Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Extreme Racing (https://forum.4tuning.ro/72-extreme-racing.html)
-   -   EXTREME@ACR VTM 24.07.2005 (https://forum.4tuning.ro/72-extreme-racing/6678-extreme-acr-vtm-24-07-2005-a.html)

cioara 14-07-05 12:38

EXTREME@ACR VTM 24.07.2005
 
Impreuna cu ACR o sa organizam cel mai probabil pe 24.07.2005.(LAZU sau RAPA ROSIE)
Acum ne ocupam deja de organizare pentru ca dorim sa facem o cursa ca la carte.
Ambele trasee au o lungime de aproximativ 3.5 km, asfalt foarte bun, se poate participa cu orice masina de strada.Speram la start foarte multe masini.
Se pot inscrie in concurs si autoturisme neinmatriculate.Acestea pot circula numai pe traseul de concurs.
Traseele sunt foarte tehnice avand toate tipurile de viraje, pe liniile drepte vor fi amplasate jaloane pentru a micsora viteza
Speram sa avem autobuze care sa transporte publicul din Craiova pana la proba.
Clasele de participare:
1.pana la 1400 cmc
2.1401-1600 cmc
3.peste 1600 cmc
Taxa de inscriere : 200.000 lei - 20 lei grei
Asteptam parerile si propunerile voastre pentru aceeasta cursa.

Ciro_zel 14-07-05 12:52

Bravo.. Extreme nu inceteaza sa ma uimeasca.. ma \"impusca\" cu o cursa de acceleratie fenomenala si acum VTM.. BRAVOS :shock: . O sa fiu acolo, batz.. indiferent de vreme.Astept cu nerabdare, felicitari pt initiativa si pentru ca ne tineti \"in focuri\" de evenimente :D

Al3xius 14-07-05 13:17

Ghost Racing Team va fi acolo...poate si cu 1-2 masini la start ! sa vedem... :wink:



Bafta Extreme ! :wink:

ZoliaT 19-07-05 00:07

2 Attachment(s)
afisul evenimentului :

UniculSGM 19-07-05 01:46

Super tare! O competitie spectaculoasa, ca suntem satuli de banalele liniutze.

PTC 19-07-05 07:46

Ce se poate spune inafara de :tenisclap :woowoo: :peace: :boogy: daca va avea parte de aceasi organizare e clar ca va fi beton :wink: Felicitari Extreme tineto tot asa :wink:

PTC 19-07-05 07:55

Si din cate am inteles din surse propri de la Craiova se lasa iar cu :drunk: :drunk: :drunk: biiiinneeeee baaaaeeetiiiii :lol: .Sa vezi iarasi fete de dimineata :shock: :dizzy: :confused2 :lol:

bogdan_kwx 19-07-05 11:14

bravo.
 
cu cine se poate lua legatura telefonic ?si unde este locatia mai exact? Daca ai 1397 cm cubi la ce grupa intri?si in plus mai este si o mica turbinuta.....

Al3xius 19-07-05 13:45

Din moment ce e din Bucuresti nu cred ca poate ajunge la sediul A.C.R. ...cred ca cel mai bine sunati la numerele de telefon ! :wink:

GAB35DJ 19-07-05 17:05

referitor la transportul spectatorilor:s-a stabilit si ramane oficial:se vor pune la dispozitia acestora 2 autobuze ce vor pleca dn fata colegiului national Carol I duminica la ora 10.30!!!

Bandit 20-07-05 11:55

Super tare..... Chiar era nevoie in craiova de un eveniment de acest gen, nu atat pentru spectatori cat pentru participanti. Ar fi fost frumos si un bucovatz
dar e problema cu spectatorii ce stau pe exteriorul curbelor.
Bafta, tzineti-o tot asa !

B26LPX 20-07-05 14:42

suna foarte interesant....
daca e taxa de inscriere sa intelegem ca sunt si premii pe fiecare grupa?

B26LPX 20-07-05 14:58

se poate participa si cu insotitor la cursa (copilot) ?

