu ca orice om. Am avut un cont, l-am desfiintat. Mi-am facut altul pentru a imi promova alte chestiuni.
Pe profilul vechi aveam 2-3 fotografii cu rabla mea, in care spuneam in gluma "Asta e rabla mea ... Nah ... acum ma mai iubiti ?" Sa nu va spun ca ... dupa comentarii de genul: esti simpatic, dragut, bla bla bla, au dat de masina si au zis intr-un mod mai putin politicos ca nu ma merita masina. :lol:
Am gasit suferinte de genul: "Tu esti simpatic, dar daca aveai un Opel, BMW, Audi, renuntam la prietenul meu..." / "Mi-ar fi scarba sa ma urc in o asemenea masina" / "Asta numesti tu masina?!". Toate cele 3 cazuri enumerate sunt cu o medie de varsta de 16 ani.

Mai apar pe messenger si domnisoarele care nu se uita cap-coada la fotografii si imi arunca o expresie in genul: "Ce masina ai?" - JEEEEEEEEEET :D

Stand de vorba cu o domnisoara mai cretina asa de felul ei, am vrut sa vad cat de mare e prostia: Ea 16 anisori ... combinata cu unul de 31 de ani in prag de divort cu un copil - "Astia mai mai batrani sunt mai maturi, au bani, au masina ... stiu unde sa te scoata sa te simti femeie, nu ca restul de 20 de ani." In categoria de 20 de ani intram si eu si i-am raspuns: "Corect, stiu... Pe langa asta stiu sa mai faca si o pustoaica de tot rahatul cand vor si la orice ora."

Sfatul meu?! Lasati-va de matrimonialele alea de hi5 ... ca sunt de femei cu capul ! :D

Mare adevar graiesti. Am si eu cateva specimene triste prin clasa care arata ca dracu si mai sunt si materialiste. Am o pica pe fiintele astea cum nu va pot spune, mai ales cand aud comentarii precum:
- Aiii fata, m-am intalnit ieri in club cu un tip supertare, conducea un Audi A6.(intre timp incep sa se stranga toate materialistele pe langa asta)
-Vaiii fata, nu cumva era.... foarte tare baiatul, am auzit ca are si un TT
-Vaiii fata, si unde ati mers dupa...
-Vaiii fata, daca si prietenul meu are avea un Audi l-as iubi si mai mult.
-Vaiii fata, si de cati cm o are...

Comentarii de genul aud zilnic. Eu zic ca pana la 20 de ani toate fetele(in afara de forumistele noastre:D) viseaza la printisori cu Ferrari in fata vilei cu piscina.

indianu 25-02-08 14:33

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by silviu_fxx (Post 1382029)
Comentarii de genul aud zilnic. Eu zic ca pana la 20 de ani toate fetele(in afara de forumistele noastre:D) viseaza la printisori cu Ferrari in fata vilei cu piscina.

Pai in cazul asta, ai putea in loc sa le condamni sa pui mana si sa aduni banii de Ferrari si de vila cu piscina si cand ii vei avea vei face ravagii printre pustoaicele pana in 20 de ani. :D

Mustang 25-02-08 14:41

Re: Tinerele in Romania...
 
Nu ne mai intereseaza pustoaicele materialiste...
Ne intereseaza fetele de 25 de ani care nu dau un leu pe masina pe care o conduci, atata timp cat stii sa fii haios si sa te porti frumos. ;)

indianu 25-02-08 14:51

Re: Tinerele in Romania...
 
Din moment ce nu "ne" mai intereseaza atunci de ce le "blamam"?

Am pus in ghilimele pentru ca eu inca nu-s sigur daca ma mai intereseaza sau nu, dar cel putin nu le condamn. :D

Mustang 25-02-08 14:56

Re: Tinerele in Romania...
 
Le blamam pentru simplul fapt ca ele sunt viitorul tarii. ;)
Isi ridica stacheta prea mult si ar trebui sa se astepte la multe esecuri. ;)

indianu 25-02-08 15:00

Re: Tinerele in Romania...
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1382129)
Le blamam pentru simplul fapt ca ele sunt viitorul tarii. ;)

Cred ca ar trebui sa incepem cu altii aici. :)
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1382129)
Isi ridica stacheta prea mult si ar trebui sa se astepte la multe esecuri. ;)

Pai si cu ce te deranjeaza esecurile lor?:D

Mustang 25-02-08 15:03

Re: Tinerele in Romania...
 
Pentru ca pot avea o viata frumoasa si daca nu ar fi materialiste. :D
Dragostea nu ar trebui sa fie pe bani. Ala e sexu'... din partea unui gen de domnisoare. :)

indianu 25-02-08 15:06

Re: Tinerele in Romania...
 
Mustangule, eviti sa-mi raspunzi la intrebare.
Cu ce te deranjeaza pe tine ca X e materialista ca doar ea are de suferit(sau nu)?
Parca ziceai pe undeva ca te-ai plictisit de zburdat din floare in floare, asa ca revin, cu ce te deranjeaza?

PS: Sa nu-mi raspunzi ca visezi intr-o lume mai buna, mai cinstita, bla bla ca nu te cred. :)

Mustang 25-02-08 15:09

Re: Tinerele in Romania...
 
Pai ma deranjeaza frate ... vreau si eu sa am o femeie buna. :lol: Dar majoritatea domnisoarelor bune alearga dupa BMW, iar eu n-am inca bani de BMW, si nici taticu' nu are sa imi dea. :D


All times are GMT +2. The time now is 20:51.

- Copyright 2026 4Tuning