![]() |
Phoenix GT/Uirapuru
10 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...e1eea69e20.jpg
Phoenix GT/Uirapuru Uirapuru este numele unei pasari amazoniene foarte rare si trilul sau e considerat a fi printre cele mai frumoase din lume. De data aceasta, vine intruchipata intr-un supercar brazilian, denumit Phoenix GT/Uirapuru. Cand va fi construit, prototipul va avea circa 3,93 m lungime, 1,90 m latime si 1,17 m inaltime. Jantele vor fi unele de 18 inci, incaltate in cauciucuri 255/40 ZR18 pe fata si 285/40 ZR18 pe spate. Masina va avea caroseria din carbon, usile conventionale, suspensia independenta si tractiune pe spate. Motorul va fi unul Judd GV5 Sports Racing Engine, care genereaza 600 CP la 7800 RPM si 800 CP la 10000 RPM, iar cutia de viteze una in sase trepte manuala sau patru trepte automata. De fapt, supercar-ul va fi creat intocmai cum isi doresc investitorii, cautandu-se cu orice pret aducerea ei pe strada. |
Re: Phoenix GT/Uirapuru
ce adevarat arata :X si 600 de cai nu`s luati de ici de colo :rolleyes2 superba ...o masina de 5*
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
marfa... mie unu imi place cum arata si atatia cai putere....Un adevarat supercar
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
grav....600 cp....uuu...ori fi putini ?:lol: arata bine....mai ales pe negru cu dungile alea albe e cel mai misto....parerea mea :-P
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
Marfa!
Motor direct din lumea curselor, care ajunge la 10000 rpm! Ma gandesc ca n-o sa aibe cilindreea prea mare desi dezvolta pana la 800 cp! Parerea mea ca acea cutie cu 4 trepte o s-o strice, dar s-ar putea sa fie foarte rezistenta si tocmai de-asta vor s-o foloseasca! Caroseria nu pare prea mare si se aseamana cu Counnaught Type D Aici linku: http://www.connaughtmotorco.com/ |
Re: Phoenix GT/Uirapuru
asteptam cu sufletu la gura versiunea finala:))
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
No Coment............
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
800 CP la 10000 RPM foarte mult.. si bine veniti .. si vad ca greutatea nu este chiar mare .. este cat de cat mai redusa..
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
Designul e un pic ciudat... dar motorul :shock:. 800 cai la 10.000rpm:shock:, bestie masina asta:oops:
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
motorul rupe dar 100% la design nu o sa arate asa....
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
no com...suuperba
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
arata superb
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
imi place arata bine ,,,de motor nush ce sa zic e prea tare :X
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
bestiala masina trebuie sa fii sofer ca sa nu te sinucizi si bani partea din fata e super reusita, tm kata sper sa nu schimbe designu ar fi pacat :D
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
esuper tare masina...:d din fatza seamana cu fordu ala taunus modificat al romanului ala.....aia neagra cu flacari albastre
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
[QUOTE=Bogdan_ozzy;1346997]800 CP la 10000 RPM foarte mult.. si bine veniti .. si vad ca greutatea nu este chiar mare .. este cat de cat mai redusa
Poate ma luminezi de unde stii k e cat de cat mai redusa greutatea? cate kg are k sa zici cat de cat? Logic k e redusa dak e facuta din carbon dar.... "mai redusa" mai redusa decat ce? k nu a mai existat nici o versiune. Sincer 800 cai mi se pare muuuult prea mult. 10.000 de ture? pey la toyota trueno din anii 80-90 pilotii schimbau viteza la 11.000 ture, desigur, cu motorizarea de la suzuki motors, nu cea de la toyota adik G4-AE. deci plansa de turatii nu e asa FANTASTICA. Oricum, bravo designer-ilor brazilieni pt curaj, si speram k si Dacia Sandero proiectata tot de brazilieni sa intre la noi in productie fara mari modifcari. desi romanul are o tendintza de a sacrifica design-ul , sa speram ca de data asta nu. have a good day! |
Re: Phoenix GT/Uirapuru
cool....dar nu cred ca o sa se pastreze desingul exterior..
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
[QUOTE=SnowMan;1348395]
Quote:
O atentie : Cand mai postezi pe forum nu mai folosi limbaj tip "mess" > "k" , " dak " , "pey" , " adik " ;) Nu este nevoie sa dai reply ;) daca mai ai ceva in "in intuneric" voi incerca sa te "luminez" pe PM On-topic : Phoenix GT Uirapure : http://www.worldcarfans.com/9080209....ian-sports-car |
Re: Phoenix GT/Uirapuru
e ciudat da...ce motor are
|
Re: Phoenix GT/Uirapuru
E frumoasa dar arata mai mult americana decat latina(hispanica)
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:29. |
- Copyright 2026 4Tuning