B26LPX 20-07-05 15:00

de fapt....ca sa fie mai simplu pt toata lumea....exista un regulament oficial (publicat undeva pe net)?

cioara 20-07-05 16:53

Cursa se tine conform regulamentului de VTM.
Ca sa nu mai stai sa cauti acest regulament o sa-ti dau ceva amanunte...
1. se parcurge acelasi traseu de 6 ori
- 2 manse de antrenament
- 2 manse pentru ordinea de start
- 2 manse finale unde se calculeaza cel mai bun timp
2. la start exista doar masina si pilotul(nu se merge cu copilot)
- autoturismul de concurs - inmatriculat sau neinmatriculat
- instinctor
- centura de siguranta
- verificare tehnica
- pilotul - permis de conducere
- casca de protectie
3.clasele de participare: - pana la 1400 cmc
- 1401-1600cmc
- 1601-2000cmc
- peste 2000cmc
- clasament general
pentru constituire unei clase sunt necesare 5 autoturisme
4.premii sunt ca doar e o competitie dar nu stiu la ce fel de premii te astepti tu...
5.taxa de inscriere 20 lei grei
Te asteptam la start!

dude 20-07-05 21:47

Re:
 
Salut. Mi se pare salutara organizarea unei competitii de acest gen in peisajul automobilistic amator de la noi, peisaj dominat categoric de intrecerile de tip liniuta. Condiitile de sunt foarte cuprinzatoare, corecte si echitabile. Cu exceptia uneia: casca. De unde sa facem rost de casca. O casca costa ceva cel putin 100 de euro, si sa iti cumperi o casca doar pentru un eveniment.... Sunt convins ca siguranta e foarte importanta, dar totusi nu se poate renunta la aceasta masura de siguranta care cu siguranta va micsora drastic numarul celor care vor participa?

In alta ordine de idei, puteti sa prezentati un harta sau macar indicatii despre cum putem sa ajungem la locul de desfasurare al competitiei? Eu de exemplu, in cazul in care conditiile de participare imi vor perimte vin din Bucuresti si nu am reusit sa gasesc pe Internet nimic despre cum pot ajunge la Rapa Rosie.

Multam.

Bafta.

bobbyadr 20-07-05 21:58

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B26LPX\"
se poate participa si cu insotitor la cursa (copilot) ?

dupa regulamentul FRAK in cursele de VTM pilotul participa singur in masina,dar viind o etapa locala cred ca se poate aranja :wink:

PS:organizatorii,cam cati participanti sunt anuntati???

Bandit 20-07-05 22:16

salut dude, e imposibil sa participi la VTM fara casca, viteza e mare, riscul e mare si sunt sigur ca daca s-ar intampla ceva doamne fereste, primii trasi la raspundere ar fi organizatorii. E imposibil daca intrebi toti prietenii tai sa nu gasesti o casca. Unu cunoaste pe altu si pana la urma tot gasesti unu care e motocilclist sau are pe acasa o casca.
Daca vrei sa te dai sigur gasim o casca si pe aici daca e nevoie, numai sa ma anunti si iti fac rost de una pentru cursa asta.
Bafta !

GAB35DJ 20-07-05 23:06

pentru boby:speram sa avem un numar destul de mare de participantzi...dupa estimarile noastre cred ca pe undeva pe la 30-40 de masini la start...
pentru dude:aici nu mai e joaca,aici nu mai sant fitele si figurile de la liniute!!!aici se merge dupa un regulament strict intocmit de FRAK si astea sant cerintele minime pentru o cursa de vtm pentru amatori!!!ne pare rau!!!eu unul nu as participa fara casca...mi se pare o inconstientza totala!!daca te hotoarasti si vrei sa vii numarul meu este 0741310850,suna-ma si te astept la intrarea in craiova...

dude 21-07-05 05:55

Re:
 
@Bandit

Multumesc mult pentru oferta. Sincer sunt foarte in dubiu daca sa bat drumul de la Bucuresti pana la locul cursei si sa nu am certitudinea ca pot sa alerg. Totusi asa cum ai zis si organizatorii pot participa masini de starda care nu au echipare de siguranta ca cele care alearga in VTM-ul adevarat. Organizatorii au zis de asemenea ca se vor introduce jaloane pentru limitarea vitezei...

@GA35DJ

Multumesc mult. Am observat ca baietii din Craiova sunt super ospitalieri si foarte bine intentionati si sufletisti. Tineti-o tot asa, poate invata si altii. :)

Ma rog, ramane de vazut. Ar fi o curse intereseanta si mi-ar place sa pot sa particip.

Bafta.

