Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320ci -project-///intruder/// (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/65930-e46-320ci-project-intruder.html)

criss 05-02-08 21:32

E46 - 320ci -project-///intruder///
 
6 Attachment(s)
Este vorba despre un 320ci E46 '02 170cp,pachet M din fabrica,shadow line.
Masina este in posesia unui prieten (f.intruder) iar eu am sa o prezint deoarece el nu frecventeaza constant forumul.

Am dori sa aflam parerile si sfaturile voastre referitoare la modificarile ce pot fi aduse masinii pt a fi personalizata si pt a putea face fatza la un tuning show.

Primul pas care l-am decis deja si care nu mai sufera amanare este sound-ul sistemului de evacuare.Ne-am decis asupra unui sistem cu 2 tobe,ramane sa hotaram daca va fi de firma sau custom.

Asteptam parerile voastre :D

Skillzu 05-02-08 22:00

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by criss (Post 1337812)
Este vorba despre un 320ci E46 '02 170cp,pachet M din fabrica,shadow line.
Masina este in posesia unui prieten (f.intruder) iar eu am sa o prezint deoarece el nu frecventeaza constant forumul.

Am dori sa aflam parerile si sfaturile voastre referitoare la modificarile ce pot fi aduse masinii pt a fi personalizata si pt a putea face fatza la un tuning show.

Primul pas care l-am decis deja si care nu mai sufera amanare este sound-ul sistemului de evacuare.Ne-am decis asupra unui sistem cu 2 tobe,ramane sa hotaram daca va fi de firma sau custom.

Asteptam parerile voastre :D


suna interesant. arata bine masina.
sper sa nu o strice...

uite cum facem....tu ne intrebi pe noi,si noi zicem..da sau nu... :-P :lol:
multa bafta cu proiectul ;)

ps: suna bine treaba cu 2 tobe

criss 05-02-08 22:06

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 1337894)
suna interesant. arata bine masina.
sper sa nu o strice...

uite cum facem....tu ne intrebi pe noi,si noi zicem..da sau nu... :-P :lol:
multa bafta cu proiectul ;)


ne-am gandit la masca , oglinzi si scutu de la spoileru spate sa fie din carbon......

ar da bine cu etrierii rosii?

gelu_r 05-02-08 22:43

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
oglinzile masca si partea de jos de la bara din carbon da..da etrierele rosi nu..poti sa faci jantele negre

J.D 05-02-08 22:52

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Etriere rosii in nici un caz...pana la urma depinde cat de multi bani este dispus sa investeasca...daca sunt multi, atunci ar putea sa faca capota din carbon, plafonul negru, portbagajul carbon de pe un CSL. Jantele, evident mai mari si negre, cu buza cat mai mare si cromata (insa depinde de gusturi), faruri cu lupa, stopuri le LED, suspensia coborata putin, lambo doors (daca vrei masina de show) si evident un body kit agresiv...noroc ca sunt detule modele din care sa alegi...iar aceasta lista poate continua pe multe multe randuri...totul depinde de bani. ;)

Oricum, te poti insipara destul de mult din semnatura lui Gelu. ;)

vio[s] 05-02-08 23:10

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
o sugestie :rolleyes2

Skillzu 05-02-08 23:19

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
carbon da!
f bine
nu vopsi jantele astea.
nu vopsi nici o janta neagra!
nu cumpara jante negre!

care mai e scopul lor? asa poti sa pui si jante de tabla..tot negre sunt...

negru cu mare buza crom...da...

etrieri vopsiti...not really...rar dau bine...iar rosii in nici un caz.etrieri "colorati" doar in cazul unui BIG brake kit....daca vin ei deja vopsiti intr-o anume culoare.

leonard 05-02-08 23:32

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
o suspensie calumea ar merge....capota carbon , nas(grila) carbon.. jantele eu personal nu le-ash face negre.....culoarea metalului le scoate mai bine in evidenta. shi nu folosi crom. poate iesi ceva calumea ..daca ai gust shi bani:)

criss 05-02-08 23:34

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 1338148)

etrieri vopsiti...not really...rar dau bine...iar rosii in nici un caz.etrieri "colorati" doar in cazul unui BIG brake kit....daca vin ei deja vopsiti intr-o anume culoare.

