![]() |
E46 - 320ci -project-///intruder///
6 Attachment(s)
Este vorba despre un 320ci E46 '02 170cp,pachet M din fabrica,shadow line.
Masina este in posesia unui prieten (f.intruder) iar eu am sa o prezint deoarece el nu frecventeaza constant forumul. Am dori sa aflam parerile si sfaturile voastre referitoare la modificarile ce pot fi aduse masinii pt a fi personalizata si pt a putea face fatza la un tuning show. Primul pas care l-am decis deja si care nu mai sufera amanare este sound-ul sistemului de evacuare.Ne-am decis asupra unui sistem cu 2 tobe,ramane sa hotaram daca va fi de firma sau custom. Asteptam parerile voastre :D |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
suna interesant. arata bine masina. sper sa nu o strice... uite cum facem....tu ne intrebi pe noi,si noi zicem..da sau nu... :-P :lol: multa bafta cu proiectul ;) ps: suna bine treaba cu 2 tobe |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
ne-am gandit la masca , oglinzi si scutu de la spoileru spate sa fie din carbon...... ar da bine cu etrierii rosii? |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
oglinzile masca si partea de jos de la bara din carbon da..da etrierele rosi nu..poti sa faci jantele negre
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Etriere rosii in nici un caz...pana la urma depinde cat de multi bani este dispus sa investeasca...daca sunt multi, atunci ar putea sa faca capota din carbon, plafonul negru, portbagajul carbon de pe un CSL. Jantele, evident mai mari si negre, cu buza cat mai mare si cromata (insa depinde de gusturi), faruri cu lupa, stopuri le LED, suspensia coborata putin, lambo doors (daca vrei masina de show) si evident un body kit agresiv...noroc ca sunt detule modele din care sa alegi...iar aceasta lista poate continua pe multe multe randuri...totul depinde de bani. ;)
Oricum, te poti insipara destul de mult din semnatura lui Gelu. ;) |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
1 Attachment(s)
o sugestie :rolleyes2
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
carbon da!
f bine nu vopsi jantele astea. nu vopsi nici o janta neagra! nu cumpara jante negre! care mai e scopul lor? asa poti sa pui si jante de tabla..tot negre sunt... negru cu mare buza crom...da... etrieri vopsiti...not really...rar dau bine...iar rosii in nici un caz.etrieri "colorati" doar in cazul unui BIG brake kit....daca vin ei deja vopsiti intr-o anume culoare. |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
o suspensie calumea ar merge....capota carbon , nas(grila) carbon.. jantele eu personal nu le-ash face negre.....culoarea metalului le scoate mai bine in evidenta. shi nu folosi crom. poate iesi ceva calumea ..daca ai gust shi bani:)
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
bun pe langa COMPRESOR ....:)))
- as da jos grila cromata si as pune in culoarea masinii sau carbon ( http://www.cartreats.com/images/BMW_....jpg%20~2..jpg https://img519.imageshack.us/img519/2448/whip012dw.jpg ) - carbon hood ( http://4caroption.com/images/products/Aero/Hood_OEM.jpg ) - am vazut-o live si zic ca ar merge putin suspensia coborata - farurile fumurii cu lupa - xenon in far si proiectoare - stopuri led - exhaust cu cate o toba in fiecare part - jante negre cu buza - oglinzi M3 carbon ( http://www.esta-international.com/Pr...r%20Mirror.jpg ) cat despre body kit ...spolieru fata mie mi`l place...aripile latite ( http://www.importtrenz.com/v3/catalo...ype=T&id=17644 ) si alt prag si spoiler spate |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Super Tare Masinutza
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
9 Attachment(s)
Arata super masina. pun niste poze cu progresul masinii mele ca ai dorit ceva idei ce poti face la masina ta. Eu as incepe cu jante pe 18 (negre nu stiu daca ar merge asa de bine pe albastru, eu as incerca normale argintii sau gunmetal.), niste oglinzi replica M si finala. Totul depinde de cati bani vrei sa bagi in masina. Poti sa o faci OZN daca vrei, sau poti sa mentii un look destul de clean dar totusi sa sara in ochi (cum e si E60-ul lui R Z V)
De la stock la schimbarea I: Pachet M, jante BBS CH 18', Schimbarea II: Jante pe 19 Breyton Spirit Black, Oglinzi M, toba eisenmann single Schimbarea III: Portbagaj CSL, capota carbon VRS, toba eisenmann dubla, front M3 etc |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Va multumesc la toti pentru sfaturi :D;)
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
RAZVY am vazut proiectul tau
SUPER TARE masina ta! Felicitari,ai muncit mult la ea P.S. ms mult pentru poze si linkuri |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
1 Attachment(s)
M-am gandit la modelul asta de jante
ce ziceti?:rolleyes2 |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
nay...not feelin' it...
e prea "romanesc"... |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
2 Attachment(s)
Cum da mai bine cu 2 sau 4 finali?
La jante nu ar merge ceva silver cu buza crom? |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
as zice sa iti iei ceva jante mai speciale, ceva un pic mai exclusiv? BBS, ASA AR1?
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
a zis cineva mai sus lambo doors si un body kit..parea mea e ca daca vroiai alt kit nu ti mai luai un coupe cu kit si M ..gaseai unu mult mai eiftin cu kit normal..eu zic sai faci ce ai zis din carbon..narile din carbon..jantele daca nu le skimbi fale negre ca par mult mai mari..un eleron pe luneta in culoarea masini nu carbon..si xenon in proiectoare inserti carbon in interior etc..evacuarea de M cea cu 4 finale arata mult mai bine..
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
faina masina da nui cam slab??? 170 de cai nu cred ca face fata cu preludu :PPPPP
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Masina merge cum mergea Fordul PROBE,daca pui motorul vechi pe prelude...:D
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
masina e cam slab si eu putin cam gras:lol:
da' motoru' nou ce-are? too fat for my car engine?;) |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Teoretic da :lol:,mai sunt clasamente de genu' tot teoretic facute prin spalatorii da alea le dezbatem la legale, sa nu deviem de la subiect ,deocamdata sa arate BMW-u bine si sa fie personalizat :-)
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
imi place in mod deosebit eleronul ala, nu l-as schimba in nici un caz.
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
cred ca ar da mai bine cu 4 finali :-):chick: |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
aceeasi parere, 4 finale da cel mai bine
si cat mai mult carbon, pe interior ;) |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
2 finali ca in prima poza si BBS CH
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
2 Attachment(s)
iesire cu 4 finali
iar jantele bbs ch, breyton flame :-P |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
4 finali si BBS -urile 8):-) |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
2 Attachment(s)
poze noi ...mici schimbari:-)
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Ar arata bine cu 4 finali si jentile BBS CH , eventual vopsite spitele in negru mat :)
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
Quote:
Breyton all the way .... f scumpe din pacate. |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
vopsite dupa achizitie in niciun caz ,mai ales BBS
exista bbs ch "black edition" pe pagina producatorului |
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
1 Attachment(s)
In curand sistemul de evacuare :-)
|
Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
:ciggy::-) de-abia astept
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:28. |
- Copyright 2026 4Tuning