![]() |
Noua Lancia Delta
3 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...8b18d7ea6e.jpg
Noua Lancia Delta Delta se va numara cu siguranta printre revelatiile Salonului Auto de la Geneva. Modelul inspirat de conceptul expus in 2006 la Salonul Auto de la Paris nu dezamageste. Bazat pe sasiul viitoarei Alfa 149, Delta evoca o legenda. S-a discutat asupra preluarii unui nume atat de cunoscut, dar se pare ca modelul merita sa se numeasca Delta. Automobilul masoara 4.50 m lungime, ampatament 2.70 m, 1.80 m latime si 1.50 inaltime. E dotat cu Hi-Fi Bose (CD si MP3) cu comenzi pe volan, Blue&Me de la Microsoft si de asemenea un nou sistem de navigatie, elaborat cu participarea lui Magnetti Marelli. |
Re: Noua Lancia Delta
superba! si cata istorie are in spate numele Delta...
|
Re: Noua Lancia Delta
super. chiar daca e ciudata, e genul de masina care nu place oricui. inca o dovada ca italienii se pricep cu adevarat...
|
Re: Noua Lancia Delta
lancia va ramane pentru mine orice ar face o marca care proiecteaza masini urate....
|
Re: Noua Lancia Delta
http://www.autogaleria.pl/tapety/img..._1993_01_s.jpg asta e o masina urata? pt vremea ei?... of...
|
Re: Noua Lancia Delta
Mi se pare foarte frumoasa. E genul de masina care ori iti place ori nu nu prea exista cale de mijloc. Imi plac astfel de design-uri, proiectele de genul asta care ies din tiparele cu care suntem obisnuiti
|
Re: Noua Lancia Delta
Asteptam si versiunea integrale... Nu m-ar mira sa reintre in WRC. Mie nu-mi place noul model - oricand as lua un EVO vechi de acum 15 ani... Modelul prezent este prea futurist, nesportiv, prea cuminte, prea stilizat... Nu spune Lancia Delta asa cum ne-am obisnuit.
|
Re: Noua Lancia Delta
Quote:
|
Re: Noua Lancia Delta
Quote:
|
Re: Noua Lancia Delta
Quote:
...mie personal nu imi place |
Re: Noua Lancia Delta
Linii fatza agresive...... Linii spate mult prea fade, in genul 308 sw, nu imprima caracterul unei masini rapide si agile, desi propulsorul este posibil sa fie.
se vede ca preia elem de design de la alfa, pacat. si preturile sunt f mari comparativ cu performantele, clar nu este o masina pt street racing. imprima elegantza. |
Re: Noua Lancia Delta
frumoasa masina , merita cumparata.
|
Re: Noua Lancia Delta
seat altea din fata.... si spatele ma rog... putin scuimbat..
|
Re: Noua Lancia Delta
ma e acceptabila masina...si ak-zer...man in pozele alea la u ce este alfa romeo sau BMW :D? daca sunt bmw vreau si eu pozele :D pls
|
Re: Noua Lancia Delta
masina italiana,deci iesita din tipar...super ideea masini seamana un pic a fiat dar ii lancia,s-o vedem pe drumuri si vom sti ce poate
|
Re: Noua Lancia Delta
Cine a zis ca seamana cu Seat Altea, a zis bine ... mie, unu', nu-mi place ... Lancia Delta Integrale,cea batrana, aia impune respect ...
|
Re: Noua Lancia Delta
arata bine masina. acum depinde ce are si sub capota :D
|
Re: Noua Lancia Delta
parerea mea e ca nu prea isi merita numele "Delta",pentru ca vechea Lancia Delta era o masina sport,in versiunea de top avea si motor turbo,exteriorul ei inpira sportivitate si agresivitate,iar noua Delta,imi inspira rasete,k se vrea atatea lucruri de la ea,cu acest design mai mult copiat de la Ypsilon,sau cum se numea e,nu cred k va avea acelasi succes k vechiul Delta,dar asta e parerea mea
|
Re: Noua Lancia Delta
este mult mai urata decat vechea delta si nu cred ca o va egala, poate doar la jumatate..