B26LPX 21-07-05 07:12

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"cioara\"
Cursa se tine conform regulamentului de VTM.
Ca sa nu mai stai sa cauti acest regulament o sa-ti dau ceva amanunte...
1. se parcurge acelasi traseu de 6 ori
- 2 manse de antrenament
- 2 manse pentru ordinea de start
- 2 manse finale unde se calculeaza cel mai bun timp
2. la start exista doar masina si pilotul(nu se merge cu copilot)
- autoturismul de concurs - inmatriculat sau neinmatriculat
- instinctor
- centura de siguranta
- verificare tehnica
- pilotul - permis de conducere
- casca de protectie
3.clasele de participare: - pana la 1400 cmc
- 1401-1600cmc
- 1601-2000cmc
- peste 2000cmc
- clasament general
pentru constituire unei clase sunt necesare 5 autoturisme
4.premii sunt ca doar e o competitie dar nu stiu la ce fel de premii te astepti tu...
5.taxa de inscriere 20 lei grei
Te asteptam la start!

salut cioara!

am regulamentul de vtm, dar nu stiam ca se merge dupa el...ca nu prea stiu eu cum e cu traseul montan pe la craiova, plus ca regulamentul ala mai cere si masina dotata minim cu diverse pt debutanti (de amatori n-am auzit la vtm)....mai e ceva echipament....ma rog...nu mai conteaza

referitor la casca....daca e vb de jaloane pe liniile drepte ca sa scada viteza de ce mai e nevoie de casca...pt ca daca ar fi periculos oricum nu m-as da ca sa menajez masina...care ar fi una de strada, din pacate. sper insa sa fac rost si de casca, ar fi pacat sa nu particip din motivul asta.

referitor la constituirea grupelor, ar trebui sa stim din timp daca sunt masini suficiente pt fiecare clasa, preventiv asa, pt ca unii vin din provincie si ar fi pacat sa faca drumul pana acolo si sa nu fie suficienti pt clasa respectiva. De ex eu sunt la 2.0L diesel, din pacate cu doar vreo 73cp...poate ar trebui facuta o diferentiere si dupa putere...daca participa Eliza cu opelul ei pe benzina ma rupe :lol: :lol: :lol:

chiar...tu de dai cu opelul ala negru de 1.9d? 8)

cand intrebam de premii ma gandeam mai mult la o festivitate de premiere...ca asa e corect...dar daca e vb si de premii e ok, sper sa fie macar o casca pt locul I la >2000cc sa nu mai caut altadata :D :D :D

B26LPX 21-07-05 07:18

rugaminte catre organizatori :lol:

va rog eu mult mult mult de tot....daca e posibil....ma straduiesc si fac rost de 2 casti....dar lasati-ma sa merg cu prietena in dreapta pt ca abia am convins-o sa nu mergem la mare in weekend ca sa pot participa la cursa...si asta a fost dorinta ei....sa mearga si ea in dreapta sa vada cum e....doar nu vreti sa suparati o domnisoara draguta si sa ma nenorociti pe mine pt tot restul vietii.....stiti si voi cum sunt fetele....pliz pliz pliz pliz :lol: :lol: :lol:

PS: n-are cum sa fie periculos daca e un traseu foarte tehnic, asa cum se spune, cu jaloane pe liniile drepte, daca ar fi de viteza n-as avea ce face cu dieselul.... :cry:

:wink:

bebe25 21-07-05 08:55

Pentru baietii amatori de VTM din Bucuresti si nu numai.....
 
Buna ziua la toti iubitorii de VTM.....as vrea sa aflu daca mai merge cineva din Bucuresti la cursa de la Craiova sa ne strangem sa mergem impreuna....eu alerg la VTM-ul de la F.R.A. dar as vrea sa merg si la Craiova...haideti sa ne strangem si sa mergem impreuna...astept ceva raspunsuri...
O zi buna la toata lumea.

DACIA-Wrc 21-07-05 10:20

mijto treaba...in cluj cand se face asa ceva? pentru dacii nu face`ti ceva concursuri?

bog88 22-07-05 16:06

cum am zis si pe PM, da-mi un nr de tel, o locatie mai precisa(care se poate gasi pe harta) si venim

DJ-23-SLK 22-07-05 16:47

Harta!!!
 
1 Attachment(s)
Localitatea Rapa Rosie este situata la 35 de km de Craiova (iesirea spre Bucovat) intre Terpezita si Plopisor !

