Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Noua Lancia Delta (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/65889-lancia-delta.html)

4TuningRO 05-02-08 19:58

Noua Lancia Delta
 
3 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...8b18d7ea6e.jpg
Noua Lancia Delta

Delta se va numara cu siguranta printre revelatiile Salonului Auto de la Geneva. Modelul inspirat de conceptul expus in 2006 la Salonul Auto de la Paris nu dezamageste. Bazat pe sasiul viitoarei Alfa 149, Delta evoca o legenda. S-a discutat asupra preluarii unui nume atat de cunoscut, dar se pare ca modelul merita sa se numeasca Delta.

Automobilul masoara 4.50 m lungime, ampatament 2.70 m, 1.80 m latime si 1.50 inaltime. E dotat cu Hi-Fi Bose (CD si MP3) cu comenzi pe volan, Blue&Me de la Microsoft si de asemenea un nou sistem de navigatie, elaborat cu participarea lui Magnetti Marelli.

ionut_cluj 05-02-08 20:02

Re: Noua Lancia Delta
 
superba! si cata istorie are in spate numele Delta...

22VIN 05-02-08 20:31

Re: Noua Lancia Delta
 
super. chiar daca e ciudata, e genul de masina care nu place oricui. inca o dovada ca italienii se pricep cu adevarat...

tm_kata 05-02-08 20:58

Re: Noua Lancia Delta
 
lancia va ramane pentru mine orice ar face o marca care proiecteaza masini urate....

22VIN 05-02-08 21:12

Re: Noua Lancia Delta
 
http://www.autogaleria.pl/tapety/img..._1993_01_s.jpg asta e o masina urata? pt vremea ei?... of...

2fast4you 05-02-08 21:23

Re: Noua Lancia Delta
 
Mi se pare foarte frumoasa. E genul de masina care ori iti place ori nu nu prea exista cale de mijloc. Imi plac astfel de design-uri, proiectele de genul asta care ies din tiparele cu care suntem obisnuiti

Hondarul 05-02-08 21:31

Re: Noua Lancia Delta
 
Asteptam si versiunea integrale... Nu m-ar mira sa reintre in WRC. Mie nu-mi place noul model - oricand as lua un EVO vechi de acum 15 ani... Modelul prezent este prea futurist, nesportiv, prea cuminte, prea stilizat... Nu spune Lancia Delta asa cum ne-am obisnuit.

ArCaDa 05-02-08 21:35

Re: Noua Lancia Delta
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4you (Post 1337758)
Mi se pare foarte frumoasa. E genul de masina care ori iti place ori nu nu prea exista cale de mijloc. Imi plac astfel de design-uri, proiectele de genul asta care ies din tiparele cu care suntem obisnuiti

mare dreptate...e reusita masina,unora li se par urata dar de fiecare cu gustul lui...;)

AK-ZER 05-02-08 23:14

Re: Noua Lancia Delta
 
Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 1337807)
Asteptam si versiunea integrale... Nu m-ar mira sa reintre in WRC. Mie nu-mi place noul model - oricand as lua un EVO vechi de acum 15 ani... Modelul prezent este prea futurist, nesportiv, prea cuminte, prea stilizat... Nu spune Lancia Delta asa cum ne-am obisnuit.

subscriu.. o sa imparta numai numele si eventual fiabilitatea italiana..

petreals 06-02-08 00:13

Re: Noua Lancia Delta
 
Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 1337807)
Asteptam si versiunea integrale... Nu m-ar mira sa reintre in WRC. Mie nu-mi place noul model - oricand as lua un EVO vechi de acum 15 ani... Modelul prezent este prea futurist, nesportiv, prea cuminte, prea stilizat... Nu spune Lancia Delta asa cum ne-am obisnuit.

yep...parca nu mai prezinta figura aceea de "killer" pe care o afisa pe vremuri...

...mie personal nu imi place

SnowMan 06-02-08 01:15

Re: Noua Lancia Delta
 
Linii fatza agresive...... Linii spate mult prea fade, in genul 308 sw, nu imprima caracterul unei masini rapide si agile, desi propulsorul este posibil sa fie.

se vede ca preia elem de design de la alfa, pacat. si preturile sunt f mari comparativ cu performantele, clar nu este o masina pt street racing. imprima elegantza.

Ingerasul99 06-02-08 10:22

Re: Noua Lancia Delta
 
frumoasa masina , merita cumparata.

Fixius 06-02-08 10:24

Re: Noua Lancia Delta
 
seat altea din fata.... si spatele ma rog... putin scuimbat..

Chucky bmw 06-02-08 13:33

Re: Noua Lancia Delta
 
ma e acceptabila masina...si ak-zer...man in pozele alea la u ce este alfa romeo sau BMW :D? daca sunt bmw vreau si eu pozele :D pls

marcelcrisan 06-02-08 13:56

Re: Noua Lancia Delta
 
masina italiana,deci iesita din tipar...super ideea masini seamana un pic a fiat dar ii lancia,s-o vedem pe drumuri si vom sti ce poate

Rookie 06-02-08 15:06

Re: Noua Lancia Delta
 
Cine a zis ca seamana cu Seat Altea, a zis bine ... mie, unu', nu-mi place ... Lancia Delta Integrale,cea batrana, aia impune respect ...

golidix 06-02-08 17:11

Re: Noua Lancia Delta
 
arata bine masina. acum depinde ce are si sub capota :D

LoganFan 06-02-08 19:11

Re: Noua Lancia Delta
 
parerea mea e ca nu prea isi merita numele "Delta",pentru ca vechea Lancia Delta era o masina sport,in versiunea de top avea si motor turbo,exteriorul ei inpira sportivitate si agresivitate,iar noua Delta,imi inspira rasete,k se vrea atatea lucruri de la ea,cu acest design mai mult copiat de la Ypsilon,sau cum se numea e,nu cred k va avea acelasi succes k vechiul Delta,dar asta e parerea mea

mph/km/h 06-02-08 19:36

Re: Noua Lancia Delta
 
este mult mai urata decat vechea delta si nu cred ca o va egala, poate doar la jumatate..

cred ca lancea delta integrale cea veche, va ramane ca mai reusita masina facuta ever!