Asta vroiam sa zic acum, nu e exclusa posibilitatea montarii unui compresor in viitor si atunci probabil vor fi binevenite si niste frane.

absstrakt 05-02-08 23:37

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
bun pe langa COMPRESOR ....:)))

- as da jos grila cromata si as pune in culoarea masinii sau carbon ( http://www.cartreats.com/images/BMW_....jpg%20~2..jpg https://img519.imageshack.us/img519/2448/whip012dw.jpg )
- carbon hood ( http://4caroption.com/images/products/Aero/Hood_OEM.jpg )
- am vazut-o live si zic ca ar merge putin suspensia coborata
- farurile fumurii cu lupa
- xenon in far si proiectoare
- stopuri led
- exhaust cu cate o toba in fiecare part
- jante negre cu buza
- oglinzi M3 carbon ( http://www.esta-international.com/Pr...r%20Mirror.jpg )

cat despre body kit ...spolieru fata mie mi`l place...aripile latite ( http://www.importtrenz.com/v3/catalo...ype=T&id=17644 ) si alt prag si spoiler spate

csprrr 06-02-08 10:28

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by absstrakt (Post 1338191)
bun pe langa COMPRESOR ....:)))

- as da jos grila cromata si as pune in culoarea masinii sau carbon ( http://www.cartreats.com/images/BMW_....jpg%20~2..jpg https://img519.imageshack.us/img519/2448/whip012dw.jpg )

in al doilea link ... cum se numesc jantele acelea ?

Skillzu 06-02-08 14:50

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by csprrr (Post 1338784)
in al doilea link ... cum se numesc jantele acelea ?

alea arata a Breyton :drool:

adrian_tomita 06-02-08 17:27

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Super Tare Masinutza

RaZvY_ 06-02-08 17:43

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
9 Attachment(s)
Arata super masina. pun niste poze cu progresul masinii mele ca ai dorit ceva idei ce poti face la masina ta. Eu as incepe cu jante pe 18 (negre nu stiu daca ar merge asa de bine pe albastru, eu as incerca normale argintii sau gunmetal.), niste oglinzi replica M si finala. Totul depinde de cati bani vrei sa bagi in masina. Poti sa o faci OZN daca vrei, sau poti sa mentii un look destul de clean dar totusi sa sara in ochi (cum e si E60-ul lui R Z V)

De la stock la schimbarea I: Pachet M, jante BBS CH 18',
Schimbarea II: Jante pe 19 Breyton Spirit Black, Oglinzi M, toba eisenmann single
Schimbarea III: Portbagaj CSL, capota carbon VRS, toba eisenmann dubla, front M3 etc

RaZvY_ 06-02-08 17:57

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
http://img.photobucket.com/albums/v5...318/DBauto.jpg
http://forum.e46fanatics.com/attachm...5&d=1193428402
http://img58.exs.cx/img58/2042/febangle15dr.jpg
http://img58.exs.cx/img58/5076/febrearpro7ld.jpg
http://www.bimmerfest.com/photos/data/500/IMG_8946a.JPG
http://www.bimmerfest.com/photos/data/500/IMG_8982a.JPG
http://www.mwdesigntechnik.com/image.../images/c3.jpg
https://i117.photobucket.com/albums/o...DSC00019-1.jpg
Inca ceva idei...

f.intruder 06-02-08 21:17

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Va multumesc la toti pentru sfaturi :D;)

f.intruder 06-02-08 21:20

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
RAZVY am vazut proiectul tau
SUPER TARE masina ta!
Felicitari,ai muncit mult la ea
P.S. ms mult pentru poze si linkuri

f.intruder 06-02-08 22:13

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
M-am gandit la modelul asta de jante
ce ziceti?:rolleyes2

Skillzu 06-02-08 23:55

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
nay...not feelin' it...
e prea "romanesc"...

criss 07-02-08 11:36

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
2 Attachment(s)
Cum da mai bine cu 2 sau 4 finali?