Carmen 22-07-05 18:01

Cei care nu sunt din Craiova nu vor gasi usor iesirea spre Bucovat. Daca veniti, o sa va asteptam si va escortam pana acolo. Numai sa vorbiti intre voi, cei care nu stiti sa ajungeti, sa va grupati cumva sa va asteptam pe toti odata...

B26LPX 22-07-05 18:30

o sa incerc sa iau legatura cu Eliza sa ne astepte undeva...noi o sa fim cel mai probabil 3 masini

bog88 22-07-05 21:00

puneti mey un nr de tel sa nu ne pierdem p'acolo

Al3xius 22-07-05 23:42

eu daca vreti pot sa vin sa va iau de la iesire din oras....


0741081624 e nr meu...daca nu va descurcati dati un tel si am sosit :lol:

GAB35DJ 23-07-05 15:28

numarul meu de telefon este:0741310850sunati-ma la orice ora!!

Carmen 23-07-05 16:59

Nu-l sunati pe Gabu' ca e fierbinte si are alte ganduri. Si in plus e interesat, vrea sa-i bagati centi pe cartela :twisted: :mrhappy: :evil_laug
Important e sa ne anuntati care cum veniti, sa stim care poate sa astepte, sau sa nu ajungeti prea tarziu si sa nu mai poata nimeni veni dupa voi...

NSL_Doru 23-07-05 18:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Carmen\"
Nu-l sunati pe Gabu' ca e fierbinte si are alte ganduri. Si in plus e interesat, vrea sa-i bagati centi pe cartela :twisted: :mrhappy: :evil_laug
Important e sa ne anuntati care cum veniti, sa stim care poate sa astepte, sau sa nu ajungeti prea tarziu si sa nu mai poata nimeni veni dupa voi...

NU NU NUuuuuuu !!! :lol: :lol: :lol: Lui GAB`u datii \"beep\" ca va suna el inapoi :evil_laug

GAB35DJ 23-07-05 19:08

mdea...sa trecem peste anumite posturi ale unor oameni care urmaresc demigrarea imaginiii mele :P :P :P ....reveind la lucruri serioase va spun ca indiferent de vreme cursa de maine se tine!!!!acum vad ca e soare....da'mai stii ce surprize ne rezerva Barbosu'....

bog88 23-07-05 21:05

merci. venim :P

dude 23-07-05 21:38

Re:
 
Gata. Am ajuns acasa. Am facut rost de casca. masina merge cat de cat. Rugamintea mare pentru baietii si domnisoarele din craiova care intra pe forum. Pe la 4-4.30 care mai sunteti pe aici, scrieti cum e vremea. la 5.30 noi o sa plecam din bucuresti, si sa stim la ce sa ne asteptam.

Multam si bafta.

Carmen 23-07-05 22:22

Nu cred ca mai e cineva online la ora aia, incercam toti sa dormim putin sa fim fresh maine. Vremea se anunta BUNA pt maine, deci ia-ti slickuri :lol: Eventual il prindeti pe Gabu' cand vine de la nunta, dar n-as avea incredere in ce spune :drunk: :dribble: :woowoo: .... :twisted:
Acum macar stiu sigur ca maine va avea trasa exact pe unde stau eu :headache: Asa mi-a promis... :help:
DRUM BUN tuturor si traseu fara incidente participantilor! PEDAL TO THE METAL!

bebe25 23-07-05 22:55

Pai sa speram ca vremea o sa fie ok si concurentii si spectatorii sa fie la inaltime..cat despre organizare am auzit numai cuvinte de lauda...oricum o sa vin si eu cu o propunere de cursa in Bucuresti....un rallycross start si finish pe asfalt si restul pe macadam..gen pista de avion dar pe pamant....o sa vb mai multe la Craiova.
Bafta la toti concurentii si sa oferim un spectacol frumos ..:)

Al3xius 23-07-05 23:35

Vremea e super buna ! maine va fi frumos ! Cel putin acum e cer senin si adie un pic vantul ...in rest nu prea pare sa vina nici o ploaie...dar cum a zis si Gabu` nu se stie ce ne rezerva Barbosu` ! :lol: Sa speram ca va fi ok ! :lol:


Bafta la toti participantii ! :wink:

F_L_R 24-07-05 02:07

-Va doresc BAFTA si un eveniment de exceptie.
-Imi cer scuze ca nu pot veni. Distractie placuta!!!!!!!


All times are GMT +2. The time now is 01:17.

- Copyright 2026 4Tuning