Vely 06-02-08 23:18

Re: Noua Lancia Delta
 
Desi e mai patratoasa, Delta originala e cea mai tare, si are un look sportiv simplu nu un mare artificiu de design!

dan_stage28 07-02-08 00:57

Re: Noua Lancia Delta
 
:Dclar masina asta e o posibila continuare a vechii si inca actuale legende Delta veche generatie cu un design care mie mie imi spune ca designerii astia au fost la vreun party si a doua zi cand so proiecteze toti se gandeau la propria prietena si ca sa se impace sau inspirat de la fiecare domnisoara si cam asta a iesit struto-camila care mie imi place astept integrale cu minim 290 cai sa bata Focus ST:lol:

NUT_28 07-02-08 15:56

Re: Noua Lancia Delta
 
marca Lancia are istorie dar modelul asta nu mi-se pare cn stie ce... parerea mea

mihai clio willy 07-02-08 17:20

Re: Noua Lancia Delta
 
am auzit ca alfa romeo(impreuna cu fiat) au pregatit un motor de 2.0 jtd dar bi-turbo ce dezvolta 200cp.si o sa-l puna prima data pe acest model de delta.in rest frumoasa si atentie maxima la detalii dar o prefer pe cea veche (integrale)

jacksoon 07-02-08 20:58

Re: Noua Lancia Delta
 
e frumoasa dar artrbuischimbata grila de la radiator....ceva mai lat.....strica toata masina

Ed_Crane_1983 17-02-08 22:28

Re: Noua Lancia Delta
 
3 Attachment(s)
Inca 3 fotografii cu Delta

cheet 17-02-08 23:57

Re: Noua Lancia Delta
 
sper ca in 3 usi va arata mai bine, asta o da deja in seat leon => impresie de monovolum

ionut_cluj 18-02-08 00:42

Re: Noua Lancia Delta
 
e doar un concept, nimic oficial inca. evident, va fi putin schimbata, dar Lancia este marca premium al grupului Fiat. Probabil va aparea si-o versiune sport, pentru a continua legenda Integrale. Oricum, si asa este superba.

Bogdan_ozzy 18-02-08 13:09

Re: Noua Lancia Delta
 
Mie totusi imi place cum arata .. nu e chiar stralucita.. ,dar totusi arata bine

Ed_Crane_1983 05-03-08 10:57

Re: Noua Lancia Delta
 
18 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...e6e069fed3.jpg
Lancia Delta: Lansare cu cantec

Noua Lancia Delta a fost lansata in cadrul Salonului de la Geneva '08 cu mare tam-tam. Masina a fost dezvelita in acorduri muzicale.

gunball 05-03-08 11:28

Re: Noua Lancia Delta
 
pare foarte mare si solida, cred ca vor avea succes cu ea.

DeMeN7u 05-03-08 11:47

Re: Noua Lancia Delta
 
Imi place cum arata pe negru.

xzipp 05-03-08 12:25

Re: Noua Lancia Delta
 
Mi se pare mie sau e construita pe platforma FIAT BRAVO?? Cel putin interiorul este aproape identic.... Daca nu ii spuneau DELTA ar fi fost privita cu alti ochi.... Asa te uiti la ea si cauti elementele sportive.... Oricum masina e cel putin interesanta... alt tipar de design.... O astept pe strada....

GABBY_ 05-03-08 12:35

Re: Noua Lancia Delta
 
acelasi aspect de acvariu il are in spate ca si citroen C4 .la romani a prins bine noi fiind o natie careia ii place noutatea dar lancia sigur va avea preturi un pic mai excusiviste fata de contracadidatele sale

Fixius 05-03-08 13:04

Re: Noua Lancia Delta
 
nici o data nu am avut incredere in lancia... dar cine stie.. poate au succes.. cu noul delta

tm_kata 05-03-08 14:25

Re: Noua Lancia Delta
 
mie tot nu imi place

adut 05-03-08 15:03

Re: Noua Lancia Delta
 
daca nu era lancia era ceva......in rest arata ok

Prelud Hondarescu 05-03-08 19:06

Re: Noua Lancia Delta
 
Bordul prea simplu

Victor_WRC 05-03-08 20:31

Re: Noua Lancia Delta
 
doamne ce urata e !!!!!

Marius_mym89 05-03-08 21:27

Re: Noua Lancia Delta
 
hmmm....nu arata rau....cred ca vor avea ceva clienti....

denver 05-03-08 21:59

Re: Noua Lancia Delta
 
chiar daca o prefer oricand pe cea veche , lancia delta tot ramane o legenda , e facuta cu acelas suflet si e foarte dura masina , chiar daca e maricica... e chiar tanc , are un aspect placut si italiencele au fost mereu apreciate doar de cunoscatori , deci vorbiti cat vreti tot o italianca facuta cu dragoste ramane


All times are GMT +2. The time now is 03:42.

- Copyright 2026 4Tuning