La jante nu ar merge ceva silver cu buza crom?

RaZvY_ 07-02-08 12:20

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
as zice sa iti iei ceva jante mai speciale, ceva un pic mai exclusiv? BBS, ASA AR1?

leonard 07-02-08 12:31

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by criss (Post 1341309)
Cum da mai bine cu 2 sau 4 finali?

La jante nu ar merge ceva silver cu buza crom?

parerea mea...4 finale...gen m3 asha:) , si la jante ceva cu buza dar nu negre , pe 18 ar fi suficient.

gelu_r 07-02-08 14:53

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
a zis cineva mai sus lambo doors si un body kit..parea mea e ca daca vroiai alt kit nu ti mai luai un coupe cu kit si M ..gaseai unu mult mai eiftin cu kit normal..eu zic sai faci ce ai zis din carbon..narile din carbon..jantele daca nu le skimbi fale negre ca par mult mai mari..un eleron pe luneta in culoarea masini nu carbon..si xenon in proiectoare inserti carbon in interior etc..evacuarea de M cea cu 4 finale arata mult mai bine..

69WRX 07-02-08 15:49

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by vio[s] (Post 1338118)
o sugestie :rolleyes2

nu merge interior negru la jante d-astea ;)

TEKIN 08-02-08 12:05

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
faina masina da nui cam slab??? 170 de cai nu cred ca face fata cu preludu :PPPPP

criss 08-02-08 12:17

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Masina merge cum mergea Fordul PROBE,daca pui motorul vechi pe prelude...:D

f.intruder 08-02-08 13:22

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
masina e cam slab si eu putin cam gras:lol:
da' motoru' nou ce-are?
too fat for my car engine?;)

criss 08-02-08 14:41

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Teoretic da :lol:,mai sunt clasamente de genu' tot teoretic facute prin spalatorii da alea le dezbatem la legale, sa nu deviem de la subiect ,deocamdata sa arate BMW-u bine si sa fie personalizat :-)

teddy 08-02-08 23:33

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
imi place in mod deosebit eleronul ala, nu l-as schimba in nici un caz.

AMBRA 11-02-08 00:46

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by criss (Post 1341309)
Cum da mai bine cu 2 sau 4 finali?

frumoasa masinutza :-) imi place culoarea si interiorul

cred ca ar da mai bine cu 4 finali :-):chick:

squid 11-02-08 21:45

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
aceeasi parere, 4 finale da cel mai bine
si cat mai mult carbon, pe interior ;)

AR120CP 12-02-08 14:27

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
2 finali ca in prima poza si BBS CH

magda_17 26-02-08 01:05

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
2 Attachment(s)
iesire cu 4 finali
iar jantele bbs ch, breyton flame :-P

AMBRA 27-02-08 00:20

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by AR120CP (Post 1352073)
2 finali ca in prima poza si BBS CH

... :poke:
4 finali si BBS -urile 8):-)

f.intruder 28-02-08 20:14

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
2 Attachment(s)
poze noi ...mici schimbari:-)

DaNy>DmN 29-02-08 09:32

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Ar arata bine cu 4 finali si jentile BBS CH , eventual vopsite spitele in negru mat :)

quze 01-03-08 18:47

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
Quote:

Originally Posted by DaNy>DmN (Post 1391026)
Ar arata bine cu 4 finali si jentile BBS CH , eventual vopsite spitele in negru mat :)

Sa vopsesti BBS CH .... baga-ti mintile in cap :)

Breyton all the way .... f scumpe din pacate.

f.intruder 03-03-08 22:43

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
vopsite dupa achizitie in niciun caz ,mai ales BBS
exista bbs ch "black edition" pe pagina producatorului

criss 09-03-08 10:02

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
1 Attachment(s)
In curand sistemul de evacuare :-)

f.intruder 09-03-08 23:49

Re: E46 - 320ci -project-///intruder///
 
:ciggy::-) de-abia astept


All times are GMT +2. The time now is 00:28.

- Copyright 2026 4Tuning