cred ca lancea delta integrale cea veche, va ramane ca mai reusita masina facuta ever! |
Re: Noua Lancia Delta
Desi e mai patratoasa, Delta originala e cea mai tare, si are un look sportiv simplu nu un mare artificiu de design!
|
Re: Noua Lancia Delta
:Dclar masina asta e o posibila continuare a vechii si inca actuale legende Delta veche generatie cu un design care mie mie imi spune ca designerii astia au fost la vreun party si a doua zi cand so proiecteze toti se gandeau la propria prietena si ca sa se impace sau inspirat de la fiecare domnisoara si cam asta a iesit struto-camila care mie imi place astept integrale cu minim 290 cai sa bata Focus ST:lol:
|
Re: Noua Lancia Delta
marca Lancia are istorie dar modelul asta nu mi-se pare cn stie ce... parerea mea
|
Re: Noua Lancia Delta
am auzit ca alfa romeo(impreuna cu fiat) au pregatit un motor de 2.0 jtd dar bi-turbo ce dezvolta 200cp.si o sa-l puna prima data pe acest model de delta.in rest frumoasa si atentie maxima la detalii dar o prefer pe cea veche (integrale)
|
Re: Noua Lancia Delta
e frumoasa dar artrbuischimbata grila de la radiator....ceva mai lat.....strica toata masina
|
Re: Noua Lancia Delta
3 Attachment(s)
Inca 3 fotografii cu Delta
|
Re: Noua Lancia Delta
sper ca in 3 usi va arata mai bine, asta o da deja in seat leon => impresie de monovolum
|
Re: Noua Lancia Delta
e doar un concept, nimic oficial inca. evident, va fi putin schimbata, dar Lancia este marca premium al grupului Fiat. Probabil va aparea si-o versiune sport, pentru a continua legenda Integrale. Oricum, si asa este superba.
|
Re: Noua Lancia Delta
Mie totusi imi place cum arata .. nu e chiar stralucita.. ,dar totusi arata bine
|
Re: Noua Lancia Delta
18 Attachment(s)
https://forum.4tuning.ro/imagehosting...e6e069fed3.jpg
Lancia Delta: Lansare cu cantec Noua Lancia Delta a fost lansata in cadrul Salonului de la Geneva '08 cu mare tam-tam. Masina a fost dezvelita in acorduri muzicale. |
Re: Noua Lancia Delta
pare foarte mare si solida, cred ca vor avea succes cu ea.
|
Re: Noua Lancia Delta
Imi place cum arata pe negru.
|
Re: Noua Lancia Delta
Mi se pare mie sau e construita pe platforma FIAT BRAVO?? Cel putin interiorul este aproape identic.... Daca nu ii spuneau DELTA ar fi fost privita cu alti ochi.... Asa te uiti la ea si cauti elementele sportive.... Oricum masina e cel putin interesanta... alt tipar de design.... O astept pe strada....
|
Re: Noua Lancia Delta
acelasi aspect de acvariu il are in spate ca si citroen C4 .la romani a prins bine noi fiind o natie careia ii place noutatea dar lancia sigur va avea preturi un pic mai excusiviste fata de contracadidatele sale
|
Re: Noua Lancia Delta
nici o data nu am avut incredere in lancia... dar cine stie.. poate au succes.. cu noul delta
|
Re: Noua Lancia Delta
mie tot nu imi place
|
Re: Noua Lancia Delta
daca nu era lancia era ceva......in rest arata ok
|
Re: Noua Lancia Delta
Bordul prea simplu
|
Re: Noua Lancia Delta
doamne ce urata e !!!!!
|
Re: Noua Lancia Delta
hmmm....nu arata rau....cred ca vor avea ceva clienti....
|
Re: Noua Lancia Delta
chiar daca o prefer oricand pe cea veche , lancia delta tot ramane o legenda , e facuta cu acelas suflet si e foarte dura masina , chiar daca e maricica... e chiar tanc , are un aspect placut si italiencele au fost mereu apreciate doar de cunoscatori , deci vorbiti cat vreti tot o italianca facuta cu dragoste ramane
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:42. |
- Copyright 2026 4Tuning